Po prohře ve finále okresního poháru přivítá Baník doma silný tým z Bystřice

Poslední čtyři soutěžní utkání a čtyři porážky. Taková je momentálně bilance z posledních odehraných utkání svěřenců trenéra Milana Procházky. Baníkovce trápí momentálně velká marodka, a to se podepsalo i na posledním utkání v rámci 1.A třídy na hřišti Raškovic, odkud Baníkovci odjeli s prohrou 3:1 a také na středeční finále okresního poháru OFS Karviná, kdy Baník značně oslaben nestačil na Městském stadioně v Karviné v Ráji na tým Horní Suché. Na toto nepovedené období budou Baníkovci moct zapomenout v dalším domácím utkání, ale nebude to vůbec jednoduché. Už kvůli marodky Baníkovců, ale i proto, že se Baník doma postaví dalšímu těžkému soupeři. Tím soupeřem je mužstvo TJ Bystřice. Tým Bystřice se nachází před nedělním soubojem na čtvrtém místě, Baník v soutěžní tabulce okupuje sedmou příčku. Baníkovce nečeká, jak již bylo zmíněno v neděli vůbec lehké utkání, což potvrzují samozřejmě i vzájemná utkání a velmi vyrovnaná bilance. Utkání jednadvacátého kola má výkop v neděli 12. května od 17:00 hodin.

Baník: v posledních čtyřech soutěžních utkání čtyři porážky

První zápas v jarní části si Baníkovci odbyli na hřišti v Jablunkově, kde podali velmi špatný výkon a prohrál výsledkem 1:0. Ve druhém jarním utkání a v prvním utkání na domácí půdě v jarní části však své zaváhání napravili a v okresním derby s Horní Suchou díky brance v poslední minutě zvítězili výsledkem 3:2. Třetí utkání odehrané v jarní části se Baníku vůbec nepovedlo. V Kozlovicích Baník vedl po prvním poločase 0:2, ale druhý poločas se Baníku vůbec nepovedl a z hřiště z Kozlovic si neodvezl ani bod a prohrál výsledkem 3:2. V dalším odehraném utkání Baník zbytečnou prohru v Kozlovicích na domácí půdě s týmem SK Tichá napravil, když zvítězil výsledkem 1:0. Další utkání, které Baníkovci odehráli na hřišti soupeře se opět nepovedlo. Baník na hřišti Petrovické lokomotivy, bojující o záchranu ač měl více ze hry a měl i o hodně více šancí, tak z utkání odešel poražen výsledkem 3:1, kdy domácí z minima vytěžili maximum. Další utkání odehrál Baník doma proti Dobraticím, kdy měl v úvodu utkání několik velkých šancí, ale ty bohužel neproměnil, a tak ve třicáté minutě obdržel za hru rukou červenou kartu domácí Kuba Kociolek, a tato situace ovlivnila průběh celého utkání, kdy Baník prohrál i přesto, že měl i v oslabení šance výsledkem 1:3. Poslední dosavadní soutěžní utkání v 1.A třídě odehrál Baník na hřišti Raškovic, odkud odjel z porážkou 3:1. Baník se tak na jaře na hřišti soupeřů trápí. Nebodoval ani ve čtvrtém venkovním utkání v jarní části. Poslední dosavadním utkání absolvoval Baník ve středu v rámci finále okresního poháru OFS Karviná na Městském stadioně v Karviné Ráji. Baníkovci se momentálně potýkají s velkou marodkou a do finálového utkání šli značně oslabení, hlavně vinou zranění, když trenér Milan Procházka postrádal k tomuto utkání více než šest hráčů základní sestavy, a tak dostali od začátků utkání v základní sestavě příležitosti dva dorostenci Petr Šlampiak (premiérový start), Matěj Cyž a v průběhu utkání dostal příležitost další dorostenec Václav Miczka (premiérový start). Finálová odveta za minulý rok Baníku nevyšla a Horní Suché ve finále díky dvěma gólům ve druhém poločase zvítězila výsledkem 0:2. Baník podal sympatický výkon i v hodně oslabené sestavě a byl vyrovnaným soupeřem, vytvořil si i nějaké šance, ale bohužel je nevyužil. Za to Horní Suchá ano, na začátku druhého poločasu po individuální chybě a v závěru utkání již do otevřené obrany pojistila své vítězství okresního poháru OFS Karviná. Baník tak zažívá velmi nepovedené období.

Baník tak po dvaceti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 7. pozici se ziskem třiceti bodů a skóre 30:26. Bilance Baníkovců je z dvaceti utkání – devět výher, tři remízy a osm porážek. Nejlepším střelcem Baníku je s třinácti trefami Tomáš Izaiáš.

