Baník se po dalším venkovním nezdaru představí doma proti Dobraticím

Tři jarní venkovní utkání a tři porážky, dvě utkání na jaře domácí a dvě vítězství. Taková je bilance jarních utkání svěřenců trenéra Milana Procházky v jarní části. V minulém kole Baníkovci až byli v utkání jasně lepší a i více šancí, tak přesto nedokázali bodovat a prohráli výsledkem 3:1. Tuto prohru budou moc Baníkovci napravit v dalším domácím utkání a tím pádem i prodloužit vítěznou domácí sérii v jarní části, ale nebude to vůbec jednoduché. Baníkovci se totiž doma postaví dalšímu těžkému soupeři, se kterým Baník dvakrát za sebou prohrál. Tím soupeřem je mužstvo TJ Dobratice. Tým Dobratic se nachází před nedělním soubojem na devátém místě, Baník v soutěžní tabulce okupuje pátou příčku. Baníkovce nečeká, jak již bylo zmíněno v neděli vůbec lehké utkání, což potvrzují samozřejmě i vzájemná utkání. Utkání devatenáctého kola má výkop v neděli 28. dubna od 16:30 hodin.

Baník: ve třetím venkovním utkání v jarní části opět bez bodů

První zápas v jarní části si Baníkovci odbyli na hřišti v Jablunkově, kde podali velmi špatný výkon a prohrál výsledkem 1:0. Ve druhém jarním utkání a v prvním utkání na domácí půdě v jarní části však své zaváhání napravili a v okresním derby s Horní Suchou díky brance v poslední minutě zvítězili výsledkem 3:2. Třetí utkání odehrané v jarní části se Baníku vůbec nepovedlo. V Kozlovicích Baník vedl po prvním poločase 0:2, ale druhý poločas se Baníku vůbec nepovedl a z hřiště z Kozlovic si neodvezl ani bod a prohrál výsledkem 3:2. V předposledním dosavadním odehraném utkání Baník zbytečnou prohru v Kozlovicích na domácí půdě s týmem SK Tichá napravil, když zvítězil výsledkem 1:0 a v posledním odehraném utkání, které Baníkovci odehráli na hřišti soupeře se opět nepovedlo. Baník na hřišti Petrovické lokomotivy, bojující o záchranu ač měl více ze hry a měl i o hodně více šancí, tak z utkání odešel poražen výsledkem 3:1, kdy domácí z minima vytěžili maximum. Baník se tak na jaře na hřišti soupeřů trápí. Nebodoval ani ve třetím venkovním utkání v jarní části.

Baník tak po osmnácti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 5. pozici se ziskem třiceti bodů a skóre 28:20. Bilance Baníkovců je z osmnácti utkání – devět výher, tři remízy a šest porážek. Nejlepším střelcem Baníku je s třinácti trefami Tomáš Izaiáš.

Dobratice: z pěti utkání v jarní části na kontě čtyři body

Dobratice na jaře již nemůžou počítat s dvěma hráči z třetiligového Frýdlantu nad Ostravicí, a to na dvojici Tadeáš Papík a Michal Střižík, kdy oba se vrátili zpět z hostování. Naopak z Frýdlantu přišel výpomoci v jarní části Matěj Biolek, který má i ligové zkušenosti. Vstup do jarní části se Dobraticím však nevydařil, když v prvním utkání na jaře prohrály výsledkem 3:0 na půdě lídra tabulky ze Starého Města. v že tři utkání bilanci dvou výher a jeden porážky. Porážka přišla i ve druhém jarním utkání, a to 4:1 na hřišti Raškovic. První jarní bodový zisk si Dobratice připsaly doma s Bystřici za remízu 2:2. Porážka přišla pro Dobratice také ve třetím venkovním utkání na jaře, a to ve Smilovicích výsledkem 4:1. Toto zaváhání Dobratice dokázaly odčinit v následujícím a zároveň posledním dosavadním odehraném utkání doma s Petřvaldem u Karviné, když tým Dobratic zvítězil výsledkem 4:2. Z pěti utkání v jarní části tedy získal tým Dobratic čtyři body.

