Zasloužené tři body z Jistebníku, Jistebník – Baník Albrechtice 0:3

Baníkovci jsou na jaře stále neporažení i po nedělním utkání na hřišti Jistebníku. Svěřenci Radka Nešpora svého soupeře zaslouženě porazili, když dva góly zaznamenal Baník již v prvním poločase, a to v 5. a 24. minutě zásluhou Antonína Chumchala. Baníkovci dokázali tento výsledek držet i ve druhém poločase a mohli ho několikrát navýšit, ale podařilo se to až v úplném závěru utkání, když premiérovou trefu v dresu Baníku zaznamenal Dejan Svirać. Baník tak bodoval i v šestém utkání v jarní části. Podle průběhu utkání je vítězství Baníku zasloužené a Baník tak získal další velmi důležité body!

TJ ISMM Jistebník – FK Baník Albrechtice 0:3 (0:2)

Oproti minulém zápasu udělal trenér Baníku Radek Nešpor jen dvě změny. Defenziva Baníku nastoupila v Jistebníku ve stejném složení, ale v záloze se místo Sviraće objevil Chumchal a v brance Baníku nastoupil od začátku Ondřej Mato.

Úvod utkání se nesl ve znamení převahy Baníku a již ve 4. minutě se v rozhozené domácí obraně dostal k míči Antonín Chumchal, který si ze svoji šanci poradil a poslal Baník do vedení – 0:1. Baník byl jasně lepším týmem a předváděl výbornou hru. Ve 24. minutě bylo na straně Baníku ještě veseleji. To se znovu prosadil Antonín Chumchal, tentokrát tečoval tvrdou střelu Bruna Antonína z přímého volného kopu do protipohybu domácího brankáře – 0:2. Baník nepouštěl domácí do žádné velké možnosti. To Baník měl několik příležitosti na zvýšení skóre utkání. Tu největší měl asi v závěru poločasu Petr Kubiena, ale tentokrát byl úspěšnější v souboji domácí brankář, a tak se odcházelo do šaten za stavu 0:2 pro Baník. V prvním poločase byl k vidění ze strany Baníku velmi dobrý fotbal.

Zajímavý zápas pokračoval i ve druhém poločase. Baník už nehrál tak dobře jako v prvním poločase, spíše vyčkával, co vymyslí soupeř a hra byla z pohledu Baníku tentokrát neurovnaná. Přesto Baník byl opět lepším týmem a vytvářel si velké příležitosti na navýšení skóre utkání. To domácí vůbec branku Baníku neohrozili. Největší možnosti Baníku měl útočník Antonín Chumchal, který ale své šance neproměnil, ale vůbec ho to nemuselo mrzet. Baník jsi v pohodě hlídal skóre a v závěru utkání ještě vstřelil jeden gól, když pravě Antonín Chumchal se dostal z pravé strany do náběhu na branku domácích a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Dejana Sviraće, který neměl problém trefit prázdnou branku a uzavřel skóre utkání na konečných – 0:3. Pro tohoto hráče Baníku to byla premiérová trefa v dresu Baníku v mistrovských utkáních. Albrechtičtí fotbalisté si tak domů odvezli z Jistebníku zasloužené a velmi důležité tři body do tabulky.

Branky: 5. a 24. Chumchal Antonín, 90. Svirać Dejan, ŽK: 25. Pietras Lukáš, 60. Mohyla Petr, Rozhodčí: Pasterčák Jozef – Bednář Marcel, Jurygáček René, Počet diváků: 80

TJ ISMM Jistebník: Krayzel – Štandl P., Prčík, Vavroš, Štandl J. (46,. Vedlich) – Capovský, Andrys (66. Moučka), Pietras, Malý (85. Pasker) – Mohyla, Ogon. Trenér: Müller Ivo

Baník Albrechtice: Mato – Pařík, Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš (74. Hovůrka) – Kubiena, Klus (69. Dorozlo), Žyla M., Kvapil, Chumchal – Antonín (63. Svirać). Trenér: Nešpor Radek