Lídra střídá poslední tým tabulky, v neděli přijede Dobrá

Po minulém utkání, kdy Baník zavítal na hřiště lídra tabulky do Řepiště, kde prohrál výsledkem 4:2, tentokrát Baník se střetne s tým z opačného pole tabulky, a to s posledním týmem v soutěžní tabulce – TJ Sokol Dobrá. Toto další mistrovské utkání má výkop v neděli 29. května od 17:00 hodin.

Baník: na půdě lídra tabulky porážka

Do jara vstoupil Baník vítězstvím s týmem Dobratic výsledkem 1:0, doma se Stonavou (3:0), v Bystřicí (1:5) a se Starým Městem (9:0). Získal tři remízy v Jablunkově (0:0), v Jistebníku (1:1) a v Libhošti (1:1). Poté však v posledních dvou kolech přišly dvě porážky, nejdříve doma s béčkem Vratimova výsledkem 1:3 a v posledním dosavadním odehraném utkání na hřišti lídra tabulky z Řepiště výsledkem 2:4.

Baník tak po svých jednadvaceti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 3. pozici se ziskem devětatřiceti body a skóre 53:27. Bilance Baníkovců je z dvaceti utkání – jedenáct výher, šest remíz a čtyři porážky. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal se sedmnácti góly.

Dobrá: poslední tým na jaře dvě vítězství

V Dobré nezažívají vůbec povedenou sezónu. Díky odhlášení Dolní Lutyně se nachází Dobrá na posledním místě tabulky. Do jara vstoupila Dobrá porážkou na hřišti Stonavy výsledkem 3:2. Poté přišla vůbec první výhra v sezóně, kdy Dobrá vyhrála v Jistebníku výsledkem 1:3. Následovaly však tři prohry v řadě, a to doma s Libhošti (2:3), ve Vratimově (2:4) a doma s lídrem tabulky z Řepiště (1:3). V následujícím kole Dobrá získala druhou výhru, když doma porazila tým Bystřice výsledkem 2:1 a v posledním dosavadním odehraném utkání přišla opět porážka, a to doma s týmem Smilovic výsledkem 0:1.

Poslední tým tabulky z Dobré tak po svých dvaceti odehraných utkáních se nachází v soutěžní tabulce na 13. místě s celkovým skóre 22:60 a celkovým počtem šesti body. Bilance týmů Dobré je z dvaceti odehraných utkání – dvě vítězství a osmnáct porážek. Nejlepším střelcem Dobré je s šesti trefami Ondřej Zícha.

Vzájemná bilance: o dvě vítězství lepší Baník

Poslední vzájemný duel na podzim v Dobré skončil vítězstvím Albrechtic výsledkem 1:4. Oba týmy se jinak doposud utkaly celkem devětkrát a bilance je docela velmi vyrovnaná, třikrát vyhrál tým Dobré, jednou se zrodila remíza (na podzim 2018 v Dobré) a pětkrát se zrodilo vítězství Baníku. Připíše si Baník další tři body? Doufáme a věříme, že ano a tři body bude mít Baník a vylepší svoji vzájemnou bilanci.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ Sokol Dobrá – FK Baník Albrechtice 1:4 (11. kolo I.A třídy sk. B, sobota 9.10.2021)
Branky: 71. Sekanina Martin – 3. Pešek Jiří, 24. Žyla Marcin, 62. Chumchal Antonín, 67. Cieslawski Martin z pok. kopu
TJ Sokol Dobrá: Hanke – Georgiovský F., Zícha K., Platoš, Šmahaj D. (68. Koloničný) – Georgiovský O., Gryžboň O. (36. Sekanina), Filipčík (62. Pócoš), Gryžboň P., Zícha O. – Kisza.
FK Baník Albrechtice: Gradek – Cieslawski, Konczyna, Kociolek Jakub, Přeček – Žyla D., Pešek, Golasowski, Žyla M. (78. Křístek) – Chumchal, Dorozlo (58. Šiška)

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Řepiště – FK Baník Albrechtice 4:2 (23. kolo I.A třídy sk. B, 21.5.2022)
Branky: 16. Byrtus Oldřich, 47. Zaremba Dušan, 55. Jurča Radim, 76. Tchuř Daniel – 2. Žyla Marcin, 63. Izaiáš Tomáš
FK Baník Albrechtice: Gradek – Přeček, Kociolek Jakub, Hovůrka, Vagner – Žyla D., Žyla M., Golasowski, Izaiáš – Chumchal, Michejda (63. Grabowski)

TJ Sokol Dobrá – SC Smilovice 0:1 (23. kolo I.A třídy sk. B, 21.5.2022)
Branky: 82. Dytko Petr
TJ Sokol Dobrá: Hanke – Georgiovský F., Novák, Platoš, Zícha O. – Georgiovský O., Filipčík, Gryžboň O., Zícha J. (61. Pánek) – Gryžboň P. (75. Pohludka), Otipka (46. Sekanina)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 16/17: DOBRÁ – BANÍK 2:1, BANÍK – DOBRÁ 4:1
Sezona 17/18: BANÍK – DOBRÁ 0:6, DOBRÁ – BANÍK 3:1
Sezona 18/19: DOBRÁ – BANÍK 1:1, BANÍK -DOBRÁ 3:0
Sezona 19/20: BANÍK – DOBRÁ 3:0
Sezona 20/21: BANÍK – DOBRÁ 6:2
Sezona 21/22: DOBRÁ – BANÍK 1:4

Mistrovské utkání 24. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Albrechticích v neděli 29. května v 17:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v dalším těžkém a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Marek Švec – Michael Vojkovský – Petr Šištík. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.