Jarní část začíná! Těžké utkání na úvod, Baník jede v neděli do Jablunkova

Zimní přestávka je pryč, tvrdá dřina a dril v přípravě jsou minulostí. Konec zkoušení, začíná se naostro. Albrechtické fotbalisty čeká v neděli odpoledne aktuálně dvanáctý tým I.A třídy skupiny B, 1.FK Spartak Jablunkov. Tedy soupeř, se kterým jsme začínali jarní část jako minulou sezónu. Podaří se svěřencům trenéra Milana Procházka hned na startu jarní části zvítězit, a to ještě na hřišti těžkého soupeře? To se dozvíme v neděli 24. března od 15.00 hodin.

Baník: generálka přinesla divokou remízu

Baníkovci vstoupili do kolotoče přípravných utkání duelem v sobotu 27. ledna na umělé trávě v Orlové střetli s týmem hrající Krajský přebor – TJ Dolní Datyně. V prvním utkání v přípravě prohrál náš Baník výsledkem 1:5. Ve druhém utkání v rámci zimní přípravy 3. února čekal Baník soupeř z kategorie nejtěžších, a to třetí tým Moravskoslezského krajského přeboru, a to domácí pořadatel zimního turnaje – FK Slavia Orlová, se kterým Baníkovci prohráli výsledkem 0:5. Ve třetím utkání v sobotu 10. února se utkal Baník s týmem FK Darkovičky, hrající 1.A třídu skupiny A. V tomto souboji dvou mužstev 1.A třídy zvítězil Baník výsledkem 5:4. O víkendu 17. února z důvodu nemoci měli Baníkovci zápas s dorostem 1.FC Poruba odložený, a jelikož se nedokázal najít náhradní termín, tak byl kontumován ve prospěch dorostenců Poruby výsledkem 0:3. Ve čtvrtém a zároveň posledním v zimní turnaji v Orlové se utkal Baník proti polskému LKS Victoria Haźlach, se kterým prohrál výsledkem 2.4. V pátém přípravném utkání se Baník utkal se soupeřem ve své soutěží TS Lokomotiva Petrovice, kdy na umělé trávě v Horní Suché se radoval z vítězství 3:2. V předposledním odehraném utkání, které se bralo i jako přípravné, ale zároveň pohárové Baník na domácí přírodní trávě po nepřesvědčivém výkonu porazil první tým Okresního přeboru z Dětmarovic výsledkem 3:2 a v posledním přípravném utkání Albrechtičtí fotbalisté doma na přírodní trávě porazili tým Záblatí výsledkem 3:1. Albrechtičtí tak v přípravě odehráli sedm přípravných duelů a jeden pohárový zápas s bilancí čtyř výher a třech porážek.

V tomto ročníku 1. A třídy skupiny B je Baník po podzimní části na 4. pozici se ziskem čtyřiadvaceti bodů a skóre 21:11. Bilance Baníkovců je z třinácti utkání – sedm výher, tři remízy a tři porážky. Nejlepším střelcem Baníku je Tomáš Izaiáš s devíti góly.

Jablunkov: bude chtít určitě vylepšit své postavení v tabulce

Klub Spartak z Jablunkova je po podzimní části soutěže ve spodní polovině tabulky, na dvanáctém místě. S tím určitě nejsou v Jablunkově spokojeni. Přesnější informace jsme od Jablunkova ohledně zimní přípravy nezjistili, ale určitě se dá očekávat, že bude domácí tým dobře připraven a naše hráče nečeká vůbec jednoduché utkání.

Tým Jablunkova se tak po podzimní části po třinácti odehraných utkáních nachází v soutěžní tabulce na 12. místě s celkovým skóre 18:43 a celkovým počtem deseti bodů. Bilance týmů Jablunkova je z třinácti odehraných utkání – tři vítězství, jedna remíza a devět porážek. Nejlepším střelcem Jablunkova je se šesti trefami Radek Szmek.

Vzájemná bilance: půjde o desátý vzájemný souboj

Co se týče vzájemného utkání tak oba týmy se utkaly v historii vzájemných utkání celkem desetkrát. Třikrát zvítězil tým Jablunkova, třikrát se zrodila remíza a čtyřikrát zvítězil Baník. Poslední vzájemný duel, který se odehrál v podzimní části 5. listopadu zvládl lepé tým Baníku, který doma zvítězil vysoko 7:2. Jak dopadne jedenácti vzájemný souboj, se dozvíte v neděli, ale Baník nečeká na hřišti Jablunkova vůbec nic lehkého. Přijeďte podpořit Baník v tomto velmi těžkém utkání. Hráči budou potřebovat vaši podporu!

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – 1.FK Spartak Jablunkov 7:2 (1. kolo I.A třídy sk. B, neděle 5.11.2023)
Branky: 3. a 27. Porembski Jan, 12. a 38. Cileček David, 17. a 77. Izaiáš Tomáš, 89. Gruszkowski Jakub – 6. Chrascina Filip, 63. Raszka Pavel
FK Baník Albrechtice: Gradek – Mik, Kociolek Jakub, Uher, Hradil (52. Zielonka) – Žyla D. (84. Gruszkowski), Žyla M., Rusnok, Porembski (56. Hruška) – Cileček (84. Kantor), Izaiáš
1.FK Spartak Jablunkov: Cyhan – Puczok, Świerczek, Hupka, Nieslanik A. (46. Nieslanik M.) – Kajfosz (46. Bocek), Cienciala J., Szmek, Skupien – Chrascina (60. Karch), Raszka (79. Czudek)

Poslední zápasy obou soupeřů:

FK Baník Albrechtice – FK Slovan Záblatí 3:1 (zimní příprava, 16.3.2024)
Branky: Cileček David, Kociolek Jakub, Mik Patrik

1.FK Spartak Jablunkov – nebylo zjištěno

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 17/18: BANÍK – JABLUNKOV 2:0, JABLUNKOV – BANÍK 2:0
Sezona 18/19: JABLUNKOV – BANÍK 2:0, BANÍK – JABLUNKOV 1:1
Sezona 19/20: JABLUNKOV – BANÍK 3:2
Sezona 21/22: BANÍK – JABLUNKOV 1:0, JABLUNKOV – BANÍK 0:0
Sezona 22/23: BANÍK – JABLUNKOV 1:1, JABLUNKOV – BANÍK 1:5
Sezona 23/24: BANÍK – JABLUNKOV 7:2

První jarní mistrovské utkání 14. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Jablunkově v neděli 24. března v 15:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v prvním jarním mistrovském a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém a prvním jarním mistrovském utkání vaši podporu! Přijeďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Sebastián Matula – Petr Machala – Petr Šištík. Jak toto první jarní mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.