Urodí se první venkovní bodový zisk na jaře? Loko Petrovice – Baník Albrechtice (so,16)

Baník v minulém kole napravil zbytečnou prohru v Kozlovicích a doma zvítězil nad Tichou výsledkem 1:0. O tomto víkendu však čeká na svěřence Milana Procházky další těžké utkání. V sobotu zajíždí na hřiště Petrovické lokomotivy hrající o záchranu, kde je nečeká vůbec jednoduché utkání. Lokomotiva Petrovice se pohybuje na předposledním třináctém místě. Baník je v tabulce na páté příčce. V jarní části odehrál náš tým na hřišti soupeřů dvě utkání a ani v jednom nedokázal bodovat, což se bude chtít pokusit změnit A tým Baníku v sobotním utkání, ale nebude to vůbec jednoduché. Utkání osmnáctého kolo se hraje 20. dubna od 16:00 hodin.

Baník: důležité jednobrankové vítězství s Tichou

První zápas v jarní části si Baníkovci odbyli na hřišti v Jablunkově, kde podali velmi špatný výkon a prohrál výsledkem 1:0. Ve druhém jarním utkání a v prvním utkání na domácí půdě v jarní části však své zaváhání napravili a v okresním derby s Horní Suchou díky brance v poslední minutě zvítězili výsledkem 3:2. Na třetí odehrané utkání a třetí v jarní části budou chtít určitě Baníkovci co nejrychleji zapomenout. V Kozlovicích Baník vedl po prvním poločase 0:2, ale druhý poločas se Baníku vůbec nepovedl a z hřiště z Kozlovic si neodvezl ani bod a prohrál výsledkem 3:2. V posledním dosavadním odehraném utkání Baník zbytečnou prohru v Kozlovicích na domácí půdě s týmem SK Tichá napravil a díky jediné brance z devatenácté minuty zásluhou Tomáše Izaiáše zvítězil výsledkem 1:0.

Baník tak po sedmnácti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 5. pozici se ziskem třiceti bodů a skóre 27:17. Bilance Baníkovců je z sedmnácti utkání – devět výher, tři remízy a pět porážek. Nejlepším střelcem Baníku je s dvanácti trefami Tomáš Izaiáš.

Lokomotiva Petrovice: na jaře jedna remíza, jedno vítězství a dvě porážky

Tým Petrovické lokomotivy vstupoval do jarní části z hodně změněným týmem. V zimní přestávce se zrodilo hodně změn v Petrovicích. Nový trenér Josef Čermák přivítal v zimě až osm nových jmen. Dokonce pět nových hráčů jsou ze zahraničí – Rilwan Salawudeen (Nigérie) přišel z Larramendi CF (Španělsko), Joseph Ekanga (Kamerun) přišel z US Pecq (Francie), Nicolas Modo (Kamerun) přišel z EE Guineueta (Španělsko), Dawid Lech (Polsko) přišel z Polského mužstva KS Miendzyrzecze, brankář Krystian Majerczyk (Polsko) přišel z divizního MFK Havířov. Další novou tváři je Filip Kulich z Horní Suché a Tomáš Hujo, který hlásí návrat po dlouhodobém zranění. Největší posilou pro Petrovickou lokomotivu však je příchod Petra Czyže z Interu Petrovic. Hodně nových hráčů značí, že Petrovice mají jasný cíl, a to zachránit 1.A třídu. Pět hráčů však také odešlo, a to dva dokonce i do našeho týmů. Jedná se o Honzu Kociolka, kterého si náš trenér po vydařené přípravě stáhl z hostování a o mladého nadějného Filipa Volného, který svoji pracovitosti je příslibem do budoucna. V mužstvu trenéra Čermáka v jarní části neuvidíme dále Josefa Hoffmann, který ukončil kariéru, Dominika Šlampiaka, který je pracovně na vojenské misi v zahraničí a Danka Wróbla, který také ukončil kariéru. Cíl tedy, jak již bylo zmíněno pro Petrovice je jasný – záchrana. A úvodní tři kola na jaře odehrál tým Petrovic doma. Úvodní utkání však nedopadlo pro Petrovice dobře, když prohrály výsledkem 1:4 s týmem Raškovic. Ve druhém utkání se dočkaly Petrovice konečně bodového zisku, za bezbrankovou remízu s týmem Bystřice. Na tento bodový zisk tým Petrovic navázal v dalším utkání vítězstvím 2:1 proti Smilovicím. Toto vítězství chtěl tým Petrovické lokomotivy potvrdit v následujícím a i posledním dosavadním odehraném utkání na hřišti Petřvaldu u Karviné, kde se hrálo o velmi důležité body. Utkání však dopadlo lépe pro domácí, kteří zvítězili výsledkem 4:2.

