V pátém utkání v přípravě proti Lokomotivě Petrovicím vítězně

V sobotu 2. března sehrál A tým Baníku páté utkání v rámci zimní přípravy, a to na umělé trávě v Horní Suché, kde byl soupeřem Baníku protivník ze soutěže TS Lokomotiva Petrovice. Náš tým v tomto utkání svého.soupeře zaslouženě porazil výsledkem 2:3, když poločasový stav byl 0:1 ve prospěch Baníkovců. Za Baník se postupně prosadila trojice Jan Kociolek, František Jašek a Jakub Rusnok.

TS Lokomotiva Petrovice – FK Baník Albrechtice 2:3 (0:1)

Branky Baníku: Kociolek Jan, Jašek František, Rusnok Jakub

Komentář asistenta trenéra Roberta Taussiga: „V sobotu jsme nastoupili v generálce na semifinále poháru. Soupeřem nám byly Petrovice, účastník naší soutěže. Soupeř značně posílen čtyřmi zahraničními hráči. Od úvodních minut jsme měli více ze hry. Důrazným napadáním už na půlce soupeře jsme se dostávali do šancí, které jsme neproměňovali nebo je chytil výborný brankář Petrovic. Až svou třetí šanci proměnil Honza Kociolek po krásné individuální akci Dana Žyly. Poločas jsme vedli 0:1, i když skóre mělo být minimálně 0:3. Soupeř za celý poločas neměl jediný náznak šance. V druhé polovině jsme navýšili skóre Frantou Jaškem a Kubou Rusnokem. Zvláště druhý gól byl především díky napadání Davida Cilečka a připraveni šance Frantovi Jaškovi, kterému už nezbývalo nic jiného jen trefit bránu. Měli jsme ještě několik brejkových příležitosti, které zůstaly nevyužitý. Soupeř po našem vlážném konci ucítil šanci ke zkorigování výsledků, pro soupeře to byl přijatelný výsledek. S prvním poločasem můžeme být spokojeni. Vyskytly se určitě dílčí nedostatky na kterých teď zapracujeme, ať jsme se dobře připraveni na jarní část sezóny.“

Další utkání v zimní přípravy sehrají Baníkovci v rámci semifinále okresního poháru OFS Karviná v neděli 10. března, kdy se od 15 hodin střetnou v domácím krásném areálu proti mužstvu SK Dětmarovice (Okresní přebor Karviná).