Memoriál Františka Kotrlika ovládl dorost Horní Suché

V sobotu 5. srpna se konal v našem krásném areálu první ročník turnaje pod názvem Memoriál Františka Kotrlika v kategorii starších dorostenců. Na sobotním turnaji startovalo celkem šest týmů – náš domácí dorost, MSK Orlová, SK Horní Suchá, FK Těrlicko 2022, TJ UNIE Hlubina a První SC Staré Město. Turnaj ovládlo zaslouženě mužstvo Horní Suché, druhé místo obsadilo mužstvo Starého Města a třetí skončilo mužstvo FK Těrlicko 2022. Čtvrté příčku obsadil náš dorost, pátou tým Orlové a šestou poslední Hlubina.

Memoriál se hrál ve dvou skupinách po třech týmech. Hrálo se ve skupině dvakrát pětadvacet minut a poté o první a třetí místo časově dvakrát třicet minut. Ve skupině A, které se hrálo na hlavním hřišti v našem krásném areálu se utkaly týmy našich dorostenců a týmy Starého Města a Orlové. V prvním utkání naši dorostenci porazili tým Orlové výsledkem 1:0. Ve druhém utkání ve skupině A nastoupilo opět naše mužstvo dorostenců, tentokrát proti Starému Městu, kterému podlehlo výsledkem 3:0. Poslední utkání ve skupině A sehrála Orlová se Starým Městem a úspěšnější bylo výsledkem 2:0 Staré Město. Skupinu ovládlo tedy Staré Město, druhý skončil náš tým dorostenců a třetí tým Orlové.

Ve skupině B na druhém hřišti se představila trojice mužstev Horní Suché, Těrlicka 2022 a Unie Hlubiny. V prvním utkání se utkal tým Horní Suché s Těrlickem 2022 a výsledek byl 4:0 pro tým Horní Suché. Ve druhém utkání nastoupilo Těrlicko 2022 proti Hlubině a z vítězství se radoval tým Těrlicka výsledkem 4:2. V posledním utkání skupiny B se utkala Horní Suchá s Těrlickem 2022 a výsledkem 7:0 se radovalo z vítězství mužstvo Horní Suché. Skupině zaslouženě ovládla Horní Suchá, druhé skončilo Těrlicko 2022 a třetí místo obsadila Hlubina.

V zápasech o umístění se na obou hřištích zároveň utkala čtyři mužstva. O první místo se utkala Horní Suchá proti Starému Městu a z vítězství se radovala Horni Suchá výsledkem 4:0. O třetí místo se utkal náš dorost proti Těrlicku 2022 a výsledkem 1:3 se radovala z vítězství Těrlicko. Turnaj tak zaslouženě ovládla Horní Suchá se skóre 15:0. Druhé skončilo Staré Město, třetí místo obsadilo Těrlicko 2022, na čtvrtém místě skončil náš tým dorostenců, páté místo obsadila Orlová a poslední páté tým Unie Hlubina.

Nejlepším střelcem turnaje se stal s Horní Suché Šimon Krygiel, nejlepším hráčem byl vyhlášen Jan Goluch z Horní Suché a nejlepším brankářem Jakub Hejda ze Starého Města u Frýdku – Místku. Ceny za umístění a nejlepší ocenění předával manželka Františka Kotrlíka, které děkujeme, že dorazila i se dvěmi dcerami.

Závěrem je třeba dodat, že se první ročník Memoriálu Františka Kotrlíka vydařil po všech stránkách. „Děkuji všem týmům, hráčům a trenérům za skvělý přístup, a že přijaly pozvání a dorazily. Vše proběhlo, tak jak mělo. Poděkování patří všem pomocníkům, rozhodčím, obsluze v našem bufetu Martině Cakové, samozřejmě za obědy od Pivního baru Miczka provozní Markétě Enenkelové a jejím zaměstnanců za přípravu, a to Sylwia Strzoda a Bogdan Kalemba. Poděkování patří také Kateřině Melišové (referentka kultury) z obecního úřadu za propagační materiály. Děkuji i našim správcům za perfektně připravená hřiště a hospodaří Mariánovi Chmielovi za přichystáni v šatnách a úklid. Důkazem, že se první ročník Memoriálu Františka Kotrlika vydařil je i spokojenost všech účastníků a příslib, že dorazí všichni i příští rok. Už teď se všichni těšíme na pokračování Memoriálu a budeme se snažit ať je každý ročník lepší a lepší,“ řekl k tomuto turnaji pod názvem Memoriál Františka Kotrlika hlavní organizátor Marek Chmiel.

.

Celková umístění

Skupina A:

1. První SC Staré Město – skóre 5:0, 6 bodů

2. FK Baník Albrechtice – skóre 1:3, 3 body

3. MSK Orlová – skóre 0:3, 0 bodů

Skupina B:

1. SK Horní Suchá – skóre 11:0, 6 bodů

2. FK Těrlicko 2022 – skóre 4:6, 3 body

3. TJ UNIE Hlubina – skóre 2:11, 0 bodů

.

Zápas o 1. místo:

První SC Staré Město – SK Horní Suchá 0:4

Zápas o 3. místo:

FK Baník Albrechtice – FK Těrlicko 2022 1:3

.

Celková tabulka turnaje:

1. SK Horní Suchá

2. První SC Staré Město

3. FK Těrlicko 2022

4. FK Baník Albrechtice

5. MSK Orlová

6. TJ UNIE Hlubina

.

Nejlepší ocenění

Nejlepší brankář: Jakub Hejda (První SC Staré Město)

Nejlepší hráč: Jan Goluch (SK Horní Suchá)

Nejlepší střelec: Šimon Krygiel (SK Horní Suchá)

FOTOGALERIE z turnaje ze dne 5. srpna 2023. Foto: Ondřej Kruťa – Děkujeme