Velké derby je opět tady! Baníkovci v neděli vyzvou Stonavu

Poté, co si Albrechtický Baník připsal na úvod jara tři body s Dobraticemi a v dohrávce s Jablunkovem jeden bod, se svěřenci trenéra Dušana Kohúta představí na domácí půdě v nejočekávanějším zápase sezóny, a to v neděli, kdy se odehraje v Albrechticích nejatraktivnějšímu utkání, jaké v této sezóně mohou v 1.A třídě skupiny B příznivci Baníku sledovat. Silná Stonava se nachází před nedělním velkým a prestižním derby na pátém místě, Baník v soutěžní tabulce okupuje třetí příčku. Derby však nemá nikdy favorita, což ukázalo již několik vzájemných střetnutí. Baník však čeká velmi silný soupeř. Toto další mistrovské utkání má výkop v neděli 17. dubna od 16:00 hodin.

Baník: v dohrávce jen bod za bezbrankovou remízu

Baník na úvod jara ze dvou utkání získal čtyři body. Baník v úvodním jarním utkání na domácí půdě vytěžil zasloužené tři body. V prvním utkání na jaře Baník porazil díky brance Tomáše Izaiáše z 24. minuty, když byl po celý zápas lepším týmem. Baník tak na úvod jara zvítězil v úvodním utkání výsledkem s Dobraticemi 1:0 a následně v dohrávce ve čtvrtek remizoval na hřišti Jablunkova 0:0, kde se hrálo na velmi hrbolatém a těžkém terénu.

Baník tak po svých čtrnácti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 3. pozici se ziskem osmadvaceti bodů a skóre 31:17. Bilance Baníkovců je z čtrnácti utkání – osm výher, čtyři remízy a dvě porážky. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal s deseti góly.

Stonava: čtyřbrankové vítězství nad Smilovicemi

Stonavští pod vedením trenéra Richarda Beneše vstoupil do jarní části dvěma výhrami. Nejdříve si v prvním jarním mistrovském utkání doma poradili s posledním týmem tabulky z Dobré výsledkem 3:2 a následně dokázali opět na domácí půdě výsledkem 4:0 porazit tým Smilovic, když dvě branky vstřelil David Egri a po jedné se prosadila dvojice Zbyněk Bednář a Denis Siekiera.

Tým Stonavy po svých čtrnácti odehraných utkáních se nachází v soutěžní tabulce na 5. místě s celkovým skóre 35:19  a celkovým počtem šestadvaceti bodů. Bilance týmů Stonavy je z čtrnácti odehraných utkání – osm vítězství, dvě remízy a čtyři porážky. Nejlepším střelcem Stonavy je s devití trefami Zbyněk Bednář.

Vzájemná bilance: bude se radovat Baník nebo Stonava v tomto dalším velmi prestižním derby?

Z dvaceti zápasů, které od sezóny 2010/2011 oba týmy spolu sehrály, se více dařilo Baníkovcům. Baníkovci totiž zvítězili v devíti utkáních, sedmkrát se hrálo nerozhodně a čtyřikrát zvítězila Stonava. V posledním vzájemném střetnutí, které se odehrálo naposledy 28. srpna 2021 ve Stonavě zrodila remíza 2:2. Jak dopadne další vzájemné střetnutí se dozvíme v neděli. V neděli opět půjde, jak to ve vzájemných duelech tohoto velkého derby bývá o velmi těžké utkání. Věříme však, že náš Baník bude úspěšný a zvítězí v nedělním velkém derby.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

SK Stonava – FK Baník Albrechtice 2:2 (5. kolo I.A třídy sk. B, sobota 28.8.2021)
Branky: 13. Žebrok Jan z pok. kopu, 47. Bednář Zbyněk z pok. kopu – 55. vlastní Fizek Anton, 92. Kubiena Petr
SK Stonava: Stach – Mančař, Fizek, Kloda, Žebrok – Němec (86. Gatnar), Koďousek, Graňák, Siekiera (62. Sittek) – Bednář, Folwarczny
FK Baník Albrechtice: Gradek – Šiška (78. Kończyna), Hovůrka, Přeček (61. Dorozlo), Izaiáš – Žyla D., Kociolek Jakub, Pešek, Kubiena – Chumchal, Šlampiak (61. Golasowski)

Poslední zápasy obou soupeřů:

1.FK Spartak Jablunkov – FK Baník Albrechtice 0:0 (17. kolo I.A třídy sk. B, 14.4.2022)
FK Baník Albrechtice: Gradek – Přeček (46. Cieslawski), Kociolek Jakub, Hovůrka, Vagner – Kubiena, Golasowski, Žyla M., Žyla D. – Chumchal (80. Grabowski), Izaiáš (75. Michejda)

SK Stonava – SC Smilovice 4:0 (17. kolo I.A třídy sk. B, 9.4.2022)
Branky: 16. a 55. Egri David, 24. Bednář Zbyněk, 70. Siekiera Denis
SK Stonava: Stach – Mančař, Graňák, Kupczak (75. Gatnar), Adamczyk – Němec, Koďousek, Siekiera, Egri (63. Szotkowski) – Bednář (79. Bulva), Folwarczny

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: STONAVA – BANÍK 0:1, BANÍK – STONAVA 2:0
Sezona 11/12: STONAVA – BANÍK 3:2, BANÍK – STONAVA 2:2
Sezona 12/13: STONAVA – BANÍK 0:3, BANÍK – STONAVA 2:1
Sezona 13/14: BANÍK – STONAVA 3:2, STONAVA – BANÍK 1:1
Sezona 14/15: BANÍK – STONAVA 3:3, STONAVA – BANÍK 3:3
Sezona 15/16: STONAVA – BANÍK 1:4, BANÍK – STONAVA 2:1
Sezona 16/17: BANÍK – STONAVA 1:0, STONAVA – BANÍK 4:1
Sezona 17/18: BANÍK – STONAVA 2:3, STONAVA – BANÍK 2:2
Sezona 18/19: BANÍK – STONAVA 2:3, STONAVA – BANÍK 1:2
Sezona 19/20: BANÍK – STONAVA 2:2
Sezona 21/22: STONAVA – BANÍK 2:2

Mistrovské utkání 18. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Albrechticích v neděli 17. dubna v 16:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v těžkém a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto velmi těžkém a ve velkém prestižním derby vaši podporu! Jde o velké prestižní derby! Na zápas byla nominována trojice sudích Michal Kolarský – Michal Galásek – Martin Chýlek. Jak toto mistrovské utkání a velké derby dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.