Baník čeká v rámci letní přípravy turnaj v Dolních Datyních

A mužstvo mužů Baníku má momentálně pod novým trenérem Milanem Procházkou několik tréninkových jednotek a jedno přípravné utkání v rámci letní přípravy. V sobotu přijde na řadu další letní test, kdy Baníkovce čeká turnaj v Dolních Datyních, kde se střetnou s domácím týmem a s Horní Suchou. Fotbalový turnaj začíná v sobotu 22. července od 10 hodin.

Albrechtičtí fotbalisté zahájili letní přípravu 11. července v úterý. Již mají za sebou první zápas v letní přípravě, kdy doma prohráli s nováčkem 1.B třídy skupiny C, a to s týmem FK Těrlicko 2022 výsledkem 1:2. V tomto utkání neměl nový trenér Milan Procházka k dispozici kompletní kádr, jelikož několik hráčů, jak z rodinných, osobních tak pracovních důvodu chybělo. V této fázi však i díky tomu, že lodivod Baníku musí zapracovat do svého týmu několik nových hráčů o výsledek. Po sobotním turnaji budou mít do pondělí hráči volno a v úterý začnou třetí týden náročné přípravy.

Sobotní soupeři na turnaji v Dolních Datyních, který nese název Memoriál p. Bronislava Kotuly a p. Aloise Švrčiny je samozřejmě domácí tým, který hraje Krajský přebor a již má za sebou také jedno přípravné utkání v letní přípravě, a to s týmem FK Slovan Záblatí hrající 1.B třídu skupiny B, ve kterém svěřenci trenéra Petra Blejchaře prohráli výsledkem 1:3. Druhým soupeřem je Horní Suchá, tedy celek se kterým se Baníkovci utkají v prvním kole nového ročníku. Horní Suchá začala přípravu také pod novým trenérem, který byl jmenován Ondřej Hančin stejně jako náš tým 11. července. Suchá již má také za sebou jedno přípravné utkání, a to s divizním Bosporem Bohumín na jeho půdě. Z Bohumína si Horní Suchá odvezla prohru výsledkem 10:0, ale v této fázi přípravy, kdy nejsou celky kompletní výsledek nic neznamená.

Co se týče vzájemných zápasů s oběma celky, tak s týmem z Dolních Datyních se naše mužstvo střetlo naposledy 4. března 2023 v rámci zimní přípravy a úspěšnější byli Datyně výsledkem 3:2. Z Horní Suchou se naši hráči potkali naposledy ve finále okresního poháru na Městském stadionu v Karviné 26. dubna 2023, kde po remíze 1:1 bylo na pokutové kopy úspěšnější mužstvo Horní Suché.

Memoriál p. Bronislava Kotuly a p. Aloise Švrčiny začíná v sobotu 22. července prvním utkání v 10.00 hodin, kdy se domácí tým postaví proti Horní Suché. Od 11.30 hodin se naši hráči střetnou s domácím týmem a od 13.30 hodin je na programu utkání našeho mužstva proti Horní Suché. Bude se hrát dvakrát pětatřicet minut. Od 15.00 hodin přijde na řadu vyhlášení turnaje a předání cen.

Přijeďte podpořit naše hráče a navštivte tak tento turnaj a uvidíte, jak se fotbalisté A mužstva připravují na novou sezónu.