Zpráva generálního sekretáře FAČR: Máme plán, jak začít trénovat

Obnovení tréninkového procesu považujeme za nejdůležitější téma, které je pro nás nyní absolutní prioritou. Považuji proto za zásadní vás informovat o aktuálním stavu vývoje v této oblasti.

S kolegy na FAČR jsme připravili materiál definující systematické změny pro trénování, který jsme předložili NSA a opakovaně jej ve spolupráci s NSA hodláme okamžitě prosadit na úrovni vládního opatření v co nejkratším termínu.

Klíčovými body jsou:
  • Změna přístupu k výkladu velikosti sportoviště. Fotbal disponuje plochou hřiště cca 6000 m2.
  • Navýšení počtu trénujících hráčů na jednom sportovišti. Je nepřijatelné ctít dále pravidlo, že na hřišti bude jedna dvojice.
  • Poskytnutí a distribuce metodických videí členům FAČR k uspořádání tréninkové jednotky. Metodická videa již můžete zhlédnout na oficiálním YouTube kanále FAČR.
  • Dodržení všech hygienických opatření zajišťující bezpečnost a eliminaci možného šíření nemoci covid-19.

Cítíme, že změna musí být okamžitá, v opačném případě budou škody na našich dětech nenapravitelné. Amatérský sport nemůže zůstat upozaděn. Chce se mi věřit, že každodenní práce lidí na Asociaci, za níž jim patří velký dík, dojde brzy smysluplného cíle, a my se budeme moci vrátit k naší milované hře.

JUDr. Jan Pauly
generální sekretář FAČR