Další těžký zápas čeká Baníkovce na hřišti Raškovic

Po domácí porážce s Dobraticemi jede Baník k dalšímu těžkému utkání. Dokáže Baník zvítězit, anebo zvítězí domácí mužstvo? Další těžký zápas, v dosavadním průběhu soutěže, čeká na tým trenéra Milana Procházky, kdy Baník zajíždí na hřiště mužstva – TJ Pražmo-Raškovice. Baník se aktuálně nachází na šesté příčce a domácí Raškovice na druhé pozici. V jarní části odehrál náš tým na hřišti soupeřů tři utkání a ani v jednom nedokázal bodovat, což se bude chtít pokusit změnit A tým Baníku v nedělním utkání, ale nebude to vůbec jednoduché. Utkání dvacátého kolo se hraje 5. května od 16:30 hodin.

Baník: domácí prohru s Dobraticemi hodně ovlivnilo vyloučení

První zápas v jarní části si Baníkovci odbyli na hřišti v Jablunkově, kde podali velmi špatný výkon a prohrál výsledkem 1:0. Ve druhém jarním utkání a v prvním utkání na domácí půdě v jarní části však své zaváhání napravili a v okresním derby s Horní Suchou díky brance v poslední minutě zvítězili výsledkem 3:2. Třetí utkání odehrané v jarní části se Baníku vůbec nepovedlo. V Kozlovicích Baník vedl po prvním poločase 0:2, ale druhý poločas se Baníku vůbec nepovedl a z hřiště z Kozlovic si neodvezl ani bod a prohrál výsledkem 3:2. V dalším odehraném utkání Baník zbytečnou prohru v Kozlovicích na domácí půdě s týmem SK Tichá napravil, když zvítězil výsledkem 1:0. V předposledním odehraném utkání, které Baníkovci odehráli na hřišti soupeře se opět nepovedlo. Baník na hřišti Petrovické lokomotivy, bojující o záchranu ač měl více ze hry a měl i o hodně více šancí, tak z utkání odešel poražen výsledkem 3:1, kdy domácí z minima vytěžili maximum. Baník se tak na jaře na hřišti soupeřů trápí. Nebodoval ani ve třetím venkovním utkání v jarní části. Poslední utkání odehrál Baník doma v minulém kole proti Dobraticím, kdy měl v úvodu utkání několik velkých šancí, ale ty bohužel neproměnil, a tak ve třicáté minutě obdržel za hru rukou červenou kartu domácí Kuba Kociolek, a tato situace ovlivnila průběh celého utkání, kdy Baník prohrál i přesto, že měl i v oslabení šance výsledkem 1:3.

Baník tak po devatenáctí odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 6. pozici se ziskem třiceti bodů a skóre 29:23. Bilance Baníkovců je z devatenácti utkání – devět výher, tři remízy a sedm porážek. Nejlepším střelcem Baníku je s třinácti trefami Tomáš Izaiáš.

Raškovice: vítězná dohrávka a posun na druhé místo

Raškovice se vrátily do 1. A třídy po skoro šesti letech v minulém ročníků. Do jarní části vstoupil tým Raškovic vítězstvím 1:4 na hřišti Lokomotivy Petrovice. Stejným výsledkem Raškovice vyhrály v prvním jarním domácím mistrovském utkání nad týmem TJ Dobratice. V dalším jarním utkání Raškovice překvapivě, ale zaslouženě jako první porazily první tým tabulky – První SC Staré Město výsledkem 0:1 na jeho půdě. První ztráta na jaře přišla ve čtvrtém utkání na hřišti Bystřice, a to výsledkem 2:1. Napravit tuto prohru Raškovice mohly v dalším utkání, a to na hřišti mužstva TJ Petřvald u Karviné. Raškovicím se to povedlo, kdy zvítězily výsledkem 1:3 a poslední odehrané utkání čekalo na Raškovice ve středu 1. května na domácím hřišti proti mužstvu SC Smilovice. A tuto dohrávku Raškovice zvládly, když zvítězily výsledkem 4:1. Raškovice tak na jaře ze šesti utkání mají bilanci pět vítězství a jedná porážka.

