Polar.cz: Fotbalové derby FK Baník Albrechtice – SK Stonava

Jeden z nejdůležitějších zápasů jarní sezóny mají za sebou stonavští fotbalisté. V neděli 17. dubna nastoupili jako hosté proti Baníku Albrechtic. My jsme si s kamerou toto derby na albrechtickém trávníku nenechali ujít.

V neděli 17. dubna odehráli stonavští fotbalisté další zápas jarní sezóny. Tentokrát na půdě domácích Albrechtic. Pro fotbalové fanoušky je toto derby mezi oběma sousedními celky velkým svátkem, který neváhají přirovnávat například k zápasům mezi dvěma pražskými kluby.

anketa, fotbaloví fanoušci: „Sparta – Slavie, to je taky derby.“ „Doufáme, že derby bude pro Stonavu.“ „Vždycky to bývalo vyhrocené a samozřejmě, že naši vyhrají, tzn. Albrechtice.“

Utkání začalo z obou stran opatrně, hrálo se převážně po pravé straně hostů i domácích. Po pár minutách ale přišla první velká chyba hostů, která byla domácími Albrechticemi potrestána první brankou. Tímto gólem se domácí uklidnili a začali hrozit z rychlých protiútoků po obou stranách hřiště. Kolem 25 minuty se Stonava z prvního rychlého gólu vzpamatovala a začala hrozit ze standardních situací. Bohužel, všechny byly řešeny špatně a byly odvráceny obranou domácích i gólmanem. Naopak ve 34 minutě přebral domácí Michejda odvracený centr na polovinu hřiště a v situaci jeden na jednoho proti Stachovi nezaváhal a zvýšil na 2:0. V druhé polovině zápasu stonavští změnili rozestavení a začali se tlačit na polovinu domácích. Vše ale končilo před pokutovým územím. Domácí ze zajištěné obrany hrozili z brejkových situací, které volaly po gólech , ale stonavský gólman Stach držel naději na zvrat. Gólové šance ale Stonava neproměnila. V 73 minutě využil svou zkušenost domácí Kubiena. Krásnou tvrdou střelou překvapil gólmana Stacha a navýšil na konečných 3:0.

Richard Beneš, trenér SK Stonava: „Udělali jsme dvě hloupé chyby na začátku utkání, kdy jsme špatně hodili aut, prohrávali jsme 2:0 a vlastně bylo rozhodnuto a bylo po zápase.“

Dušan Kohút, trenér mužů FK Baník Albrechtice: „Měli jsme respekt před soupeřem, tak jsme to více hráli zezadu a víc na brejky. Dva nám vyšly a pak už se to hrálo dobře. Pak už jsme to jen udržovali.“

O důležité body v tabulce bude Stonava bojovat v sobotu 23. Dubna. Doma bude hostit celek z Dobratic. Začátek utkání v 16 hodin.