Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/fkbanikalbrechtice.cz/www.fkbanikalbrechtice.cz/wp-includes/post-template.php on line 284
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Stejně jako před rokem začínáme ve velkém derby se Stonavou

Stejně jako před rokem začínáme ve velkém derby se Stonavou

Stejně jako před rokem začínáme ve velkém derby se Stonavou

Los 1. A třídy skupiny B přisoudil Baníku v 1. kole opět ve velkém derby sousední Stonavu, tedy šestý celek uplynulé sezóny. Se stejným soupeřem Baníkovci začínali také před rokem a vyhráli 1:0. Baníkovci v minulé sezóně skončili na osmém místě. Velmi pikantní duel „starých známých“ se hraje na albrechtickém stadionu v neděli od 17 hodin.

Baník: Do sezóny s novým trenérem a se čtyřmi posilami

Premiérová sezóna čeká na trenéra Jaroslava Goje a hned na úvod velmi těžké utkání, a to velké derby se Stonavou. Na nadcházející ročník zahájili albrechtičtí hráči v pondělí 17. července. Během čtyř týdnů odehráli následující zápasy: Horní Suchá 6:3, Dětmarovice 5:7, Český Těšín 0:8, MFK Havířov U19 5:1, Slovan Havířov 9:1 a Dolní Datyně 2:5.

Kádr A mužstva doznal během letní přestávky několika změn. Pozitivní zprávou je, že osa týmu a všechny opory zůstaly. Mezi odchody jde zařadit zatím jen Radima Smigu a Kamila Smětáka, kteří ukončili, případně přerušili fotbalovou kariéru. Jinak z týmů nikdo neodešel. K příchodům můžeme zařadit navrátilce Tomáše Wojtynu, který se vrátil z hostování z týmů TJ Havířov – Dolní Datyně. Dále pak se vrátil ze zahraničí odchovanec Marek Pařík, z MFK Karviná přišel Miroslav Edr a z MFK Havířov zase Filip Čižmář.

Stonava: Bude opět silným soupeřem a bojovat o nejvyšší příčky

Stonavští skončili v loňském ročníku 1. A třídy skupiny B na šestém místě, ale letos by se Stonavští chtěli umístit výše. Do nové sezóny půjde stonavský tým se stejným trenérem, kterým je Karel Sochora. Zůstal i střelec Josef Zoller, který však minulý víkend nastoupil za beskydský Frenštát pod Radhoštěm (krajský přebor), ale před prvním utkání v 1. A třídě se vrátil zpět do Stonavy.

Kádr Stonavy pro nadcházející ročník 1. A třídy skupiny B doznal několika změn. Novými hráči jsou brankář Marek Tvardík z TJ Depos Horní Suchá, Daniel Mičík z MFK Havířov a trojice Jakub Káňa, Patrik Kloda a Michal Stanowski, kdy tato trojice přichází z týmů SK Dětmarovice. Naopak stonavský dres neoblékne zkušená trojice stoper Artur Wojnarovský (FK Slavia Orlová Lutyně), Petr Dittrich (TJ Lokomotiva Petrovice) a Pavel Šuster (ukončil kariéru).

Kdo tentokrát zvládne toto velmi prestižní derby? Oplatí Baník jarní porážku Stonavě?

Ze čtrnácti zápasů, které od sezóny 2010/2011 oba týmy spolu sehrály, se více dařilo baníkovcům. Baníkovci totiž zvítězili v osmi utkáních, čtyřikrát se hrálo nerozhodně a dvakrát zvítězila Stonava. V loňském ročníku byly k vidění výsledky 1:0 (na podzim v Albrechticích) a 4:1 (na jaře ve Stonavě).

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

SK Stonava – FK Baník Albrechtice 4:1 (15. kolo I.A třídy sk. B, sobota 10.6.2017)
Branky: 34. a 73. Zoller Josef, 2. Malúš Jiří, 38. Kisel Ivo – 20. Korzeniowski Marek
SK Stonava: Gaszczyk – Mančař, Zielonka, Graňák, Kratka – Kubiena, Dittrich, Kisel, Němec – Zoller (89. Zachata A.), Malúš (90. Sochora)
FK Baník Albrechtice: Mato – Kulhánek, Věčorek, Hovůrka (65. Kociolek Jan), Vagner – Žyla D. (62. Kociolek Jakub), Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš – Marcol, Chumchal

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Havířov-Dolní Datyně – FK Baník Albrechtice 5:2 (letní příprava – turnaj D. Datyně, 5.8.2017)
Branky: Chumchal Antonín, Hovůrka Jan

SK Stonava – TJ Sokol Věřňovice 1:4 (letní příprava, 5.8.2017)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: STONAVA – BANÍK 0:1, BANÍK – STONAVA 2:0
Sezona 11/12: STONAVA – BANÍK 3:2, BANÍK – STONAVA 2:2
Sezona 12/13: STONAVA – BANÍK 0:3, BANÍK – STONAVA 2:1
Sezona 13/14: BANÍK – STONAVA 3:2, STONAVA – BANÍK 1:1
Sezona 14/15: BANÍK – STONAVA 3:3, STONAVA – BANÍK 3:3
Sezona 15/16: STONAVA – BANÍK 1:4, BANÍK – STONAV 2:1
Sezona 16/17: BANÍK – STONAVA 1:0, STONAVA – BANÍK 4:1

Utkání 2. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 13. srpna 17:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v prvním domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte nové posily a souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto velkém prestižním derby vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Přemysl Havlík – Marcel Bednář – Jan Sivera.