Tradiční velké derby je tady! Baníkovci míří do Stonavy

Jeden z nejvyhlíženějších zápasů každé sezony v 1. A třídě je pro albrechtické fanoušky velmi prestižní derby mezi Baníkem a Stonavou. Baník se před tímto očekávaným utkáním nachází na 11. příčce a Stonava se nachází na 4. příčce. I když se dá říct, že oba týmy již mohou sezónu dohrát v poklidu tak v tomto velkém derby půjde o hodně, jak to vždy v tomto střetnutí bývá. Sobotní derby na stonavském hřišti má výkop v 17:00 hodin.

Baník: po volném víkendu k těžkému zápasu

Baník minulý víkend své utkání díky nepříznivému počasí nedohrál, a tak měl o víkendu volno. Baníkovci zatím v jarní části má tři vítězství, dvě remízy a pět proher. Jak již bylo zmíněno, minulý víkend Baník měl jako jediný s týmem Libhoště volný víkend, a tak dosavadní utkání, které Baník odehrál, bylo v Jistebníku, kde Baník prohrál výsledkem 2:0.

Co se týče mistrovské bilance, tak z prozatímních třiadvaceti odehraných utkání mají Baníkovci devět vítězství, tři remízy, jedenáct proher a na kontě 30 bodů a celkové skóre 41:45, což pasuje Baník na 11. místo soutěžní tabulky.

Stonava: čtyři utkání bez prohry

Sobotní soupeř ze Stonavy v jarní části prohrál celkem šestkrát, a to doma s Brušperkem (2:3), v Bystřici (2:0), doma s Dolní Datyni (1:7), v Dobraticích (5:0).  Jinak sobotní soupeř ze Stonavy porazil tým Vendryně (0:4), vyhrál ve Starém Městě (1:3), doma Hrabovou (2:1) a vyhrál v Sedlišti (2:3). Tři remízy si Stonava připsala v Jablunkově (1:1), doma s Dobrou (1:1) a doma s Jistebníkem (2:2). Poslední dosavadní utkání sehrál tým Stonavy doma s Jistebníkem, se kterým remizoval nerozhodně 1:1.

Co se týče mistrovské bilance, tak z prozatímních čtyřiadvaceti odehraných utkání má tým SK Stonava jedenáct vítězství, sedm remíz, šest proher a na kontě 40 bodů a celkové skóre 47:43, což pasuje Stonavu na 4. místo soutěžní tabulky.

Vzájemná bilance: kdo tentokrát zvládne toto velmi prestižní derby?

Z patnácti zápasů, které od sezóny 2010/2011 oba týmy spolu sehrály, se více dařilo Baníkovcům. Baníkovci totiž zvítězili v osmi utkáních, čtyřikrát se hrálo nerozhodně a třikrát zvítězila Stonava. V loňském ročníku byly k vidění výsledky 1:0 (na podzim v Albrechticích) a 4:1 (na jaře ve Stonavě). V podzimním utkání zvítězila v Albrechticích výsledkem 2:3 Stonava.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – SK Stonava 2:3 (2. kolo I.A třídy sk. B, neděle 13.8.2017)
Branky: 37. a 50. Chumchal Antonín – 42., 67. a 80. Zoller Josef
FK Baník Albrechtice: Mato – Čoček, Věčorek (20. Pasz), Hovůrka, Vagner – Kulhánek (80. Korzeniowski), Žyla D. (79. Kociolek Jakub), Wojtyna, Edr – Marcol (71. Čižmář), Chumchal
SK Stonava: Gaszczyk – Kratka (65. Klus), Graňák, Mančař, Kloda – Kubiena, Kisel (84. Škuláň), Káňa, Němec (65. Kolek) – Malúš, Zoller (91. Mičík)

Poslední zápasy obou soupeřů:

SK Stonava – TJ ISMM Jistebník 1:1 (26. kolo I.A třídy sk. B, 2.6.2018)
Branky: 85. Stanowski Michal – 41. Lebica Miroslav
SK Stonava: Gaszczyk – Mančař, Zielonka, Stanowski, Szkuta – Mičík (46. Kloda), Graňák, Dittrich, Němec – Káňa, Zoller (72. Sochora)

TJ ISMM Jistebník – FK Baník Albrechtice (2. kolo I.A třídy sk. B, 26.5.2018)
Branky: 13. Andrys Lukáš, 61. Mohyla Petr
FK Baník Albrechtice: Mato – Žyla D., Věčorek, Hovůrka, Pasz (83. Chmiel) – Kociolek Jakub, Dorozlo, Vagner, Izaiáš – Lojek (79. Goj), Chumchal

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: STONAVA – BANÍK 0:1, BANÍK – STONAVA 2:0
Sezona 11/12: STONAVA – BANÍK 3:2, BANÍK – STONAVA 2:2
Sezona 12/13: STONAVA – BANÍK 0:3, BANÍK – STONAVA 2:1
Sezona 13/14: BANÍK – STONAVA 3:2, STONAVA – BANÍK 1:1
Sezona 14/15: BANÍK – STONAVA 3:3, STONAVA – BANÍK 3:3
Sezona 15/16: STONAVA – BANÍK 1:4, BANÍK – STONAVA 2:1
Sezona 16/17: BANÍK – STONAVA 1:0, STONAVA – BANÍK 4:1
Sezona 17/18: BANÍK – STONAVA 2:3

Utkání 15. kola 11. A třídy skupiny B začíná na stadionu ve Stonavě v sobotu 9. června 17:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém utkání a ve velkém derby a prestižním derby vaši podporu! Přijeďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Michael Viščor – David Lalík – Vojtěch Glomb. Jak toto další venkovní jarní mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.

One thought on “Tradiční velké derby je tady! Baníkovci míří do Stonavy