Petr Kubiena: Na jaře jsme si potvrdili, že můžeme přehrát kohokoliv

Velké derby je už minulostí, ovšem albrechtičtí fanoušci na něj jistě budou vzpomínat v dobrém. Náš tým totiž v sobotu porazil Stonavu na jejím hřišti 1:2 a z 25. kola 1. A třídy skupiny B vytěžil maximum bodů. Celý zápas odehrál v záložní řade i Petr Kubiena. Tento albrechtický hráč měl po prestižním derby, i když v prvním poločase Baník nehrál dobře, tak měl po druhém poločase, kde byl albrechtický tým jasně lepším týmem důvod ke spokojenosti, což také potvrdil v pozápasovém rozhovoru.

Petře, proti Stonavě v prestižním derby jsme zaznamenali vítězství 2:1. Jak bys utkání zhodnotil?

Bylo to utkání dvou poločasů. V prvním poločase jsme nepředvedli nic, hráli jsme bojácně, ospale a bez nápadu. Těší mě, že jsme se ve druhém poločase vzpamatovali a bojovností Stonavu přehráli.

Jak moc těžkým soupeřem byla Stonava?

Upřímně to nebylo ani tak o soupeři jako spíš o našem výkonu. Na jaře jsme si potvrdili, že můžeme přehrát kohokoliv, pokud k utkání přistoupíme zodpovědně a s chutí.

Bylo patrné, že první poločas nám příliš nevyšel. Druhý poločas však patřil již našemu týmů a zaslouženě jsme skoré otočili ve svůj prospěch. Čím to, že jsme začali hrát až druhý poločas?

Na to asi nikdo nemá odpověď. Možná jsme se na jaře dobrými výsledky ukolébali. Domácí zápas se Starým Městem a první poločas ve Stonavě nás snad probere a vrátíme se k tomu, co jsme předváděli od zimní přípravy.

Stonava již ve druhém poločase neměla žádnou velkou šanci, ani nejlepší střelec soutěže Josef Zoller se k ničemu nedostal. Obrana až na první poločas hrála spolehlivě, dokážeš vysvětlit proč tomu tak nebylo i v prvním poločase?

Neházel bych to na obranu, byli jsme od hráčů soupeře daleko, nedrželi jsme naše posty a bránili jsme laxně. Domácím došel v druhém poločase dech a byla jen otázka času, kdy ty kýžené góly vstřelíme, šancí jsme měli dost.

Napravili jsme tak domácí porážku z minulého kola ze Starým Městem. Co se v naší hře změnilo od první porážky na jaře a opět přišlo vítězství?

Cením si toho, že u všech byla vidět chuť něco s tím nepříznivým výsledkem udělat a derby otočit. Proti Starému Městu jsme s takovým zápalem hráli jen 20 minut, a to na výhru samozřejmě nestačilo.

Po sobotním vítězství v derby šla vidět v kabině velká radost u všech. Porazit Stonavu v derby, a ještě na jejím hřišti, to hodně potěší. Souhlasíš?

Určitě, chtěli jsme napravit domácí porážku se Stonavou na podzim, kdy jsme zápas soupeři vlastními chybami darovali.

Takže každopádně nálada v kabině musí být po vítězném velkém derby a dvě kola před koncem po výborné jarní části, kdy jsme prohráli jen jednou, skvělá?

Nálada v kabině je pohodová od zimní přípravy, kdy se držíme na vítězné vlně. Myslím, že jsme v zimě poctivě trénovali, změnili rozestavení a na hřišti se to projevilo. To na podzim nám většinou v utkání síly došly a hra byla chaotická.

V posledních dvou utkáních sezony Vás čeká domácí utkání s Libhošti a poté na závěr jedete do Dobratic. Jaký cíl bude pro tyto dvě utkání sezony?

Asi už nebudeme na poslední zápasy kompletní, ale to nic nemění na tom, že chceme poslední domácí zápas s Libhoští vyhrát a pak zabojovat v Dobraticích. Oběma celkům máme za podzim co vracet.

Tři tradiční otázky na závěr. Jak se ti líbí v Albrechticích a co říkáš na zázemí?

Zázemí v Albrechticích je pro fotbal v naší soutěži nadstandartní, komu by se tady nelíbilo.

Jaký je Tvůj cíl v Albrechtických barvách?

Bylo by krásné vrátit do Albrechtic krajský přebor, ale to záleží hlavně na nás a našich výkonech. Pokud tým doplníme a udržíme dobrou partu, může se to povést.

A poslední otázka. Máš nějaký vzkaz pro naše fanoušky?

Děkujeme za podporu po celý ročník 2018/19. Podzimní část sezóny nám hrubě nevyšla, ztratili jsme několik utkání v samotném závěru a přišli o body. Snad jsme výkony a výsledky na jaře fanoušky potěšili a zavítá jich v neděli na stadion co jak nejvíce.

Děkuji ti za rozhovor.

Nemáš zač.