Bystřice: na jaře bilance dvě výhry, dvě remízy a tři porážky

Bystřice se po podzimní části držela v popředí tabulky, a to konkrétně na výborném druhém místě a do jarní části, tak vstupovala minimálně s cílem svoje postavení udržet. Vstup do jarní části se Bystřici však nevydařil, když v prvním utkání na jaře prohrály výsledkem 1:0 na půdě mužstva SK Tichá. Z vítězství se tým Bystřice neradoval ani v dalších dvou zápasech. Nejdříve Bystřice remizovala na hřišti Petrovické lokomotivy výsledkem 0:0 a následně si odvezla Bystřice bod za remízu 2:2 z hřiště Dobratic. První jarní bodový zisk za tři body si Bystřice připsala doma s týmem Raškovic za výhru výsledkem 2:1. Další dvě porážky v jarní části Bystřice připsala nejdříve na půdě lídra tabulky nejtěsnějším výsledkem 1:0 a poté Bystřice nebodovala ani na hřišti ve Smilovicích, kde domácím podlehla výsledkem 2:1. Dvě porážky dokázala Bystřice odčinit v následujícím a zároveň posledním dosavadním odehraném utkání v aktuální sezóně 1.A třídy doma s Petřvaldem u Karviné, když tým Bystřice zvítězil výsledkem 3:2. Vítězství Bystřice vystřelil až v nastaveném čase domácí Buryan. Ze sedmi soutěžních utkání v jarní části tedy získal tým Bystřice osm bodů. Poslední dosavadní utkání Bystřice odehrála ve středu 8. května v rámci prvního kola.poháru MSKFS na hřišti mužstva SK Tichá. Odkud si po remíze 1:1 Bystřice odvezla porážku na pokutové kopy a letošní cesta pohárem skončila, tak jak pro Baník, také ve středu.

Bystřice po dvaceti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází 4. pozici se ziskem pětatřiceti body a skóre 40:14. Bilance Bystřice je z dvaceti utkání – deset vítězství, pět remíz a pět porážek. Nejlepšími střelci Bystřice je s pěti trefami shodně trojice David Kantor, Adam Zabystrzan a Nikolas Stroka.

Vzájemná bilance: velmi vyrovnaná z obou stran

Z pětadvaceti vzájemných zápasů v rámci mistrovských utkání se zrodila velmi vyrovnaná bilance. Baník vyhrál celkem devětkrát, Bystřice vyhrála také devětkrát, sedmkrát utkání skončila bez vítěze. Naposledy se oba týmy v rámci mistrovských utkání utkaly v podzimní části, kdy se zrodila na hřišti Bystřice bezbranková remíza. Doufáme a věříme, že bude po nedělním utkání bilance lepší pro Baník, ale nebude to proti tomuto velmi těžkému soupeři vůbec jednoduché.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ Bystřice – FK Baník Albrechtice 0:0 (8. kolo I.A třídy sk. B, neděle 24.9.2023)
Bez branek
TJ Bystřice: Galusik J. – Marosz, Králíček, Zoubek, Krátký – Martinčík M. (46. Zabystrzan), Baron, Kantor, Buryan, Pilch (73. Badura) – Stroka
FK Baník Albrechtice: Gradek – Hradil, Uher, Přeček, Vagner – Žyla D., Rusnok, Žyla M., Šimák, Izaiáš (87. Mik) – Zielonka (69. Cileček)

Poslední zápasy obou soupeřů:

FK Baník Albrechtice – SK Horní Suchá 0:2 (Finále poháru OFS Karviná, 8.5.2024)
Branky: 51. Pryszcz Damian, 90. Pastušek Dominik
FK Baník Albrechtice: Gradek (46. Křístek) – Šlampiak P., Zielonka, Vagner, Přeček – Cyž M. (64. Volný), Žyla M., Cileček, Rusnok (78. Miczka) – Porembski, Kociolek Jan

SK Tichá – TJ Bystřice 2:1 na pok. kopy (1. kolo krajského poháru MSKFS, 8.5.2024)
Branky: 71. Kocián Dominik – 88. Cieslar Timotej
TJ Bystřice: Galusik J. – Cienciala, Zoubek, Martinčík I., Rusz – Krátký (60. Fober), Buryan, Kantor, Baron, Zabystrzan (60. Cieslar) – Stroka (73. Liberda)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 07/08: BYSTŘICE – BANÍK 0:3, BANÍK – BYSTŘICE 7:0
Sezona 10/11: BYSTŘICE – BANÍK 3:1, BANÍK – BYSTŘICE 1:0
Sezona 11/12: BYSTŘICE – BANÍK 1:2, BANÍK – BYSTŘICE 2:2
Sezona 12/13: BYSTŘICE – BANÍK 1:2, BANÍK – BYSTŘICE 2:2
Sezona 13/14: BANÍK – BYSTŘICE 0:0, BYSTŘICE – BANÍK 3:2
Sezona 14/15: BYSTŘICE – BANÍK 4:3, BANÍK – BYSTŘICE 0:3
Sezona 15/16: BANÍK – BYSTŘICE 5:3, BYSTŘICE – BANÍK 5:0
Sezona 16/17: BYSTŘICE – BANÍK 1:1, BANÍK – BYSTŘICE 5:2
Sezona 17/18: BYSTŘICE – BANÍK 1:0, BANÍK – BYSTŘICE 3:1
Sezona 18/19: BANÍK – BYSTŘICE 2:3, BYSTŘICE – BANÍK 1:1
Sezona 21/22: BANÍK – BYSTŘICE 0:1, BYSTŘICE – BANÍK 1:5
Sezona 22/23: BANÍK – BYSTŘICE 1:1, BYSTŘICE – BANÍK 3:1
Sezona 23/24: BYSTŘICE – BANÍK 0:0

Mistrovské utkání 21. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 12. května v 17:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v dalším domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Marek Klečacký – Adam Kotas – Adam Sekula. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.