Na úvod vítězně, Baník Albrechtice – Spartak Jablunkov 1:0

Svěřenci Dušana Kohúta se představili v neděli 22. srpna na domácí půdě v prvním mistrovském utkání v nové sezóně, kdy doma Baník vyzval tým – 1.FK Spartak Jablunkov. Baník toto důležité a těžké úvodní utkání zvládl, když o vítězství rozhodl krásnou trefou až v 90. minutě střídající Dominik Šlampiak a díky této trefě vstoupil tak Baník do sezóny vítězstvím.

FK Baník Albrechtice – 1. FK Spartak Jablunkov 1:0 (0:0)

Když v říjnu 2020 remizoval Baník ve Staré Městě, tak nikdo ze sportovních fanoušků, nemohl tušit, že se brány všech stadiónů a hřišť nadobro zavřou na více než deset měsíců. Neděle 22. srpna 2021 proto byla mimořádným svátkem pro milovníky fotbalu a fotbalisty. Baník vstoupil jako každý jiný tým s otázkou, jestli se podaří ročník 2021 – 2022 odehrát celý.

Baník v prvním mistrovském utkání po dlouhé pauze střetl doma s Jablunkovem. Albrechtičtí určitě chtěli začít vítězstvím. Do sezóny vstoupil Baník s trošku pozměněným kádrem. V základní sestavě nastoupil na pravém kraji obrany Martin Šiška, který je novou posilou Baníku z Lokomotivy Petrovic. Na stoperovi se objevila další posila, a to Ondřej Přeček, který se vrátil do našeho kraje pracovně z Prahy. V útoku nastoupil nadějný mladík Lukáš Golasowski, který přišel z Těrlicka rovnou s naším odchovancem Davidem Koňczynou, ten ale začal zápas  na střídačce. Do Baníku přišel ještě i brankář Vojtěch Křístek z Doubravy a Petr Čermák ze Smilovic, ale ten bohužel vinou zranění bude Baníku chybět. To platí i o Jindrovi Klusovi, který bude Baníku chybět celou podzimní část, kdy se ošklivě zranil na tréninku. Koho už neuvidí diváci v dresu Baníku a neviděli ani v prvním utkání je Michal Kvapil, který odešel na hostování do divizního Bohumína. Jinak zůstal kádr Baníku stejný.

Po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího se očekávalo, že po dlouhé pauze bude všichni v očekávání, jak to bude vypadat. V úvodních minutách, ale bylo poznat herní styl Jablunkova. Hráči Jablunkova praktikovali jednoduchý styl. Vycházeli ze zabezpečené obrany a nakopávanými balóny dělali Baníku problémy. První velkou možnost měl však Baník, ale střela Jiřího Peška neskončila v bráně. Hrál se opatrný fotbal a šanci bylo velmi málo Ani Baník ani hosté z Jablunkova neměli velkou příležitost, která by v prvním poločase stala za to. První poločas tak skončil smírně bezbranek, ale stejně jak domácím tak Baníku chybělo více přesnosti v zakončení.

Do druhého poločasu vstoupil Baník s jednou změnou, když zraněného Marcina Žylu nahradil Petr Kubiena. Ale druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Hra byla opatrná z obou stran a šancí moc nebylo. Hosté měli dvě nadějné příležitostí a u Baníku Daniel Žyla, Petr Kubiena a Jiří Pešek, ale opět chybělo přesné zakončení. Když už se zdálo, že utkání spěje k remíze vybojoval míč Dominik Šlampiak, otočil se a vyslal z poza šestnáctky nechytatelnou střelu, která o tyčku zamířila do sítě a bylo jasné, že Baník si na úvod připíše důležité tři body za výhru 1:0.

Branky: 90. Šlampiak Dominik, ŽK: 40. Šiška Martin – 44. Lysek David, Rozhodčí: Jurajdová Lenka – Havlík Přemysl, Sklář Jiří, Počet diváků: 200

FK Baník Albrechtice: Gradek – Šiška, Hovůrka, Přeček, Cieslawski – Žyla D., Kociolek Jakub, Pešek, Žyla M. (46. Šlampiak) – Chumchal, Golasowski (57. Kubiena). Trenér: Kohút Dušan

1.FK Spartak Jablunkov: Galusik – Bocek, Szotkowski, Sikora, Lysek (56. Puczok) – Martynek (66. Nieslanik M.), Nieslaník T., Hupka, Petružálek – Raszka (84. Nieslanik A.), Joukl. Trenér: Fazekaš Radek