Lokomotiva Petrovice po sedmnácti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází na předposlední 13. pozici se ziskem deseti bodů a skóre 22:61. Bilance Petrovic je z sedmnácti utkání – tři vítězství, jedna remízy a třináct porážek. Nejlepším střelcem Petrovic je s pěti trefami Michal Sikora.

Vzájemná bilance: poslední tři střetnutí vítězně pro Baník

Oba týmy se po sestupu Petrovic z Krajského přeboru střetly již v minulé sezóně, kdy oba zápasy zvládl lépe Baník. Na podzim zvítězil v Petrovicích 0:2 a doma vyhrál 5:0. V této sezóně podzimní duel zvládl lepé opět Baník, když zvítězil na domácí půdě výsledkem 2:1. Oba týmy se střetly i v zimní přípravě, kdy na umělé trávě v Horní Suché zvítězil Baník výsledkem 3:2. Jinak oba týmy naposledy narazily v soutěžním utkání v sezóně 2009/2010 v Krajském přeboru, kdy na podzim se zrodila v Albrechticích remíza 1:1 a v jarní části Petrovice doma zvítězili výsledkem 4:1. Jak dopadne další vzájemný souboj, se dozvíte v sobotu, ale Baník nečeká v Petrovicích vůbec nic lehkého. Přijeďte podpořit Baník v tomto dalším těžkém utkání. Hráči budou potřebovat vaši podporu!

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – TS Lokomotiva Petrovice 2:1 (5. kolo I.A třídy sk. B, neděle 3.9.2023)
Branky: 69. Uher Daniel, 76. Porembski Jan – 79. Makula Dominik
FK Baník Albrechtice: Křístek – Žyla D., Kociolek Jakub, Uher, Přeček – Porembski (77. Hradil), Žyla M. Rusnok, Vagner (62. Zielonka) – Hruška (71. Mik), Izaiáš
TS Lokomotiva Petrovice: Pacanovský – Chwastek, Gatnar, Wróbel, Šlampiak – Volný, Giňa (46. Tiller), Makula, Kociolek Jan – Sikora, Slepčík

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Petřvald u Karviné – TS Lokomotiva Petrovice 4:2 (17. kolo I.A třídy sk. B, 13.4.2024)
Branky: 52., 70. a 87. (z pok. kopu). Budina Tomáš, 22. Kostka Ondřej – 45. Ostáš Adrian, 79. Salawudeen Rilwan z pok. kopu
TS Lokomotiva Petrovice: Pacanovský – Hamiche, Gatnar (70. Kučera), Czyž, Lech – Ekanga (54. Sikora), Ostáš, Salawudeen, Makula (70. Urban) – Modo (45. Melichárek Damian), Kulich

FK Baník Albrechtice – SK Tichá 1:0 (17. kolo I.A třídy sk. B, 14.4.2024)
Branky: 19. Izaiáš Tomáš
FK Baník Albrechtice: Křístek – Žyla D., Kociolek Jakub, Přeček, Mik – Cileček (89. Volný), Žyla M., Vagner (65. Jašek), Rusnok (65. Porembski) – Kociolek Jan (79. Cieslawski), Izaiáš

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 22/23: LOKOMOTIVA PETROVICE – BANÍK 0:2, BANÍK – LOKOMOTIVA PETROVICE 5:0
Sezona 23/24: BANÍK – LOKOMOTIVA PETROVICE 2:1

Mistrovské utkání 18. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Petrovicích u Karviné (Závada 523) v sobotu 20. dubna v 16:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v dalším jarním mistrovském a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém mistrovském utkání vaši podporu! Přijeďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Daniel Čuba – Patrik Stankov – Tomáš Boráň. Delegátem utkání FAČR je pan Jan Wojaczek. Jak toto další jarní mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.