Nepříznivou sérii porážek bude Baník chtít přerušit ve Smilovicích. Povede se mu to? (ne,17)

Poslední čtyři soutěžní utkání a čtyři porážky. Taková je momentálně bilance z posledních odehraných utkání svěřenců trenéra Milana Procházky. Baníkovce trápí momentálně velká marodka, a to se podepsalo opět i na posledním utkání v rámci 1.A třídy na domácí půdě, kdy Baník doma nestačil na Bystřici a prohrál 1:4. Baník bude chtít nepříznivou sérii proher přerušit v dalším utkání, kdy se Baník představí na půdě mužstva SC Smilovice. Pomoct tuto nepříznivou sérii by mohlo pomoct, že se někteří marodi vrátí do sestavy. Tým Smilovic se nachází před nedělním soubojem na osmém místě s jednou bodovou ztrátou na Baník, Baník v soutěžní tabulce okupuje sedmou příčku. Baníkovce opět nečeká v neděli vůbec lehké utkání, což potvrzuje i postavení v tabulce. Utkání dvaadvacátého kola má výkop v neděli 19. května od 17:00 hodin.

Baník: v posledních čtyř soutěžních utkání čtyř porážek

První zápas v jarní části si Baníkovci odbyli na hřišti v Jablunkově, kde podali velmi špatný výkon a prohráli výsledkem 1:0. Ve druhém jarním utkání a v prvním utkání na domácí půdě v jarní části však své zaváhání napravili a v okresním derby s Horní Suchou díky brance v poslední minutě zvítězili výsledkem 3:2. Třetí utkání odehrané v jarní části se Baníku vůbec nepovedlo. V Kozlovicích Baník vedl po prvním poločase 0:2, ale druhý poločas se Baníku vůbec nepovedl a z hřiště z Kozlovic si neodvezl ani bod a prohrál výsledkem 3:2. V dalším odehraném utkání Baník zbytečnou prohru v Kozlovicích na domácí půdě s týmem SK Tichá napravil, když zvítězil výsledkem 1:0. Další utkání, které Baníkovci odehráli na hřišti soupeře se opět nepovedlo. Baník na hřišti Petrovické lokomotivy, bojující o záchranu ač měl více ze hry a měl i o hodně více šancí, tak z utkání odešel poražen výsledkem 3:1, kdy domácí z minima vytěžili maximum. Další utkání odehrál Baník doma proti Dobraticím, kdy měl v úvodu utkání několik velkých šancí, ale ty bohužel neproměnil, a tak ve třicáté minutě obdržel za hru rukou červenou kartu domácí Kuba Kociolek, a tato situace ovlivnila průběh celého utkání, kdy Baník prohrál i přesto, že měl i v oslabení šance výsledkem 1:3. Další soutěžní utkání v 1.A třídě odehrál Baník na hřišti Raškovic, odkud odjel z porážkou 3:1. Baník se tak na jaře na hřišti soupeřů trápí. Nebodoval ani ve čtvrtém venkovním utkání v jarní části. Následující utkání absolvoval Baník ve středu v rámci finále okresního poháru OFS Karviná na Městském stadioně v Karviné Ráji. Baníkovci se momentálně potýkají s velkou marodkou a do finálového utkání šli značně oslabení, hlavně vinou zranění, když trenér Milan Procházka postrádal k tomuto utkání více než šest hráčů základní sestavy, a tak dostali od začátků utkání v základní sestavě příležitosti dva dorostenci Petr Šlampiak (premiérový start), Matěj Cyž a v průběhu utkání dostal příležitost další dorostenec Václav Miczka (premiérový start). Finálová odveta za minulý rok Baníku nevyšla a Horní Suchá ve finále díky dvěma gólům ve druhém poločase zvítězila výsledkem 0:2. Baník podal sympatický výkon i v hodně oslabené sestavě a byl vyrovnaným soupeřem, vytvořil si i nějaké šance, ale bohužel je nevyužil. Za to Horní Suchá ano, na začátku druhého poločasu po individuální chybě a v závěru utkání již do otevřené obrany pojistila své vítězství okresního poháru OFS Karviná. Po pohárové porážce ve finále okresního poháru přišel na řadu další zápas v 1.A třídě, ve kterém Baník doma přivítal tým Bystřice. Baník šel kvůli marodky do toho souboje opět značně oslaben a poslední dosavadní odehrané utkání na domácí půdě, tak nezvládl a prohrál výsledkem 1:4. Baník tak zažívá velmi nepovedené období.

Baník tak po jednadvaceti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 7. pozici se ziskem třiceti bodů a skóre 31:30. Bilance Baníkovců je z jednadvaceti utkání – devět výher, tři remízy a devět porážek. Nejlepším střelcem Baníku je s třinácti trefami Tomáš Izaiáš.

