Další domácí utkání je tedy! V neděli přijede Tichá

Baníkovci budou chtít v dalším utkání rychle zapomenout na velmi nepovedené utkání v minulé kole na hřišti Kozlovic, kde Baník vedl po poločase 0:2, ale druhý poločas nezvládl a prohrál 3:2, ale napravit tuto prohru nebude v dalším utkání vůbec jednoduché. Baníkovci se totiž doma postaví těžkému a nevyzpytatelnému soupeři, a to v neděli proti mužstvu SK Tichá. Tým Tiché se nachází před nedělním soubojem na sedmém místě, Baník v soutěžní tabulce po třech odehraných jarních utkáních okupuje pátou příčku. Baníkovce nečeká v neděli vůbec lehké utkání, což potvrzují i vzájemná utkání. Utkání sedmnáctého kola má výkop v neděli 14. dubna od 16:00 hodin.

Baník: na utkání v Kozlovicích budou chtít určitě co nejrychleji zapomenout

První zápas v jarní části si Baníkovci odbyli na hřišti v Jablunkově, kde podali velmi špatný výkon a prohrál výsledkem 1:0. Ve druhém jarním utkání a v prvním utkání na domácí půdě v jarní části však své zaváhání napravili a v okresním derby s Horní Suchou díky brance v poslední minutě zvítězili výsledkem 3:2. Na poslední odehrané utkání a třetí v jarní části budou chtít určitě Baníkovci co nejrychleji zapomenout. V Kozlovicích Baník vedl díky gólům Honzy Kociolka a Davida Cilečka po prvním poločase 0:2, ale druhý poločas se Baníku vůbec nepovedl a z hřiště z Kozlovic si neodvezl ani bod a prohrál výsledkem 3:2.

Baník tak po šestnácti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 5. pozici se ziskem sedmadvaceti bodů a skóre 26:17. Bilance Baníkovců je z šestnácti utkání – osm výher, tři remízy a pět porážek. Nejlepším střelcem Baníku je s jedenácti trefami Tomáš Izaiáš.

Tichá: na jaře dvě výhry a jedna porážka

Tým z okresu Nový Jičín má na jaře že tři utkání bilanci dvou výher a jeden porážky. Na úvod jara čekal na tým Tiché domácí souboj s týmem Bystřice. A úvod jara vyšel Tiché výborně, kdy svého protivníka z Bystřice porazila nejtěsnějším rozdílem, a to výsledkem 1:0. Druhé utkání na jaře čekal Tichou ve Smilovicích, kde náš nedělní soupeř prohrál výsledkem 3:2. Ve třetím utkání v jarní části Tichá doma porazila tým z Petřvaldu u Karviné stejným výsledkem jako vyhrála Tichá v prvním jarním utkání, a to 1:0 brankou minutu před koncem. Domácí Tichá měla v tomto utkání od sedmnácté minuty díky vyloučení jednoho hráče v poli navíc. Ze tří utkání v jarní části tedy získal tým Tiché šest bodů.

Tichá po šestnácti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází 7. pozici se ziskem pětadvaceti body a skóre 33:28. Bilance Tiché je z šestnácti utkání – osm vítězství, jedná remíza a sedm porážek. Nejlepším střelcem Tiché je s osmi trefami Dominik Kocián.

Vzájemná bilance: půjde o čtvrté vzájemné utkání

Oba týmy na sebe zatím narazily ve třech vzájemných zápasech. V neděli tedy půjde o čtvrté vzájemné střetnutí. Poslední vzájemný duel v podzimní části dopadl lépe pro Baníkovce, kteří na hřišti Tiché zvítězili výsledkem 0:2. Pro naše Baníkovce půjde v neděli o velmi těžké utkání, a to i kvůli toho, že budou chtít hráči z Tiché oplatit podzimní porážku.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

SK Tichá – FK Baník Albrechtice 0:2 (4. kolo I.A třídy sk. B, sobota 26.8.2023)
Branky: 40. Šimák Martin, 79. Vagner Lukáš
SK Tichá: Pikulík – Kocián T., Balcárek, Jiřík (87. Bartoš), Tuček – Kocián D., Fajčák, Kunčík – Kerekeš (67. Čuport), Švrček O. (81. Srněnský), Tománek (46. Lindovský)
FK Baník Albrechtice: Křístek – Hradil (57. Vagner), Kociolek Jakub, Uher, Přeček – Žyla D., Šimák, Žyla M., Porembski (57. Rusnok) – Cileček (86. Himlar J.), Izaiáš

Poslední zápasy obou soupeřů:

FC Kozlovice – FK Baník Albrechtice 3:2 (16. kolo I.A třídy sk. B, 7.4.2024)
Branky: 51. a 89. Krpec Martin, 78. Matějka Zdeněk – 1. Kociolek Jan, 10. Cileček David
FK Baník Albrechtice: Křístek – Masopust, Kociolek Jakub, Přeček, Jašek – Žyla D. (69. Porembski), Žyla M., Cileček, Vagner, Izaiáš – Kociolek Jan (83. Volný)

SK Tichá – TJ Petřvald u Karviné 1:0 (16. kolo I.A třídy sk. B, 6.4.2024)
Branky: 89. Fajčák Daniel
SK Tichá: Pikulík – Kocián T., Švrček R. (69. Tománek), Balcárek, Lindovský – Svoboda, Kunčík, Fajčák – Bajer (65. Švrček O.), Kocián D., Halabica (86. Bartoš)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 22/23: BANÍK – TICHÁ 5:2, TICHÁ – BANÍK 8:3
Sezona 23/24: TICHÁ – BANÍK 0:2

Mistrovské utkání 17. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 14. dubna v 16:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník ve druhém jarním domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Marek Žáček – Kevin Grossmann – Ondřej Sladký. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.