Kapitán Jan Hovůrka hodnotí uplynulou sezónu

Baníkovci, přinášíme vám rozhovor s kapitánem A-týmu FK Baník Albrechtice. Jan Hovůrka hodnotí uplynulou sezónu a prozrazuje, zda i v dalších sezónách bude oblékat dres našeho klubu. Jak odpovídal kapitán a jeden z nejzkušenějších hráčů Baníku na několik dotazů k právě skončené sezóně, se dočtete uvnitř článku.

Honzo, sezóna před pár dny skončila, jak bys ji celkově ohodnotil?

Nebyla to povedená sezóna, spíše jsme se jí protrápili než si jí nějak užili. Začátek podzimní části vypadal dobře, nasbírali jsme ze tří zápasů 7 bodů. Poté přišly dvě prohry se sousedy ze Stonavy a Suché. Na konci září 2022 domácí prohra s Lučinou a remíza s tehdy poslední Čeladnou, pro kterou to byl snad jediný bod, který uhráli. Na konec podzimu další tři remízy a prohra v Raškovicích. Jaro jsme opět rozjeli slušně, ale následovala šílená prohra 8:3 v Tiché. Pak už se to vezlo a bylo jen pár světlých momentů. Skvělý zážitek byl samozřejmě finále okresního poháru na stadionu MFK Karviná, ale i vzhledem k našemu rozpoložení jsme to nakonec nezvládli. Mrzí mě, že během zimní přestávky přišlo několik kluků, kteří se zdáli být jako solidní doplnění kádru, ale pak chodit přestali. 

Kterou část sezony, jarní nebo podzimní, hodnotíš ze svého osobního pohledu lépe?

Nakonec jarní, díky dobrému výsledku na Štítu.

Je něco, co Vás na letošní sezoně zklamalo a co naopak potěšilo?

Zklamaný jsem z toho, jak jsme se umístili v tabulce. Myslím si, že si náš klub zaslouží umisťovat se na vyšších příčkách. Samozřejmě ale taky musíme pracovat na tom, aby se to časem dařilo. Ani v A třídě nejde hrát s 11ti lidmi a trénovat v počtu 6 – 8. Tady si musí každý sáhnout do svědomí a říct si, proč na ten trénink či zápas vlastně chci nebo nechci jít. Záleží mi na tom klubu, na spoluhráčích, na fanoušcích? To mi u některých spoluhráčů chybí. Některé tam člověk potkává dva měsíce a pak zničehonic přestanou chodit.

A byl v sezoně nějaký moment, na který budeš vždycky rád vzpomínat?

Potěšilo mě a dlouho budu vzpomínat na finále poháru na stadionu v Karviné, kde to až do 89té minuty bylo parádní.  

Sezónu jsme zakončili třetí na tradičním Štítu Albrechtic, kdy se konal již 50. ročník, jak bys zpětné zhodnotil Štít Albrechtic celkově?

Mám tyhle akce rád, byť už je to po sezóně a často bychom raději odpočívali a léčili zranění, tak se ještě dokážeme kousnout a zahrát si. Za ty roky tam mám i kamarády z jiných Albrechtic a je vždy super s nimi prohodit pár slov. Letos byl kádr opět doplněný o kluky z týmu mimo Baník, ale parta si sedla a třetí flek je úspěch.

Z pozice kapitána týmu jsi byl se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu. Více branek dokázal vstřelit pouze Antonín Chumchal (19) a Tomáš Izaiáš (10). A vždy, když jsi vstřelil branku, tak to znamenalo bodový zisk. Jak ses v průběhu celé sezóny cítil?

V průběhu sezóny mě potrápilo pár lehčích zranění a několik zápasů jsem musel vynechat. Baví mě střílet branky, tak by to snad měl mít každý hráč v poli. Dal jsem góly z přímáku a z penalty a cítím, že tam je to o té osobní zodpovědnosti. Vzít odvahu a jít do toho. Jsem rád, že mi to tam 4x spadlo.

Co kapitán Honza Hovůrka a příští sezona?

Neříká se mi to snadno, ale po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl, že jako aktivní hráč už pokračovat nebudu. Čeká mě změna práce, kde se budu muset naučit spoustu nových věcí. Taky mám ženu a dcerku, které mě chtějí více doma a já s nimi chci být. A fotbal i na této naši úrovní bere spoustu volného času. Nicméně u fotbalu a hlavně u toho v Albrechticích chci zůstat a stanu se členem výboru. Mám spoustu myšlenek a nápadů, které chci ve výboru řešit.

Co by kapitán týmu vzkázal fanouškům?

Já osobně si velmi vážím toho, že ve svém volném čase přijdou na ten stadion, zaplatí vstupné a sledují nás, ikdyž se nedaří a nekouká se na to dobře. Klobouk dolů i před těmi, kteří s námi ještě vyráží i na venkovní zápasy. Chci všem fanouškům poděkovat!

Co bys vzkázal vlastnímu týmu, spoluhráčům?

I tady chci říct, že si všech kluků v kabině vážím a jsem rád, že jsem s nimi hrál. V Albrechticích vždy byla, je a věřím že bude dobrá parta. Zároveň ale jen dobrá parta nestačí, musí se dobře potrénovat a do nové sezóny vlítnout s větším elánem. Všem držím palce!

Děkuji Honzo za rozhovor, za všechno, co jsi pro Albrechtický fotbal udělal, přeju ti za celý náš klub, ať se ti daří!

Já také děkuji a těším se na další zážitky, se všemi lidmi, kteří mají rádi fotbal u nás v Albrechticích.