Baník doma nasázel čtyři branky, Baník Albrechtice – Smilovice 4:0

Série neporazitelnosti trvá i po nedělním domácím utkání s týmem Smilovic. Tým Smilovic byl v půl hodně první půle vyrovnaným soupeřem Baníku a měl několik možnosti na gól, poté však převzal iniciativu v utkání tým trenéra Radka Nešpora a svému soupeři vstřelil čtyři branky. Tu první vstřelil v 41. minutě Bruno Antonín, který vstřelil v 61. minutě i druhý gól Baníku. Na 3:0 zvýšil v 70. minutě Michal Kvapil a na konečných 4:0 v 82. minutě upravil Antonín Chumchal. Baník tak poslední tým tabulky porazil zaslouženým výsledkem 4:0 a připsal jsi další důležité body do tabulky!

FK Baník Albrechtice – SC Smilovice 4:0 (1:0)

Do nedělního utkání nemohl trenér Baníku Radek Nešpor počítat se dvěma hráči základní sestavy, které nepustilo do hry zranění, a to hráče Daniela Žylu a Jana Hovůrku. Další hráči nebyli k dispozici kvůli různým důvodům, a to hlavně pracovním. Pozitivní bylo na rozdíl od minulého utkání, že na lavičce náhradníku byl připraven David Dorozlo a i nejlepší střelec týmů Antonín Chumchal. Do branky nastoupil opět Gabin Laurenčík.

Nedělní zápas začal slavnostně, kdy byl trenérovi Baníku před utkáním předán dres a dárkový koš od vedení klubu k 50 narozeninám, které kouč oslavil 13. dubna. Utkání, které se hrálo na výborně připraveném trávníku, dá se říci, že „ligovém“ začalo lépe pro hosty ze Smilovic, kteří se hned na začátku utkání mohli dostat po špatné rozehrávce domácí obrany do vedení, ale střela Przyczka z hranice šestnáctky orazítkovala jen tyč domácí branky. Další šanci v utkání měli opět hosté, když v 6. minutě se k odraženému k míči po rohovém kopu dostal opět Filip Przyczko, ale svůj střelecký pokus ve velmi dobré příležitosti poslal jen nad branku domácí brány. V 10. minutě měl obrovskou šanci na úvodní gól domácí Kubiena, kterého přesnou vzdušnou přihrávkou našel Vagner za hostující obranou. Domácí hráče, ale ve velké příležitosti vychytal brankář Tomáš Kroužek, který střelu vyrazil. Baník měl za malou chvilku další velkou možnost na úvodní gól. Po faulu těsně u rohového praporku si vzal míč k zahrání volného přímého kopu sám faulující Michal Kvapil a poslal před branku střílený centr, kterým našel na zadní tyčce hlavičkujícího Kubu Kociolka, ale jeho pokus před prázdnou brankou se odrazil od Marcina Žyla ke smůle Baníku do rukou hostujícího brankáře. Úvodní branky se diváci dočkali až ve 41. minutě, když se po centru Kubieny prosadil Bruno Antonín, který se v chumlu hráčů dostal jako první k míči a poslal ho v pohodě do odkryté branky – 1:0. Do konce prvního poločasu měl ještě dobrou příležitost po narážečce s Jindrou Klusem domácí Petr Kubiena, ale svou střelu poslal vysoko nad branku. První poločas tak skončil jednobrankovým vedením ve prospěch Baníku.

Do druhého poločasu nastoupil na straně Baníku místo Dejana Sviraće nejlepší střelec Baníku Antonín Chumchal. se odvíjel podobně jako ten první. Do druhého poločasu vstoupil lépe tým Smilovic, když po centru Przyczka se dostal z levé strany do zakončení Radek Cienciala, ale branku těsně minul. Poté však převzal otěže utkání již Baník a byl aktivnějším a lepším týmem v utkání. První možnost na druhý gól Baníku měl Izaiáš, ale svou střelou branku minul. Hostům nepomohl za stavu 1:0 pro Baník ani stoper Junga, který nejdříve v 52. minutě podrazil Marcina Žylu a uviděl první žlutou kartu a dostal důrazné varování, které pro hráče Smilovic asi důrazné nebylo, jelikož v 59. minutě na hranici pokutového území z pravé strany fauloval pronikajícího Chumchala a hlavní rozhodčí správně udělil druhou žlutou kartu, následně červenou a hosté dohrávali v desíti. Hned v po vyloučení zahrával Vagner přímý volný kop, který hosté odvrátili na roh a z tohoto rohového kopu vstřelil Baník druhý gól v utkání, a to konkrétně Bruno Antonín, který úplně volný poslal svůj pokus hlavou do sítě Smilovické branky – 2:0. Druhý gól definitivně rozhodl a šance měl většinou jen Baník. Další možnost měl Izaiáš, který pronikl do pokutového území, ale jeho střelecký pokus vyrazil brankář Smilovci na rohový kop. V 70. minutě přišel třetí gól v utkání. Po centru Vagnera se v šestnáctce uvolnil Michal Kvapil a střelou na vzdálenější tyč navýšil vedení Baníku – 3:0. V 79. minutě mohl vstřelit svůj třetí gól v utkání Bruno Antonín, kterého vyslal na branku hostující Míra, ale střelecký pokus domácího útočníka skončil jen na břevně branky Smilovic. Baník to, ale nemuselo mrzet, jelikož za tři minuty se radoval albrechtický tým počtvrté v utkání. Marcin Žyla vyslal krásnou přihrávku do samostatného úniku Antonína Chumchala a ten střelou kolem vyběhnutého brankáře upravil na konečných 4:0. Baník poté přidal ještě pátý gól, ale ten pro údajný ofsajd Kubieny po přihrávce Chumchala nebyl uznán. Baníku to však vadit nemuselo. Albrechtičtí fotbalisté tak zaslouženě zvítězili výsledkem 4:0 a připsali si další důležité body do tabulky.

Branky: 41. a 61. Antonín Bruno, 70. Kvapil Michal, 82. Chumchal Antonín, ŽK: 54. Chumchal Antonín, 62. Izaiáš Tomáš, 67. Klus Jindřich, 74. Dorozlo David – 52. a 59. Junga Ondřej, 62. Barteczek Roman, 78. Kohut Pavel, 84. Parchanský Patrik, 85. Kroužek Tomáš, ČK: 59. Junga Ondřej, Rozhodčí: Folvarčný Adam – Potiorek Aleš, Chýlek Martin, Počet diváků: 100

Baník Albrechtice: Laurenčík – Pařík, Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš – Kubiena, Klus, Žyla M., Kvapil (71. Dorozlo), Svirać (46. Chumchal) – Antonín. Trenér: Nešpor Radek

SC Smilovice: Kroužek T. – Kohut, Junga, Samek (79. Bolf), Barteczek Rom. – Barteczek Rad. (46. Klimek), Dytko, Opluštil, Cienciala R. (77. Parchanský) – Míra, Przyczko. Trenér: Kroužek Jiří