V 11. kole přivítá Baník na domácí půdě Bystřici

Albrechtický Baník se po týdnu opět představí domácím fanouškům. Po remízovém utkání na půdě Dobratic čeká tým Dušana Kohúta těžký a nevyzpytatelný soupeř – TJ Bystřice. Bystřice se momentálně nachází na sedmé pozici soutěžní tabulky. Baník dělí od Bystřice pouze dva body, a tak bude mít tento zápas pořádný náboj. Jedenácté kolo se hraje v neděli 16. října od 15 hodin.

Baník: z Dobratic jeden bod za remízu

Náš tým po devíti odehraných utkáních v aktuální sezóně má na kontě dvanáct bodů. Baník v úvodním utkání v nové sezóně doma jen remizoval s Jablunkovem 1:1. Poté si přijel pro tři body na hřiště ještě minulé hrajícího mužstva v Krajském přeboru, a to na hřiště Lokomotivy Petrovice za vítězství 0:2. Následovalo vítězství doma nad nováčkem z Tiché, výsledkem 5:2, porážka ve velkém derby ve vyrovnaném utkání ve Stonavě 1:0 a v dalším derby další porážka, a to po velmi špatném výkonu v Horní Suché, výsledkem 2:0. V dalším utkání Baník si spravil chuť a přivezl velmi důležité tři body ze Starého Města u Frýdku – Místku za vítězství výsledkem 2:4. Poté v dohrávce náš tým prohrál doma s Lučinou 0:1, následně doma zbytečně remizoval s poslední Čeladnou výsledkem 1:1 a v posledním dosavadním odehraném utkání náš tým také remizoval, a to na hřišti Dobratic výsledkem 3:3.

Baník tak po devíti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 9. pozici se ziskem dvanácti bodů a skóre 16:13. Bilance Baníkovců je z devíti utkání – tři výhry, tři remízy a tři porážky. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal s devíti góly.

Bystřice: v minulém kole domácí porážka s lídrem tabulky

Náš nedělní soupeř získal z dosavadních devíti utkání celkem čtrnáct bodů. Do nové sezóny Bystřice vstoupila domácím vítězstvím 3:1 s Dobraticemi, následně přišly dvě domácí remízy s nováčky soutěže, a to s Horní Suchou (0:0) a s Raškovicemi (1:1). V dalším utkání Bystřice poprvé prohrála, a to ve Smilovicích výsledkem 4:2. Další kolo bylo pro Bystřické hráče vítězně v Libhošti po výhře 2:3. Tyto tři body Bystřice potvrdila v Jablunkově výsledkem 0:2. Další vítězství přišlo v domácím utkání s nováčkem z Lokomotivy Petrovice, a to výsledkem 4:0. Toto vítězství v dalším kole Bystřice nepotvrdila, když prohrála u nováčka v Tiché, výsledkem 3:0 a v posledním dosavadním odehraném utkání Bystřice doma prohrála s lídrem soutěže ze Stonavy výsledkem 3:0.

Bystřice po devíti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B je na 7. pozici se ziskem čtrnácti bodů a skóre 15:14. Bilance Bystřice je z devíti utkání – čtyři vítězství, dvě remízy a tři porážky. Nejlepším střelcem Bystřice je Filip Buryan se čtyřmi trefami.

Vzájemná bilance: o jedno vítězství ve prospěch Baníku

Z dvaadvaceti vzájemných zápasů v rámci mistrovských utkání se zrodila velmi vyrovnaná bilance. Baník vyhrál celkem devětkrát, Bystřice vyhrála osmkrát, pětkrát utkání skončila bez vítěze. Naposledy se oba týmy v rámci mistrovských utkání utkali v minulé sezóně, kdy na podzim Bystřice vyhrála na našem hřišti 0:1 a v jarní části zase naši hráči v Bystřici výsledkem 1:5. Doufáme a věříme, že bude po nedělním utkání bilance lepší pro Baník, ale nebude to proti tomuto velmi těžkému soupeři vůbec jednoduché.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ Bystřice – FK Baník Albrechtice 1:5 (19. kolo I.A třídy sk. B, neděle 24.4.2022)
Branky: 87. Zoubek David – 15. a 54. Chumchal Antonín, 3. Žyla Marcin, 14. Kubiena Petr, 18. Izaiáš Tomáš
TJ Bystřice: Galusik – Kreželok J., Martinčík I., Králíček (62. Fober), Rusz – Martinčík M., Baron, Staniek (62. Gajdzica), Pilch – Zoubek, Jalovičor
FK Baník Albrechtice: Gradek – Žyla D., Kociolek Jakub, Přeček, Vagner (71. Konczyna) – Kubiena, Golasowski (73. Grabowski), Cieslawski (46. Michejda), Žyla M., Izaiáš – Chumchal

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Dobratice – FK Baník Albrechtice 3:3 (10. kolo I.A třídy sk. B, 8.10.2022)
Branky: 17. a 83. Causidis Marián, 11. Mitrenga Jan – 40. a 84. Chumchal Antonín, 39. Dorozlo David,
FK Baník Albrechtice: Gradek – Wróbel (30. Porembski), Hovůrka, Klus, Přeček – Čermák, Vagner, Wojtyna, Dorozlo (83. Cyž M.) – Chumchal, Kociolek Jan (89. Křístek)

TJ Bystřice – SK Stonava 0:3 (10. kolo I.A třídy sk. B, 9.10.2022)
Branky: 47. Šiška Petr, 65. Staško Jan, 85. Hejda Jakub
TJ Bystřice: Kreželok O. – Krátký, Martinčík I. (67. Kužma), Rusz, Zabystrzan – Heczko (63. Staniek), Baron, Opluštil, Marosz (86. Martinčík M.) – Zoubek, Jalovičor

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 07/08: BYSTŘICE – BANÍK 0:3, BANÍK – BYSTŘICE 7:0
Sezona 10/11: BYSTŘICE – BANÍK 3:1, BANÍK – BYSTŘICE 1:0
Sezona 11/12: BYSTŘICE – BANÍK 1:2, BANÍK – BYSTŘICE 2:2
Sezona 12/13: BYSTŘICE – BANÍK 1:2, BANÍK – BYSTŘICE 2:2
Sezona 13/14: BANÍK – BYSTŘICE 0:0, BYSTŘICE – BANÍK 3:2
Sezona 14/15: BYSTŘICE – BANÍK 4:3, BANÍK – BYSTŘICE 0:3
Sezona 15/16: BANÍK – BYSTŘICE 5:3, BYSTŘICE – BANÍK 5:0
Sezona 16/17: BYSTŘICE – BANÍK 1:1, BANÍK – BYSTŘICE 5:2
Sezona 17/18: BYSTŘICE – BANÍK 1:0, BANÍK – BYSTŘICE 3:1
Sezona 18/19: BANÍK – BYSTŘICE 2:3, BYSTŘICE – BANÍK 1:1
Sezona 21/22: BANÍK – BYSTŘICE 0:1, BYSTŘICE – BANÍK 1:5

Mistrovské utkání 11. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 16. října 15:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v dalším domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Jakub Revaj – Marcel Bednář – Gustav Dytko. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.