Baník zakončil sezónu vítězstvím na tradičním Štítu Albrechtic

V sobotu 25. června se za hezkého letního počasí u nás v Albrechticích u Českého Těšína konala velká událost, a to Štít Albrechtic, kdy se konečně díky covidové situaci sešly opět všechny Albrechtice. V sobotu se setkali představitelé a sportovní přátelé osmi obcí z celé České republiky, které mají v názvu Albrechtice. Tradiční turnaj O štít Albrechtic, na který se vždy sjedou města a obce s názvem Albrechtice z celé republiky vyhráli naši hráči, kteří si poradili ve finále se soupeřem Albrechtice v Jizerských horách výsledkem 3:1. Po této výhře mohli propuknout oslavy pořadatelského celku. Devětačtyřicátý ročník byl tak velmi vydařený, jak ze strany pořadatelů, tak ze strany našich hráčů.

49. ročník Štítu Albrechtic se zúčastnilo po dvouleté pauze opět osm týmu a hrálo se tradičným způsobem ve dvou skupinách. Skupina A ve které se představili mužstva Velké Albrechtice, Albrechtice nad Orlicí, Albrechtice u Lanškrouna a domácí Albrechtice u Českého Těšína se hrála na hlavním hřišti, kde Baník hraje svá mistrovská utkání. Skupina B kde se představily mužstva Město Albrechtice, Albrechtice v Jizerských horách, Lesní Albrechtice a Albrechtice nad Vltavou se hrál na Obecním hřišti, kde hrají mistrovské utkáním mládežnická mužstva.

Než došlo na utkání ve skupinách. Čekalo všechny družstva zahájení na hlavním hřišti. Před zahájením se představila skupina dechové hudby Náladička. Po zahájení předsedy Štítu MUDr. Stanislava Kowalského mohli začít zápasy ve skupinách.

První utkání ve skupině A sehrály Albrechtice u Lanškrouna a Velké Albrechtice. Z vítězství 2:3 se radovaly Velké Albrechtice. Druhé utkání sehrálo naše mužstvo proti týmu Albrechtice nad Orlicí. Naši hráči vstoupili do turnaje nejlepším způsobem, jak mohli. Svého soupeře porazili vysoko 6:0, kdy se třikrát prosadil Michal Kvapil a jednou trojice Antonín Chumchal, Jaroslav Streit a Jan Hovůrka. Třetí utkání ve skupině čekalo na Albrechtice nad Orlicí a Velké Albrechtice, které díky vysokému vítězství 0:6 si připsaly druhé vítězství na Štítu. Čtvrté utkání odehráli naši hráči s Albrechticemi u Lanškrouna a díky dvěma trefám Antonína Chumchala a jedné Jaroslava Streita si naše mužstvo připsalo vítězství 3:0 a druhé vítězství na Štítu, a tak bylo jasné, že o postupujícím do finále rozhodné vzájemný duel mezi naším týmem a týmem Velkých Albrechtic. Předposlední utkání ve skupině A sehrály Albrechtice u Lanškrouna a Albrechtice nad Orlicí a z vítězství se radovaly Albrechtice nad Orlicí výsledkem 1:2. No a v posledním utkání se představilo naše mužstvo a mužstvo Velkých Albrechtic a bylo jasné, že vítěz tohoto střetnutí bude hrát finále. A vítězem tohoto souboje byli naši hráči, kteří nenechali nic na náhodě a svého soupeře jasně přehráli a zvítězili výsledkem 5:0, když se třikrát prosadil Michal Kvapil a dvakrát Antonín Chumchal. Skupina A tak vyhrálo po zásluze naše mužstvo, druhé skončily Velké Albrechtice, třetí Albrechtice nad Orlicí a na čtvrtém místě skončilo mužstvo Albrechtic u Lanškrouna.

Druhou skupinu vyhrálo mužstvo Albrechtic v Jizerských horách, druhé skončily mužstvo z Města Albrechtic, třetí Lesní Albrechtice a čtvrté Albrechtice nad Vltavou.

