Zasloužený bod z hřiště lídra tabulky, Bystřice – Baník Albrechtice 1:1

Po domácím vítězství s Orlovu jsou Baníkovci na jaře stále neporažení i po nedělním utkání na hřišti lídra tabulky z Bystřice. Svěřenci Radka Nešpora na půdě lídra tabulky šli již ve 4. minutě díky brance Bruna Antonína do vedení. Baníkovci dokázali jednobrankový výsledek držet do 55. minuty, kdy za domácí vyrovnal z volného přímého kopu Aleš Liberda. Do konce zápasu se už však skóre nezměnilo a oba týmy si body rozdělily za výsledek 1:1. Podle průběhu utkání je remíza pro oba týmy zasloužená, a tak Baník si domů odvezl z hřiště nejlepšího týmů soutěže velmi cenný a důležitý bod!

TJ Bystřice – FK Baník Albrechtice 1:1 (0:1)

Do utkání nemohl trenér Baníku Radek Nešpor počítat se čtyřmi hráči ze základní sestavy, které nepustilo do hry zranění, a to hráče Daniela Žylu, Antonína Chumchala, Davida Dorozlo a Jana Hovůrku, který byl alespoň na lavičce Baníku. Další hráči nebyli k dispozici kvůli různým důvodům, a to hlavně pracovním, a tak na lavičce Baníku byl připraven zasáhnout do hry jen hráč, zdravotník, masér a kustod v jedné osobě Marek Chmiel. Do branky oproti minulém utkání s Orlovu nastoupil Gabin Laurenčík. A premiéru si odbyl v základní sestavě Baníku Dejan Svirać.

Zápas začal pro albrechtické fotbalisty na velmi hrbolatém terénu takřka ideálně. Již ve 4. minutě po odraženém míči z rohového kopu se dostal na hranici pokutového území dostal Bruno Antonín, ale jeho pokus pod břevno výborně vyrazil na další rohový kop domácí brankář, a po tomto rohovém kopu se Baník radoval z úvodní branky v utkání. Po centru od rohového praporku se mezi hráči nejlépe zorientoval Bruno Antonín a tvrdou střelou rozvlnil síť bystřické brány. Baník tak velmi brzy vedl 0:1. Bystřičtí se pochopitelně snažili o odpověď, ale obrana Baníku odolávala. Po necelých dvaceti minutách se v šancích zjevil domácí Lukáš Teofil, ale nemířil přesně. Velmi aktivním hráčem byl domácí Buryan, jenž si během zápasu připsal několik pěkných střel, které se však neujaly. Největší šance domácích v prvním poločase přišla těsně před koncem prvního poločasu, ale jeden domácí Liberda nepochopitelně netrefil úplně prázdnou branku. Baníkovci se snažili o dobrou defenzivní činnost, a tak si směrem dopředu příliš šancí nevypracovali. Výjimkou bylo pár nebezpečných střel. První poločas, tak skončil výsledkem 0:1 ve prospěch Baníku.

Druhý poločas se odvíjel podobně jako ten první. Na obou stranách byla k vidění řada nepřesností, více než 150 diváků sledovalo průměrné utkání a upracovaný výkon obou mužstev. Za zmínku stojí vyrovnávací branka, když se za domácí v 55. minutě prosadil Aleš Liberda, který zahrával těsně za hranici pokutového území Baníku volný přímý kop a naložil sním parádně, kdy svůj pokus poslal do horního růžku albrechtické branky a vyrovnal skóre utkání – 1:1. Po vyrovnávací brance se hrálo opět jako po většinu utkání mezi šestnáctkami a vědět o sobě dal domácí Kantor, jehož parádní pokus zneškodnil brankář Laurenčík. Baník měl dobrou příležitost těsně před koncem utkání, ale střelecký pokus Jindřicha Kluse po pěkné akci zneškodnil domácí brankář. Největší šance domácích na vítěznou trefu přišla v poslední minutě, kdy dělovka Aleše Libery zpoza velkého čtverce skončila na břevně. Poté již hlavní rozhodčí Jan Beran ukončil nedělní utkání. Albrechtičtí fotbalisté se tak s domácí Bystřici rozešli zaslouženě smírně 1:1 a připsali si další důležitý a cenný bod do tabulky.

Branky: 55. Liberda Aleš – 4. Antonín Bruno, ŽK: 12. Kisza Tomáš – 56. Klus Jindřích, 76. Žyla Marcin, Rozhodčí: Beran Jan – Přeček Dušan, Klimek Tomáš, Počet diváků: 150

TJ Bystřice: Galusik J. – Krezelok B., Zoubek (56. Martinčík), Teofil M., Rusz – Liberda, Buryan, Kantor, Kisza (85. Fober) – Teofil L., Staniek (64. Badura). Trenér: Černek Zdeněk

Baník Albrechtice: Laurenčík – Pařík, Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš – Kubiena, Klus, Žyla M., Kvapil, Svirać – Antonín. Trenér: Nešpor Radek