Vítězný vstup do jarní části, Spartak Jablunkov – Baník Albrechtice 1:5

Vítězný vstup do jarní části v Jablunkově K prvnímu zápasu jarní části sezóny jsme zajíždĕli do dalekého Jablunkova. Utkání se nám podařilo dobře nastartovat a do půlhodiny jsme vedli o tři branky. Postupně se trefili Jan Hovůrka, Tomáš Izaiáš a z pokutového kopu Lukáš Vágner. Domácí mužstvo pak mělo pár šancí, ale poločasové skóre zůstalo 0:3. Ve druhé půli jsme pak zásluhou Antonína Chumchala a Dana Hrušky přidali další góly a z Jablunkova zaslouženě odvezli všechny tři body. Nic na tom nezměnila ani jedna inkasována branka.

1.FK Spartak Jablunkov – FK Baník Albrechtice 1:5 (0:3)

Branky: 64. Puczok Jakub – 4. Hovůrka Jan, 12. Izaiáš Tomáš, 27. Vagner Lukáš z pok. kopu, 50. Chumchal Antonín, 84. Hruška Daniel, ŽK: 48. Izaiáš Tomáš, 88. Šimák Martin, Rozhodčí: Gańczarczyk Tomáš – Jurajda David, Písečný Lukáš, Počet diváků: 82

1.FK Spartak Jablunkov: Holboj – Świerczek, Hudzieczek M., Petružálek, Skupien (64. Wojtas) – Puczok, Nieslanik T., Nieslanik M., Bocek (57. Czudek) – Raszka, Karch A. (83. Karch R.). Trenér: Štefek Radim

FK Baník Albrechtice: Křístek – Žyla D., Hovůrka, Vagner, Přeček – Kubiena (81. Hruška), Šimák, Žyla M., Cileček (73. Porembski), Izaiáš – Chumchal (59. Kociolek Jakub). Trenér: Taussig Robert

Trenér Robert Taussig: „Jarní část jsme začali utkáním v Jablunkově. Po zimní přípravě na umělé trávě se hrálo na těžkém terénu, kde balón skákal všude jen ne u nohy. Do utkání jsme vstoupili aktivně a rychle jsme vedli 2:0. Opět se prosadil kapitán Jan Hovůrka. Na postu stopera je hodně produktivní. Vedení nás malinko uspokojilo a do šancí se začali dostávat i domácí. V této části nás výrazně podržel brankář Vojta Křistek. Chytil minimálně dva góly. Po rychlém brejků po faulu na Tondu Chumchala jsme gólem z penalty Lukáše Vagnera zvýšili poločasové vedení na 3:0. Do druhé půle jsme vstoupili zodpovědně a domácí už nepouštěli do šancí. Další gól přišel z kopačky Tondy Chumchala po krásné kombinační akci. Poslali jsme na hřiště čerstvé síly. Šance už se nedařilo proměňovat. Domácí snížili z náhodného odkopu. Poslední gól opět padl z rychlého brejků a dokonalého zakončení Dana Hrušky. Do jara jsme vstoupili důležitým vítězstvím po zodpovědnému výkonu a kvalitní hře.“