Neproměněné šance nás stály body, Baník Albrechtice – Kozlovice 1:2

Domácí premiéra v nové sezóně nevyšla Baníkovcům podle představ. Svěřenci Milana Procházky přišli o body v souboji s Kozlovicemi. O body se naše A mužstvo připravilo hlavně v prvním poločase, kdy neproměnilo několik, a že jich bylo, vyložených šancí. V utkání se z ojedinělé akce prosadili jako první hosté, kdy tečovaný pokus hostujícího Krpce zapadal až do sítě. Baník dokázal ještě do poločasu samostatnou akci Tomáše Izaiáše vyrovnat. Ve druhém poločase se z rohového kopu prosadil opět hostující Krpec a na této změně skóre se již nic nezměnilo. Domácí premiéra v nové sezóně, tak Baníku bohužel nevyšla, když o body se naši hráči připravily naši hráči díky špatné produktivitě. O nápravu budou mít možnost Baníkovci v dalším utkání v sobotu na hřišti Tiché.

FK Baník Albrechtice – FC Kozlovice 1:2 (1:1)

Branky: 41. Izaiáš Tomáš – 30. a 66. Krpec Martin, Bez ŽK, Rozhodčí: Klimek Tomáš – Revaj Jakub, Novák Dominik, Počet diváků: 170

FK Baník Albrechtice: Gradek – Mik, Kociolek Jakub, Uher, Vagner – Žyla D., Šimák (77. Hradil), Žyla M., Rusnok (58. Porembski) – Cileček (66. Hruška), Izaiáš. Trenér: Procházka Milan

FC Kozlovice: Chlebek – Palko, Krpec Š., Dudek J., Skurka (59. Janás) – Bednář, Prudký (31. Jarotek), Kabát (59. Žáček), Dudek V. (82. Piskoř) – Krpec M., Lušovjan. Trenér: Vašenda Jakub

Komentář asistenta trenéra Roberta Taussiga: „V dnešním utkání jsme nastoupili s netradičním soupeřem. Kozlovice přešli z jiné krajské skupiny k nám. Dalším soupeřem bylo úmorné vedro. Přesto jsme vstoupili do utkání s velkým úsilím vyhrát. Od prvních minut jsme to plnili a soupeře zatlačili a přehrávali. Opět jsme však zahazovali šance jako na běžícím pase. Cileček hlavou do prázdné branky, Daniel Žyla prázdnou branku netrefil z pěti metrů. Izaiáš v samostatném průniku neprostřelil brankáře. Mnoho dalších šanci, kdy nám chyběl jen pulkrok na zakončení. Místo toho dostaneme po ojedinělém útoku gól, šmudlu po nedůrazu v šestnáctce. Nakonec po dalším samostatném úniku vyrovnal Izaiáš. Místo 7:0 svítilo na tabuli 1:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění. Soupeř byl aktivnější. My přestali běhat vyhrávat souboje, špatně řešili útočnou fázi. Trest přišel po rohovém kopu a hlavičce na zadní tyčce. Ještě v 85. minutě Daniel Žyla trefil ruce brankáře na brankové čáře. Potom, co jsme prohospodařili spousty šanci v prvním poločase a jejich zahození, prohráváme smolně domácí utkání.“