Dohrávka je tady! Baníkovci přivítají Staré Město

Poté, co si Albrechtický Baník přivezl bod za remízu 1:1 z Jistebníku, tak čeká na Baníkovce další utkání. Netradičně přes týden v dohrávce vyzvou svěřenci Dušana Kohúta tým – První SC Staré Město. Toto další mistrovské utkání má výkop ve středu 4. května od 17:30 hodin.

Baník: z Jistebníku jen s jedním bodem

Baník z úvodních utkání jara získal jedenáct bodů. Na úvod jara porazil Dobratice výsledkem 1:0. Pak přišla bezbranková remíza v Jablunkově. Následovaly dvě výhry, a to doma ve velkém derby se Stonavou výsledkem 3:0 a v Bystřici vysokým výsledkem 1:5. V posledním dosavadním utkání Baník remizoval na hřišti Jistebníku výsledkem 1:1.

Baník tak po svých sedmnácti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 2. pozici se ziskem pětatřiceti body a skóre 40:19. Bilance Baníkovců je z sedmnácti utkání – deset výher, pět remíz a dvě porážky. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal se čtrnácti góly.

Staré Město: odehrálo díky počasí prozatím jen tři utkání

Tým Starého Města doposud díky nepříznivému počasí odehrál jen tři utkání, a to ve Smilovicích, kde Staré Město prohrálo 1:0. Následovalo utkání v Jablunkově, kde Staré Město vyhrálo výsledkem 0:2 a v posledním dosavadním mistrovském utkání Staré Město doma nestačilo na tým Stonavy a prohrálo výsledkem 0:3.

Tým Starého Města tak po svých patnácti odehraných utkáních se nachází v soutěžní tabulce na 10. místě s celkovým skóre 28:35 a celkovým počtem devatenácti bodů. Bilance týmů Starého Města je z patnácti odehraných utkání – pět vítězství, čtyři remízy a šest porážek. Nejlepším střelcem Starého Města je s devíti trefami Ondřej Roháček.

Vzájemná bilance: o hodně lepší pro Staré Město

Poslední vzájemný duel skončil vysokým vítězstvím Baníku, který na hřišti Starého Města zvítězil vysoko 1:6. Oba soupeři se jinak střetli celkem sedmnáctkrát a bilance je příznivější pro Staré Město. Z šesti vítězství se radoval Baník a osmkrát Staré Město, třikrát skončilo střetnutí těchto dvou mužstev nerozhodně. Baník tak čeká v dalším utkání sezóny velmi těžký a nevyzpytatelný soupeř. Baník však má tomuto soupeři ze vzájemných utkání hodně, co vracet! Všichni věříme, že Baník vylepší s tímto soupeřem svoji bilanci a ve středeční dohrávce zvítězí.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

První SC Staré Město – FK Baník Albrechtice 1:6 (3. kolo I.A třídy sk. B, úterý 28.9.2021)
Branky: 86. Gros David – 38., 42., 56., 69. a 83. Chumchal Antonín, 30. Kubiena Petr
První SC Staré Město: Uher – Mašlonka (46. Blažek), Forch (72. Šimek), Klimsza, Pavela (54. Vojkovský) – Gros, Dušík, Dawid (72. Němec T.), Hodula – Roháček, Kulštejn (46. Němec P.)
FK Baník Albrechtice: Gradek – Cieslawski, Šiška (67. Dorozlo), Kociolek Jakub, Žyla D. – Konczyna – Kubiena, Pešek, Golasowski, Žyla M. (61. Izaiáš) – Chumchal

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ ISMM Jistebník – FK Baník Albrechtice 1:1 (20. kolo I.A třídy sk. B, 30.4.2022)
Branky: 91. Moučka Matěj – 54. Chumchal Antonín
FK Baník Albrechtice: Gradek – Žyla D., Hovůrka, Kociolek Jakub, Přeček – Kubiena, Golasowski, Žyla M., Izaiáš – Chumchal, Michejda (74. Grabowski).

První SC Staré Město – SK Stonava 0:3 (20. kolo I.A třídy sk. B, 30.4.2022)
Branky: 3., 40. a 42. Egri David
První SC Staré Město: Bernát – Rakovcij, Forch, Sáblík (46, Vojkovský O.), Blažek (71. Kulštejn) – Gros (46. Kaňok), Kmošťák, Šimek (46. Mašlonka), Pavela – Střalka K., Dušík

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: BANÍK – STARÉ MĚSTO 3:1, STARÉ MĚSTO – BANÍK 2:1
Sezona 11/12: BANÍK – STARÉ MĚSTO 1:3, STARÉ MĚSTO – BANÍK 1:1
Sezona 12/13: STARÉ MĚSTO – BANÍK 1:1, BANÍK – STARÉ MĚSTO 4:0
Sezona 15/16: STARÉ MĚSTO – BANÍK 3:1, BANÍK – STARÉ MĚSTO 0:3
Sezona 16/17: BANÍK – STARÉ MĚSTO 1:3, STARÉ MĚSTO – BANÍK 3:0
Sezona 17/18: BANÍK – STARÉ MĚSTO 2:1, STARÉ MĚSTO – BANÍK 0:1
Sezona 18/19: STARÉ MĚSTO – BANÍK 4:1, BANÍK – STARÉ MĚSTO 1:4
Sezona 19/20: BANÍK – STARÉ MĚSTO 7:0
Sezona 20/21: STARÉ MĚSTO – BANÍK 1:1
Sezona 21/22: STARÉ MĚSTO – BANÍK 1:6

Mistrovské utkání 16. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Albrechticích ve středu 4. května v 17:30 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v těžkém a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto velmi těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Petr Čecháček – Michal Těžký – Zbyněk Tvrdý. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.