V Lučině se body dělily, Finstal Lučina – Baník Albrechtice 1:1

Albrechtičtí drží v jarní části neporazitelnost fotbalisté i po sobotním mistrovském utkání v Lučině. Baníkovci vstoupili do velmi těžkého utkání nejlépe jak mohli, když se již ve 4. minutě po rohovém kopu prosadil hlavičkou Antonín Chumchal. Domácí dokázali vyrovnat ještě do poločasu, když se v 18. minutě také po rohovém kopu prosadil domácí Kamil Tomíček. V druhém poločase to byli Baníkovci, kteří měli více šancí strhnout vítězství na svou stranu, ovšem branka už nepadla a oba soupeři se rozešli smírně, 1:1. Svěřenci Radka Nešpora tak prodloužili svojí sérii neporazitelnosti v jarní části již na devět utkání!

Finstal Lučina – FK Baník Albrechtice 1:1 (1:1)

Trenér Baníku musel udělat oproti minulém utkání jednu vynucenou změnu, kdy nemocného Michala Kvapila musel nahradit v základní sestavě Bruno Antonín. Jinak nastoupil Baník ve stejném složení jako v domácí utkání s Dobrou. V bráně se opět mezi tyče postavil Gabin Laurenčík.

Ještě, než začalo sobotní utkání, tak se nad hřištěm Lučiny v blízkosti žermanické přehrady spustil vydatný déšť, takže úvodní minuty se nesly na velmi podmáčeném, ale jinak na velmi dobrém terénu. Nutno dodat, že domácí si dali na přípravu trávníku zaležet.  Sotva diváci zaujali svá místa v hledišti, už albrechtičtí hráči potěšili své příznivce v Lučině vstřeleným gólem. Ve 4. minutě totiž poslal od rohového praporku přesný centr před branku Marcin Žyla, kde si na něj naběhl úplně volný Antonín Chumchal a ten měl už jednoduchou práci poslat míč do branky – 1:0. Inkasovaný gól tak hodně narušil plány domácím, kteří určitě především spoléhali na defenzivu. Po úvodní vstřelené brance se moc příležitosti nenaskytlo ani na jedné straně. Baník však měl více ze hry, ale svoje příležitosti na navýšeni skóre nevyužil. Domácí měli také několik nebezpečných pokusu na vyrovnání skóre, a jeden pokus se jim podařil využit, a to v 18. minutě, když se prosadil přesnou hlavičkou pod břevno po centru od rohového praporku volný Kamil Tomíček a vyrovnal – 1:1. Po vyrovnávacím gólů domácích měl více možnosti dostat se zpět do vedení Baník, ale do konce prvního poločasu již branku nevstřelil a ani domácí se neprosadili, takže se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu šli oba týmy beze změny ve svých sestavách. Druhou půli byl aktivnější Baník, který měl více ze hry než domácí. Největší možnost dostat svůj tým do vedení měl Baník v přečíslení tři na dva po velmi pěkné akci, ale Jindřich Klus poslal svůj střelecký pokus těsně mimo. Domácí zahrozili střelou Lukáše Myšinského, ale jeho pokus z pomoci obranou zlikvidoval brankář Baníku Laurenčík. Baník měl více příležitosti na vedoucí gól. Ke konci utkání měl Baník, co šlo vidět na hřišti více fyzických sil než domácí tým, a tak mohl rozhodnout střídající Dejan Svirać, který se dostal ke dvěma nebezpečným pokusům. Ten první zneškodnil z hranice pokutového území domácí obránce a druhý pokus zase domácí brankář Balko. Neujaly se ani dva střelecké pokusy Davida Dorozlo, kdy nejprve první střelecký pokus zneškodnil výborným zákrokem domácí brankář a druhému střeleckému pokusu zase chybělo jen pár centimetru, aby skončil v síti domácí branky. Domácí hrozili hlavně ve druhém poločase ze standartních situaci, ale ty s přispěním svých spoluhráčů vyřešil brankář Baníku Laurenčík. Změna skóre tak ve druhém poločase nepřišla a utkání tak skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Albrechtický Baník si tak připsal další bodový zisk do tabulky a prodloužil svoji sérii neporazitelnosti v jarní části již na devět utkání!

Branky: 18. Tomíček Kamil – 4. Chumchal Antonín, ŽK: 28. Tomíček Kamil, 44. Kohut Lukáš – 23. Antonín Bruno, 37. Kubiena Petr, 70. Chumchal Antonín, Rozhodčí: Duda Radim – Adamec Jiří, Smetana Patrik, Počet diváků: 200

Finstal Lučina: Balko – Tomíček R., Kohut M., Myšinský J. (78. Mokryš), Goroš – Tomíček K., Kohut L., García, Majer – Myšinský L. (76. Mikulec), Kalmus (82. Karkoška). Trenér: Hruška René

Baník Albrechtice: Laurenčík – Pařík, Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš (76. Svirać) – Kubiena, Klus, Žyla M., Dorozlo, Chumchal – Antonín (55. Hovůrka). Trenér: Nešpor Radek