Trenér dorostenců Martin Míček se ohlíží za právě skončenou sezónou 

Náš klub byl bez nejstarší mládežnické kategorie devět let, a teď již má za sebou druhou sezónu po dlouhé pauze. V minulé sezóně dorost skončil na pátém místě a v druhé sezóně po dlouhé pauze, a to právě skončené se umístil na skvělém druhém místě v Okresním přeboru. Trenéři dorostenců Martin Míček a Marek Chmiel, tak odvádí s touto kategorii dobrou práci. Důkazem je i to, že dorostenci pomalu dostávají i šanci v A mužstvu Baníku, kde si vedou dobře. Jak hodnotí uplynulou sezónu dorostu samotný trenér Martin Míček? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Trenére, dorost skončil na výborném druhém místě, jak jsi spokojen s tímto umístěním?, dorost skončil na výborném druhém místě, jak jsi spokojen s tímto umístěním?

Zdravím všechny fanoušky FK Baník Albrechtice. S letošním umístěním jsme naprosto spokojeni. Dosáhli jsme vynikajícího výsledku, i když to nakonec na postup nestačilo. Zaslouženě postupuje Slovan Havířov, který jsem favorizoval už na začátku sezóny v mém rozhovoru. Těší mě především, že ani jeden ze soupeřů nás nezdolal dvakrát. Všechny jsme dokázali alespoň jednou porazit.

Mužstvo od prvního utkání již na podzim našlo svoji tvář, jak hodnotíš výkony mužstva po herní stránce?

Herní projev se mi líbil. Hráli jsme většinou to, co jsme si řekli a co jsme chtěli. Určitě nás nakoplo hned vítězství v prvním kole v Těrlicku. Máme na čem pracovat, ale zlepšení bylo viditelné.

Kterých zápasů si nejvíc ceníš?

Tak na podzim se nám skvěle povedly utkání v Žukově, Těrlicku a ve Stonavě. To jsme brali cenné body z venku. Na jaře určitě skalp Slovanu a výhry proti Dětmarovicím a v Datyních.

A naopak, která bodová ztráta tě mrzí?

Mrzí samozřejmě ztráta na podzim na Slovanu, kde jsme vedli o dvě branky a prohráli. Také ztráta dvou bodů doma s Datyní a na jaře především porážka doma s Žukovem. To byl náš nejhorší výkon sezóny.

Kdo tvořil v sezoně osu týmu?

Osu týmu tvořili především starší kluci, ale ani mladší borci se vůbec neztratili. Mnoho z nich tvořilo základní kámen sestavy. Vesměs jsme nastupovali s obdobnou sestavou a dělali jsme minimum změn. Takže kluci si na své posty zvykli.

V týmu samozřejmě jsou osobnosti, přesto bych řekl, že vítězných zápasů a hlavně zlepšení na jaře dosáhli hráči především kolektivním výkonem…

Jednoznačně bez kolektivního výkonu nedosahnete úspěchů, což jsme měli možnost u některých týmů vidět. Musíte tahat za jeden provaz a semknout se jako celek.

Jaké byly další přednosti či slabiny týmu?

Přednosti? Asi v rychlosti brejků. Výborná práce celého týmu do defenzívy. Slabina je často nástup do utkání a proměňování šancí. Tam nás tlačí bota nejvíc.

Jak hráči přistupovali k tréninku?

Jo, tady v klubu s přístupem nikdy velký problém nebyl. Kluci rádi trénují, nemají nějaké větší problémy a připomínky. Bez toho bychom nedosáhli takového umístění.

Hráči ročníku 2005 přechází do A-týmů Baníku. Jak vidíš šance hráčů, kteří z dorostu přechází do mužské kategorie? Jedná se o tři, a to Matěj Cyž, Samuel Luňák a Daniel Juchno?

Tak Maty tam už v této sezóně pravidelně hrál. Snad se k A týmu přidá i Samuel. Dany to bude mít těžší, laboruje dlouho se zraněním. Ale vím, že nový trenér áčka mu šanci dá.

Dorost by naopak měl být doplněn o několik letošních hráčů ze starších žáků, na co se mají nejvíce tito kluci připravit?

No nevím přesně a nedokážu nyní říci, kdo vše se přidá. Samozřejmě přivítáme všechny. Jedná se o pět kluků a určitě svou kvalitu mají. Ale přechod je strašně těžký. Kluci budou muset jezdit po zadku a čekat trpělivě na svou šanci.

Jaké budou cíle dorostu v nové sezoně?

Opět jako vloni si neklademe žádné cíle. Půjdeme krok po kroku a uvidíme co z toho bude a na co to bude stačit. Určitě se chceme prezentovat tím nejlepším co v nás je.

Chtěl bys něco svým svěřencům či realizačním týmům v klubu vzkázat?

Není moc co. Jen dělejte nadále svou práci tak dobře a s chutí jako doposud. Budou i noví členové trenérského týmu, tak doufám, že skvěle zapadnou. Jsme výborná parta a vím, že tomu tak bude i nadále. Všem přeji spokojenou dovolenou.

Děkuji za rozhovor.

Také děkuji.