Grassroots trenéři mládeže pomáhají a inspirují v klubech

V jednotlivých krajích a okresech působí tzv. Grassroots trenéři mládeže (GTM).

Fotbalový život, který velmi ovlivnila pandemie Covid-19, se v Česku pomalu vrací na trávníky a FAČR má především pro krajské a okresní kluby možnost, jak na tuto dobu reagovat.

A také pomoci trenérům i hráčům vrátit se do běžného režimu ve stejných počtech, jako před rokem.

„Dlouhodobě se snažíme ovlivnit kluby, aby pro děti vytvářely takové prostředí, které je nutí v prostředí fotbalových her samostatně přemýšlet a hledat různé formy řešení. Svoboda rozhodování ve hře je pro nás základním principem vedení dětí,“ přiblížil filosofii fungování GTM Jiří Kotrba, ředitel Grassroots oddělení FAČR.

Celkový počet GTM je 14 krajských a až 80 okresních. Tito trenéři jsou zodpovědní především za mládežnický a neprofesionální fotbal a mohou pomáhat klubům a trenérům s řešením jejich aktuálních problémů.