 O třetí místo, které se hrálo od 15.30, se tedy utkaly Velké Albrechtice a Město Albrechtice. A ve finále, které bylo na programu od 16.30, se utkaly domácí Albrechtice u Českého Těšína a Albrechtice v Jizerských horách. Oba týmy čekala tak odveta minulého Štítu finálového utkání. Třetí místo slavili hráči Města Albrechtic díky vítězství 2:0. Finále, které se hrálo před velmi krásnou kulisou, zvládli lepé naši hráči, i když hned z kraje utkání prohrávali 0:1, tak dokázali ihned díky Michala Kvapila vyrovnat a první poločas skončil nerozhodně 1:1. Ve druhém poločase patřilo utkání jen našim hráčům, a tak bylo jen otázkou času, kdy se dostane náš tým do vedení, a to přišlo, kdy se po velmi pěkné akci prosadil přesnou hlavičkou Tomáš Izaiáš, a když poté zvýšil vedení svého mužstva brankou na 3:1 Antonín Chumchal mohli propuknout zasloužené oslavy. Naše mužstvo tímto vítězstvím dorovnalo Město Albrechtice v počtu vítězství, a to 16. Devětačtyřicátý ročník Štítu Albrechtic tak vyhrálo tak pořádající naše mužstvo Albrechtice u Českého Těšína.

49. ročník Štítu Albrechtic zakončilo vyhlášení vítězů na hlavním hřišti v areálu FK Baník Albrechtice. Kde na umělé trávě poté se konala i zábava, kde zahráli tři domácí kapely JEŠTĚ NE, AJDONTKER, LOKYO, které hráli k tanci a poslechu. Vydařený a výborně připravený 49. ročník Štítu Albrechtic ukončil DJ JERRY svými písničkami.

Závěrem patří poděkování:

Velký dík patří všem organizátorům za přípravu této velké akce.

Všichni jsme si přáli, aby vyšlo počasí a podařilo se. Stánky byly plné dobrého jídla a pití. Atmosféra byla nanejvýš sportovní. Gratulujeme vítězům – fotbalu, hasičské soutěže a střelcům (myslivcům). Děkujeme všem účastníkům z přátelských obcí ALBRECHTICE, že se v letošním roce sešli v tak hojném počtu. Již nyní se těšíme na jubilejní 50. ročník ve Velkých Albrechticích.

Poděkování patří i sponzorům, bez kterých by nebyla možnost se tak dokonale postarat o starosty všech obcí Albrechtice. Jedná se o Farmu Stonava, DK – Plant s.r.o. a Albrechtický pivovar. Dále pak třeba poděkovat i sponzorům Stramis Drinks, Andělská vinotéka, skupina Nebe, Express úklid.

Velké poděkování patří i jmenovitě osobám, které zaslouží velké dík, že se tak velká akce podařila – správcům obou hřišť Jan Holain, Martin Rzymanek. Dále pak za obec Bc. Kateřina Melišová, David Meliš, Pavel Feber. Nesmime zapomenout na další jména Marián Chmiel, Marek Chmiel, David Ciesla, Miroslav Muráň, Martina Caková v čele se svým týmem z bufetu na hřišti, rozhodčím a zdravotníci Gabriela Bačová.

Ještě jednou děkujeme organizátorům a všem, kteří se podíleli na přípravě, pohodovém průběhu a zábavě. Za rok ve Velkých Albrechticích.

 Závěrem přinášíme ještě pár vět k této vydařené akci.

„Je za námi domácí 49. ročník Štítu Albrechtic. Bravurně odehraný fotbalový turnaj. 17 vstřelených branek, 1 inkasovaný a zasloužené 1. místo hovoří za vše. Myslím si, že celá akce byla parádně připravena. Všichni kdo se na tom podíleli, zaslouží obrovskou pochvalu. Více takových skvělých akcí,“ řekl šéf trenér mládeže Baníku a člen vedení klubu Radim Smiga.

