Karvinský deník: Baník Albrechtice. Po sezoně snů nový impulz. Změnil trenéra, řeší posily

Před rokem prožívali sezonu snů. Po osmadvaceti letech vyhráli okresní pohár a v I.A třídě skončili třetí ve skupině. Jenže vloni na podzim na to fotbalisté Baníku Albrechtice nenavázali. Tým, který v létě oslabil odchod dvou opor, doplnili jen dorostenci, ze třinácti zápasů čtyři vyhrál, pětkrát remizoval a do jarních bojů jde z 10. místa čtrnáctičlenné tabulky. 

Nepovede ho už ale trenér Dušan Kohút. „Sám cítil, že už to není ono, proto jsme se domluvili, že skončí,“ vysvětlil změnu na lavičce Gustav Guňka, sekretář Baníku Albrechtice. „Potřebovali jsme nový impulz, výsledky ani atmosféra v týmu nebyly dobré,“ dodal.

Novým trenérem Baníku se stal Robert Taussig, někdejší asistent Dušana Kohúta. Hráče vede od 17. ledna, kdy začali společnou přípravu. „Uvidíme, jestli se družstvo pozvedne. Cítíme, že přišel nový vítr a kluci se trošku oklepali,“ konstatoval sekretář albrechtického klubu.

Hráčský kádr se podle něho moc nezměnil. „Odešel jen Šiška do Stonavy, jinak by měl zůstat stejný,“ prozradil s tím, že v jednání jsou čtyři posily. „Přestupy ještě nejsou dotažené do konce. Na podzim nás bylo málo, s jejich příchodem by se měla zlepšit konkurence na hřišti,“ konstatoval.

V zimní přípravě sehráli albrechtičtí fotbalisté tři zápasy – porazili FC Vratimov 7:2, remizovali 1:1 s MFK Karviná U18 a 6:6 se Záblatím. Další duel hrají v sobotu 4. března od 10 hodin na umělé trávě v Prostřední Suché proti Dolní Datyni z krajského přeboru.

Jaro odstartuje Baník 12. března na umělé trávě v Orlové, kde se utká s Interem Petrovice o postup do finále okresního poháru. O týden později má naplánovanou generálku s Petřvaldem u Karviné a k prvnímu mistrovskému zápasu v I.A třídě nastoupí 25. března na hřišti dvanáctého Jablunkova.

Přípravné zápasy:

FC Vratimov – FK Baník Albrechtice 2:7 (1:3), branky Baníku: Antonín Chumchal 4, David Cileček, Tomáš Izaiáš, Marcin Žyla.

MFK Karviná U18 – FK Baník Albrechtice 1:1 (0:0), branka Baníku: Marcin Žyla.

FK Slovan Záblatí – FK Baník Albrechtice 6:6 (3:2), branky Baníku: Antonín Chumchal 3, David Cileček, Daniel Hruška, Jan Hovůrka.

Celý článek ZDE

Zdroj: Karvinský deník