DOROST: STATISTIKY PODZIMNÍ ČÁSTI

Už v pátek 6. ledna zahájí zimní přípravu dorostenci albrechtického Baníku. Je tedy nejvyšší čas se ještě podívat na některé statistické údaje z podzimní části. Pět hráčů zasáhlo do všech duelů, z toho brankář Jiří Himlar, trojice hráčů Matěj Hegedüs, Matěj Cyž a kapitán Jan Porembski nechyběli ani minutu. Celkem do hry zasáhlo dvaadvacet hráčů a dva gólmani. Nejvíce gólů nastřílela dvojice Matěj Cyž a Robin Kantor, a to stejně šest.

Za úplnou podzimní části jsme se zaměřili tedy na statistiky po devíti odehraných kolech. Hned pětice fotbalistů (Himlar J., Hegedüs, Cyž M., Porembski, Cyž R.) zasáhli do každého utkání. Z toho gólman Jiří Himlar a trojice hráčů Matěj Hegedüs, Matěj Cyž a kapitán Jan Porembski nechyběli na trávníku ani minutu.

Střelecky se nejvíc dařilo dvojici Matěj Cyž a Robin Kantor, kteří mají na kontě shodně šest gólů. Za nejlepší střeleckou dvojici skončil s pěti zásahy Samuel Luňák. O tři zásahy méně si pak připsal kapitán Jan Porembski. Nejvíc žlutých karet posbíral Robin Kantor, a to celkem tři. Červenou kartu neviděli svěřenci Martina Míčka a Marka Chmiela ani jednu.

Mezi třemi tyčemi se objevili dva gólmani. Jiří Himlar nechyběl ani v jednom z devíti utkáních, ale nenastoupil jen do druhého poločasu na hřišti Slovanu Havířov, kde ho vystřídal Tomáš Ferenc a stabilní jednička dorostenců nastoupila do druhé půle do hry.

Počet odehraných zápasů (celkem 9)

9 – Jiří Himlar, Matěj Hegedüs, Matěj Cyž, Jan Porembski, Radek Cyž (starší žák), 8 – Ondřej Himlar, Robin Kantor, Marek Drozdzik, 7 – Daniel Juchno, 6 – Ondřej Kopel, Adam Zwyrtek, Václav Miczka, 5 – Jakub Gruszkowski, Petr Šlampiak, Samuel Luňák, Denis Feber, Daniel Mrowiec, 4 – Václav Recman, 3 – Tomáš Ferenc, 2 – Ondřej Mihalco, Nickolas Fülöp (starší žák), Jakub Knybel, 1 – Lukáš Stalmach, Vít Hruška (starší žák)

Počet odehraných minut (celkem 810)

810 – Jiří Himlar, Matěj Hegedüs, Matěj Cyž, Jan Porembski, 690 – Radek Cyž, 684 – Ondřej Himlar, 642 – Robin Kantor, 639 – Marek Drozdzik, 421 – Jakub Gruszkowski, 412 – Petr Šlampiak, 372 – Samuel Luňák, 289 – Ondřej Kopel, 269 – Denis Feber, 212 – Daniel Juchno, 209 – Václav Miczka, 189 – Adam Zwyrtek, 112 – Daniel Mrowiec, 98 – Václav Recman, 74 – Tomáš Ferenc, 71 – Ondřej Mihalco, 41 – Nickolas Fülöp, 37 – Jakub Knybel, 14 – Lukáš Stalmach, 12 – Hruška Vít