Několik slov ke Štítu dodal i nejlepší střelec turnaje a hráč Baníku Michal Kvapil. „Letošní Štít bych hodnotil velmi kladně. Vyšlo nám krásné počasí, byla i výborná divácká kulisa. Myslím, že se nám turnaj velice povedl i herně, kdy jsme v zápasech jasně dominovali a nedopustili jsme se nějakého zbytečného zaváhání, o čemž vypovídá i naše konečné skóre. V neposlední řadě musím pochválit i vynikající organizaci, která to tady tak dobře nachystala, a také své spoluhráče, kteří i v takovém úmorném vedru makali a předvedli skvělý fotbal.“

Krátké hodnocení Štítu dodal i věrný fanoušek Jakub Rychlík. „Co se týče akce Štítu Albrechtic, můžu říct, že to předčilo má očekávání. Nejen, že náš tým skvělým výkonem dosáhl prvního místa, za což jim patří obrovská gratulace, ale také s ostatními věci a zábavou jsem byl spokojen. Občerstvení, které nám zajistil Bufet na hřišti, bylo vynikající. Nezbývá nic jiného, než jen poděkovat obci, za tak nádhernou akci a určité můžu za všechny říct, že se těšíme, co dalšího si pro nás, jak už obec tak i náš Albrechtický tým připraví.“

Skupina A:

Výsledky – Skupina A

Albrechtice u Lanškrouna – Velké Albrechtice 2:3

Albrechtice u Českého Těšína – Albrechtice nad Orlicí 6:0, Branky: Kvapil Michal 3, Chumchal Antonín, Streit Jaroslav, Hovůrka Jan

Albrechtice nad Orlicí – Velké Albrechtice 0:6

Albrechtice u Českého Těšína – Albrechtice u Lanškrouna 3:0, Branky: Chumchal Antonín 2, Streit Jaroslav

Albrechtice u Lanškrouna – Albrechtice nad Orlicí 1:2

Velké Albrechtice – Albrechtice u Českého Těšína 0:5, Branky: Kvapil Michal 3, Chumchal Antonín 2

Tabulka – Skupina A:

1. Albrechtice u Českého Zěšína 14:0 9 b

2. Vellké Albrechtice 9:7 6 b

3. Albrechtice nad Orlicí 2:13 3 b

4. Albrechtice u Lanškrouna 3:8 0 b

.

Skupina B:

Výsledky – Skupina B

Lesní Albrechtice – Albrechtice nad Vltavou 2:1

Město Albrechtice – Albrechtice v Jizerských horách 0:2

Albrechtice v Jizerských horách – Albrechtice nad Vltavou 7:3

Město Albrechtice – Lesní Albrechtice 5:0

Lesní Albrechtice – Albrechtice v Jizerských horách 1:4

Albrechtice nad Vltavou – Město Albrechtice 1:2

Tabulka – Skupina B

1. Albrechtice v Jizerských horách 13:4 9 b

2. Město Albrechtice 7:3 6 b

3. Lesní Albrechtice 3:10 3 b

4. Albrechtice nad Vltavou 5:11 0 b

.

O 3. místo: Velké Albrechtice – Město Albrechtice 0:2

Finále: Albrechtice u Českého Těšína – Albrechtice v Jizerských horách 3:1, Branky: Kvapil Michal, Izaiáš Tomáš, Chumchal Antonín

 .

Celkové pořadí 49. ročníků Štítu Albrechtic:

1. Albrechtice u Českého Těšína

2. Albrechtice v Jizerských horách

3. Město Albrechtice

4. Velké Albrechtice

5. Lesní Albrechtice

6. Albrechtice nad Orlicí

7. Albrechtice u Lanškrouna

8. Albrechtice nad Vltavou

Nejlepší brankář: Gradek Břetislav (Albrechtice u Českého Těšína)

Nejlepší hráč: Daníček Nikolas (Albrechtice v Jizerských horách)

Nejlepší střelec: Kvapil Michal (Albrechtice u Českého Těšína)

 .

Sestava Baníku na 49. ročníků Štítu Albrechtic: Gradek Břetislav, Křístek Vojtěch – Hovůrka Jan, Věčorek Aleš ml., Šlampiak Dominik, Busiora Robert, Kociolek Jakub, Kociolek Jan, Žyla Marcin, Michejda Vojtěch, Wojtyna Tomáš, Kvapil Michal, Pařík Marek, Izaiáš Tomáš, Bambuch Petr, Chumchal Antonín, Wojciechowski Seweryn, Čermák Petr, Streit Jaroslav. Trenér: Dušan Kohút, vedoucí mužstva: Chmiel Marián, masér a kustod: Chmiel Marek

.

Foto: Marek Santarius