Velké derby je naše, SK Stonava – Baník Albrechtice 1:2

Tři kola před koncem sezony se v 1. A třídě skupiny B na stonavském trávníku odehrál jeden ze šlágrů soutěže, velké a prestižní derby mezi domácí Stonavou a hostujícím Baníkem Albrechtice. První poločas vyšel lepé domácím, kteří byli lepším soupeřem než Baník, který navázal na špatný výkon z minulého utkání. První pětačtyřiceti minutovka tak vyšla lepé domácí, kteří vedli brankou Jan Žebroka ze 40. minuty 1:0. Ve druhém poločase se obraz hry úplně změnil. Baník byl od začátku jasně lepším týmem a bylo jen otázkou kdy srovná skóre utkání. To se povedlo v 72. minutě, když se prosadil z přímého kopu David Dorozlo. Druhý gól Baníku mohl vstřelit Antonín Chumchal, ale v 81. minutě neproměnil pokutový kop, ale naštěstí to albrechtického útočníka nemuselo mrzet, jelikož v 84. minutě se prosadil po přihrávce a zařídil Baníku zasloužené vedení 1:2. Svůj náskok si Baník pohodlně hlídal až do závěrečného hvizdu a z prestižního velkého derby tak bereme zasloužené tři body!

SK Stonava – FK Baník Albrechtice 1:2 (1:0)

Trenér Baníku Radek Nešpor oproti minulému utkání, kdy Baník poprvé na jaře prohrál, a to na domácí půdě s týmem Starého Města dvě změny. Na hrotů útoku se místo Bruna Antonína objevil Jan Hovůrkaa na levé straně obrany chyběl Tomáš Izaiáš, kterého nahradil Michal Kvapil, který se posunul místo Davida Dorozla do středu zálohy a ten se postavil do levá na kraj obrany. V bráně se opět mezi tyče postavil Gabin Laurenčík.

Do velkého derby vstoupila lepé domácí Stonava, která byla lepším týmem v první pětačtyřiceti minutovce. První vážnější šanci měl domácí obávaný kanonýr Josef Zoller, ale jeho střelecký pokus neměl přesnost. Na druhé stráně po odraženém míči minul branku svojí střelou Antonín Chumchal. Ve 27. minutě musel kvůli zranění střídat albrechtický Lukáš Vagner, kterého nahradil Tomáš Izaiáš. V polovině prvního poločasu svým střeleckým pokusem z poza šestnáctky orazítkoval tyč Albrechtické branky domácí Lukáš Graňák. Náš Baník měl v prvním poločase několik nebezpečných centru, ale ani jeden neohrozil domácí branku. Stonavané byli v prvním poločase lepším a aktivnějším týmem a po prvním poločase tak i vedli 1:0, když o úvodní branku v utkání se ve 40. minutě postaral Jan Žebrok, který využil zpětnou přihrávku a poslal střelu na kterou si sáhl konečky prstů brankář Baníku Gabin Laurenčík, ale míč i tak skončil v sítí Albrechtické branky – 1:0. Po vstřelené úvodní brance utkání měl ještě obrovskou šanci jeden z domácích hráčů, ale naštěstí pro Baník se tentokrát skóre utkání neměnilo. Do konce prvního poločase se pak již nic vážného nestalo a Stonava tak zaslouženě vedle 1:0.

Do druhého poločasu šli oba týmy beze změny ve svých sestavách. Druhá půle změnila úplně obrázek hry. Hráči Baníku vzali hlasitá slova trenéra o poločasové přestávce za své a od začátku druhého poločasu byli lepším a aktivnějším týmem a bylo vidět, že chtějí toto derby Baníkovci vyhrát. Baník měl několik možnosti na vyrovnaní nastřelil břevno domácí branky. Měl nebezpečné rohové kopy, kdy ale vždy k přesnému zakončení chybělo vždy jen málo, aby se Baník radoval ze vstřelené branky. Baník se ale přece jen dočkal, a to v 72. minutě, když z dobrých pětadvaceti metru zahrával David Dorozlo volný přímý kop, který poslal centrovaný míč na branku domácích a ten proletěl přes všechny hráče až na zadní tyčku a skončil až v sítí domácí branky – 1:1. Stonavské tato vyrovnávací branka dorazila ještě více a šlo vidět, že Baníkovci mají i více fyzických sil než domácí hráči, a tak se dalo čekat, že přijdou ještě další příležitosti Baníku na vedoucí gól. Blízko byl Baník v 81. minutě, když se po faulu na Jindřicha Kluse pískal pokutový kop, který si vzal k zahráni Antonín Chumchal, ale jeho střelecký pokus vystihl domácí brankář a míč vyrazil před střílejícího albrechtického hráče, ale ten nedostal ani tento vyražený míč do sítě a poslal ho nad domácí branku. Albrechtického střelce to ale nemuselo mrzet, jelikož v 84. minutě se dostal k míči v pokutovém území Michal Kvapil a přihrávkou u zadní tyčky vybídl ke skórování právě Antonína Chumchala, který tentokrát nezaváhal a poslal míč do sítě Stonavského brankáře Lukáše Gaszczyka – 1:2. Stonavští hráči neměli ve druhém poločase žádnou velkou příležitost, a to ani nejlepší střelec soutěže Josef Zoller, kterého dobře uhlídala Albrechtická obrana. Albrechtický Baník si již závěr utkání pohlídal, napravil tak domácí prohru se Starým Městem a potěšil své příznivce vítězstvím v tomto velké a prestižním derby! Baník tak po špatném prvním poločase předvedl ve druhém poločase skvělý výkon a zasloužené tak veze domů tři body. Velké derby je naše!

Branky: 40. Žebrok Jan – 72. Dorozlo David, 84. Chumchal Antonín, ŽK: 87. Szkuta Radim, 90. Gaszczyk Lukáš – 90. Kvapil Michal, Rozhodčí: Fryč Lukáš – Picmaus Jiří, Dvořák Martin, Počet diváků: 350

SK Stonava: Gaszczyk – Szkuta R., Zielonka, Stanowski, Káňa (75. Němec) – Mančař, Graňák, Dittrich, Žebrok (86. Ristovský), Martikán – Zoller. Trenér: Sochora Karel

Baník Albrechtice: Laurenčík – Pařík, Kociolek Jakub, Vagner (27. Izaiáš), Dorozlo – Kubiena, Klus, Žyla M. (70. Antonín), Kvapil, Chumchal – Hovůrka. Trenér: Nešpor Radek