Albrechtičtí hráči hrají naposledy v sezóně venku, čeká je duel ve Smilovicích

Další ročník 1.A třídy skupiny B se chýlí ke svému konci a fotbalisté Baníku mohou jít do posledních dvou kol v pohodě. Nyní míří ke svému poslednímu venkovnímu utkání, ve kterém se ve Smilovicích postaví v neděli odpoledne domácím. Tým Smilovic se nachází v tabulce na šestém místě, Baník v soutěžní tabulce okupuje devátou příčku. Poslední venkovní mistrovské utkání má výkop v neděli 11. června od 17:00 hodin

Baník: tři utkání bez bodového zisku

Baník nebyl s umístěním po podzimní části vůbec spokojen, což podle minulé sezóně, každý pochopí. Baníkovci se dá říci vydařené zimní přípravě čekal na úvod velmi těžký zápas, a to na hřišti Jablunkova. Svěřenci nového trenéra Roberta Taussiga však do utkání vstoupili velmi dobře a z hřiště Jablunkova si odvezli zaslouženě tři body za vítězství výsledkem 1:5. Následně čekal Baníkovce domácí zápas s Lokomotivou Petrovice. Baník zvládl i toto utkání a zvítězil výsledkem 5:0, když se dvakrát prosadil Antonín Chumchal a jednou trojice Daniel Piecha, Marcin Žyla a Tomáš Izaiáš. Další utkání se však Baníkovcům vůbec nepovedlo. A na výsledek bude potřeba co nejrychleji zapomenout. Albrechtičtí fotbalisté totiž v sobotu na hřišti nováčka pod názvem SK Tichá totálně utkání nezvládli a utrpěli debakl 8:3. Po dvou jarních výhrách přišla první porážka, na kterou je třeba rychle zapomenout. Mezi střelce v tomto velmi nepovedeném utkání se za Baník zapsala trojice Lukáš Vagner, Antonín Chumchal a Marcin Žyla. Poté sehráli Baníkovci doma další utkání ve velkém derby se Stonavou, a v tomto utkání prohráli výsledkem 0:4. Další utkání sehráli Baníkovci dvakrát s Horní Suchou, nejdříve doma mistrovské utkání (remíza 1:1), a poté prohra na pokutové kopy ve finále okresního poháru po remíze 1:1. Poté sehrál Baník další utkání na hřišti Lučiny, kde prohrál 0:1 brankou z pokutového kopu, V dalším utkání Baník doma porazil Staré Město u Frýdku – Místku výsledkem 5:2 a následně v dalším utkání Baník doma prohrál vysoko s týmem Dobratic výsledkem 2:6. Poté v dalším utkání Baník prohrál v Bystřici výsledkem 3:1 a v posledním dosavadním odehraném utkání Baník doma prohrál s týmem Raškovic výsledkem 1:5.

Baník tak po svých dvaadvaceti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 9. pozici se ziskem šestadvaceti bodů a skóre 47:53. Bilance Baníkovců je z dvaadvaceti utkání – sedm výher, pět remíz a deset porážek. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal s osmnácti góly.

Smilovice: v posledním utkání remíza na hřišti lídra

Smilovice vstoupily do jara výhrou doma se Starým Městem u Frýdku – Místku výsledkem 3:0 a další výhrou v Bystřici výsledkem 1:3. Poté přišla porážka doma s týmem Raškovic výsledkem 1:2. Tuto prohru však odčinily Smilovice v Horní Suché výsledkem 1:4. Následovala však porážka opět doma, a to s týmem Dobratic výsledkem 0:1. Poté přišly dvě porážky v řadě, a to nejdříve na hřišti Libhoště výsledkem 2:1 a doma s Jablunkovem výsledkem 1:3. Následovala výhra na na hřišti Lokomotivy Petrovice výsledkem 1:3. Tuto výhru však Smilovice doma nepotvrdily a prohrály s Tichou výsledkem 1:2 a v posledním dosavadním odehraném utkání Smilovice remizovaly výsledkem 0:0 na hřišti lídra tabulky ze Stonavy.

Smilovice tak po svých dvaadvaceti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází 6. pozici se ziskem šestatřiceti bodů a skóre 44:30. Bilance Smilovic je z dvaadvaceti utkání – deset vítězství, šest remíz a šest porážek. Nejlepším střelcem Smilovic je se čtrnácti trefami Martin Vlachovič.

Vzájemná bilance: o jedno vítězství lepší pro Baník

Oba týmy se doposud utkaly v mistrovských utkáních celkem třináctkrát a bilance je velmi vyrovnaná, čtyřikrát vyhrály Smilovice a pětkrát se radoval náš tým, čtyřikrát se zrodila remíza. Oba týmy se naposledy potkaly v podzimní části, kdy se v Albrechticích zrodila remíza 2:2. Věříme, že v nedělním utkání Baník si připíše šesté vítězství a vylepší svoji bilanci.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – SC Smilovice 2:2 (13. kolo I.A třídy sk. B, neděle 30.10.2022)
Branky: 65. Kociolek Jan, 80. Vagner Lukáš – 53. Przyczko Filip z pok. kopu, 59. Vlachovič Martin
FK Baník Albrechtice: Gradek – Žyla D., Hovůrka, Vagner, Přeček – Kubiena, Kociolek Jakub, Žyla M., Izaiáš – Chumchal (90. Porembski), Kociolek Jan (75. Čermák)
SC Smilovice: Gaszczyk – Kohut P., Klimas (83. Firla), Kroužek J., Cienciala R. (58. Kisza) – Ondryhal (58. Dytko P.), Borgosz, Žebrok, Rusz (58. Sroka) – Przyczko, Vlachovič

Poslední zápasy obou soupeřů:

FK Baník Albrechtice – TJ Pražmo-Raškovice 1:5 (25. kolo I.A třídy sk. B, 4.6.2023)
Branky: 59. Izaiáš Tomáš – 1. a 10. Hyrník Ondřej, 22. a 32. Bednárek Jan, 39. Preči Ilir
FK Baník Albrechtice: Křístek- Žyla D., Kociolek Jakub, Zielonka, Přeček – Cileček, Žyla M., Vagner, Izaiáš – Chumchal, Hruška (44. Porembski)

SK Stonava – SC Smilovice 0:0 (25. kolo I.A třídy sk. B, 3.6.2023)
SC Smilovice: Csikán – Kisza, Klimas (41. Firla), Kohut, Rusz – Bujok (86. Máj), Borgosz, Žebrok, Cieslar J. – Cieslar V., Vlachovič

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: BANÍK – SMILOVICE 0:1, SMILOVICE – BANÍK 3:3
Sezona 11/12: BANÍK – SMILOVICE 2:2, SMILOVICE – BANÍK 2:2
Sezona 12/13:BANÍK – SMILOVICE 0:2, SMILOVICE – BANÍK 3:1
Sezona 18/19: SMILOVICE – BANÍK 5:0, BANÍK – SMILOVICE 4:0
Sezona 19/20: BANÍK – SMILOVICE 4:2
Sezona 20/21: SMILOVICE – BANÍK 0:6
Sezona 21/22: SMILOVICE – BANÍK 2:3, BANÍK – SMILOVICE 3:0 1:5
Sezona 22/23: BANÍK – SMILOVICE 2:2

Mistrovské utkání 26. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu ve Smilovicích v neděli 11. června v 17:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v posledním mistrovském venkovním utkání v této sezóně o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém a dalším mistrovském utkání vaši podporu! Přijeďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Michal Dimun – Marcel Bednář – Dominik Šeruda. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.