Jarní domácí premiéru obstará souboj v okresním derby s Horní Suchou

Konečně se dočkají i fanoušci Baníku. Mistrovské utkání na jaře začali o minulém víkendu a v 15. kole zavítá 1. A třída skupiny B také do Albrechtic. Baníkovci nezvládli své úvodní vystoupení, když prohráli výsledkem 0:1 po špatném výkonu na hřišti v Jablunkově s domácím týmem. První jarním domácím soupeřem bude v okresním derby tým Horní Suché, který v prvním jarním utkání porazil doma Petřvald u Karviné výsledkem 6:1. Patnácté kolo se hraje 31. března od 15:30 hodin.

Baník: vstup do jarní části nevyšel baníkovcům podle představ

Baník po podzimní části se držel na čtvrté pozici. Baníkovci se dá říci vydařené zimní přípravě, tak na půl čekal na úvod velmi těžký zápas, a to na hřišti Jablunkova. Svěřenci trenéra Milana Procházky však do jarní části nevstoupili vůbec dobře a z hřiště Jablunkova si odvezli porážku výsledkem 0:1, když o domácím vítězství rozhodla jediná branka z 52. minuty. Baník tak vstoupil do jara velmi špatným výkonem a prohrou.

Baník tak po čtrnácti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 6. pozici se ziskem čtyřiadvaceti bodů a skóre 21:12. Bilance Baníkovců je ze čtrnácti utkání – sedm výher, tři remízy a čtyři porážky. Nejlepším střelcem Baníku je Tomáš Izaiáš s devíti góly.

Horní Suchá: vstup do jarní části výborným způsobem

Nedělní soupeř z Horní Suché vstoupil do jara výborným způsobem, když na domácím hřišti, konkrétně na umělé trávě porazil soupeře z Petřvaldu u Karviné vysokým výsledkem 6:1, když poločasové skóre bylo již 4:0. O zápase bylo takřka rozhodnuto již v jedenácté minutě, kdy domácí vedli již 3:0. V zimní přípravě tým Horní Suché měl střídavé výsledky. Do úvodního utkání zimní přípravy. Sušená vstoupili vítězně 7:0 nad polským týmem LKS Kónczyce Wielke. Následovala porážka s Brušperkem (2:5), se Stonavou (2:4), s týmem Dolní Datyně (0:4). V dalším utkání v přípravě, které se hrálo v rámci semifinále okresního poháru s Orlovou tým Horní Suché na své umělé trávě zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0 (díky tomuto vítězství se uskuteční opět v Karviné na Městském stadioně stejné finále jako minulý rok). Předposlední přípravné utkání Horní Suchá prohrála se Starou Bělou výsledkem 3:7 a v posledním přípravném zápase náš sobotní soupeř zvítězil s týmem Ostravy – Jih výsledkem 6:1. Co se týče mužstva, tak změnám došlo na brankářském postu, kde bude dvojice Filip Kux a Tomáš Lincer. Do mužstva ještě přišel zkušený záložník Michal Vojtek ze Šilheřovic a s do útočné řady z Jistebníku Tomáš Lindovský. Jinak se dá říci tým trenéra Ondřeje Hančina mladšího zůstal pohromadě.

Horní Suchá je tak po čtrnácti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází na 10. pozici se ziskem patnácti bodů a skóre 22:30. Bilance Horní Suché je ze čtrnácti utkání – pět vítězství a devět porážek. Nejlepším střelcem Horní Suché je se šesti trefami Dominik Pastušek.

Vzájemná bilance: na podzim se radoval z vítězství Baník

Poslední vzájemný duel se odehrál v podzimní části v aktuálně probíhající sezóně, kdy v Horní Suché se v úvodním kole zrodil výsledek 1:3 ve prospěch našeho týmů, kdy se Baník prosadil dvakrát Tomáš Izaiáš a jednou David Cileček. Celkově se v posledních duelech až na poslední střetnutí dařilo Horní Suché. Jak dopadne další vzájemný souboj v okresním derby těchto dvou týmů se dozvíme v neděli.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

SK Horní Suchá – FK Baník Albrechtice 1:3 (2. kolo I.A třídy sk. B, sobota 12.8.2023)
Branky: 17. Pastušek Dominik – 32. a 47. Izaiáš Tomáš, 58. Cileček David
SK Horní Suchá: Štromp J. – Kvapil (65. Mrázek), Pietrasz (86. Kulich), Urbaník, Štromp P. – Pastušek (86. Szelong), Witosz, Stuchlík, Ševčík, Lukáš (49. Jurčák) – Nový (86. Sobek)
FK Baník Albrechtice: Gradek – Hradil (46. Vagner), Kociolek Jakub, Uher, Mik – Žyla D., Šimák (70. Hruška), Žyla M., Porembski (46. Rusnok) – Cileček (87. Himlar J.), Izaiáš (89. Luňák)

Poslední zápasy obou soupeřů:

1.FK Spartak Jablunkov – FK Baník Albrechtice 1:0 (14. kolo I.A třídy sk. B, 24.3.2024)
Branky: 52. Nebola Vitalii
FK Baník Albrechtice: Gradek – Masopust, Mik, Přeček, Vagner – Žyla D. (59. Porembski), Žyla M., Cileček, Jašek (81. Cieslawski), Izaiáš – Kociolek Jan (59. Zielonka)

SK Horní Suchá – TJ Petřvald u Karviné 6:1 (14. kolo I.A třídy sk. B, 23.3.2024)
Branky: 36. a 57. Kvapil Jiří, 1. Pastušek Dominik, 5. Stuchlík Aleš, 11. Witosz Robin, 50. Pietrasz Jakub – 53. Budina Tomáš
SK Horní Suchá: Kux – Kvapil (67. Lukáš), Pietrasz, Urbaník, Rychtařík – Stuchlík, Vojtek (77. Štromp J.), Witosz (83. Sobek), Štromp P., Pastušek (67. Ryt) – Poruba (67. Lindovský)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 22/23: HORNÍ SUCHÁ – BANÍK 2:0, BANÍK – HORNÍ SUCHÁ 1:1
Sezona 23/24: HORNÍ SUCHÁ – BANÍK 1:3

Mistrovské utkání 15. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 31. března v 15:30 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v prvním jarním domácím důležitém utkání o mistrovské body a v okresním derby, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Tomáš Herda – Jiří Hošek – Jiří Picmaus. Delegátem FAČR na toto utkání je Martin Němec. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.