Smilovice: na jaře bilance čtyř výher a čtyř porážek

Tým Smilovic se po podzimní části držel v dolní polovině tabulky, a to konkrétně na devátém místě se sedmnácti body a do jarní části tak šel s cílem, co nejrychleji vylepšit své postavení, aby měl co nejdříve klid a vyhnul se starostem se záchranou. Smilovice v jarní části sbíraly body až na poslední odehrané utkání jen na domácí půdě, kde na jaře neztratily ani bod. Do jarní části vstoupil tým Smilovic porážkou v Kozlovicích výsledkem 6:2. První vítězství na jaře přišlo hned v prvním jarním domácím utkání proti Tiché, kdy mužstvo Smilovic zvítězilo výsledkem 3:2. Ve druhém jarním utkání na půdě soupeře přišla druhá jarní porážka výsledkem 2:1 na hřišti Petrovické lokomotivy. Poté čekal tým Smilovic domácí dvoj zápas, a to nejdříve proti Dobraticím a následně proti Bystřici. Oba domácí utkání tým Smilovic zvládl za tři body, kdy nejdříve porazil Dobratice (4:1) a Bystřici (2:1). Poslední tři dosavadní odehraná utkání absolvovaly Smilovice na půdě soupeřů, a až na poslední dosavadní odehrané utkání Smilovice prohrály. Nejdříve v Raškovicích výsledkem 4:1, poté na hřišti lídra tabulky ze Starého Města u Frýdku – Místku výsledkem 6:1 a poslední dosavadní odehrané utkání Smilovice zvládly za tři body na půdě Petřvaldu u Karviné výsledkem 2:3. Bilance Smilovic je tedy v jarní části z osmi utkání vyrovnána, a to čtyři vítězství a čtyři porážky.

Smilovice po jednadvaceti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází 8. pozici se ziskem devětadvaceti bodů a skóre 40:47. Bilance Smilovic je z jednadvaceti utkání – devět vítězství, dvě remízy a deset porážek. Nejlepším střelcem Smilovic je s jedenácti trefami Tomáš Voznica.

Vzájemná bilance: o tři vítězství lepší pro Baník

Oba týmy se doposud utkaly v mistrovských utkáních celkem patnáctkrát a bilance je o tři vítězství ve prospěch Baníku lepší, sedmkrát vyhrál Baník, čtyřikrát Smilovice a čtyřikrát se zrodila remíza. Oba týmy se naposledy potkaly v podzimní části, kdy se v Albrechticích zrodila výhra nejtěsnějším rozdílem 1:0 ve prospěch Baníku. Věříme, že v nedělním utkání Baník naváže na poslední vzájemná střetnutí a ve vzájemných střetnutích si připíše další vítězství a vylepší svoji bilanci.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – SC Smilovice 1:0 (9. kolo I.A třídy sk. B, neděle 1.10.2023)
Branky: 24. Izaiáš Tomáš
FK Baník Albrechtice: Křístek – Mik, Kociolek Jakub, Uher, Přeček – Žyla D. (86. Hradil), Žyla M., Šimák (57. Zielonka), Rusnok – Cileček, Izaiáš
SC Smilovice: Csikán – Kisza, Kroužek J., Klimas, Klimek (65. Bujok) – Cienciala R., Borgosz, Žebrok, Rusz (86. Kroužek T.) – Cieslar J., Firla (65. Štvrtňa)

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Petřvald u Karviné – SC Smilovice 2:3 (21. kolo I.A třídy sk. B, 11.5.2024)
Branky: 37. Budina Tomáš, 73. Sklepek Jan – 31. Voznica Tomáš, 48. Cieslar Vojtěch, 68. Cienciala Radek
SC Smilovice: Kroužek T. – Klimek, Žebrok, Barát, Kisza – Firla (87. Lipka), Vlachovič (78. Máj), Cieslar V., Skupin (72. Ondryhal) – Cienciala R., Voznica

FK Baník Albrechtice – TJ Bystřice 1:4 (21. kolo I.A třídy sk. B, 12.5.2024)
Branky: 14. Žyla Marcin – 39. Rusz Jakub, 53. Baron Lukáš, 66. Stroka Nikolas, 74. Buryan Filip
FK Baník Albrechtice: Gradek – Masopust, Uher, Přeček, Šlampiak P. – Volný, Žyla M., Vagner, Cileček, Porembski (53. Cyž M.) – Kociolek Jan

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: BANÍK – SMILOVICE 0:1, SMILOVICE – BANÍK 3:3
Sezona 11/12: BANÍK – SMILOVICE 2:2, SMILOVICE – BANÍK 2:2
Sezona 12/13: BANÍK – SMILOVICE 0:2, SMILOVICE – BANÍK 3:1
Sezona 18/19: SMILOVICE – BANÍK 5:0, BANÍK – SMILOVICE 4:0
Sezona 19/20: BANÍK – SMILOVICE 4:2
Sezona 20/21: SMILOVICE – BANÍK 0:6
Sezona 21/22: SMILOVICE – BANÍK 2:3, BANÍK – SMILOVICE 3:0
Sezona 22/23: BANÍK – SMILOVICE 2:2, SMILOVICE – BANÍK 1:2
Sezona 23/24: BANÍK – SMILOVICE 1:0

Mistrovské utkání 22. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu ve Smilovicích v neděli 19. května v 17:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v dalším jarním mistrovském a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém mistrovském utkání vaši podporu! Přijeďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích René Seidler – David Seidler – Petr Hrňa. Jak toto další jarní mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.