Dobratice po osmnácti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází 9. pozici se ziskem dvaadvaceti body a skóre 32:32. Bilance Dobratic je z osmnácti utkání – pět vítězství, sedm remíz a šest porážek. Nejlepším střelcem Dobratic je se sedmi trefami Marcel Stříž.

Vzájemná bilance: poslední dvě utkání pro Dobratice

Ze sedmnácti dosavadních vzájemných střetnutí má lepší bilanci Baník, když desetkrát zvítězil, dvakrát utkání skončilo nerozhodně a pětkrát se radoval z vítězství tým Dobratic. Poslední vzájemné utkání v podzimní části se zrodila v Dobraticích výhra domácích 3:0. Bude platit v aktuálně probíhající sezóně heslo „můj dům, můj hrad“? Věříme, že ano, že Baník doma získá tři body a vylepší svoji vzájemnou bilanci.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ Dobratice – FK Baník Albrechtice 3:0 (6. kolo I.A třídy sk. B, sobota 9.9.2023)
Branky: 48. Stříž Marcel, 65. Papík Tadeáš, 81. Chlebek Michal
TJ Dobratice: Bocek O. – Skotnica (71. Březina), Lýsek, Dobiáš, Stříž – Bařina (52. Papík), Kantor, Pařenica (62. Chlebek), Mitrenga – Causidis Marián, Hlaváč (62. Mandičak)
FK Baník Albrechtice: Gradek – Mik (56. Hruška), Kociolek Jakub, Uher, Přeček – Porembski (46. Vagner), Žyla M. Rusnok (56. Šimák), Žyla D. – Zielonka, Izaiáš

Poslední zápasy obou soupeřů:

TS Lokomotiva Petrovice – FK Baník Albrechtice 3:1 (18. kolo I.A třídy sk. B, 20.4.2024)
Branky: 28. Ekanga Joseph, 67. Soumahoro Hamed Junior, 86. Ostáš Adrian – 89. Izaiáš Tomáš
FK Baník Albrechtice: Gradek – Masopust (65. Porembski), Kociolek Jakub, Přeček, Mik – Rusnok (46. Cyž M.), Žyla M., Cileček, Vagner, Izaiáš – Kociolek Jan (65. Zielonka)

TJ Dobratice – TJ Petřvald u Karviné 4:2 (18. kolo I.A třídy sk. B, 20.4.2024)
Branky: 9. Mitrenga Jan, 12. Stříž Marcel, 25. Hlaváč Michal z pok. kopu, 68. Biolek Matěj – 34. Sobek Martin, 70. Budina Tomáš z pok. kopu
TJ Dobratice: Bocek – Skotnica, Lýsek, Dobiáš (59. Chlebek), Kohut – Somr, Mitrenga (70. Bařina), Biolek (70. Pařenica), Stříž – Causidis, Hlaváč (89. Březina)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 14/15: BANÍK – DOBRATICE 4:1, DOBRATICE – BANÍK 1:2
Sezona 15/16: DOBRATICE – BANÍK 2:2, BANÍK – DOBRATICE 4:1
Sezona 16/17: BANÍK – DOBRATICE 4:0, DOBRATICE – BANÍK 4:5
Sezona 17/18: DOBRATICE – BANÍK 7:2, BANÍK – DOBRATICE 2:3
Sezona 18/19: BANÍK – DOBRATICE 1:2, DOBRATICE – BANÍK 2:5
Sezona 19/20: BANÍK – DOBRATICE 3:0
Sezona 20/21: BANÍK – DOBRATICE 2:1
Sezona 21/22: BANÍK – DOBRATICE 2:0, BANÍK – DOBRATICE 1:0
Sezona 22/23: DOBRATICE – BANÍK 3:3, BANÍK – DOBRATICE 2:6
Sezona 23/24: DOBRATICE – BANÍK 3:0

Mistrovské utkání 19. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 28. dubna v 16:30 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník ve třetím jarním domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích René Seidler – Jiří Kyselý – Petr Hrňa. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.