Raškovice po devatenácti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází výborné 2. pozici se ziskem osmatřiceti body a skóre 50:30. Bilance Raškovic je z devatenácti utkání – jedenáct vítězství, pětvremíz a tři  porážky. Nejlepším střelcem Raškovic je se čtrnácti trefami Petr Němec.

Vzájemná bilance: lepší ve prospěch Baníku

Při pohledu na bilanci vzájemných zápasů se oba týmy utkaly celkem čtrnáctkrát, a to jednou v přípravném utkání (Baník – Raškovice 1:0) a třináctkrát v mistrovských utkáních. Zde Baník Raškovice šestkrát porazil, třikrát remizoval a čtyřikrát odešel poražen. Zatím poslední zápas se odehrál v aktuální sezóně na podzim v Albrechticích, kde se zrodila bezbranková remíza. V minulé sezóně, kdy se oba týmy potkaly poprvé od sezóny 2014-2015, se z obou utkání radoval z vítězství tým Raškovic v obou případech výsledkem 5:1. Jak dopadne další vzájemný souboj, se dozvíte v neděli, ale Baník nečeká v Raškovicích vůbec nic lehkého, a to už kvůli nepřiznivé jarní bilanci na půdě soupeřů a plus kvůli hodně absenci hráčů, už kvůli zranění, stopky za vyloučení nebo pracovním povinnostem. Přijeďte podpořit Baník v tomto dalším těžkém utkání. Hráči budou potřebovat vaši podporu!

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – TJ Pražmo-Raškovice 0:0 (7. kolo I.A třídy sk. B, neděle 17.9.2023)
Bez branek
FK Baník Albrechtice: Gradek – Mik, Kociolek Jakub, Uher, Přeček – Žyla D. (66. Cileček), Žyla M., Šimák (76. Cyž M.), Porembski – Rusnok (60. Zielonka), Izaiáš
TJ Pražmo-Raškovice: Pešák – Birčák (46. Kacíř), Preči A., Preči I., Juřica (70. Mlčoch) – Vojkovský A , Němec P., Koloničný, Kovalík (52. Plhal) – Žáček (90. Wojčík), Kožar

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Pražmo- Raškovice – SC Smilovice 4:1 (18. kolo I.A třídy sk. B, 1.5.2024)
Branky: 24. Preči Ilir, 36. Němec Petr, 65. Koloničný Roman, 69. Vojkovský Adam – 86. Máj Ondřej
TJ Pražmo-Raškovice: Pešák – Koloničný, Preči A., Kacíř, Mlčoch (63. Birčak) – Vojkovský A. (72. Plhal), Kožar (63. Mojžíšek), Javorek, Kovalík – Němec P. (76. Tsitzas), Preči I.,

FK Baník Albrechtice – TJ Dobratice 1:3 (19. kolo I.A třídy sk. B, 28.4.2024)
Branky: 88. Cileček David – 31. Hlaváč Michal z pok. kopu, 52. a 82. Mitrenga Jan
FK Baník Albrechtice: Gradek – Masopust (72. Volný), Kociolek Jakub, Přeček, Mik – Porembski (77. Šlampiak), Žyla M., Vagner, Cileček – Kociolek Jan (60. Cyž M.), Izaiáš

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: RAŠKOVICE – BANÍK 1:1, BANÍK – RAŠKOVICE 3:0
Sezona 11/12: BANÍK – RAŠKOVICE 4:1, RAŠKOVICE – BANÍK 0:1
Sezona 12/13: BANÍK – RAŠKOVICE 3:3, RAŠKOVICE – BANÍK 0:5
Sezona 13/14: BANÍK – RAŠKOVICE 6:0, RAŠKOVICE – BANÍK 3:1
Sezona 14/15: BANÍK – RAŠKOVICE 6:0, RAŠKOVICE – BANÍK 1:0
Sezona 22/23: RAŠKOVICE – BANÍK 5:1, BANÍK – RAŠKOVICE 1:5
Sezona 23/24: BANÍK – RAŠKOVICE 0:0

Mistrovské utkání 20. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Raškovicích v neděli 5. května v 16:30 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v dalším jarním mistrovském a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém mistrovském utkání vaši podporu! Přijeďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Jakub Bolec – Marcel Bednář – Pavol Jantoš. Jak toto další jarní mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.