MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ FK BANÍK ALBRECHTICE V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM

Vyjádření k zasedání Bezpečnostní rady státu. V reakci na vyjádření bezpečnostní rady státu jsme nuceni začít řešit možné scénáře. Vnímáme závažnost situace, ale zároveň nechceme ukvapeným rozhodnutím uvrhnout naše členy do izolace.

Dle mimořádného opatření Ministerstva Zdravotnictví:

„Zakazují se s účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření. Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných nebo soukromých osob (např. valná hromada akciové společnosti), které se konají na základě zákona.“

Tedy na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a mimořádných opatřeních přijatých v souvislosti s šířením koronaviru (COVID-19) bylo rozhodnuto, že až do odvolání veškeré turnaje, zápasy, triangly v našem fotbalovém areálu jsou zrušeny. Tréninky mládeže budou probíhat bez účasti veřejnosti a rodičů. O aktuálním tréninkovém plánu Vás budou informovat trenéři jednotlivých kategorií na našich webových stránkách. Trenéři budou respektovat rozhodnutí zákonných zástupců hráčů o neúčasti v tréninkovém procesu, z důvodu obav z šíření koronaviru. Tudíž tréninková docházka je dobrovolná.

Zatímco hokejová extraliga byla kvůli viru COVID-19 odložena do neděle 29. března, soutěže první a druhé nejvyšší fotbalové ligy se naopak odehrají, ale bude to bez diváků na stadionu. Naopak Moravskoslezská fotbalová liga a divize, stejně jako mládežnické soutěže spadající pod Řídící komisi fotbalové asociace pro Moravu, se do konce března hrát nebudou.

Jelikož naše A mužstvo mužů spadá pod Moravskoslezský fotbalový svaz, odkud zatím nevyšlo žádné oficiální stanovisko o zrušení mistrovských utkání, tudíž v neděli 22. března má naše A mužstvo odehrát první jarní mistrovské utkání na domácím hřišti proti Dolní Lutyni. Toto utkání se má odehrát, ale přinášíme bohužel nepříjemnou zprávu pro naše příznivce, že toto utkání, kdy se to nezveřejňuje lehce, tak bude odehráno bez diváků. Náš fotbalový areál bude tedy v den utkání pro příznivce fotbalu uzavřen.

Děkujeme za pochopení. V případě změn budeme informovat.

Výbor FK Baník Albrechtice, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *