Články – Sezóna 2012/2013

První přípravné utkání přineslo výhru

Muži v prvním zimním přípravném utkání vyhráli na domácí umělé trávě proti týmu FK Slavia Orlová Lutyně B výsledkem 6:2. Branky našeho mužstva: Kociolek Jan 2, Kociolek Jakub, Hánl Ondřej, Třaskalík Norbert, Kroužek Jiří.

FK Baník Albrechtice – FK Slavia Orlová Lutyně B 6:2 (4:0)

Branky Albrechtice: Kociolek Jan 2, Kociolek Jakub, Hánl Ondřej, Třaskalík Norbert, Kroužek Jiří

Ve druhém přípravném utkání výhra 8:1

Muži v sobotu 26. ledna sehráli na domácí umělé trávě druhé přípravné utkání, které jednoznačně vyhráli s týmem FC Horní Bludovice 8:1. Branky našeho mužstva: Kaleta Tomáš 2, Dorozlo David 2, Kociolek Jan 2, Kulhánek Martin, Kociolek Jakub.

FK Baník Albrechtice – FC Horní Bludovice 8:1 (3:1)

Branky: Kaleta Tomáš 2, Dorozlo David 2, Kociolek Jan 2, Kulhánek Martin, Kociolek Jakub – Michálek Petr

Další přípravné utkání sehrají naši hráči ve středu 30. ledna na domácí umělé trávě s týmem FK Těrlicko od 17.00 hodin.

S Těrlickem výhra 8:1

Třetí zimní přípravné utkání naše mužstvo na domácí umělé trávě opět zvládlo a jednoznačně porazilo mužstvo Těrlicka stejným výsledkem jako v minulém utkání, a to 8:1. Branky našeho mužstva – Honza Kociolek 4, Jirka Kroužek 3 a Marek Pařík.

FK Baník Albrechtice – FK Těrlicko 8:1 (1:0)

Branky: Kociolek Jan 4, Kroužek Jiří 3, Pařík Marek

Další zápas odehrají hráči Albrechtic v sobotu 2. února od 12:00 v Karviné na umělé trávě, kde se střetnou s týmem U19.

V Karviné se zrodila první prohra v přípravě

V sobotu 2. února sehráli naši hráči čtvrté přípravné utkání na umělé trávě v Karviné – Ráji, kde byl jejich soupeřem MFK OKD Karviná U17. Toto přípravné utkání naši hráči prohráli, a to výsledkem 4:3. Branky našeho mužstva: Bereš Emil, Kaleta Tomáš a Třaskalík Norbert.

MFK OKD Karviná U17 – FK Baník Albrechtice 4:3 (1:2)

Branka Albrechtice: Bereš Emil, Kaleta Tomáš, Třaskalík Norbert

Další zápas odehrají hráči Albrechtic ve středu 6. února, kdy se na domácí umělé trávě střetnou s týmem SK Dětmarovice. Utkání má výkop v 17.30 hodin.

Těsná porážka s týmem Dětmarovic

Páté zimní přípravné utkání naše mužstvo sehrálo na umělé trávě v Albrechticích ve středu 6. února, kde se střetli s týmem SK Dětmarovice. Naši hráči v pátém přípravném utkání prohráli výsledkem 2:1, když se za naše hráče trefil do sítě soupeře David Dorozlo.

FK Baník Albrechtice – SK Dětmarovice 1:2 (0:1)

Branka Albrechtice: Dorozlo David

Další zápas odehrají hráči Albrechtic v sobotu 9. února od 14:30 na umělé trávě v Českém Těšíně, kde je čeká domácí celek FC IRP Český Těšín.

Baník na Český Těšín nestačil a prohrál 2:1

V sobotu 9. února sehráli Baníkovci šesté přípravné utkání na umělé trávě v Českém Těšíně, kde se střetli s domácím celkem. Šesté přípravné utkání naši hráči prohráli těsným výsledkem 2:1. Branaku za naše hráče vstřelil Honza Kociolek.

FC IRP Český Těšín – FK Baník Albrechtice 2:1 (1:1)

Branka Albrechtice: Kociolek Jan

Další přípravné utkání sehrají naši hráči na domácí umělé trávě, a to ve středu 13. února, kdy se střetnou od 17.00 hodin s týmem TJ Internacionál Petrovice.

V dalším přátelském utkání s týmem Interu Petrovice smírně 4:4

Za nepříliš příznivého počasí se dnes, 13. února od 17:00 utkal domácí Baník s Interem Petrovice. Domácím chyběli oba brankáři, a tak se do brány musel postavit věkem ještě dorostenec Tomáš Kruczek. Albrechtičtí šli rychle do vedení, to když se již v 5. minutě trefil Kroužek Jiří. Ve 26. minutě se hosté z Interu potrestali sami takzvaným „vlastencem“, kdy se jejich bránící hráč zachoval jako chladnokrevný zakončovatel, bohužel do vlastní sítě. Další góly přidali v  71. minutě Žyla Daniel a v 82. minutě Pařík Marek. Ale nic to nezměnilo na tom, že hosté dotahovali, až dotáhli zápas do vyrovnaného konce, tedy 4:4.

FK Baník Albrechtice – TJ Internacionál Petrovice 4:4 (2:1)

Branky domácích: 5. Kroužek Jiří, 26. vlastní, 71. Žyla Daniel, 82. Pařík Marek

Sestava Baníku v 1. poločase:

Kruczek – Hanzel, Wojtyna, Kaleta, Žyla D. – Pařík M., Korzeniowski, Dorozlo, Bereš – Kociolek Jan, Kroužek

Sestava Baníku ve 2. poločase:

Kruczek – Hanzel, Garlík, Wojtyna, Žyla D. – Závoda, Pařík M., Dorozlo, Kociolek Jakub – Smiga, Třaskalík

Dorost porazil Horní Suchou 7:2

Naši dorostenci odehráli ve čtvrtek 14. února druhé zimní přípravné utkání. Na domácí umělé trávě se střetli s týmem TJ Depos Horní Suchá. Druhé přípravné utkání náš dorost zvládl a vyhrál vysoko 7:2. Branky našich hráčů – Izaiáš Tomáš 3, Kociolek Jakub 2 (druhá branka z penalty), Novák Václav a Hurych Jan.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – TJ Depos Horní Suchá 7:2 (2:2)

Branky Baníku: Izaiáš Tomáš 3, Kociolek Jakub 2 (druhá branka z penalty), Novák Václav, Hurych Jan

Sestava Baníku: Adamec Dalibor – Sliwka Daniel, Kruczek Tomáš, Hurych Jan, Ryška Dominik – Chmiel Marek, Glac Rafael, Machýček Radim, Izaiáš Tomáš – Novák Václav, Kociolek Jakub. Střidali: Bilan Václav, Mráz Erik, Konya Michal

Honza Hurych: Jsou tady super podmínky

Po druhém přípravném utkání dorostů s Horní Suchou, které naši hráči vyhráli 7:2, jsme se zeptali na několik otázek staronové posily dorosteneckého mužstva Honzy Hurycha (pozn. red. Honza Hurych již v Albrechticích působil, a to ve starších žácích), který přispěl na výhře 7:2 i gólovým úspěchem do sítě Horní Suché. Celý rozhovor Honzy Hurycha si můžete přečíst v následujícím článku.

Honzo, mám na tebe pár otázek. Mohl bys popsat svojí dosavadní kariéru?

Tak svojí karieru bych popsal tak, že vlastně skoro celou jsem ji odehrál za MFK Havířov. Byl tam super kolektiv po celé ty roky a vše, ale jediné co mě tam mrzelo, jsou neshody s trenérem a tak.

Kdo tě k fotbalu přivedl?

Přivedl mě k němu můj otec a po celé ty roky co hraju, jezdí na zápasy a pomáhá mi ve všem (usměv). Zato vše patří otci velké dík.

Odehráli jste utkání s Horní Suchou. Jak tento zápas hodnotíš ze svého pohledu?

Proti Suché jsou vždy zápasy docela vyhecované, ale dnes jsme to zvládli dobře a po celý zápas se všichni hráči snažili a posledních 15 minut vlastně bylo nejhezčích (usměv). Takhle se hraje moderní fotbal. Vyhráli jsme zaslouženě.

Proti Horní Suché ses zapsal i mezí střelce. Popiš nám tvoji gólovou situaci?

Byl rychlý protiútok a nějak to hráči ze Suché odkopli za šestnáctku a já to hned zkusil vystřelit a střela se pěkně povedla a zapadlo to tam.

Ve čtvrtek odjíždíte na čtyřdenní soustředění. Co podle vás podle tebe na tomto soustředění čeká?

No čeká nás běhání (smích) tak jako vždy. A určitě super kolektiv, plno srandy a vše co k tomu patří. A myslím si, že se soustředěním budeme spokojení všichni. Makat se musí od toho to je.

V dresu Baníku si absolvoval už několik zápasů a tréninku. Jaký je tady podle Tebe dorostenecký kádr? Jak se tu cítíš?

Tak narovinu vám řeknu, že se tu cítím dobře je tu super kolektiv pod vedením trenéra Lankočiho, který se snaží dělat vše proto, aby byla v týmu dobrá atmosféra. Kádr je tady dobrý, je tu hodně hráčů, na které se dá spolehnout jak v zápase, tak na tréninku.

Co říkáš na mužstvo dorostu FK Baník?

No co bych tak mohl říct, jsem s němá spokojený, vycházím dobře a snad vše půjde jak má a v sezoně se budou snažit tak jak v přípravě.

Jak se vlastně seběhlo, že ses zas objevil v Albrechticích?

No vlastně fotbal jsem teďka nehrál 4 měsíce a chtěl jsem jít do Stonavy, ale jednoho dne jsem potkal trenéra Lankočiho a nabídl mi jit tady k vám do Albrechtic a neváhal jsem a hned jsem to přijal a šel jsem. Jednou jsem tady už působil a byl jsem nadmíru spokojený.

Těšíš se na angažmá v Baníku? Co si od něj slibuješ?

Jo těším (usměv). Slibuju si to, že s týmem budu hrát na prvních příčkách a budu se jim co nejvíce snažit pomoci.

Kolik hráčů z kabiny znáš osobně? A s kým si nejlépe rozumíš?

No dá se říct, že osobně ne, jsem tady krátkou dobu, ale aji za tu dobu jsme se poznali s klukama v kabině dost. No nejlépe si asi rozumím s Markem Chmielem a Tomášem Izaiášem to je taky balkán no (smích).

Jaké tipuješ umístění dorosteneckého týmu?

No na podzim skončili pátí, ale jaro je vždy lepší takže do třetího místa (usměv).

Ty už v příští sezóně za starší dorost nastupovat nebudeš. Čeká tě přesun do mužské kategorie. Kam povedou v příští sezóně tvoje kroky?

No chtěl bych zůstat v Albrechticích, jsou tady super podmínky, a jak jsem se díval na muže, tak u můžu jsou super hráči. Takže budu makat, ať tam příští rok jsem.

Pro hodně hráčů je zimní příprava takovéto nutné zlo. Jak bereš zimní přípravu ty?

No někde se připravit člověk na tu sezonu musí. Je to makačka, ale, kdo maká, jde to pak na něm vidět.

Máš nějaký největší sportovní zážitek, na který vzpomínáš?

No s MFK Havířov jsem se podíval aji do světa Francie, Dánsko. A největší zážitek mám asi za trenéra Davida Vlčka, když jsem hrál v přípravce před vyprodaným Baníkem v mistrovské sezoně. A ještě nesmím zapomenout na ukončení s U19 minulý rok !!!

Máš nějaký svůj konkrétní cíl a nějaké fotbalové vzory, které třeba sleduješ v televizi?

No hrát fotbal co nejdéle a kdyby to šlo, přivydělávat si sním aspoň trošku. A vzor už dlouhé léta mam Franka Lamparda.

Jaké jsou tvoje fotbalové přednosti?

Hodnotit sám sebe asi není dobré, to musí posoudit druzí, ale, co já si myslím, že něco vté hlavě mám, že dokážu nahrát a vytvořit gólovku.

Jak se ti líbí naše internetové stránky a jak často je navštěvuješ?

Jo jsou pěkné, staráte se o ně a je tu vše co se odehraje. No dá se říct, že skoro každý den se na ně podívám.

A na závěr poslední otázka. Jak se ti líbí zázemí v Albrechticích, jsi tady spokojený?

Jo jsem tady spokojený na každý trénink je hřiště připraveně a po tréninků, když je zima nachystaný čaj a zato zároveň děkuji no. Spokojenost je velká. Je tady super kolektiv a trenéři a vedení jsou tady dobří.

Děkuji Ti za rozhovor a za celou redakci i fanoušky přeji, ať se Ti na jaře daří.

Já taky děkuji.

Baník si připisuje vítězství s Horní Suchou

Baníkovci se na domácí umělé trávě utkali v sobotu 16. února s týmem TJ Depos Horní Suchá. Hráči Baníku vyhráli s týmem Horní Suché poměrem 4:1. Branky našeho týmu – Radim Smiga 2, Daniel Žyla a Marek Pařík.

FK Baník Albrechtice – TJ Depos Horní Suchá 4:1 (3:1)

Albrechtice v dalším přípravném zápase přivítali na domácí umělé trávě tým Horní Suché. Tým Tomáše Vychopně zvítězil 4:1. Tým Albrechtic byl hlavně v prvním poločase lepším týmem a hrozil převážně po levé straně, ale jak Danek Žyla, tak ani Marek Pařík do černého nemířili. Změna stavu přišla těsně před poločasem, a to v 33. minutě, kdy se prosadil nečekaně tým Horní Suché. Na rohu šestnáctky se dostal k míči hostující Ledvina a ten střelou o zadní tyčku otevřel skóre utkání – 0:1. Byla to první zajímavá situace na straně Horní Suché. Tým Suché, ale dlouho nevedl. V 38. minutě totiž srovnal na 1:1 střelou do odkryté branky Danek Žyla a aby toho nebylo málo pro přítomné fanoušky stihlo ještě domácí mužstvo vsítit do konce prvního poločasu dvě branky, a to nejdříve ve 40. minutě, když se prosadil střelou k tyčce osamocený Smiga – 2:1. Poločasový stav 3:1 stanovil ještě po pěkné akci střelou po centru do odkryté branky Marek Pařík. První poločas přípravného utkání byl 3:1. Ve druhém poločase už moc zajímavých akci nebylo, ale padla ještě jedna branka, a to z kopačky Smigy, který si v samostatném uniku na brankáře poradil a stanovil výsledek utkání, a to 4:1. Baníkovci tak porazily hráče Horní Suché 4:1.

Branky: 40. a 78. Smiga Radim, 38. Žyla Daniel, 42. Pařík Marek – 33. Ledvina David

Sestava Baníku v 1. poločase:

Jaček – Hanzel, Kaleta, Wojtyna, Novák – Závoda, Korzeniowski, Dorozlo, Pařík M. – Smiga, Žyla D.

Sestava Baníku v 2. poločase:

Jaček – Hanzel, Kaleta, Wojtyna, Novák – Závoda, Korzeniowski, Dorozlo, Pařík M. – Šlampiak, Žyla D. (65. Smiga)

Dorost ve třetím přípravném utkání remizoval 3:3

Naši dorostenci odehráli v pondělí 18. února třetí zimní přípravné utkání. Na domácí umělé trávě se střetli s týmem TJ Dolní Datyně. Ve třetím přípravném utkání náš dorost remizoval 3:3. Branky našich hráčů – Kociolek Jakub 2 (první branka z penalty) a Izaiáš Tomáš.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – TJ Dolní Datyně 3:3

Branky Baníku: Kociolek Jakub 2 (první branka z penalty), Izaiáš Tomáš

Sestava Baníku: Adamec Dalibor – Švec Stanislav, Gorgol Karel, Kruczek Tomáš, Ryška Dominik – Chmiel Marek, Glac Rafael, Hurych Jan, Izaiáš Tomáš – Novák Václav, Kociolek Jakub. Střidali: Sliwka Daniel, Bilan Václav, Machýček Radim, Kloza Tomasz, Jonszta David, Jeriga Marek, Mráz Erik, Konya Michal, Jerga Jan

Mužstvo mužů a dorostu čeká soustředění

Mužstvo mužů a dorostu mají za sebou měsíc zimní přípravy, ve které strávili hodiny na umělé trávě a hráli přípravné zápasy a aby toho nebylo málo, tak do toho ještě je čeká čtyřdenní soustředění.

Ve čtvrtek 21. února odpoledne odjíždí mužstvo mužů společně s mužstvem dorostu na čtyřdenní soustředění na Prostřední Bečvu, kde budou oba naše mužstva ubytování na Rekreačním středisku Retaso. Celkem by na soustředění mělo odcestovat 17 hráčů mužů a 17 hráčů dorostu plus realizační týmy obou mužstev. Návrat z Prostřední Bečvy do Albrechtic je naplánován na odpoledne na neděli 24. února.

Baníkovci proti Hnojníku úspěšní

V dalším přípravném utkání změřili Albrechtice dnes 20. února od 17.00 hodin na domácí umělé trávě své síly s týmem TJ Sokol Hnojník. Zápas skončil vítězstvím našich hráčů 5:3. Branky našeho mužstva zařídili Honza Kociolek 3, Jirka Kroužek a Tomáš Kaleta.

FK Baník Albrechtice – TJ Sokol Hnojník 5:3 (1:1)

Baníkovci v dalším přípravném utkání změřili síly na domácí umělé trávě s týmem TJ Sokol Hnojník. Tým Baníku pod vedením Tomáše Vychopně zvítězili zaslouženě 5:3. Hosté celý zápas bránili v desíti hráčích na vlastní polovině a spoléhali na brejkové situace, a tak čekal Baníkovce těžký zápas, který začali dobře, když se jako první prosadil do sítě Hnojníku nekompromisní střelou Honza Kociolek. Hosté, ale ještě do poločasu vyrovnali s přispěním chybující obrany Albrechtic. První poločas tak skončil 1:1. Na začátku druhého poločasu se nečekaně dostal tým Hnojníku do vedení 2:1, když opět využili hosté chybu obrany po špatně rozehrávce. Ovšem domácí hráče tato branka nepoložila, ale naopak probudila, a tak domácí mužstvo do konce utkání určovalo tempo hry. Nejdříve po střele Korzeniowského, který trefil břevno, dorazil míč do branky Honza Kociolek. Po této brance na 2:2 přidali naši hráči ještě tři branky po pěkných akcích, a to z kopačky Jirky Kroužka, Honzy Kociolka, který zaznamenal hattrick v utkání a na 5:2 ještě upravil Tomáš Kaleta. Hosté těsně před koncem utkání jen snížili na konečných 5:3.

Branky Baníku: 19., 59. a 67.  Kociolek Jan, 62. Kroužek Jiří, 77. Kaleta Tomáš

Muži a dorostenci mají za sebou soustředění

Ve dnech od 21. února do 24. února prožil tým mužů a dorostu náročné, ale zároveň atraktivní soustředění na Prostřední Bečvě.

Na čtyři dny vyjeli muži a dorostenci Albrechtic v rámci zimního minisoustředění v Prostřední Bečvě. A dobře udělali. V Prostřední Bečvě našli vše, co ke své práci potřebovali. A před ostrým jarním startem načerpali i tolik potřebné psychické síly. Letos se téměř celý hráčský kádr mužů a dorostu „potil“ ve středisku v Prostřední Bečvě na rekreačním středisku Retaso. Naše hráče obou našich celku čekali každý den výběhy do místních terénu a kopců. Naše mužstva si zahráli i na místním venkovním hřišti fotbálek ve sněhů. Večer si naše mužstva mohli užit rehabilitaci v podobě vířivky a zábalu a po celé soustředění se spoléhali na masérské uměni svých maséru. Naše celky nečekali na tomto skvělém soustředění jen tréninkové jednotky, ale zahráli si i ping-pong a bowling. Celkem se zúčastnilo soustředění 18 hráčů mužů, 17 hráčů dorostu plus realizační týmy obou mužstev.

Naši borci tento „soustředící“ blok zvládl na jedničku, obzvláště když veškeré konání soustředění bylo prokládáno především veselou myslí a kamarádskou atmosférou.

Zbytek zimní přípravy proběhne v domácích podmínkách.

K soustředění se vyjádřilo i krátkými komentáři někteří hráči mužů a dorostu a vedoucí mužstva mužů.

Soustředění pod taktovkou trenéra Vychopně jsem už jednou absolvoval coby jako dorostenec, proto jsem tak nějak tušil  co nás čeká a nemine. Tréninky byly přizpůsobené našim silám, a troufám si říct, že jsme je všichni zvládli. Celkově si myslím, že máme dobrý kolektiv a pevně věřím, že nám toto soustředění dalo hodně sil a energie, kterou budeme potřebovat v následující částí sezóny, abychom měli, co nejlepší výsledky.“ řekl k soustředění hráč mužů Radim Smiga

O soustředění nám řek pár slov i z mužstva mužů Marek Korzeniowski „Ve čtvrtek 21. února jsme odjeli na čtyřdenní soustředění do Prostřední Bečvy. Pro mě to bylo už čtvrté soustředění, avšak poprvé jsem zde jel jako hráč mužů. Společně s dorostem jsme jeli nabírat fyzičku, sílu a hlavně stmelit ještě více kolektiv a užít si trochu zábavy. Od začátku bylo o nás dobře postaráno a navíc jsme měli k dispozici saunu, vířivou vanu, ping pong nebo třeba stolní fotbálek. Každý den nás čekala ranní rozcvička a dvě tréninkové fáze. Dopoledne se šlo běhat ve sněhu do strmých kopců, odpoledne se dohrávalo fotbálek na málem hřišti. Večer nás ještě čekalo posilování. Myslím si, že celé soustředění proběhlo ve skvělé pohodě a dodalo nám elán na jarní část sezóny.

Za dorost se vyjádřili hráči Václav Novák “V první řadě patří poděkování Panu Kowalskému, trenérům a celému realizačnímu týmu, že jsme se vůbec mohli účastnit soustředění. Jinak super kolektiv, sranda. Určitě to pomohlo stmelit kolektiv, seznámit nové hráče se stávajícími. Myslím, že jsme do toho dali všechno a že se to projeví na výsledcích. Už se těším na další

Posledním hráčem, který nám popsal slovy soustředění je dorostenec Tomáš Izaiáš „Soustředění bylo dost povedené a to hlavně díky přístupu trenérů, celého realizačního týmu a dobré party, která se v letošním dorostu nepochybně sešla Je to takové nutné „zlo“, které se doufám podepíše na výkonech týmu v jarní části sezóny.

A komentáře uzavřel k tomuto soustředění vedoucí mužstva mužů Chmiel Marián „Závěrem chci poděkovat našemu FK Baník Albrechtice za zajištění dopravy, rehabilitace a bowlingu a funkcionářům p. Kowalskému za spolufinancování celé akce, p. Klozovi za finanční podporu, p. Guňkovi a masérům p. Macháčkové a p. Kolodziejovi. Realizačním týmům mužů a dorostu za přípravu a hráčům mužů a dorostu za zodpovědné chování. Dále pak osazenstvu rekreačního střediska „RETASO“ za skvělé zázemí, jídlo, pitní režim a velmi vřelý dík pak patří jednotlivým osobám místního střediska, a to p. Kubešové (vedoucí), p. Beňové (barmanka), p. Lichnovskému (kuchař) a všem zaměstnancům RS Retaso. Moc děkujeme“.

Všechny fotky ze soustředění naleznete ve fotoalbumu FK Baník Albrechtice klikněte ZDE.

Nevydařený turnaj dorostu na domácí umělé trávě

Naši dorostenci odehráli v sobotu 2. března na domácí umělé trávě dva přípravné utkání v miniturnaji. Miniturnaje se zúčastnilo naše mužstvo společně s týmy, jako jsou TJ Dolní Datyně a TJ Sokol Václavovice. Turnaj vyhrálo mužstvo TJ Sokol Václavovice.

Všechny výsledky miniturnaje:

TJ Sokol Václavovice – TJ Dolní Datyně 1:0 (0:0)

FK Baník Albrechtice – TJ Sokol Václavovice 3:3 (0:2)

FK Baník Albrechtice – TJ Dolní Datyně 4:7 (3:2)

Konečná tabulka miniturnaje:

P Tým Z V R P Sk. B
1. TJ Sokol Václavovice 2 1 1 0 4:3 4
2. TJ Dolní Datyně 2 1 0 1 7:5 3
3. FK Baník Albrechtice 2 0 1 1 7:10 1

Výsledky našeho mužstva na turnaji:

FK Baník Albrechtice (Dorost) – TJ Sokol Václavovice 3:3 (0:2)

Branky Baníku: Izaiáš Tomáš, Chmiel Marek, Kruczek Tomáš

Sestava Baníku v 1. poločase: Adamec Dalibor – Švec Stanislav, Kruczek Tomáš, Hurych Jan, Mráz Erik – Jonszta David, Glac Rafael, Machýček Radim, Kloza Tomasz – Novák Václav, Bilan Václav

Sestava Baníku v 2. poločase: Adamec Dalibor – Švec Stanislav, Kruczek Tomáš, Hurych Jan, Kloza Tomasz – Chmiel Marek, Kocáb David, Machýček Radom, Izaiáš Tomáš – Novák Václav, Bilan Václav (Konya Michal)

.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – TJ Dolní Datyně 4:7 (3:2)

Branky Baníku: Novák Václav 2, Kruczek Tomáš, Glac Rafael

Sestava Baníku v 1. poločase: Adamec Dalibor – Sliwka Daniel, Machýček Radim, Hurych Jan, Mráz Erik – Chmiel Marek, Kocáb David, Machýček Radim, Izaiáš Tomáš – Kruczek Tomáš, Novák Václav

Sestava Baníku v 2. poločase: Adamec Dalibor – Kloza Tomasz, Sliwka Daniel, Hurych Jan, Mráz Erik (Chmiel Marek) – Jonszta David (Kruczek Tomáš), Kocáb David, Glac Rafael, Izaiáš Tomáš – Konya Michal (Novák Václav), Bilan Václav

Baník porazil Raškovice, vítězství zařídil Honza Kociolek

Další utkání zimní přípravy albrechtickým fotbalistům vyšlo. V sobotu 2. března na domácí umělé trávě Baníkovci vyhráli s týmem Raškovic 1:0. O vítězství Baníku v desátém přípravném utkání rozhodl v 71. minutě Honza Kociolek.

FK Baník Albrechtice – TJ Pražmo-Raškovice 1:0 (0:0)

V desátém zimním přípravném utkání Baníku byl soupeř TJ Pražmo-Raškovice. Tento tým Raškovic můžeme vidět i v soutěži našich hráčů v I. A třídě skupiny B. Pro informaci – podzimní utkání na našem hřišti v mistrovské soutěži skončilo nerozhodně 3:3. Teď už ale k sobotnímu utkání. Desáté přípravné utkání zimní přípravy rozhodla jediná branka utkání, kterou zaznamenal v 71. minutě Honza Kociolek. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal ani jedno mužstvo v prvním poločase nemělo žádnou velkou šanci na vstřelení branky, a tak první půle skončila bezbrankovou remízou 0:0. Druhý poločas už tak vyrovnanou partii nepřinesl, protože naši hráči měli několik velkých příležitosti (Žyla D., Kaleta, Kociolek Jakub, Smiga), ale proměnili jen jednu, a to v 71. minutě zásluhou Honzy Kociolka, který dostal krásnou přihrávku a střelou na vzdálenější tyčku hostující branky změnil a uzavřel skóre utkání na 1:0. Baník tak porazil mužstvo Raškovic 1:0.

Branka: 71. Kociolek Jan

Sestava Baníku: Jaček – Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Novák – Pařík M., Široký, Korzeniowski, Žyla D. – Kroužek, Kaleta. Střídali: Hekera, Kociolek Jan, Kociolek Jakub

Mám velkou radost z našeho mužstva, říká Jiří Kroužek

Po několika přátelských zápasech, které Baník doposud odehrál, jsme se zeptali, útočníka Jiřího Kroužka, na několik otázek. Řeč byla o dosavadní přípravě a zeptali jsme se i na pár tradičných otázek. Jak Jirka odpovídal, to se dozvíte uvnitř článku.

Jirko, představ se krátce fanouškům, odkud pocházíš a jaká je Tvá dosavadní fotbalová kariéra?

Pocházím z Havířova, kde jsem hrál do dorostu. V přechodu do mužů jsem odešel do divizní Orlové. Po dvou sezonách jsem se vrátil do Havířova, kde jsem odehrál sezonu a pak mi začalo angažmá v Rakouském celku SVg Volksbank Purgstall, kde jsem odehrál dva roky, po té jsem se kvůli zranění a práci musel vrátit do České republiky a nastoupil jsem po dohodě s mateřským klubem MFK Havířov do SK Dětmarovice, kde jsem působil do doby, než jsem přišel do Albrechtic.

Odbočíme k přípravě. Před sebou máte poslední měsíc přípravy. Právě ta zimní nebývá u fotbalistů nijak zvlášť v oblibě. Jak jsi na tom ty? A jaká byla z tvého pohledu?

Tak přípravu nemá rád nikdo, jelikož je to ,,makačka‘‘ a trenér ví jak na nás a dá nám do těla, ale dá se to zvládnout. Letos jsem se moc nezúčastnil, jelikož jsem byl pracovně vytížen, ale nelenošil jsem a své jsem si odběhal a odcvičil v posilovně.

Jak ty osobně bereš zimní přípravu? Je to takové to nutné zlo?

Neberu to jako zlo, spíš že je to fyzická příprava a také odreagování se a stmelení kolektivu s novými hráči.

Na co se trenér v zimní přípravě hlavně zaměřil?

Tak trenér se zaměřuje na všechny stránky, ale nejvíc asi na silové a vytrvalé běhy.

Máte za sebou celkem už devět přípravných duelů. Jak vnímáš herní projev mužstva?

Mám velkou radost z našeho mužstva. Začali jsme docela dobře a myslím si, že se tým sehrává čím dál víc.

V přípravných utkáních tě trenér stavěl do útoku ve dvojici převážně s Honzou Kociolkem. Podle vstřelených branek v přípravě si spolu v útoku rozumíte?

Ano s Kocim (Jan Kociolek – pozn. red.) se mi hraje moc dobře, rozumíme si spolu. Dlouho jsem neměl vedle sebe parťáka, který ví přesně, kam naběhnu, a kam mi má nahrát, a to se projevilo na mých vstřelených brankách.

I když si v přípravě nastupoval v útoku, tak se tě přesto zeptám. Na jakém postu se ti nejlíp hraje?

To je otázka, abych pravdu řekl. Hrál jsem dlouho v Havířově v obraně, v Dětmarovicích a v Rakousku v záloze a teď mi to sedí na hrotě, ale v bráně mi to taky jde (smích).

Tvoje osobní ambice pro nový ročník?

Chtěl bych podávat kvalitní výkony a být přínosný pro tým, jak herně, tak střelecky.

A teď pár tradičních otázek na závěr. Co říkáš na podmínky v Albrechticích?

Tak myslím si, že podmínky jsou skvělé a vyhovují mi.

Jak jsi spokojen v Albrechticích?

Jsem velmi spokojen. Měl jsem víc nabídek, ale asi bych neměnil prozatím.

Jak se ti líbí naše internetové stránky a jak často je navštěvuješ?

Stránky jsou skvělé, pořád je něco nového a pravidelného, ne jako u jiných týmů.

Děkuji Ti za rozhovor a za redakci i fanoušky přeji, ať se Ti na jaře daří.

Dorostenci v dalším přípravném utkání prohráli

Ve čtvrtek 7. března odehráli naši dorostenci další zimní přípravné utkání. Na domácí umělé trávě se střetli s týmem TJ Internacionál Petrovice. V šestém přípravném utkání náš dorost prohrál 1:4. Branku našeho mužstva vstřelil Václav Novák.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – TJ Internacionál Petrovice 1:4 (1:1)

Branka Baníku: Novák Václav

Sestava Baníku: Adamec Dalibor – Sliwka Daniel, Gorgol Karel, Hurych Jan, Kloza Tomasz – Glac Rafael, Machýček Radim – Chmiel Marek, Kociolek Jakub, Izaiáš Tomáš – Novák Václav. Střidali: Kruczek Tomáš, Bilan Václav, Jonszta David, Ryška Dominik, Švec Stanislav

Se soustředěním a dosavadní zimní přípravou je Tomáš Vychopeň spokojen

Zimní příprava se blíží ke svému konci, a tak jsme se zeptali na pár otázek trenéra mužstva mužů. Dobré dojmy má albrechtický trenér Tomáš Vychopeň ze soustředění v Prostřední Bečvě a také z dosavadní zimní přípravy. Jak trenér odpovídal na naše otázky se dozvíte uvnitř článku.

Po podzimní části jste měli za cíl udržet stávající kádr pokud možno pohromadě. Podařilo se?

Podařilo. Nikdo z hráčů neměl zájem opustit současný kádr. I hráči, kteří byli u nás na hostování jsou u nás zpět.

Můžete prozradit, kdo je novou tváři v kádru Baníku?

Marek Borka – hostování ze Staré Běle, přestěhoval se do Havířova, Ondřej Hanzel – hostování z Těrlicka, Tomáš Kaleta – přestup z Horní Suché, Emil Béreš – hostování z Horních Bludovic. A dále opětovné hostování stejných hráčů, jako v podzimní části – Tomáš Věčorek, Jakub Závoda,

Jak jste spokojen s novými tvářemi?

Kluci vytváří zdravou konkurenci, skvěle zapadli do kolektivu a v přípravných zápasech odváděli mnou požadované úkoly.

Teď odbočíme k zimní přípravě. To nejhorší už mají hráči za sebou, jak bude dále příprava na jarní část soutěže pokračovat?

Převážnou část na domácí umělé trávě v Albrechticích, s výjimkou několika přátelských zápasů v Třinci a v Havířově. Nic dalšího neplánujeme do zahájení mistrovské soutěže.

Jak jste prozatím spokojen se zimní přípravou?

Spokojenost je maximální, kluci odvedli pořádný kus poctivé práce a nelze zapomenout na neuvěřitelnou účast na trénincích.

Tým absolvoval i soustředění v Prostřední Bečvě, jaká panuje spokojenost s tímto soustředěním?

V Prostřední Bečvě jsou nám poskytnuty vynikající podmínky jak po části tréninkové, regenerační i odpočinkové. Nelze zapomenout, že v penzionu Retaso, vedené p. Ludmilou Kubošovou, mají kluci poskytnutou i vynikající gastronomii. Věřím v opakování dalšího soustředění.

A jak panuje spokojenost s celou přípravou?

V Albrechticích spokojenost panovat musí, neboť celý realizační výbor poskytuje všem mužstvům dostatečný prostor pro přípravu.

Jste spokojen s přístupem hráčů v přípravě?

Hráči od prvního tréninku, 15. ledna 2013, ke každému tréninku přípravy přistupovali vždy velmi zodpovědně.

Krom zápasů jste hodně trénovali. Čemu jste se věnovali?

V lednu převážně hrubé fyzické síle a vytrvalosti, od února jsme postupně přecházeli na umělý trávník, kde jsme již zapojovali míče.

Nedílnou součástí fotbalové zimy jsou přípravné duely na umělé trávě? Jste s nimi spokojen?

Spokojenost panuje ve všech zápasech, jednotlivé chyby jsme rozebírali v následujících dnech. Věřím, že se vyvarujeme předešlých chyb.

Jak je na tom tým zdravotně?

Momentálně mají David Dorozlo a Jan Jaček poraněná žebra, jinak se celá příprava vyvíjí po zdravotní stránce obstojně. Drobná zranění, jako třísla, nakopnutí, naražení, zvládáme průběžně s masérkou.

V sobotu tým vyhrál nad týmem Raškovic a pro tým to byl již desátý přípravný zápas…

Opět přístup hráčů zodpovědný, běžné herní chyby, pracujeme na jejich odstranění jednotlivě.

Už se vám rýsuje sestava pro začátek mistrovské soutěže?

Kostra mužstva zůstala téměř stejná, jako v části podzimní, doplnění mladými hráči se rýsuje postupně.

Jaký cíl má mužstvo můžu v jarní části sezony?

Cíl vytyčený nemáme, hrát atraktivní fotbal a umístit se do 5. místa tabulky. Já osobně si přeji uhrát 40 bodů.

Děkuji Vám za rozhovor a za redakci i fanoušky přeji, ať se Vám i mužstvu na jaře daří.

Děkuji. Těším se na další spolupráci.

Dorostenci v sobotu prohráli těsně 1:0

V sobotu 9. března odehráli na domácí umělé trávě naši dorostenci předposlední utkání zimní přípravy proti týmu FK Stará Bělá. Předposlední zimní přípravné utkání naši dorostenci po dobrém výkonu prohráli těsně 1:0 nešťastnou brankou v závěru utkání.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – FK Stará Bělá 0:1 (0:0)

Sestava Baníku: Adamec Dalibor – Sliwka Daniel, Kruczek Tomáš, Gorgol Karel, Kloza Tomasz – Hurych Jan – Chmiel Marek, Šlampiak Dominik, Kociolek Jakub, Izaiáš Tomáš – Novák Václav. Střídali: Machýček Radim, Glac Rafael, Jonszta David, Švec Stanislav

Baníkovci dostali varování, Baník Albrechtice – Nebory 2:2

Albrechtice se na umělé trávě v Třinci utkali v předposledním přípravném klání před startující jarní části soutěže s týmem TJ Nebory a zápas se příliš našim hráčům nepovedl. Fotbalisté Baníku totiž před nedělní generálkou remizovali na umělé trávě v Třinci poměrem 2:2. Branky zařídili za naše hráče Tomáš Wojtyna a Tomáš Věčorek.

TJ Nebory – FK Baník Albrechtice 2:2 (0:1)

V utkání chyběli zranění hráči Jaček Jan a Dorozlo David. Kvůli pracovním povinnostem chyběli Hekera Aleš, Široký Miloš a Kroužek Jiří, a tak neměl albrechtický trenér Vychopeň k dispozici kompletní kádr. Do branky Baníku se musel postavit dorostenec Kruczek Tomáš. Úvod zápasu patřil hráčům Baníku, kteří svého soupeře z Nebor dostali dobrým presingem pod mírný tlak. V prvním poločase padla jen jedna branka, a to z kopačky Tomáše Wojtyna, který proměnil po faulu na Korzeniowského pokutový kop. V prvním poločase měli naši hráči hodně příležitostí, ale pěkným akcím však chyběla lepší finální přihrávka či zakončení. První poločas tak skončil výsledkem 1:0 pro naše hráče. Ve druhém poločase potrestal za neproměněné šance dvěma góly tým Nebor naše hráče a bylo to rázem 2:1. Naši hráči ještě stihli do konce utkání vyrovnat, když se prosadil Tomáš Věčorek. Předposlední utkání našich hráčů tak skončilo výsledkem 2:2.

Ohlasy po utkání vedoucího mužstva našeho týmu: „Neproměňování šancí, naivita a malá odvaha vzít na sebe zodpovědnost. Zápas, který měl skončit vysokým vítězstvím našich hráčů minimálně 5:0, skončil 2:2.“

Branky Baníku: Wojtyna Tomáš z penalty, Věčorek Tomáš

Sestava Baníku: Kruczek – Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Čoček – Borka, Korzeniowski, Pařík M., Žyla D. – Kociolek Jan, Wojtyna. Střídali: Kaleta Tomáš, Béreš Emil, Novák Libor, Smiga Radim, Třaskalík Norbert, Závoda Jakub, Kociolek Jakub, Šlampiak Dominik

V generálce dorost prohrál

V posledním přípravném utkání na jarní část mistrovských bojů naši dorostenci prohráli na domácí umělé trávě s nejstarším dorostem MFK Havířov 6:3. Naši dorostenci předvedli v tomto utkání se soupeřem, který hraje o dvě soutěže výš dobrý výkon, ale na výhru to nestačilo, ale za výkon v generálce na mistrovské boje musíme naše dorostence pochválit. Branky za naše hráče vstřelili Marek Jeriga, Tomáš Izaiáš a Marek Chmiel.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – MFK Havířov U19 3:6 (3:2)

Branky Baníku: Jeriga Marek, Izaiáš Tomáš, Chmiel Marek

Sestava Baníku: Adamec Dalibor – Sliwka Daniel, Kruczek Tomáš, Machýček Radim, Švec Stanislav – Hurych Jan – Chmiel Marek, Bilan Václav, Kociolek Jakub, Izaiáš Tomáš – Jeriga Marek. Střídali: Šlampiak Dominik, Jonszta David

Baník se s přípravou rozloučil remízou

Baník se na umělé trávě v Havířově utkal v posledním přípravném klání před startující jarní části s týmem TJ ČSAD Havířov a zápas se mu příliš nepovedl. S týmem TJ ČSAD Havířov naši hráči remizovali 1:1. Branku za naše hráče vstřelil Danek Žyla.

TJ ČSAD Havířov – FK Baník Albrechtice 1:1 (1:0)

Po prvním poločase Baník prohrával 1:0. Ve druhém poločase díky brance Danka Žyly jen vyrovnal, a tak generálka na mistrovské jarní boje skončila remízou 1:1.

Poslední přípravný zápas tak skončil remízou 1:1. Jarní debut čeká tým trenéra Tomáše Vychopně příští víkend, v neděli 24. března se od 15:00 představí na hřišti lídra tabulky, a to na půdě Vendryně. První jarní mistrovské utkání se, ale hraje na umělé trávě v Třinci.

Branka Baníku: Žyla Daniel

Sestava Baníku: Hekera – Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. – Korzeniowski, Široký, Wojtyna, Pařík M., Borka – Kociolek Jan. Střídali: Novák L., Smiga, Závoda

Starší žáci vítězně i ve druhém přípravném utkání

Dne v úterý 19. března odehráli naši starší žáci druhé přípravné utkání proti týmu SK Šenov. S tímto týmem se střetli i v prvním utkání, které naši hráči vyhráli 5:0. Druhé přípravné utkání už tak jednoznačně nevypadalo. Naši starší žáci, ale vyhráli i podruhé, a to těsně 2:1. Výsledek nebyl tak jednoznačný jako v prvním přípravném utkání i díky tomu, že za náš tým starších žáků nastoupilo několik hráčů z kategorie mladších žáků. Obě branky našeho mužstva vstřelil Michal Kvapil.

FK Baník Albrechtice (Starší žáci) – SK Šenov 2:1 (0:1)

Branky Baníku: Kvapil Michal 2

Sestava Baníku: Koziel V. – Konczyna, Kubíček, Kubica, Uhrin D. – Hřivnáč, Parchanský, Zachata – Kvapil M. – Gabrhel J.,Mocavero. Střídali: Rylko Stanislav, Rylko Jakub, Daněk Sebastián

Kádr mužů již zná svou podobu

Před zahájením jarní části mistrovské soutěže I. A třídy sk. B zná náš kádr mužů již svou podobu.

Kádr našich mužů zná již svou podobu na nadcházející část mistrovských utkání, a to na jarní část. Jak jsme již v minulých článcích informovali naše fanoušky, z loňského kádru už u nás nepůsobí: Petr Stachel (přestup Horní Suchá), Jan Čerešňa (hostování Sokol Věřňovice), Tomáš Kodenko (hostování Dolní Datyně), Martin Kulhánek (hostování ČSAD Havířov), Radomír Dian (konec hostování), Jan Wojaczek (konec hostování), Piotr Szmek (přerušil kariéru), Jan Hovůrka (přerušil kariéru). V průběhu sezóny odešli z našeho mužstva René Bielan (konec hostování) a Tomáš Neugebauer (stažen z hostování).

Místo těchto hráčů hledalo klubové vedení adekvátní náhrady. Z Horní Suché jsme za výměnu Petra Stachla získali Tomáše Kaletu. Na hostování k nám z Těrlicka přichází Ondra Hanzel. Mezi další posily se řadí i Emil Béreš, který přichází také na hostování, a to z Horních Bludovic. Posledním příchodem do týmu je Marek Borka, který přichází na hostování ze Staré Běle. Nesmíme ani zapomenout, že celou zimní přípravu s mužstvem mužů odtrénoval dorostenec Kuba Kociolek. Po zranění se vrátil i Ondra Čoček.

Věříme, že se všem novým hráčům bude u nás nejen líbit, ale i fotbalově dařit.

FK BANÍK ALBRECHTICE – muži A (jarní část sezony 2012/13)

Brankáři: Aleš Hekera, Jan Jaček

Obránci: Tomáš Věčorek, Ondřej Čoček, Daniel Žyla, Aleš Věčorek, Ondřej Hanzel

Záložníci: Miloš Široký, Marek Pařík, David Dorozlo, Marek Korzeniowski, Marek Borka, Jakub Závoda, Libor Novák, Jakub Kociolek

Útočníci: Tomáš Wojtyna, Jan Kociolek, Radim Smiga, Jiří Kroužek, Tomáš Kaleta, Emil Béreš

Trenér: Tomáš Vychopeň, asistent trenéra: Aleš Věčorek, vedoucí mužstva: Marián Chmiel, masér: Jolana Macháčková

Aleš Věčorek: Když ještě vyladíme pár maličkostí, tak bude manšaft šlapat

V neděli odpoledne vypukne pro Albrechtice jarní část I. A třídy skupiny B zápasem na půdě jasného lídra tabulky, a to na hřišti týmu TJ Vendryně. Minulý týden se naše mužstvo utkalo v generálce na jarní mistrovské boje s týmem TJ ČSAD Havířov. V generálce nechyběl v utkání ani stabilní člen základní sestavy, a to kapitán Aleš Věčorek, kterého jsme se zeptali před startem jarní části soutěže na pár otázek. Jak odpověděl na naše otázky kapitán mužstva mužů. To se dozvíte v následujícím článku.

Začneme tradičně. Mohl byste nám přiblížit svojí dosavadní fotbalovou kariéru?

Jako malý jsem začínal na Fučíku Orlová, kde jsem působil do vojny. Na vojně jsem hrával za Hulín. Po vojně mé kroky směřovali na Slavii Orlová, kde jsem hrával 14 let, pak jsem dostal nabídku do Albrechtic, kde už dosloužím (smích).

Teď k zimní přípravě. Zkuste nám nejdříve přiblížit, jak jste viděl nedělní generálku s ČSAD Havířov?

Generálka se moc nevydařila, protože jsme to pojali velmi laxně a čekali jsme, že dobrý výkon přijde sám, bohužel bez běhání a více chtění, hrát fotbal, to nepůjde. Doufám, že první facka přišla včas.

Co zlepšit do mistrovských střetnutí v jarní části?

Třeba zvýšit kvalitu v zakončování, tam nás nejvíce tlačí bota, v důrazu a lepší práci s míčem.

Zimní příprava vašeho mužstva je už u konce, odehráli jste spoustu zápasů. Jak ji z vašeho pohledu hodnotíte?

Většina utkání, měla svou kvalitu a ukázala nám, na co máme, když ještě vyladíme pár maličkostí, tak bude manšaft šlapat.

Pro hodně hráčů je zimní příprava takovéto nutné zlo. Jak berete zimní přípravu vy?

Taky ji nemám moc rád, ale je velmi důležitá pro další část sezony, která je dost dlouhá.

Přes zimu Baník posílilo několik hráčů, jak byste zhodnotil jejich zařazení do týmu?

Noví kluci se uvedli velmi dobře a myslím, že i zapadli do týmu a doufám, že nám pomohou zvýšit kvalitu hry a přinesou zas něco nového do našeho mužstva.

Jak je Baník připraven na jarní část sezony?

Myslím si, že tým je solidně připraven na jarní část a doufám, že to předvedeme hlavně na hřišti, aby se naše hra líbila.

V čem by měl být zásadní rozdíl mezi podzimním a jarním týmem?

Jak už jsem říkal… měli bychom být silnější a konkurence schopnější pro ostatní mužstva, a potrápit je o špici tabulky.

Momentálně jste v tabulce na sedmém místě. Máte vytyčené, s jakým umístěním budete na konci sezóny spokojení? Popřípadě kolik bodů bude potřeba k dosavadním devatenácti přidat, aby převládala s jarní částí spokojenost?

Vytyčené nemáme nic, chceme hrát klidný střed, anebo spíše vrch tabulky a vyhnout se záchranářským bojům, ale hlavně hrát líbivý fotbal, a výsledek by se měl dostavit.

V neděli startují mistrovské boje. Vás nečeká lehký start, jelikož začínáte na hřišti jasného lídra tabulky, a to na půdě Vendryně, poté doma hostíte nevyzpytatelný Vratimov…

Vendryně je sice velmi silný protivník na začátek, ale my tam jedem neprohrát a potrápit lídra tabulky. Co se týče Vratimova… doufám, že body zůstanou doma a vybudujeme si dobrý odrazový můstek k dalším utkáním, jarní sezony.

A teď pár tradičních otázek na závěr. Mate nějaký největší sportovní zážitek, na který vzpomínáte?

Každé mé utkání, které hraji proti komukoliv je pro mě zážitkem (smích)

Jak se Vám spolupracuje s trenérem Vychopněm a jak jste spokojen s dalšími lidmi v realizačním týmu?

Co se týká Tomáše, tak si myslím, že jsme oba v poho, vzájemně se doplňujeme a manšaftu dáváme ten správný směr, společnému úspěchu. Realizační tým, funguje dobře, dá se na něho spolehnout a vychází nám ve všem vstříc, na dostupné možnosti.

Jste spokojen v Albrechticích?

V Albrechticích jsem spokojen, úroveň je tady dobrá od hracích ploch, až po celý chod klubu, který se o to stará i diváky, kteří mě dobře přijali, a tím bych je chtěl pozvat na naše utkání a doufám, že je nezklameme!

Jak se vám líbí naše internetové stránky a jak často je navštěvujete?

S internetovými stránkami klubu, jsem spokojen, navštěvuji je v rámci možnosti – každý den (smích).

Děkuji Vám za rozhovor a za redakci i fanoušky přeji, ať se Vám na jaře daří.

Těžký start na úvod, Baník jede na hřiště lídra tabulky

Start jara je za dveřmi. Konec zkoušení, začíná se naostro. A to doslova. Albrechtické fotbalisty čeká v neděli odpoledne aktuálně první tým tabulky, TJ Vendryně. Těžký start na úvod. V rámci 18. kola se tak albrechtický Baník představí na půdě soupeře, konkrétně jedou svěřenci Tomáše Vychopně do Třince, kde se utkají na umělé trávě, jak už bylo řečeno s lídrem tabulky, a to s týmem TJ Vendryně. Utkání, které se odehraje v Třinci na umělé trávě, má výkop v neděli 24. března od 15:00 hodin. Pojďme si tak oba nedělní soupeře krátce představit.

Baník Albrechtice

V Baníku panuje spokojenost po zimní přípravě

Albrechtický Baník sehrál v rámci zimní přípravy dvanáct přátelských utkání. Dvanáct utkání, šest vítězství, tři remízy a tři porážky. Nejlepším střelcem zimní přípravy našeho mužstva se stal Honza Kociolek, který se trefil do sítě soupeřů třináctkrát.

Baníkovci vstoupili do kolotoče přípravných utkání duelem s béčkem Slavie Orlové 23. ledna. O vítězství 6:2 rozhodli Honza Kociolek, který se trefil dvakrát do sítě soupeře. Dále se pak v tomto utkání na listinu střelců zapsali Kuba Kociolek, Ondra Hánl, Norbert Třaskalík a Jirka Kroužek. V dalším zápase si naši hráči s chutí zastříleli, když porazili tým Horních Bludovic 8:1. V tomto utkání se trefily do sítě soupeře Tomáš Kaleta dvakrát, David Dorozlo dvakrát, Honza Kociolek dvakrát, Martin Kulhánek a Kuba Kociolek. Dalším soupeřem v přípravě bylo mužstvo Těrlicka, které prohrálo stejným výsledkem jako tým Horních Bludovic, a to 8:1. Branky za naše hráče vstřelili Honza Kociolek čtyři, Jirka Kroužek tři a jednou se trefil do branky soupeře Marek Pařík.

Baník poté třikrát za sebou prohrál. Se sedmnáctkou Karviné 4:3 (Emil Béreš, Tomáš Kaleta, Norbert Třaskalík) a pak dvakrát stejným výsledkem 2:1 s Českým Těšínem (Honza Kociolek) a s týmem Dětmarovic (David Dorozlo). Sedmým soupeřem v zimní přípravě bylo mužstvo Interu Petrovic. S tímto týmem se naši hráči rozešli smírně za remízu 4:4 (Jirka Koružek, Danek Žyla, Marek Pařík, vlastní). V dalším přípravném utkání naši hráči vyhráli s týmem Horní Suché 4:1 (Radim Smiga 2, Danek Žyla, Marek Pařík). V devátém přípravném utkání přišla další výhra, a to s týmem TJ Sokol Hnojník, který prohrál výsledkem 5:3 (Honza Kociolek 3, Jirka Kroužek, Tomáš Kaleta). Naši hráči si připsali v přípravě i výhru nad týmem Raškovic 1:0, a to po brance Honzy Kociolka. V posledním utkání před generálkou na mistrovské jarní boje byl tým TJ Nebory. S tímto týmem si naši hráči neporadili a jen remizovali 2:2 (Tomáš Wojtyna, Tomáš Věčorek).

Generálkou na mistrovské jarní boje bylo baníkovcům utkání s týmem TJ ČSAD Havířov. Toto utkání se hrálo na umělce v Havířově. Generálka našim hráčům moc nevyšla. Naši hráči s týmem ČSAD Havířov jen remizovali, a to 1:1. Branku vstřelil za naše hráče Danek Žyla.

Do jara se čtyřmi posilami

V průběhu zimní přípravy se v Albrechticích objevilo několik hráčů, které si trenér Tomáš Vychopeň vzal na zkoušku.

Angažmá v Baníku si vysloužila čtveřice hráčů. Prvním z nich je zkušený Tomáš Kaleta, kmenový hráč Horní Suché. Do Albrechtic přichází na přestup. Dalším příchozím hráčem je Emil Béreš z Horních Bludovic. Tento hráč bude v Baníku hostovat do konce této sezóny. Do příchodu musíme zaznamenat dalšího hráče, a to Ondru Hanzla z Těrlicka, který bude v Baníku stejně jako Béreš hostovat do 30. 6. 2013. Nejinak tomu je i u poslední posily – Marek Borka přichází ze Staré Bělé. Musíme však dodat, že se podařilo udržet u nás i nadále Tomáše Věčorka a hostování bylo prodlouženo i Kubovi Závodoví. Nesmíme ani zapomenout, že celou zimní přípravu s mužstvem mužů odtrénoval dorostenec Kuba Kociolek. Po zranění se vrátil i Ondra Čoček.

Po podzimu naopak tým Baníku opustili Tomáš Kodenko, Jan Čerešňa nebo Martin Kulhánek. Všichni tři odešli na hostování do okolních klubu. V klubu také nebude působit Petr Stachel, který bude hrát za tým Horní Suché. Dále pak u nás už neuvidíme ani Honzu Wojaczka a Radomíra Diana, kterým skončila hostování a ani Piotra Szmeka s Honzou Hovůrkou, kteří přerušili aktivní kariéru.

Ještě musíme dodat, že do prvního jarního utkání nebude moct zasáhnout kvůli zranění brankář Jan Jaček. Otazník visí i nad Davidem Dorozlem a Jirkou Kroužkem a k prvnímu jarnímu utkání nebude pravděpodobně moct nastoupit ani uzdravený Ondra Čoček, který nemá vyřízenou registraci. Jinak by měl mít trenér Tomáš Vychopeň k dispozici všechny hráče z Albrechtického kádru.

TJ Vendryně

Vendryně bude bojovat o postup

V rámci zimní přípravy se Vendryně představila na zimním turnaji v Třinci, kde se utkala například s třineckou devatenáctkou, kterou porazila po gólové přestřelce 3:2. Vendryně se dále na zimním turnaji v Třinci utkala s týmy, jakou jsou Teplička nad Váhom (remíza 0:0), FK Polom Raková (prohra 4:2), LKS Goleszow (výhra 6:2), TJ Smilovice (prohra 4:2), FK Slávia Staškov (výhra 6:5) a Kuznia Ustroň (výhra 1:0). Celkově se na zimním turnaji v Třinci umístilo s třinácti body mužstvo Vendryně na třetím místě. Turnaj vyhrál tým Smilovic vedený našim skvělým bývalým hráčem Jaroslavem Gojem.

Nové tváře v kabině Vendryně

Tým Vendryně podle dosavadních informaci moc změn v kádru neudělal. Novými hráči jsou Michal Siostrzonek (25 let) a Zdeněk Jaworski (21 let) z Třince a nesmíme zapomenout ani na poslední posilu, kterou je nestárnoucí brankář Josef Fujak (48 let). Z mužstva Vendryně tedy neodešel nikdo. Musíme, ale dodat, že do prvního jarního utkání nenastoupí pravděpodobně nejlepší střelce Vendryně Lukáš Stoszek, který je dlouhodobě zraněný.

V půlce zimní přípravy vyšel ve frýdecko-místecké a třineckém deníku článek o našem soupeři. Tento článek si můžete přečíst ZDE

Bude start jarní části pro Baník tříbodový? Dokáže Baník porazit lídra tabulky?

Baník se s týmem Vendryně naposledy utkal v loňském srpnu, v rámci 3. kola. Zápas na albrechtickém stadionu skončil těsnou výhrou 2:1 pro hráče Vendryně. Za Baník se trefil ve 22. minutě Neugebauer, za hosty vyrovnával ve 35. minutě střelec Kajfosz a o vítězství Vendryně rozhodl v 87. minutě Repaský. Bylo to první střetnutí obou týmu. Oba týmy se ještě nikdy spolu nestřetly. Nechme se překvapit, zdali Baník předvede úspěšný start do jarní části sezony a překvapí na půdě jasného lídra tabulky. Nedělní utkání má tedy výkop v 15:00 na umělé trávě v Třinci a o jeho výsledku vás samozřejmě budeme informovat.

Předzápasové statistiky

Poslední vzájemný zápas:

Baník Albrechtice – Vendryně 1:2 (1:1) (3. Kolo I.A třídy sk. B 2012/2013), Branky: 22. Neugebauer – 35. Kajfosz, 87. Repaský, Baník: Hekera – Novák, Věčorek A., Bielan R., Neugebauer – Pařík M. (89. Pařík A.), Dorozlo, Široký, Korzeniowski – Kociolek Jan (62. Závoda), Wojaczek (85. Kodenko), Vendryně: Csikán – Fojcik, Broda (79. Gurecký), Mikula, Chlebek, Bačík, Kohut, Martinčík, Repaský, Stoszek, Kajfosz (64. Ploszek)

Přijďte naše hráče podpořit na první jarní mistrovské utkání!!!

Výkop prvního mistrovského utkání v jarní části je na plánu v neděli 24. března v 15.00 hodin na umělé trávě v Třinci. Nehraje se na hřišti Vendryně, ale na umělé trávě v Třinci.

Tři body! Baník si vyšlápl na tým Vendryně

Úvodní duel jarní části I. A třídy sk. B mají za sebou hráči albrechtického Baníku. Svěřenci trenéra Vychopně jeli k zápasu 16. kola do Vendryně, aby se zde utkali s místním lídrem tabulky TJ Vendryně. Utkání se nehrálo ve Vendryňi, ale na umělé trávě v Třinci, a to kvůli nepříznivému počasí. V prvním poločase se odehrávala celkem vyrovnaná partie, větší šance si však na konto připisovali naši hráči a jedna šance jim vyšla. V 15. minutě se přes domácího obránce výborně uvolnil Honza Kociolek a střelou pod nohama domácího brankáře otevřel skóre utkání – 0:1. Díky dobré obraně i jistému Hekerovi v brance tak skončil poločas 0:1 pro naše hráče. I ve druhém poločase si náš tým vypracoval šance, ale ani jednu už neproměnil, a když si domácí celek jak v prvním tak druhém poločase nevytvořil žádnou obrovskou šanci na vstřelení branky. Tak si náš tým v čele s brankářem Hekerou veze domů nesmírně cenné tři body!

TJ Vendryně – FK Baník Albrechtice 0:1 (0:1)

V základní sestavě Baníku se představily i některé posily. V obraně nastoupil na pravé straně Ondra Hanzel. Ve středu zálohy nastoupil Tomáš Kaleta a v útoku se po boku Honzy Kociolka postavil Emil Béreš. Naopak trenér Vychopeň nemohl počítat do utkání se zraněnými Kroužkem, Dorozlem, Jačkem, Borkou, Závodou, Wojtynou a s Čočkem, který nemá ještě vyřízenou registraci.

První poločas: Kociolek Honza krásnou brankou poslal Baník do vedení

V prvním poločase měli o něco více ze hry naši hráči, kteří se často dostávali do nebezpečného zakončení. První šanci utkání měli naši hráči v 9. minutě. Po faulu Honzy Kociolka si před šestnáctkou postavil míč kapitán Aleš Věčorek, který vyslal technickou střelu na branku, kterou domácí brankář jen vyrazil k dobíhajícímu Kaletovi. Ten ale míč z velkého úhlu od branky nedostal. Ve 12. minutě přišel nepříjemný moment na straně Baníku, když se v hlavičkovém v souboji srazili hlavami hráči Danek Žyla a Tomáš Věčorek. Oba ale naštěstí po ošetření mohli pokračovat ve hře. Další šance utkání přišla v 15. minutě a byla to šance gólová, když se Honza Kociolek dostal v šestnáctce k míči a dokázal se krásně uvolnit přes jednoho obránce domácích a nechytatelnou střelou otevřel skóre utkání – 0:1. Ve 23. minutě přišla další šance utkání, a to z kopačky Honzy Kociolka, který se dostal sám před brankáře, ale druhou branku nevstřelil. Trefil jen domácího brankáře. Útočník Honza Kociolek měl velkou šanci i ve 32. minutě, když se po krásně kombinaci dostali naši hráči do úniku na branku domácích, ale tři naši hráči na jednoho obránce toto přečíslení nevyužili. Byl to konkrétně Honza Kociolek, který se opět objevil tváři v tvář domácímu brankář. Baníkovský útočník tuto šanci opět neproměnil. Domácí měli pár závaru před hostující brankou, ale žádnou výraznou šanci si nevypracovali, a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Druhý poločas: Dobrý a koncentrovaný výkon zajistil Baníku překvapivě, ale zasloužené tři body

Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči s cílem vyrovnat. Ovšem první šanci ve druhém poločase měl Baník, a to konkrétně Honza Kociolek, který ale skóre nenavýšil. Domácí zahrozili po rohu střelou Chlebka. Tuto střelu jistý brankář Hekera zneškodnil. Další šance utkání přišla v 74. minutě, když si na centr Nováka naskočil Marek Pařík, ale jeho střela hlavou v brance neskončil. Marek Pařík orazítkoval jen břevno domácí branky. Další šance utkání nepřišla. V závěrečných minutách dokázala albrechtická obrana cenný náskok uhlídat a Baník tak veze domů nesmírně cenné tři body! Dobrý výkon předvedli nejen naši hráči, ale i trojice rozhodčích Havlík Přemysl, Přeček Dušan, Juřička Jiří.

Branky 15. Kociolek Jan, ŽK: 69. a 87. Mikula Martin – 30. Kociolek Jan, ČK: 87. Mikula Martin, Rozhodčí: Havlík P. – Přeček D., Juřička J., Počet diváků: cca 100

TJ Vendryně: Csikán – Kohut, Chlebek, Fojcik, Mikula – Martinčík, Broda (46. Sostřonek), Repaský, Gurecký – Kajfosz, Ploszek (63. Jaworski). Trenér: Černek Zdeněk

FK Baník Albrechtice: Hekera – Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. – Pařík M., Kaleta, Široký, Korzeniowski (61. Novák) – Kociolek Jan (88. Smiga), Béreš (89. Kociolek Jakub). Trenér: Vychopeň Tomáš

Výhru 1:0 bereme všemi deseti, říká Marek Korzeniowski

V prvním jarním mistrovském utkání s týmem Vendryně se v základní sestavě objevil i Marek Korzeniowski, který na levé záloze odehrál 61. minut. S našim odchovancem, který odehrál skvělý zápas jsme si popovídali po prvním jarním zápase na půdě lídra tabulky, a to na hřišti Vendryně. Jak odpovídal Marek po cenné a překvapivé výhře 1:0, si můžete přečíst v následujícím článků.

Tým Vendryně jsme nečekaně a překvapivě porazili 1:0, takže po prvním jarním mistrovském zápase nic jiného než spokojenost?

Určitě, výhra venku, výhra s nulou a dobře plněné pokyny trenéra. Takže nevidím důvod proč být nespokojen.

Jak moc byl lídr soutěže nepříjemný?

Neřekl bych, že byla Vendryně nepříjemná, byl to zápas jako každý jiný. Žádnou velkou šanci si nevypracovali, měli tam pár závarů a velký počet rohů. My jsme to ale zvládli a tak nám stačil jediný gól na vítězství.

Jak hodnotíš dnešní zápas z tvého pohledu?

Řekl bych, že vyhrál lepší tým, který si na soupeře připravil velmi účinnou taktiku. Ke konci jsme se trošku báli o výsledek, ale naštěstí to dobře dopadlo. Snad body potvrdíme doma proti Vratimovu.

Popiš nám jedinou brankovou situaci. Jak si viděl gólový moment Honzy Kociolka z 15. minuty?

Honza se dostal k míči, pronikl do vápna, obehrál dva hráče soupeře a slabší nohou propálil brankáře. Myslím, že mu to prošlo dokonce mezi nohama. Pěkný gól.

Měli jste několik šanci na vstřelení branky, Vendryně neměla skoro žádnou velkou šanci na vstřelení branky. Čím to, že si Vendryně nepřipravila žádnou gólovou šanci?

To fakt nevím, asi jen celou zimu běhali a nevěnovali se míči (smích). My jsme si vytvořili šancí dost, ale dali jsme bohužel jen jednu branku. Mohlo to skončit jakkoliv, ale výhru 1:0 bereme všemi deseti.

Proč se tedy Vendryňi (nejvíce vstřelených branek v soutěži) nepodařilo dát Baníku ani jednu branku?

Dobrá organizace obrany v podání naších dvou Alešů (smích) a vhodně zvolena taktika trenéra.

Nastoupil si na levém kraji zálohy, i když to úplně není tvoje parketa?

Párkrát jsem už na kraji nastoupil, ale je pravda, že to není úplně zaslíbená pozice. Já jsem ale rád, že jsem se do sestavy vůbec dostal. Konkurence je veliká. Byl jsem také rád, že jsem měl za sebou Danka Žylu. Známe se velmi dobře a dokážeme se snadno domluvit, kdo bude v danou chvíli útočit a kdo bránit.

Myslíš si, že je dobře, že se toto utkání odehrálo i v takovém počasí nebo mělo být utkání s týmem Vendryně odloženo?

Když je možnost hrát na vhodném terénu tak by se asi hrát mělo. I když zima byla celkem veliká, hlavně při nástupu na druhý poločas.

V úvodu jara se tedy vyhrálo, další zápas nás čeká doma s Vratimovem. S čím půjdete do tohoto utkání?

Určitě budeme chtít potvrdit body z venku. Doma by se ztrácet nemělo, navíc jim máme co vracet. Na podzim jsme tam prohráli 2:0.

První jarní domácí utkání se pravděpodobně bude hrát na naši umělé trávě. Bude to pro náš tým výhoda nebo nevýhoda, když se bude hrát na naši umělé trávě?

Naše umělka je malá a my ji dobře známe, takže snad to pro nás bude výhoda. Vždyť tam trénujeme celou zimu po mnoho let.

Měl bys závěrem nějaký vzkaz pro fanoušky?

Chtěl bych poděkovat už těm fanouškům, kteří si dali tu práci a přijeli nás povzbudit až do Třince. Je i všechny ostatní bych rád pozval na domácí utkání s Vratimovem. Snad zima nebude tak silná jako dnes a přijdou v hojném počtu.

Děkuji za rozhovor a za redakci i fanoušky přeji, ať se ti na jaře v dresu Baníku daří

Já taky děkuji a přeju hodně šťastných článků

Utkání se nám náramně vydařilo, řekl spokojeně Tomáš Vychopeň

Baníkovci pod vedením Tomáše Vychopně vstoupili do jarní části I. A třídy sk. B vítězstvím. V neděli 24. března překvapivě, ale zaslouženě vyhráli na půdě lídra tabulky, a to na hřišti týmu TJ Vendryně. Výhru v úvodním jarním utkání 1:0 na umělé trávě v Třinci zařídil v 15. minutě Honza Kociolek.

Albrechtičtí fotbalisté minulý týden zvládli vstup do jarní části a ze hřiště Vendryně si přivezli nečekaně tři body za výhru 1:0. Před samotným utkáním jsem měl pocit, že soupeř z Vendryně není na nás 100 % připraven, a ještě jsem měl dojem, že nás podcenil. K samotné nepřipravenosti soupeře je v nepořádku, že měli ještě minutu před zahájením utkání nekompletní sadu dresů a dále přelepovali nesedící čísla na trenkách,“ vyjmenovává jeden z klíčového faktoru úvodní výhry v jarní části albrechtický trenér.

Utkání se hrálo za nepříznivého počasí, ale na dobrém terénu (umělá tráva).„Utkání velice, ale velice za nepříznivých podmínek na příznivém terénu se nám náramně vydařilo,“ usmíval se spokojeně trenér vítězného týmu.

Trenér Baníku dále pokračoval slovy. Od úvodních minut jsme mužstvu z Vendryně předváděli, že jsme na toto utkání maximálně připravení, koncentrovaní a nic jsme nepřijeli ponechat náhodě. Předváděli jsme kompaktní výkon ve všech řadách, maximálně dirigovanou hru Alešem Hekerou a Alešem Věčorkem, při které hráči tyto pokyny plnili maximálně a hráči z Vendryně nenašli recept proti této organizaci hry. Z tohoto rozestavění hry a zvolené taktiky se nám náramně dařilo vyžívat rychlosti a techniky Honzy Kociolka ke střelení jediného gólu v 15. minutě prvního poločasu,“ řekl trenér Tomáš Vychopeň po prvním úspěšném jarním mistrovském utkání.

S vítězstvím byl trenér Tomáš Vychopeň pochopitelně spokojený. Po dosažení gólu jsme prvního poločas dohráli s přehledem. Druhý poločas nás deset minut Vendryně přitlačila k vlastní šestnáctce, ale potom organizovanost naší hry byla totožná jako v prvním poločase a výsledek jsme ubránili do konce zápasu,“ byl spokojen trenér Baníku

Baník si v zápase vytvořilo několik šancí, ale proměnil jen jednu. „Za celé utkání jsme promarnili neskutečné množství brankových příležitostí, ale je dobře, že si jich takovou spoustu vypracováváme,“ uzavřel svůj komentář k zápasu trenér Tomáš Vychopeň.

Další utkání čeká na fotbalisty Baníku v sobotu 30. března, kdy do Albrechtic přijede nováček soutěže FC Biocel Vratimov.

Dorost tým Těrlicka porazil vysokým výsledkem 11:0

V sobotu 6. dubna sehráli naši dorostenci místo odloženého mistrovského utkání na půdě soupeře TJ Sokol Baška přípravné utkání na domácí umělé trávě, na které se střetli s týmem Těrlicka. Naši dorostenci Těrlicko jasně přehráli a zaslouženě vyhráli vysokým výsledkem, a to 11:0. Po poločase byl stav utkání 5:0. Skóre utkání mohlo být i vyššího rázu, protože naši dorostenci ještě několik šanci nedotáhli do úspěšného konce.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – FK Těrlicko 11:0 (5:0)

Branky Baníku: Izaiáš Tomáš 2, Hurych Jan 2, Chmiel Marek 2, Zákutný Jan 2, Machýček Radim, Novák Václav, Jeriga Marek

Sestava Baníku: Adamec Dalibor – Sliwka Daniel, Kruczek Tomáš, Machýček Radim, Švec Stanislav – Hurych Jan – Chmiel Marek, Novák Václav, Žyla Marcin, Izaiáš Tomáš – Jeriga Marek. Střídal: Zákutný Jan

Baník s Frýdlantem prohrál

Baníkovci dnes sehráli místo odloženého mistrovského utkání na hřišti Dolní Lutyně přípravné utkání na umělé trávě ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se střetli s místním týmem 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí. Toto přípravné utkání naši hráči prohráli výsledkem 5:1. Branku za naše hráče vstřelil Kuba Kociolek.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – FK Baník Albrechtice 5:1 (3:1)

Přípravné utkání ve Frýdlantě nad Ostravicí naši hráči prohráli výsledkem 5:1. Do utkání v brance musel nastoupit místo nemocných dvou brankářů hráč Kuba Závoda, který i přes pět inkasovaných branek podal v brance Baníku skvělý výkon. V tomto utkání nechyběli jen brankáři Jan Jaček a Aleš Hekera, ale trenérovi Baníku chyběli i někteří hráči, a to i některé opory týmu David Dorozlo, Jiří Kroužek, Emil Béreš, Miloš Široký, Marek Pařík, Libor Novák. V tomto utkání chyběl i kapitán týmu Aleš Věčorek. I tak jsou naši hráči rádi, že si mohli zahrát s kvalitním týmem z vyšší soutěže i v takové sestavě jaké hráli. Určitě je to lepší než nehrát vůbec.

Střelec jediné branky Kuba Kociolek který je ještě věkem dorostenec k tomuto utkání řekl:

„Bohužel do zápasu nemohli nastoupit naše opory a hlavně náš gólman, kterého musel zastoupit hráč a podle toho se to také odvíjelo. Sice šancí bylo na obou stranách stejně, jenže my jsme je neproměňovali. Osobně si myslím, že kdybychom byli v plné síle tak soupeře s přehledem porazíme.“

Branky: Němec Michal 2, Chýlek Radomír 2, Papřok Lukáš – Kociolek Jakub

Sestava Baníku: Závoda – Hanzel, Wojtyna, Věčorek T., Čoček – Borka (55. Smiga), Kaleta, Kociolek Jakub, Korzeniowski – Žyla D., Kociolek Jan.

Rozhovor s Jiřím Lankočím, trenérem dorostu

Na první jarní utkání naši dorostenci teprve čekají. Náš dorost měl mít již za sebou tři mistrovská jarní utkání, ale kvůli nepříznivému počasí neodehrál ani jedno, a tak v sobotu sehrál jen další přípravné utkání, kdy se na domácí umělé trávě střetl s Těrlickem (výhra 11:0). Doufejme, že to bylo poslední přípravné utkání, a že v neděli konečně vstoupí naši dorostenci do jarních bojů. Ještě než nám, ale začne jarní část soutěže tak jsme před startem jarní části vyzpovídali trenéra dorostu Jiřího Lankočího. Jak trenér hodnotí podzim, jaké jsou cíle pro jaro, a další podrobnosti se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jak s odstupem času hodnotíte vystoupení a jak jste spokojen s umístěním svého týmu po podzimu?

S podzimem musíme být spokojeni, 21 bodů je nejvíce co jsme za 4 roky, co jsem v Albrechticích uhráli. Jsme na 5. místě, na dostřel k medailím. Na co by, kdyby se nehraje, bodů mohlo být více, ale i méně. To je holt realita.

Jak se jevil na podzim tým po herní stránce?

Podzim je vždy komplikovaný. Mužstvo je nové, hodně odchodů, hodně příchodů. Hledali jsme stopery, v několika zápasech i to pravé srdíčko, ale myslím, že svou tvář jsme ukázali. Hlavně s návratem Tomáše Izaiáše jsme se herně hodně zvedli a počet bodů tomu odpovídá.

Kterých zápasů si nejvíc ceníte?

Výborný zápas jsme odehráli doma s Petrovicema (výhra 4:1) a venku v posledním kole ve Frenštátě, kde jsme remizovali 2:2 vlastním golem v posledních sekundách zápasu. Ale výkon tam byl výborný.

Po velmi dobrém vstupu do soutěže, kdy jste pět utkání neprohráli, jste ve zbývajících osmi zápasech získali jen osm bodů. Co bylo příčinou nepovedené druhé části podzimu?

Neřekl bych 2. části, ale střední části soutěže. Jednak to bylo uspokojením po úspěšném úvodu, jednak těžším losem (Frýdlant, Stará Bělá). Ale zajíci se počítají až po honu, a těch jsme napočítali dost (smích).

Jak hráči snášeli období, kdy se jim v soutěži nedařilo bodovat?

Nedá se říct, že bychom prohrávali po špatných výkonech, ale spíše po individuálních chybách a to se pak snáší lépe, než když vyhoříte jako celek. Věděli jsme, že na to máme, tvrdě jsme dál pracovali, udržovali dobrou náladu. Jiné metody nejsou.

Kdo byl na podzim oporou týmu?

Určitě navrátilec Tomáš Izaiáš, který neodehrál všechny zápasy, a přesto dal 10 gólů. Kuba Kociolek, který je posledním rokem v dorostu a právem trénuje s muži a Dominik Šlampiak, který dokazoval, že má dar od pánaboha a že by mohl mít na vyšší soutěž.

Naopak zklamal vás někdo, čekal jste od někoho více?

To určitě nejde říct. Pokud někdo udělá chybu, tak se mu vytkne, ale kdybychom chyby nedělali, tak bychom byli dokonalí a to nejsme.

Na co jste se zaměřili v přípravě na jarní část soutěže?

Jako obvykle jsme využili umělé trávy a od prvního tréninku dělali vše s míčem, tak ať máme před ostatními náskok. Fyzičku jsme získávali na spinningu a na soustředění a hráli jsme dostatek přátelských zápasů.

Jak jste spokojen s odehranými přípravnými zápasy?

Odehráli jsme jich dost a kromě 2 soupeřů to byli vždy velmi kvalitní soupeři (MFK, Stará Bělá, Petrovice…). Tím, že jsme přivedli nové hráče (Honza Hurych, Karel Gorgol, Standa Švec), jsme překopali rozestavení a snažíme se dát týmu novou tvář. Což se myslím daří. V přípravných zápasech jde vidět, že jdeme správným směrem.

Již měla být odehrána tří jarní mistrovská utkání, ale nebylo odehrané ani jedno. Neleze vám už ta dlouhá zima přece jen krkem?

Leze. Vidím sníh a není mi dobře (smích). Pravda je, že je to komplikace. Škola, maturity, volna. Nebude to jednoduché, zápasy budou co 3 dny. Ale jsme dostatečně připraveni, máme široký kádr, takže to určitě zvládneme.

Zažil jste už někdy během své jak fotbalové tak trenérské kariéry tak dlouhou zimní přípravu?

Když jsem trénoval v Datyních, končili jsme již na konci října, a začátek byl taky až v dubnu, ale letos mi to připadá nekonečné.

Jak byste hodnotil sebe jako trenéra, které trenérské přednosti na sobě můžete vyzdvihnout a na kterých si myslíte, že byste měl, nebo mohl zapracovat?

Nerad sebe hodnotím. Od toho jsou jiní, od toho jsou výsledky a hlavně počet kluků, kteří po skončení dorostu pokračují ve fotbale dále. To je myslím, hlavní vizitka trenéra jakéhokoliv dorostu. Na druhou stranu, jak jsem řekl, nikdo není dokonalý a každý na sobě musíme pracovat.

Dorost je posledním krokem před přechodem do seniorské kategorie. Má podle vás některý z hráčů potenciál, aby se prosadil do mužského týmu Baníku?

Určitě a ne jeden nebo dva. Kuba Kociolek už s muži hraje a trénuje. Honza Hurych dle mého má na základ od léta. Radim Machýček by si šanci na stoperu rovněž zasloužil (navíc vedle aktuálně zkušených stoperů mužů by se mnohému ještě mohl naučit). Z mladších určitě Tomáš Izaiáš, Dominik Šlampiak, Vašek Novák na hrotu a ještě z mladších Marcin Žyla, Dan Sliwka.

Sledujete bývalé hráče dorostu, Marka Korzeniowského, Marka Paříka, Danka Žylu a Radima Smigu, kteří nastupují za mužstvo mužů?

Velmi pozorně je sleduji a snažím se s nimi být stále v kontaktu. Mám radost z toho, že 3 jsou v základní sestavě a Radim je stále na hraně. K tomu připočtěme Matěje Schindlera v základu v Horní Suché, Oldu Opustila v Orlové. Myslím, že to neděláme v dorostu špatně.

Jaké budou cíle pro jarní část soutěže?

Cíle máme dva. Zaprvé opět udělat rekord v bodech. To znamená, překonat 41 bodů za sezonu (našlápnuto máme) a zadruhé připravit co nejlépe kluky, co přechází do mužů na to, aby se jim podařilo se v mužích udržet.

Děkuji Vám za rozhovor a za redakci i fanoušky přeji, ať se Vám i mužstvu dorostu na jaře daří.

S třetiligovou Orlovou těsná porážka

Ve středu 10. dubna sehráli naši hráči na umělé trávě v Orlové další přípravné utkání. V Orlové na umělé trávě se střetli s domácím třetiligovým mužstvem. V tomto přípravném utkání proti velmi kvalitnímu a dobrému soupeři naši hráči po kolektivně bojovném výkonu prohráli těsně 3:2. Branky za naše hráče vstřelili Marek Korzeniowski a Tomáš Wojtyna.

FK Slavia Orlová Lutyně – FK Baník Albrechtice 3:2 (1:0)

Do přípravného utkání v Orlové nemohl trenér Tomáš Vychopeň počítat s Davidem Dorozlem, Milošem Širokým, Liborem Novákem a brankářem Honzou Jačkem. Domácí nastoupil do utkání kompletní. A bylo to znát. Na hřišti byli lepším týmem a většinou se hrálo na naší polovině hřiště, ale i když bylo mužstvo Orlové lepším mužstvem, tak si v prvním poločase žádnou velkou tutovku nevytvořili, ale i tak ve 39. minutě vstřelili první branku utkání, a to z kopačky Františka Hanuse, který dorazil do prázdné branky přihrávku Miroslava Keresteše – 1:0. Ovšem musíme připomenout, že střelce František Hanus dorážel míč do branky již, když stal v ofsajdové pozici. První poločas tak skončil 1:0. Druhý poločas se hrál opět většinou na naší polovině hřiště. Domácí byli opět lepším týmem, více drželi míč a ohrožovali naši branku hlavně centry ze stran. Další branka v utkání přišla v 61. minutě když hlavní rozhodčí po souboji našeho hráče s domácí odpískl velmi přísnou penaltu. Penaltu zahrával domácí Michal Kovář a proměnil – 2:0. V 72. minutě viděli přítomní diváci krásný fotbalový moment, a to když se krásně za hranici šestnáctky opřel do míče domácí Martin Václavek a s pomoci teče obránce a tyčky dostal míč do branky – 3:0. Krásná střela domácího hráče. Po třetí brance se zdálo, že se utkání jen dohraje a skonči tímto výsledkem, ale nestalo se. V 81. minutě totiž obral o míč stopera Orlové střídající Kuba Kociolek a řítil se sám na brankáře. Náš hráč Kuba Kociolek nevystřelil, ale přihrál nabíhajícímu Markovi Korzeniowskému, který měl již před sebou prázdnou branku a tak neměl problém dostat míč do branky – 3:1. Do konce utkání chybělo devět minut a padla ještě jedna branka a byli to opět naši hráči, kteří se radovali ze vstřelené branky. V 87. minutě se totiž krásně uvolnil přes tři domácí hráče Tomáš Věčorek a dostal se až do šestnáctky domácích, kde ho jeden z domácích hráčů fauloval a hlavnímu rozhodčímu nezbývalo nic než odpísknout penaltu. Penalty se zmocnil Tomáš Wojtyna a nekompromisní střelou do prostřed branky ji proměnil – 3:2. Tímto momentem skončilo toto přípravné utkání, ve kterém naši hráči předvedli kolektivně bojovný výkon proti velmi silnému soupeři, který je v tabulce MSFL (3. liga) na 7. místě. Za prohru a za předvedený bojovný výkon se naši hráči vůbec nemusí stydět proti tak velmi kvalitnímu soupeři.

Obránce Ondřej Hanzel po tomto přípravném utkání s třetiligovou Orlovou řekl:

„Bylo znát, že domácí hrají vyšší soutěž, byli lepší, ale i přesto jsme my předvedli dobrý výkon a nebyli jsme na hřišti pouze odevzdaným soupeřem a dokázali jsme, že se dá hrát s každým týmem. Nedali jsme domácím nic zadarmo, a i když jsme prohráli, nemusíme se za nic stydět.“

Branky: 39. Hanus František, 61. Kovář Michal z penalty, 72. Václavek Martin – 81. Korzeniowski Marek, 87. Wojtyna Tomáš z penalty

FK Slavia Orlová Lutyně: Szarowski – Silveira, Kušnír, Švrček, Míšanec – Jonek, Keresteš, Hanus, Lička – Kopel, Madžár. Střídali: Rohel, Kovář, Kaizar, Žižka, Urban, Václavek

FK Baník Albrechtice: Hekera – Hanzel, Věčorek A., Wojtyna, Čoček – Borka, Věčorek T., Kroužek, Žyla D. – Béreš, Kociolek Jan. Střídali: Kociolek Jakub, Závoda, Pařík M., Korzeniowski, Kaleta

Baníkovce čeká jarní domácí premiéra, přijede Čeladná

Baníkovci do fotbalového jara vstoupili 24. března vítězstvím 1:0 na hřišti Vendryně a nyní netrpělivě vyhlížejí první utkání před vlastními fanoušky. První pokus nevyšel, zápas s Vratimovem byl odložen, a tak se dočkají až tuto neděli. Jejich soupeřem bude silný celek SK Beskyd Čeladná. Čeladenští nehráli v jarní části ještě ani jedno utkání. Baník je v tabulce čtvrtý, Čeladné patří 5. místo a na Baník ztrácí jeden bod. Albrechtičtí budou chtít potvrdit tři body z hřiště lídra tabulky Vendryně. První domácí jarní utkání začíná v neděli 14. dubna 16.00 hodin. Pojďme si tak oba nedělní soupeře krátce představit.

FK Baník Albrechtice

Zdá se, že úspěšnou zimní přípravu dokázali svěřenci Tomáše Vychopně přetavit i do mistrovských zápasů. Začátek jarní části sezóny naši hráči překvapivě a nečekaně zvládli, když vyhráli na půdě lídra tabulky, a to na hřišti týmu TJ Vendryně 1:0. Pomohla k tomu i čtveřice zimních posil. Hanzel, Kaleta i Béreš pronikli do základní sestavy, Borka v prvním mistrovském utkání kvůli nemoci chyběl. Na umělé trávě v Třinci se v rámci 16. kola hrál vyrovnaný zápas, více šancí si vytvořili naši hráči. Ale proměnili jen jednu, a to z kopačky Honzy Kociolka, který v 15. minutě otevřel a uzavřel skóre prvního jarního utkání. Nečekána výhra 1:0 posunula baníkovce se ziskem 22 bodů na 5. místo. Skóre našeho týmu je 18:17.

SK Beskyd Čeladná

BESKYD během zimní přípravy odehrál devět přípravných zápasů, ve kterých nijak nezářil. Jako povedené by se dalo označit utkání s béčkem Frýdku-Místku, které skončilo výhrou 3:2 pro Čeladnou. V generálce svěřenci Petra Nesrsty remizovali 1:1 se Šenovem. Zimní přípravná utkání Čeladné: Čeladná – Frýdek-Místek B 3:2, Český Těšín 1:4, Polanka 3:2, Pustá Polom 4:2, Hradce nad Moravicí 0:9, Bílovec 2:2, Šenov 1:1. V posledním kole Čeladná na podzim prohrála v Raškovicích 1:0. V tabulce týmu Čeladné patří 5. příčka, když doposud nasbíral tým Čeladné 21 bodů a skóre 33:18.

Předzápasové statistiky

Poslední zápasy obou soupeřů:

Baník Albrechtice (na půdě Vendryně – výhra 1:0): Hekera – Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. – Pařík M., Kaleta, Široký, Korzeniowski (61. Novák) – Kociolek Jan (88. Smiga), Béreš (89. Kociolek Jakub)

Čeladná (ještě na podzim v Raškovicích – prohra 1:0): Cuper – Machanec, Indra, Rusnok, Drevňák – Kořínek, Bláha, Oborný, Kunz (35. Trubač) – Maceček, Neuwirth (46. Valigůra)

Poslední vzájemný zápas:

Čeladná – Baník Albrechtice 2:2 (1:1), 15.9.2012 v Čeladne, Branky: 21. Indra Kamil, 52. Maceček Karel – 15. Kociolek Jan, 90. Věčorek Tomáš Baník Albrechtice: Hekera – Neugebauer, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. – Závoda (84. Smiga), Pařík M., Dorozlo, Široký – Kroužek, Kociolek Jan (84. Hovůrka), Čeladná: Astr – Machanec, Indra, Valigůra, Drevňák – Oborný, Bláha, Ulehla, Pyšno (73. Slota) – Maceček, Neuwirth (89. Freisler)

Přijďte naše hráče podpořit na první jarní domácí mistrovské utkání!!!

Zápas 19. kola začíná v neděli 14. dubna v 16:00 a řídit jej bude jako hlavní sudí pan Čuba, na čarách mu budou pomáhat pánové Konderla a Klimek. Přijďte fotbalistům Baníku vytvořit to správné domácí prostředí na první jarní domácí mistrovské utkání! Na první jarní mistrovské utkání Vás zveme i do našeho bufetu na hřišti, kde se bude prodávat dvoubarevné pivo zeleno-červený Velikonoční Krasličák!

Věřím, že tři body zůstanou doma, říká před domácí jarní premiérou Daniel Žyla

O víkendu se bude po dvou týdenní pauze, kterou způsobilo nepříznivé počasí konečně zase hrát. Naši hráči v domácí jarní premiéře hostí celek Čeladné. Naši hráči mají již za sebou jedno jarní utkání, a to na půdě Vendryně, kde vybojovali tři body, které mají nesmírnou cenu. Vítězství na hřišti lídra tabulky by teď rádi naši hráči potvrdili v nedělní domácí jarní premiéře s Čeladnou. Před jarní domácí premiérou jsme si krátce popovídali s Dankem Žylou. Více v následujícím článků.

V neděli se bude po dvou odložených kolech konečně hrát. Naše hráče čeká v domácí jarní premiéře silný tým Čeladné. „Ano, konečně. Doufám, že navážeme na skvělý výkon z posledního mistrovského utkání a potvrdíme body na domácím hřišti, i když to nebude snadné.“ říká na úvod odchovanec Baníku Daniel Žyla.

Mužstvo Čeladné je v tabulce na páté pozici. To znamená, že na naše mužstvo ztrácí jen jeden bod. To svědčí, že to bude v neděli velmi těžké utkání. Každé utkání bývá těžké a o to větší radost máme, když se nám podaří zvítězit s týmem z předních příček tabulky, mezi které Čeladná patří.“ pokračuje Daniel Žyla.

Na podzim naše mužstvo mužů na půdě Čeladné podalo velmi dobrý výkon a přivezlo si domů cenný bod za remízu 2:2. „Myslím si, že jsme tam odehráli skvělé utkaní a ten bod si zasloužili.“ ohlédl se za podzimním duelem v Čeladné Daniel Žyla.

Nedělní utkání by se mělo odehrát na přírodním trávníku a nikoliv na umělé trávě, kde naše mužstvo odtrénovalo a odehrálo celou zimní přípravu. „Všechna utkání jsme zatím odehráli na umělých trávnicích a nemyslím si, že by Čeladná byla výjimkou. Přechod je vždy těžký, ale podmínky budou mít oba týmy stejné. Já osobně preferuji přírodní trávník.“ říká albrechtický fotbalista k situaci ohledně toho, kde se utkání odehraje.

Baníkovci do jara vstoupil překvapivým vítězstvím 1:0 na půdě Vendryně. A ve středu sehráli přípravné utkání s třetiligovou Orlovou, se kterou prohráli těsně 3:2. Do nedělního zápasu by tak měli vstupovat v dobrém rozpoložení. „Nálada je vždy dobrá a budeme si chtít zápas užít před domácím publikem.“ dodává Daniel Žyla k náladě, která panuje v kabině Baníku před domácím jarním startem.

Na nedělní utkání zve Danek Žyla hlavně fanoušky Baníku. „Jelikož má být konečně dobré počasí, neměli by promarnit čas doma u televize, ale přijít nás podpořit a užít si to stejně jako my.“ vyzývá k podpoře Danek Žyla fanoušky a vzápětí dodává:„Jarní přípravu jsme nezanedbali, tak věřím, že tři body zůstanou doma.“uzavřel svůj předzápasový komentář Daniel Žyla

Duel proti Čeladné startuje v neděli 14. dubna 16:00 hodin.

Přehled víkendových výsledků našich týmů

Nabízíme vám přehled víkendových výsledků všechna našich celků. V přehledu schází tým přípravky, která začne jarní část až tento týden. Dorostenci si v neděli na domácí umělé trávě poradili s Petřvaldem u Karviné a zaslouženě vyhráli vysoko 8:3. Starší a mladší žáci hráli doma s Horní Suchou. Starší žáci svého soupeře zaslouženě vyprovodili jasným výsledkem, a to 10:0. Mladší žáci stejného soupeře jako měli starší, taky porazili, a to zaslouženě vysoko 5:0.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – TJ Petřvald u Karviné 8:3 (6:2)

Branky Baníku: 1. a 42. Izaiáš Tomáš, 10. a 30. Kociolek Jakub, 6. Chmiel Marek, 34. Bilan Václav, 68. Kruczek Tomáš, 77. Jonszta David

Sestava Baníku: Adamec Dalibor – Sliwka Daniel, Gorgol Karel, Machýček Radim, Kloza Tomasz – Hurych Jan – Chmiel Marek (75. Jonszta David), Kociolek Jakub (66. Kruczek Tomáš), Bilan Václav (56. Glac Rafael), Izaiáš Tomáš (79. Ryška Dominik) – Novák Václav (60. Jeriga Marek)

Trenér Jiří Lankočí: „K prvnímu jarnímu zápasu k nám přijel Petřvald u Karviné. V utkání jsme byli favoritem, navíc jsme záměrně soupeře vzali na naši umělku, kterou známe a roli favorita jsme potvrdili. Do utkání jsme měli raketový nástup, když se již v 8. sekundě trefil Tomáš Izaiáš. V 5. minutě jsme již vedli 3:0 po brankách Marka Chmiela a Kuby Kociolka. Následně jsme polevili v koncentraci a umožnili soupeři 2x skórovat. Ovšem do poločasu jsme vstřelili ještě 3 branky (Izaiáš, Kociolek, Bilan) a utkání bylo rozhodnuto. Druhý poločas byl opět v naší režii, postupně jsme vystřídali 5 hráčů a 2 střídající dokonce dali branku (Tomáš Kruczek a David Jonszta). Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, předvedli spoustu hezkých akcí a nedopustili žádnou nepříjemnost.“

.

FK Baník Albrechtice (Starší žáci) – TJ Depos Horní Suchá 10:0 (2:0)

Branky Baníku: 42., 49., 51., 58. a 61. Kvapil Michal, 17. a 39. Mička Jakub, 3. Hřivnáč Tomáš, 65. Pasz Piotr, 68. Parchanský Patrik

Sestava Baníku: Koziel Viktor – Kubica Tomáš, Kubíček Dominik, Hřivnáč Tomáš – Vondrus Daniel – Zachata Adam, Parchanský Patrik, Pasz Piotr – Mička Jakub, Kvapil Michal, Mokrosz Jan. Střídal: Robenek Dominik

.

FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) – TJ Depos Horní Suchá 5:0 (3:0)

Branky Baníku: 2. a 26. Navrátil Jan, 23. Gabrhel Jakub, 46. Gabrhel Vojtěch, 60. Mocavero Bryan

Sestava Baníku: Rylko Stanislav – Rylko Jakub, Uhrin Daniel, Mocavero Bryan – Navrátil Jan, Gabrhel Jakub, Uhrin Robin – Gabrhel Vojtěch. Střídali: Daněk Sebastian, Kvapil Jiří, Harakovský Ondřej, Rylko Martin

Trenér Martin Čižmář: „Kluci podali v utkání dobrý výkon a zaslouženě vyhráli. Vítězstvím 5:0 tak oplatili podzimní porážku soupeři z Horní Suché, kde prohráli 4:0. Musím tak kluky ještě jednou pochválit za předvedený výkon a za pěkné branky, které v tomto utkání vstřelily“

Baník čeká středeční domácí utkání s Vratimovem

Náročný týden mají před sebou hráči albrechtického Baníku. Tak trochu anglický týden začínají baníkovci už zítra, kdy se představí v dohrávaném, původně odloženém, zápase 17. kola na domácím hřišti s týmem FC Biocel Vratimov. Hráčům z mužstva Biocel Vratimov patří v tabulce I. A třídy 9. příčka. To náš Baník je v tabulce na tom lepé, když po výhře ve Staré Běle se dostal v tabulce na 6. Příčku. Baník je tak před zítřejším utkáním, které začíná v 17:00, papírovým favoritem.

Baník přivezl tři body ze Staré Běle

Pět jarních zápasů, dvě vítězství, dvě remízy, jedná porážka. Skóre 5:6. 8 získaných bodů. To je bilance albrechtického Baníku v probíhající druhé polovině letošní sezony. Zatím poslední utkání odehráli baníkovci na horké půdě posledního týmu tabulky ve Staré Běle. Tento souboj vyzněl lépe pro Baník, který si v tomto těžkém utkání zajistil vítězství 0:1 díky premiérové brance Tomáše Kalety v dresu Baníku a Baník si tak odvezl do Albrechtic důležité tři body.

Tímto vítězstvím se Baník dostal na šestou pozici v tabulce. Tu drží před aktuálně sedmou Čeladnou jen o jeden bod se ziskem 27 bodů a skóre 22:23. Situace v první polovině tabulky je ale nesmírně vyrovnaná!

Co se týče pohledu tabulkou vzhůru, zjistíme, že Baník ztrácí na vedoucí Vendryňi devět bodů a na druhý Brušperk o tři body měně tedy šest. Na třetí pozici, kterou drží mužstvo Smilovic, ztrácí Baníkovci jen dva body.

Vratimov začal jaro slibně, poté přišla vysoká porážka na půdě Dolní Lutyně

Vratimovský fotbalový klub, který v současnosti vede trenér Miroslav Salač, nezačal jarní část soutěže nikterak špatně. V prvních dvou zápasech totiž vratimovští získali tři body na domácím hřišti s lídrem tabulky, s týmem Vendryně (4:0) a s týmem Raškovic (4:1). Poté ale přišel výrazný výsledkový sešup dolů, který se projevil remízou s Bystřicí (2:2) a v posledním kole porážkou na půdě Dolní Lutyně (5:0).

Co se týče posledního vzájemného zápasu s Baníkem, na ten albrechtičtí příznivci nevzpomínají nikterak s libostí. Biocel Vratimov totiž na podzim po asi nejhorším výkonu Baníku v sezoně na domácí půdě zvítězil výsledkem 2:0. Svěřenci Tomáše Vychopně rozhodně nebudou chtít opakovat podzimní historii. A jelikož Baníkovci vyhráli v minulém kole na půdě poslední Staré Běle (1:0) tak budou určitě chtít doma potvrdit tyto tři důležité body, ale nebude to vůbec lehké, protože tým Vratimov disponuje silným mužstvem a bude to velmi těžké utkání, a to proto, že Biocel bude chtít napravit porážku 5:0 z hřiště Dolní Lutyně.

Jak již bylo zmíněno výše, Biocelu Vratimov patří 9. místo v tabulce při zisku 22 bodů a skóre 27:30.

Předzápasové statistiky:

Vzájemné zápasy:

Sezona 07/08: VRATIMOV – BANÍK 2:2, BANÍK – VRATIMOV 7:1

Sezona 08/09: VRATIMOV – BANÍK 3:4, BANÍK – VRATIMOV 6:0

Sezona 09/10: BANÍK – VRATIMOV 2:1, VRATIMOV – BANÍK 0:2

Sezona 12/13: VRATIMOV – BANÍK 2:0

Poslední zápasy obou soupeřů:

Stará Bělá – Baník 0:1 (22. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branka: 58. Kaleta
Baník: Hekera – Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Čoček – Široký, Kaleta, Dorozlo, Žyla D. (57. Pařík M.) – Béreš (77. Borka), Kociolek Jan (46. Novák)

Dolní Lutyně – Vratimov 5:0 (22. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)

Poslední vzájemný zápas:

Vratimov – Baník 2:0 (3. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branky: 14. a 43. Svěnčík
Vratimov: Kavulok – Skoupý, Kašuba, Klejnot (70. Bandy), Hybel (81. Stolařík), Svěnčík, Adámek, Hanzlík, Pojezdala (87. Toman), Vašnovský, Nováček
Baník: Hekera – Novák (74. Smiga), Věčorek A., Szmek, Neugebauer – Pařík M. (46. Kodenko), Korzeniowski, Dorozlo, Wojaczek (46. Žyla D.) – Kroužek, Kociolek Jan

Středeční těžké utkání má výkop tedy v 17 hodin a jako hlavní rozhodčí jej bude řídit Přeček Dušan, jako pomezní byli delegování pánové Beran Jan a Szkuta Pavel. Přijďte naše hráče ve středu v těžkém utkání podpořit!

Karvinský deník: Albrechtice – od bídy k solidnímu výkonu

Albrechtice – Další potřebné bodíky k průniku do první pětice získali v I. A třídě fotbalisté Albrechtic. Na půdě beznadějně poslední Staré Běle urvali hubenou výhru.

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň však měl k výkonu v první půli oprávněné výhrady. A velké. „Vůbec jsme nehráli to, co jsme si před utkáním řekli v kabině. Byl to mizerný poločas,“ zhodnotil Vychopeň albrechtické trápení, které vysvobodil až hvizd rozhodčího.

Po menším proslovu v šatně vyběhli na plac titíž fotbalisté, ale se zcela jiným přístupem. Poslední Ostravany už brali jako rovnocenné soupeře, se kterými je třeba o body tvrdě bojovat. A najednou to šlo.

Po pěkných křídelních akcích a zejména centrech do vápna musel být domácí gólman v daleko pozornějším postavení než v první části. Moc mu to ale nepomohlo. S chutí hrající Albrechtice se v 58. minutě ujaly vedení, když přetažený rohový kop Dorozla vrátil před bránu Kroužek a dorážející Kaleta se nemýlil – 0:1.

A hosté měli další možnosti. Béreš hlavičkou netrefil ideálně, Širokého pokus skončil v síti, ale ne té vnitřní za zády brankáře. „Dostávali jsme se rovněž k brejkům, kterým chybělo jen přesnější zakončení. Své o tom ví mladý Borka například,“ vybavil si trenér Vychopeň, který právě mladým talentům z řad albrechtického dorostu dává v dospělém fotbale šanci.

„Máme v týmu více takových hráčů, kteří se seznamují s mužským fotbalem a postupně se otrkávají. Tyhle zkušenosti jsou pro ně potřebné,“ hodnotí kouč Albrechtic přibývající starty místních mladíků.
Ti a jejich spoluhráči už vítězství v Ostravě udrželi, byť o něj mohli v posledních minutách přijít. „Jak už to tak bývá, po našich zahozených tutovkách se domácí dostali do slibné akce, naštěstí Jirka Kroužek, kterého jsem musel vinou absence dalších hráčů postavit do obrany, situaci obětavě vyřešil,“ oddechl si Tomáš Vychopeň, který si před jarem konkrétní cíl v podobě umístění mužstva nedával a nestanovuje si jej ani teď.

„Chceme prostě hrát v klidném středu tabulky daleko od nějakých starostí se záchranou. Připouštím ale, že mančafty jsou na sobě nalepené, takže pokud by se nám povedlo proniknout do první pětice, byli bychom za to rádi,“ naznačil albrechtické možnosti trenér Baníku.

Tento článek najdete i ZDE

Zdroj: Karvinský deník

Dorost porazil Vratimov jednoznačně 9:3

Naši dorostenci ve středu 8. května dohrávali odložené 17. kolo Krajské soutěže sk. B na domácí půdě s mužstvem Vratimova. Náš dorost tým Vratimova porazil jednoznačným výsledkem 9:3.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – FC Biocel Vratimov 9:3 (5:2)

Branky Baníku: Novák Václav 3, Izaiáš Tomáš 3, Jeriga Marek 2, Kociolek Jakub

Sestava Baníku: Zákutný Jan – Švec Stanislav, Gorgol Karel, Machýček Radim, Kloza Tomasz (Sliwka Daniel) – Hurych Jan (Kruczek Tomáš) – Chmiel Marek (Jonszta David), Kociolek Jakub, Žyla Marcin (Glac Rafael), Izaiáš Tomáš – Novák Václav (Jeriga Marek)

Trenér Jiří Lankočí: „Vratimov – předzápasového souseda v tabulce, jsme porazili naprosto jednoznačným výsledkem. Výkon celého mužstva asi nejen mě velmi potěšil. Věřím, že nám aktuální forma vydrží co nejdéle.“

Baník si v pohodě poradil s Vratimovem a zvítězil 3:0

V dohrávce 17. kola I. A třídy sk. B se Baník představil na domácí půdě proti Vratimovu. Do utkání lépe vstoupil Baník, který se také ve 32. minutě dostal do vedení zásluhou Tomáše Kalety. A další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 36. minutě na 2:0 zvýšil Radim Smiga. V dalším průběhu první půle si domácí náskok pohlídali a za tohoto stavu se tak šlo do kabin. I v druhém poločase byl Baník lepší mužstvo, a v 82. minutě se skóre měnilo potřetí, když se prosadil Jirka Kroužek. Ve zbytku utkání si domácí pohodlné vedení pohlídali a zvítězili tak 3:0.

FK Baník Albrechtice – FC Biocel Vratimov 3:0 (2:0)

Dvě slepené branky byly Baníku odměnou za aktivní projev

Trenér Vychopeň nemohl počítat opět se zraněným Věčorkem Alešem, pracovní povinnosti nepustily do zápasu Ondru Čočka a do utkání nemohl kvůli zranění zasáhnout ani Emil Béreš, a tak trenér dál poprvé v základní sestavě šanci Smigovi, který v mužské kategorii v dresu Baníku nastoupil poprvé od začátku a hned se odvděčil gólem. Ted už k samotnému utkání. První šance utkání přišla už ve 3. minutě, a to z kopačky hostujícího hráče Nováčka, který se dostal k míči v dobré pozici před branku, ale jeho pokus výborně zneškodnil brankář Hekera. Další šanci měli opět hosté. Ve 14. minutě vyslal Svěnčík přízemný centr, který se dostal ke Klejnotovi a ten měl před sebou prázdnou branku, ale gól z toho nebyl, protože výborným obranným zákrokem se prezentoval Široký, který nedovolil dostat míč do branky, míč se pak dostal mezi chumel hráčů a pak k Hekerovi, který míč chytil a uklidil, čím zamezil vstřelení branky. I když Vratimov měl v úvodu utkání dvě velké šance tak Baníkovci měli více ze hry a snažil se zatěžovat obranu hostí častými útoky. Po té tedy přišly šance Baníku, které pramenily z mírné převahy. V 18. minutě se prodral do šestnáctky Korzeniowski a vyslal střelu, která skončila těsně vedle vratimovské branky. V další šanci se objevil ve 22. minutě Smiga, který vyslal střelu, jeho střele však chyběla přesnost a větší razance. Za zmínku stojí i nebezpečná střela ve 26. minutě, kterou vyslal hostující Svěnčík. Brankář Hekera si ale s tímto pokusem poradil.  Baník měl více ze hry i nadále a snažil se zatěžovat obranu hostí častými útoky. Do 32. minuty žádnou šanci gólem, ale nevyužili. Ale ve 32. minutě to přišlo, brankář Hekera poslal dlouhý míč na Tomáše Kaletu, který se dostal krásně kličkou přes stopera Vratimova a bez problému střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání – 1:0! A o čtyři minuty později bylo ještě veseleji. Libor Novák obešel na pravé straně dva hráče Vratimova a vyslal před branku centr, kde se o něj hlavičkou postaral Radim Smiga a přesně mířeným zakončením poslal míč do opuštěné branky – 2:0! Dvě slepené branky tak daly Baníku poměrně slušný náskok. První část utkání tak skončila dvoubrankovým vedením Baníku.

I v druhém poločase byl na hřišti Baník lepším týmem. Baník tak vítězí 3:0

Hosté do druhého poločasu provedli jednu změnu v sestavě, místo Skoupého nastoupil Pojezdala. První pěknou akci druhé půlky předvedl Vratimov v 54. minutě, kdy Kašuba před úplně prázdnou brankou po slušném centru zprava nepochopitelně přestřelil. I když Vratimov měl ve druhém poločase první šanci, tak Baník byl opět na hřišti lepším týmem a za malou chvíli měl šanci Široký, jeho rána, ale skončila v rukavicích Kubaly. Hosté působili hodně odevzdaným dojmem a o útočné aktivitě směrem na Hekerovou branku nemohla být ani řeč. V 70. minutě trenér Vychopeň také poprvé střídal, když střelce první branky Kaletu nahradil Daniel Žyla. O dvanáct minut později zahrávali Baníkovci rohový kop. Dorozlo poslal míč do šestnáctky, který hráči Vratimova odvrátili jen k Markovi Paříkovi, který vrátil míč k lajně Dorozlovi, a ten vyslal na branku přesný centr, na který si ideálně naskočil Jirka Kroužek, a hlavou zavěsil přesně pod břevno Kubalovy branky a skóre se tak posunulo na 3:0! V závěru utkání měl ještě velkou šanci po přihrávce Širokého střídající Honza Kociolek, který střílel na branku Vratimova dokonce třikrát za sebou. Dvakrát trefil brankáře Kubalu a potřetí střílel těsně vedle. Baník si tak udržel čisté konto a porazil zaslouženě Vratimov 3:0. Vítězství Baníku Albrechtic sledoval i sympatický trenér Baníku Ostrava Martin Pulpit, který se přišel podívat na středeční utkání na náš stadion.

Branky: 32. Kaleta Tomáš, 36. Smiga Radim, 82. Kroužek Jiří, Rozhodčí: Přeček Dušan – Beran Jan, Szkuta Pavel, Počet diváků: cca 120

FK Baník Albrechtice: Hekera – Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák – Pařík M. (83. Borka), Dorozlo, Korzeniowski, Široký – Kaleta (70. Žyla D.), Smiga (76. Kociolek Jan). Trenér: Vychopeň Tomáš

FC Biocel Vratimov: Kubala – Hrdý, Skoupý P. (46. Pojezdala), Kašuba (86. Papala), Pohludka, Klejnot (76. Vašnovský), Hybel, Svěnčík, Hanzlík, Nováček, Pešek. Trenér: Salač Miroslav

Radim Smiga: Gól je jen takové malé plus, důležitější jsou tři body

V posledním utkání na domácí půdě s Vratimovem nastoupil Radim Smiga na postu útočníka místo zraněného Emila Béreše. A Radim Smiga dokázal, že si svou šanci zaslouží. To potvrdil i důležitým gólem ve 36. minutě na 2:0, když dostal do opuštěné vratimovské branky hlavou centr od Libora Nováka. Po vítězném utkání s Vratimovem jsme poprosili albrechtického odchovance o zhodnocení zápasu.

Radime, nad Vratimovem výhra 3:0, takže se zápasem asi musíte být spokojeni?

Tak určitě, myslím si, že utkání se nám docela povedlo, hráli jsme to, co chtěl trenér, dali tři branky a zaslouženě vyhráli. Konečně se taky vyhrálo doma. Jsme za tři body rádi.

Začátek utkání se nám příliš nevydařil, ale podržel nás brankáře Hekera a obranný zákrok Širokého…

Určitě, kdyby se tam hosté ujali vedení, zápas by mohl dopadnout všelijak, ale zaplať pánbůh, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.

Zdálo se, že ve druhém poločase jste měli i více fyzických sil než Vratimov?

Naším cílem bylo nedostat Vratimov do hry nějakou hloupou chybou a inkasovanou brankou, to si myslím jsme splnili. Pak jsme měli už utkání pevně ve svých rukou. Korunovali jsme to i třetím gólem. Oni moc příležitostí ve druhé půli neměli.

V dresu Baníku v mužské kategorii jsi nastoupil poprvé od začátku a hned v prvním utkání se ti podařilo vstřelit branku. Lepé sis to ani nepředstavoval?

Jsem rád za každou šanci, kterou dostanu. V utkání jsem se snažil odvést své maximum. Za vstřelenou branku jsem strašné rád, protože už ani nevím, kdy jsem naposledy dal v mistrovském utkání gól, ale je to jen takové malé plus. Důležitější je, že mužstvo má tři body.

Ty jsi tedy vstřelil druhý gól Baníku. Jak bys popsal tuto situaci?

Velký podíl na této brance patří Liborovi, který na pravé straně odvedl pořádný kus práce, když obešel dva hráče. Pak mi míč poslal přímo na hlavu a já ho jen usměrnil do opuštěné branky.

Jaký byl zápas z tvého pohledu celkově? A jaké máš po utkání osobní pocity z vlastní hry?

Myslím si, že jsme vyhráli zcela po zásluze, ale nesmíme usnout na vavřínech. Už v neděli nás čeká další zápas se Starým Městem, tímto bych chtěl pozvat všechny příznivce albrechtické kopané, aby nás přišli podpořit. Hodnotit svůj výkon je těžké, a raději to dělat nebudu, nechal bych to na trenérech.

Konečně se podařilo na jaře doma vyhrát, a to ještě výsledkem 3:0?

Jsme šťastní, že se to konečně povedlo, věrným fanouškům jsme to dlužili.

V neděli hrajeme opět doma, přijede Staré Město. S čím půjdete do tohoto zápasů?

Předvést dobrý výkon a získat všechny tři body.

A poslední otázka na závěr. Měl bys nějaký vzkaz pro fanoušky?

Aby na nás nezanevřeli, a chodili nás dál podporovat.

Radime, děkuji za rozhovor a přeji, ať se daří.

Děkuji

Karvinský deník: Albrechtice stoupají tabulkou vzhůru

Albrechtice – Fotbalisté albrechtického Baníku se po vítězné dohrávce s Vratimovem vyšplhali v tabulce I.A třídy už na třetí místo.

Středeční duel zvládli, vyjma začátků obou poločasů, na jedničku. Na míči byli častěji a aktivní hrou si vytvářeli šance. Tři z nich proměnili. Vratimovští své šance nevyužili, ale měli jich znatelně méně.

Trenér Albrechtic Tomáš Vychopeň diktoval svým svěřencům celý zápas snahu o rychlý přístup k protihráčům a bleskové zakončení. Tempo fotbal v domácím podání má sice ještě jisté mouchy, nezaujatý divák však mohl být s výkonem domácího mužstva spokojen. Na fotbal se rozhodně dalo dívat.

„Jsme rádi, že jsme potvrdili tři body zvenku. Teď mají cenu a zase jsme o něco blíže hranici čtyřiceti bodů, na kterou bychom rádi dosáhli,“ poznamenal po utkání trenér Vychopeň. „Škoda jen toho začátku, kdy nás Vratimov ohrozil, ale důležité bylo, že jsme ten první gól nedostali. Po našich brankách jsme už na hřišti dominovali a hráli to, co potřebovali,“ ohlížel se za utkáním.

Pokyny v kabině byly po vítězném poločase jasné. „Stále držet balon, přecházet do útoku a neztrácet míče. Právě to se nám zase tolik nedařilo. Pořád máme spoustu ztracených balonů vinou špatných přihrávek. Ale pracujeme na tom. Na dnešního soupeře to naštěstí stačilo,“ rekapituloval sezonní výhru číslo 8.

Problémy prý mužstvu ani nedělal středeční termín, tedy vložený zápas uprostřed týdne. „S anglickým týdnem nemáme problém. V Albrechticích je široký kádr. Neříkám, že máme na každý post adekvátní náhradu, ale nouzí o hráče netrpíme. Jeden dva takové zápasy se dají zvládnout. A troufnu si říct, že v našem podání můžeme absolvovat i více takových dohrávek. Fyzicky jsme na tom slušně,“ domnívá se Vychopeň.

Bylo to vidět i v posledních dvaceti minutách středečního duelu, kdy měli Albrechtičtí nad soupeřem navrch. Těžit přitom mohou nejen z kondiční, ale i herní formy. „Přípravu jsme měli dobře rozehranou, ale odložené zápasy nám herní rytmus trochu nabouraly. Ještě to není ono a zejména mladí hráči se s tím nebyli schopni vypořádat tak jako ti zkušenější. Já osobně proto čekám v poslední třetině jara, až se naše hra ustálí, ještě zlepšení,“ je Tomáš Vychopeň optimista.

Tento článek najdete i ZDE

Zdroj: Karvinský deník

Karvinský deník: Miloš Široký: V Albrechticích jsem spokojený

Albrechtice – Někdejší útočník fotbalové Orlové Miloš Široký je v rámci I.A třídy nadstandardním hráčem. O svých kvalitách přesvědčil i ve středu, kdy pomáhal albrechtickému týmu v dohrávce 17. Kola zdolat Vratimov.

Miloši, dohrávku jste zvládli, dá se říci, s přehledem. Nebo jste to na hřišti vnímali jinak?

Nebylo to úplně jednoduchý zápas, museli jsme zabrat. Měli jsme za úkol napadat hned od začátku a získávat míče. Jsme silní, když mám balon pod kontrolou. Pomohl nám úvodní gól. Když jsme přidali druhý, uklidnili jsme se a pak už bylo jen důležité pohlídat si začátek druhé půle.

Právě v něm ale Vratimov docela zlobil…

Vratimov nás v úvodních minutách první i druhé půle ohrozil, to je pravda. Sám jsem tam dokonce zachraňoval jednu situaci na brankové čáře. Utkání mohlo mít jiný průběh, naštěstí nemělo. Góly jsme dávali my.

A většinu nebezpečných akci jste táhli po levé straně, kde jste operoval právě vy. Je vaším úkolem starat se o ofenzivu?

Ano, ale není to jen o tom. Viděli jste sami, že i brankáře Hekera mě často nabádal k tomu, abych nezapomínal na hru dozadu. V roli útočícího hráče se cítím lépe, ale musím také dodržovat pokyny. Nemůžu si na palce dělat, co chci. Herní disciplína je důležitá.

Zdálo se, že Vratimiov v poslední čtvrthodince šlape vodu. Můžete to potvrdit?

Řekl bych, že ano. Fyzický jsme na tom byli lépe než soupeř, ten už ke konci odpadl. Ale i já jsem pletl Baham. Když se pořád hrálo nahoru dolů, už jsem to cítil.

Ale se zápasem uprostřed týdne jste neměli problém?

To opravdu ne. Těžíme z kvalitní zimní přípravy. S ní jsme byli všichni spokojeni, včetně trenéra.

Bavíte se v kabině se spoluhráči o nějakých konkrétních cílech pro tuto sezonu?

Trenérova i naše vize je uhrát čtyřicet bodů a vrchní třetinu tabulky. Příští rok, po nějakém vhodném doplnění, bychom se ale chtěli prát o přední příčky. V Albrechticích už vyšší soutěže bývalý, moli bychom s rukama vrátit do obce aspoň krajský přebor.

I vy osobně máte zkušenosti s vyššími soutěžemi, je to tak?

Ano, mám na kontě nějakých pět roků v divizi. Teď jsem ale už druhým rokem hráčem Albrechtic a jsme rád, že jsem tady. Mám v šatně výborný kolektiv, který se za poslední dva roky obměnil jen minimálně. Zdravé jádro zůstává (úsměv).

Prokazujete zlepšenou formu, stejně jako sousední Stonava. Jak se těšíte na jarní derby?

To přijde v předposledním kole (9. června – pozn. aut.) a určitě se bude na co dívat. Soupeř posílil, předvádí slušnou hru. My jsme u něj na podzim po vynikajícím výkonu vyhráli 3:0, takže nám to určitě budou chtít odvést. Doma ale chceme vyhrát.

Z Albrechtic se body nevozí?

No, letos to zase tak neplatí. Teď na jaře jsme vyhráli vůbec poprvé a na podzim to taky nebyl žádna sláva. Proto na nás trenér apeloval, abychom duel s Vratimovem bezpodmínečně zvládli, a potěšili tak naše fanoušky. Pro neděli, kdy hostíme Staré Město, platí to samé – chceme tři body, ať se nám lepé dýchá a do zápasů mohou ve větší míře naskakovat naši mladí.

Je úkole vás, starších zkušenějších hráčů, usměrňovat a pomáhat na hřišti mladíkům?

Přesně tak, naši mladí jsou šikovní, dneska třeba naskočil po roce a půl do hry Radim Smiga a hned se odvděčil golem. Naskakují ale i další, což je správné. Poctivě trénují a zaslouží si šanci.

Zdroj: Karvinský deník

Baník se doma utká se Starým Městem. Nasází opět tři branky?

Po středečním domácím utkání, ve kterém smetli Baníkovci tým Vratimova vítězstvím 3:0, čeká tým Tomáše Vychopně další domácí zápas. Tentokrát bude roli soupeře Baníku zaujímat TJ DURMAN Staré Město. Staroměští se pod vedením trenéra Libora Barana v letošní sezoně poměrně trápí a pohybují se až v druhé polovině tabulky. Naopak Baník, zdá se, chytl formu a na sérii tři zápasů bez porážky budou jistě chtít navázat dalším kvalitním výkonem a především bodovým ziskem. Nedělní další těžké utkání má výkop v 16.30 hodin.

Po středeční domácí výhře s Vratimovem se Baník dostal na třetí místo

Třetí zápas v sedmi dnech čeká svěřence trenéra Vychopně. Zatím poslední utkání sehráli baníkovci ve středu, kdy se představili na domácím hřišti proti Vratimvou v rámci dohrávky 17. kola. Zápas byl soubojem týmů z opačných pólů tabulky a Baník tak šel do utkání jako favorit. Tuto svou roli také potvrdil, když se v prvním poločase po brankách Tomáše Kalety a Radima Smigy. Pojistku tří bodů v podobě třetí branky poté přidal v 82. minutě Kroužek a Baník si tak připsal tři body za pohodové vítězství.

Baník tak drží, tři zápasovou sérii bez porážky. K dnešnímu dni má na svém kontě 30 bodů, které mu při skóre 25:23 a bilanci zápasů 8-6-5 vynáší skvělé 3. místo. Nejlepším střelcem mužstva je Tomáš Věčorek, který zaznamenal čtyři trefy.

Staré Město bojuje o záchranu

Ve zcela opačné pozici než sokolovský Baník se nachází fotbalový klub ze Starého Města u Frýdku-Místku. Staré Město totiž každý týden bojuje o každý bodík, jelikož jejich pozice v tabulce nevypadá nikterak příznivě. Staré Město si totiž v jarní části I. A třídy sk. B zatím připsalo jen tři body za tři remízy, a to za domácí remízu se Šenovem (2:2), v Raškovicích (1:1) a v Čeladné (1:1). Jinak Staré Město prohrálo v Brušperku (5:0) a doma s Bystřicí (1:3). Staré Město tak v jarní části stálé čeká na první tři body a doufejme, že bude dále čekat i po nedělním utkání.

Když k nevalným výsledkům Starého Města přičteme i jeho podzimní působení v I. A třídě sk. B, vychází nám z toho, že Staré Město se krčí na 12. místě v tabulce, které drží se ziskem 20 bodů a pasivním skóre 23:48 s bilanci zápasů 5-5-8.

Předzápasové statistiky:

Vzájemné zápasy:

Sezona 10/11: BANÍK – STARÉ MĚSTO 3:1, STARÉ MĚSTO – BANÍK 2:1

Sezona 11/12: BANÍK – STARÉ MĚSTO 1:3, STARÉ MĚSTO – BANÍK 1:1

Sezona 12/13: STARÉ MĚSTO – BANÍK 1:1

Poslední zápasy obou soupeřů:

Baník – Vratimov 3:0 (17. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branka: 32. Kaleta, 36. Smiga, 82. Kroužek
Baník: Hekera – Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák – Pařík M. (83. Borka), Dorozlo, Korzeniowski, Široký – Kaleta (70. Žyla D.), Smiga (76. Kociolek Jan)

Staré Město – Bystřice 1:3 (22. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)

Poslední vzájemný zápas:

Staré Město – Baník 1:1 (10. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branky: 90+1. Baroš – 89. Dorozlo
Staré Město: Smolík – Bílek, Hrtoň, Slíva, Talaš, Kozel (46. Baroš Jan), Šafranko, Prokeš, Radko, Kaňok (73. Blažek), Papaj
Baník: Jaček – Wojaczek, Věčorek A., Věčorek T., Novák (68. Smiga) – Široký, Korzeniowski (78. Třaskalík), Dorozlo, Žyla D. – Kroužek, Wojtyna (55. Kociolek Jan)

Nedělní další těžké utkání má tedy výkop v 16.30 hodin a jako hlavní rozhodčí jej bude řídit Hubert Lukáš, jako pomezní byli delegování pánové Kret Martin a Bednář Marcel. Delegátem utkání je Javín Břetislav. Přijďte naše hráče v neděli v dalším těžkém utkání podpořit!

Výsledky všech víkendových utkání našich týmů

Přinášíme vám tradičný přehled všech výsledků našich týmů, které svá utkání odehrály o tomto víkendu. Dorostenci vyhráli na domácí umělé trávě se Starým Městem 2:1. Starší a mladší žáci vyhráli na půdě Orlovské Slavie B. Starší vyhráli 3:1 a mladší 5:3. Starší přípravka ve čtvrtek vyhrála doma s Horní Suchou 8:5.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – TJ DURMAN Staré Město 2:1 (1:0)

Branky Baníku: Kociolek Jakub 2

Sestava Baníku: Zákutný Jan – Sliwka Daniel, Gorgol Karel, Machýček Radim, Švec Stanislav – Hurych Jan – Chmiel Marek (Jonszta David), Bilan Václav (Jeriga Marek), Kociolek Jakub, Izaiáš Tomáš (Kloza Tomasz) – Kruczek Tomáš (Novák Václav)

Trenér Jiří Lankočí: Po gólových hodech z předchozích dvou zápasů (nastříleli jsme celkem 15 gólů), přišlo tentokrát střelecké trápení. V utkání hraném na umělé trávě jsme celý zápas dobývali branku Starého Město, ale více než dva góly Kuby Kociolka jsme nevstřelili. Naopak soupeř se dvakrát objevil v našem pokutovém území a byly z toho dvě penalty. Naštěstí tu první za stavu 0:0 Honza Zákutný zneškodnil. Přesto jsme vítězství uhájili a získali další 3 body do tabulky.

.

FK Slavia Orlová Lutyně B – FK Baník Albrechtice (Starší žáci) 1:3 (1:1)

Branky Baníku: Mička Jakub, Kvapil Michal, Hřivnáč Tomáš

Sestava Baníku: Koziel Viktor – Machaczek Dalibor, Kubíček Dominik, Robenek Dominik – Kubica Tomáš, Mokrosz Jan, Hřivnáč Tomáš – Parchanský Patrk, Adamec Lukáš – Mička Jakub, Kvapil Michal. Střídali: Neuman Vladimír, Konczyna David, Pasz Piotr

Trenéři Jaroslav Kvapil a Vladislav Szostok: „Předem než začneme hodnotit dnešní utkání tak bych chtěl poděkovat všem klukům, kteří pomohli k vydřeným bodům!!! Kluci všichni plnili do puntíku, co jsme si v kabině řekli a přidali k tomu bojovnost, se kterou si soupeř vůbec nevěděl rady. Byla radost se na to koukat. Když (potupená) Orlová proti nám postavila hráče z A týmu, ale nebylo jim to nic platné. V prvním poločase jsme se ujali vedení, když branku vsítil Mička po přihrávce Kvapila. Ke konci prvního poločas Orlová vyrovnala na 1:1 po našem zaváhání a špatné domluvě v obraně. Do druhé půle nastoupil ten samý tým, ale ještě s větším odhodláním vyhrát, a to se také potvrdilo, kdy se sám osamocen Kvapil na malém vápně nemýlil. Ve finál třetí branku vstřelil Hřivnáč, kterému přesně nabyl Kvapil a Hřivnáč tak upravil skóre v náš prospěch 1:3. Borci udělali jste velký krok. Dík (Oproti minulému kolu to byla – alfa a omega)“

.

FK Slavia Orlová Lutyně B – FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) 3:5 (1:2)

Branky Baníku: Gabrhel Jakub 3, Uhrin Daniel, Daněk Sebastian

.

FK Baník Albrechtice (Starší přípravka) – TJ Depos Horní Suchá 8:5

Branky Baníku: Uhrin Robin 5, Rylko Martin 2, Kvapil Jiří

Baník deklasoval Staré Město 4:0

Na domácím hřišti Baníkovci ve 23. kole I. A třídy sk. B se Starým Městem začali dobře a Baník tak šel ve 26. minutě do vedení zásluhou Korzeniowského. Ve 37. minutě na 2:0 zvýšil opět Korzeniowski a zaznamenal druhý gól v utkání. Ve druhém poločase Baník kontroval hru a přidal ještě dvě branky, a to v 68. minutě z kopačky Marka Paříka a na konečných 4:0 upravil v 90. minutě Béreš Emil. Baníkovci si tak snadno připsali další tři body za vítězství 4:0.

FK Baník Albrechtice – TJ DURMAN Staré Město 4:0 (2:0)

Kouč Baníku Tomáš Vychopeň nemohl opět počítat do utkání se zraněným Alešem Věčorkem a s Ondrou Čočkem, kterého do utkání opět nepustili pracovní povinnosti. Trenér Baníku mohl ale počítat již s uzdraveným Emilem Bérešem. Baníkovci nastoupili do zápasu se stejnou sestavou jak ve středečním utkání s Vratimovem.

Do zápasu vstoupil Baník aktivně a držel více míč na kopačkách než soupeř. Začátek ale žádnou nebezpečnější šanci nepřišel. To se změnilo až ve 26. minutě. Po lajně se krásně uvolnil do šestnáctky Libor Novák a poslal před branku centr, který se dostal na kopačky Korzeniowského a ten poslal míč do sítě – 1:0. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, když si na centr z pravé strany naskočil Kaleta a v dobré pozici hlavou trefil jen brankáře Starého Města. Baníkovci začali už od začátku utkání fotbalisty Starého Města přehrávat, byli aktivnější. Staroměští hráči působili na hřišti velmi špatným dojmem. Do žádných šancí a zakončení se téměř nedostávali, a tak bylo jen otázkou, kdy přidají hráči Baníku další branku. Další branka v utkání mohla přijít ve 31. minutě z kopačky Radima Smigy, ale jeho pokus skončil jen těsně vedle hostující branky, a tak by stav stále 1:0. Ve 37. minutě se skóre změnilo. Na levé stráně se opět uvolnil přes hostujícího obránce dobře hrající Libor Novák a poslal centr před branku. Tento centr se dostal opět na kopačky Korzeniowského, který se ani podruhé nemýlil a poslal míč do sítě a zaznamenal svůj druhý gól v utkání – 2:0. Poslední šance prvního poločasu přišla ve 43. minutě, a to z kopačky hostujícího Kozela, který z hranice šestnáctky vyslal nebezpečnou střelu, kterou brankář Hekera musel vyrazit na roh. První poločas tak skončil zaslouženým výsledkem 2:0 pro Baník.

Druhou půli začali lepé hosté, kteří se snažili alespoň snížit a zdramatizovat utkání. Ve 48. minutě se to malém povedlo. Po chybě Tomáš Wojtyny se totiž řítil sám na branku Blažek, hostující útočník tuto šanci, ale nevyužil, protože ho vychytal brankář Hekera. V 51. minutě přišla další šance, po centru se po míči ve vápně před brankou natahoval jeden z hostujících hráčů, ale naštěstí se k míči nedostal, protože Široký posla míč do bezpečí. Tohle byla poslední šance v zápase Starého Města, poté dominovalo na hřišti jen jedno mužstvo, a to domácí Baník, který měl na kontě několik šanci. První šance Baníku ve druhém poločase přišla v 56. minutě, kdy David Dorozlo vyslal velmi nebezpečnou střelu, která proletěla jen těsně mimo vedle hostující branky. Další šanci na změnu skórem měl Kroužek, který se prokličkoval krásně do šestnáctky, kde se objevil až před brankářem, kterému udělal kličku a pak střílel na prázdnou branku, ovšem jeho pokus v bráně neskončil, protože míč na brankové čáře dostal do bezpečí jeden z obránce Starého Města. Baník tak stálé čekal na třetí branku v utkání. Třetí branky v utkání se Baník přece jen dočkal, a to v 68. minutě, kdy střídající Béreš se velmi dobře uvolnil přes obránce a nacentroval míč před branku, kde se k míči dostal Marek Pařík, a ten si s tímto centrem poradil a navýšil skóre Baníku – 3:0. Baníku to ale nestačilo, stále měl hlad po gólech. Blízko dalšího gólu byl Baník v 73. minutě, ale Miloš Široký svoji šanci neproměnil. V 81. minutě měl další šanci Baníku střídající Béreš, který dostal od Marka Paříka přihrávku před branku, ovšem míč do branky nedostal, protože těsně minul hostující bránu. Poté měl Baník další šanci, a to Danek Žyla, který vyslal z hranic pokutového území dobrou střelu, se kterou si, ale Smolík poradil, a tak skóre utkání bylo stálé 3:0. Skóre utkání se přece ještě jen změnilo. V 90. minutě po samostatné akci zamířil přesně míč do branky o břevno Béreš – 4:0. Zbytek zápasu již žádné významné momenty nepřinesl, a tak se Baník může radovat z dalšího vítězství, které bylo zcela zasloužené.

Branky: 26. a 37. Korzeniowski Marek, 68. Pařík Marek, 90. Béreš Emil, ŽK: 14. Věčorek Tomáš, 89. Wojtyna Tomáš – 89. Kaňok Vítězslav, Rozhodčí: Hubert Lukáš – Kret Martin, Bednář Marcel, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Hekera – Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák – Pařík M. (82. Žyla D.), Dorozlo, Korzeniowski, Široký – Kaleta (75. Kociolek Jan), Smiga (57. Béreš). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ DURMAN Staré Město: Smolík – Kaňok (89. Kuča), Radko, Kmošťák, Chyba, Kozel (70. Meca), Šafranko, Prokeš (85. Garba), Blažek, Talaš, Smítal. Trenér: Baran Libor

Baníkovci jedou na hřiště Brušperku

Poté, co si albrechtický Baník připsal čtvrtou jarní výhru, kterou získal na domácí půdě, se svěřenci trenéra Tomáše Vychopně představí na půdě soupeře. Tentokrát náš tým zavítá do Brušperku, kde se utká s tamním týmem. Baník si vítězstvím po minulém kole udržel třetí příčku v tabulce. Brušperk prožívá velmi vydařenou sezonu. Na jaře Brušperk ještě neprohrál a drží tak druhou pozici v tabulce. Podzimní střetnutí skončilo na hřišti Baníku bezbrankovou remízou, a tak se dá očekávat opět velký boj o body. Baníkovce tak určitě nečeká nic lehkého.

Baník drží čtyři zápasovou neporazitelnost

Sedm jarních zápasů, čtyři vítězství, dvě remízy, jedná porážka. Skóre 12:6. 14 získaných bodů. To je bilance albrechtického Baníku v probíhající druhé polovině letošní sezony. Zatím poslední utkání odehráli baníkovci na domácí půdě se Starým Městem. Tento souboj vyzněl lépe pro Baník, který si vítězství 4:0 zajistil díky brankám Korzeniowského Marka, který se trefil dvakrát do sítě Starého Města již v prvním poločase a ve druhém poločase potvrdili zaslouženě vítězství ještě Pařík Marek a Béreš Emil. Baník si tak připsal do tabulky zaslouženě tři body.

Tímto vítězstvím si Baník upevnil svoji třetí pozici v tabulce. Tu drží před aktuálně čtvrtými Smilovicemi (jeden zápas k dobru) jen o jeden bod se ziskem 33 bodů při bilanci zápasů 9 – 6 – 5 a aktivním skóre 29:23. Nejlepším střelcem týmu je čtyřgólový Tomáš Věčorek.

Co se týče pohledu tabulkou vzhůru, zjistíme, že Baník ztrácí na vedoucí Vendryní (jeden zápas k dobru) čtyři body a na druhý Brušperk (dva zápasy k dobru) dva body. Právě s druhým Brušperkem se Baník střetne v tomto kole.

Brušperk půjde na Baník s velmi dobrou formou a jarní neporazitelnosti

Že baníkovce nečeká v Brušperku nijak snadná práce, dosvědčuje pohled na poslední výsledky brušperského týmu. Tým kolem trenéra Leona Dostalíka totiž na jaře ještě nepoznal hořkost porážky a zápas od zápasů sbírá body. Poprvé na jaře se tým Brušperku představil na hřišti poslední Staré Běle, kde Brušperk vyhrál 1:3. Po výhře ve Staré Běle se Brušperk představil poprvé v jarní části doma, kdy se střetl se Starým Městem. A se Starým Městem hráči Brušperku vyhráli hladce vysokým výsledkem 5:0. Po domácí výhře 5:0 se Brušperk představil třikrát na hřištích soupeřů. Nejprve si Brušperk odvezl vítězství z Raškovic (0:2) a pak následovala remíza, a to v Dolní Lutyňi (1:1). Minulý týden tým Brušperku remízoval v Bystřici 2:2.

Brušperk, se jak vidno, prezentují ofenzivním pojetím fotbalu, při kterém se jim daří střílet velké množství branek – vždyť útok Brušperských je s 42 vstřelenými brankami čtvrtý nejlepší v celé soutěži. Musíme ještě dodat, že Brušperk má nejlepší obranu v soutěži, co se týče obdržených branek, protože sobotní soupeř Baníku obdržel nejmíň branek, a to 19. Nejlepším střelcem týmu je zkušený střelec Michal Galajda (12 branek), následovaný dalším hráčem Demelem. Ten se zatím trefil devětkrát. V Brušperku vsází na dravé mládí; nejstarším členem kabiny je totiž Vančo (ročník 1981), kterého naši fanoušci znají za působení v dresu Baníku ještě v divizi.

Dopřejme si ještě krátký pohled na tabulku. V té jsou Brušperští na výborném 2. místě, které drží s 35 body na kontě. To vše při skóre 42:19 a bilanci utkání 10 – 5 – 3.

Předzápasové statistiky:

Vzájemné zápasy:

Sezona 10/11: BANÍK – BRUŠPERK 2:0, BRUŠPERK – BANÍK 2:1

Sezona 11/12: BANÍK – BRUŠPERK 3:1, BRUŠPERK – BANÍK 2:0

Sezona 12/13: BANÍK – BRUŠPERK 0:0

Poslední zápasy obou soupeřů:

Bystřice – Brušperk 2:2 (23. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branky: 8. Cienciala, 33. Faruga – 58. Vodvářka, 65. Galajda
Brušperk: Drobec – Cigánek, Vančo, Makúch J., Manďák – Vodvářka, Polášek, Blahut, Demel – Šlesinger, Galajda_

Baník – Staré Město 4:0 (23. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branky: 26. a 37. Korzeniowski, 68. Pařík M., 90. Béreš
Baník: Hekera – Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák – Pařík M. (82. Žyla D.), Dorozlo, Korzeniowski, Široký – Kaleta (75. Kociolek Jan), Smiga (57. Béreš)

Poslední vzájemný zápas:

Baník – Brušperk 0:0 (11. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Baník: Jaček – Wojaczek (79. Smiga), Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. – Pařík M., Korzeniowski, Dorozlo (46. Dian), Široký – Kroužek, Kociolek Jan (72. Wojtyna)
Brušperk: Drobec – Cigánek, Vančo, Makúch, Manďák – Vodvářka, Havránek, Šlesinger (82. Horký), Pindor – Galajda, Sítek (66. Koval)

Sobotní verlmi těžké utkání má tedy výkop v 17.00 hodin a jako hlavní rozhodčí jej bude řídit Takáč Tibor, jako pomezní byli delegování pánové Seidler René a Žáček Marek. O tom jak dopadne tento velmi zajímavý, ale těžký zápas vás budeme co nejrychleji informovat.

Baník nestačil na Brušperk, prohrál s ním 0:2

V sobotu 18. května nastoupili k mistrovskému utkání 24. kola I.A třídy albrechtičtí fotbalisté na hřišti Brušperku, který chtěl potvrdit svou výbornou aktuální formu. V prvním poločase toho k vidění příliš nebylo, oba týmy se soustředily spíše na defenzívu, ale i tak bylo k vidění pár šanci, které měli většinou domácí hráči, kteří byli více u míče. Po necelých pětadvaceti minutách druhé půle udeřili domácí, když Blahut přesnou střelou pokořil Jačka v brance Baníku. V 83. minutě přidal druhý gól střídající Staněk a rozhodl o zaslouženém vítězství Brušperku 2:0. Baníkovci tak po čtyřech utkáních nebodovali a z Brušperku odjíždějí s prázdnou.

SK Brušperk – FK Baník Albrechtice 2:0 (0:0)

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň poslal do utkání totožnou základní sestavu jako před týdnem v domácím utkání se Starým Městem. Z minulého domácího utkání chyběl v sestavě Baníku brankář Aleš Hekera, kterého nahradil Jan Jaček a Miloš Široký, místo kterého nastoupil v základní sestavě Danek Žyla. Do utkání nemohl opět nastoupit zraněný Aleš Věčorek a ani Ondra Čoček, kterého do hry opět nepustili pracovní povinnosti.

První poločas nabídl opatrný fotbal, hodně nepřesných přihrávek na obou stranách. Ani jedno z mužstev se nepouštělo do ofenzivních manévrů a oba týmy raději spoléhaly na zajištěnou obranu. Více ze hry mělo, ale domácí mužstvo, které mělo první šanci v 5. minutě, když si střelecký pokus připsal hlavičkující Šlesinger, ale Jačka nepřekonal. V další šanci se objevili opět domácí, ale hlavičkující Vodvářka přesně nemířil. V 20. minutě přišla šance Galajdy. S jeho skákavou střelou si však pozorný Jaček poradil. Na opačné straně se dostal do první šance Baníku po rohu Korzeniowski, který se opřel do odraženého míče, který skončil jen těsně vedle domácí branky. Domácí zahrozili po rohu střílejícím Galajdou, ovšem jeho pokus šel těsně mimo. A když neprostřelil v poslední vážnější šanci prvního poločasu domácí Manďák brankáře Jačka ani na dvakrát, tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas vyšel o poznání lépe domácímu týmu. První vážnější šance, ze které byl gól, přišla až v 70. minutě. Baníkovský Wojtyna na polovině ztratil míč a domácí podnikli rychlý protiútok, který využili a otevřeli skóre utkání. Střelec branky byl Blahut, který dostal přihrávku před branku od svého spoluhráče a přesnou střelou na vzdálenější tyčku překonal Jačka – 1:0. Po vstřelené brance se trenér Vychopeň snažil oživit hru Kociolkem Honzou, který přišel místo Tomáše Kalety. Do hry se dostal i Ondra Hanzel, jenže k vyrovnání to nevedlo. Naopak v 74. minutě měl gól na kopačce Makúch, ale jeho střela hlavou šla těsně mimo hostující branku. V 83. minutě přidal Brušperk další branku. Blahut vysunul za obranu střídajícího Staňka, a ten přesnou střelou navýšil domácí vedení – 2:0. Do konce utkání se již nic zajímavého nestalo. Zápas tak skončil zaslouženou výhrou Brušperku 2:0.

Branky: 70. Blahut Jan, 83. Staněk Lukáš, ŽK: 42. Kroužek Jiří, 75. Novák Libor, Rozhodčí: Takáč Tibor – Seidler René, Žáček Marek, Počet diváků: cca 200

SK Brušperk: Drobec – Cigánek, Vančo, Makúch J., Manďák – Vodvářka (20. Ručka), Havránek (68. Koval), Blahut, Demel – Šlesinger (76. Staněk), Galajda. Trenér: Dostalík Leon

FK Baník Albrechtice: Jaček – Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák – Pařík M., Dorozlo, Korzeniowski, Žyla D. (77. Hanzel) – Kaleta (73. Kociolek Jan), Smiga (46. Béreš). Trenér: Vychopeň Tomáš

Přehled víkendových výsledků našich týmů

V našem přehledu víkendových výsledků najdete informace o tom, jak dopadlo snažení našich hráčů v jejich víkendových vystoupeních. Dorost si na jaře připsal druhou porážku po prohře na půdě Interu Petrovic 3:2. Starší a mladší žáci opět bodovali naplno. Starší žáci vyhráli 6:1 s Karvinou C a mladší žáci stejného soupeře porazili 5:1. Starší přípravka vyhrála vysokým výsledkem na půdě Slovanu Havířov, a to 20:3. Více uvnitř článků.

TJ Internacionál Petrovice – FK Baník Albrechtice (Dorost) 3:2 (2:0)

Branky Baníku: Izaiáš Tomáš, Kociolek Jakub

Trenér Jiří Lankočí: „V neděli jsme prohráli s Petrovicemi 3:2. Na jednu stranu je třeba říci, že jsme hráli rozhodně s nejlepším týmem v soutěži, na druhou stranu soupeř měl pouze 11 hráčů a do 2. poločasu se jim ještě jeden zranil, takže 45 minut hráli o 10 lidech. Proto prohra mrzí. Ovšem hrát proti 10, do plných a za stavu 0:2 je velmi složité i pro mnohem vyspělejší týmy. V utkání jsme nevypustili ani minutu, bohužel nedali jsme spoustu šancí a dostali hloupé góly.“

.

FK Baník Albrechtice (Starší žáci) – MFK OKD Karviná C 6:1 (4:0)

Branky Baníku: Kvapil Michal 4, Hřivnáč Tomáš 2

.

FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) – MFK OKD Karviná C 5:1 (4:1)

Branky Baníku: Neuman Vladimír 2, Navrátil Jan 2, Uhrin Daniel

Trenér Martin Čižmář: „Kluci podali dobrý výkon, a to hlavně v prvním poločase. Výsledek 5:1 je zasloužený, ale výsledek mohl být o hodně vyšší, protože kluci neproměnili hodně šanci, ale i tak zaslouží pochválit. Jen tak dál.“

.

TJ Slovan Havířov – FK Baník Albrechtice (Starší přípravka) 3:20

Branky Baníku: Uhrin Robin 6, Gabrhel Vojtěch 4, Neuman Daniel 2, Kvapil Jiří 2, Klimsza Alexander 2, Dědík Lukáš, Pasz Sebastian, Rylko Martin, Grabowski David

Další zápas doma se blíží! Přijede Bystřice

Po dvou týdnech čeká tým Baníku Albrechtic další domácí utkání. Poté, co družina Tomáše Vychopně prohrála v Brušperku 0:2, zavítá do Albrechtic v neděli 26. května TJ Bystřice. Mužstvo z Bystřice se v současnosti nachází na sedmém místě tabulky a má na svém kontě třicet bodů. Je tedy jasné, že baníkovce čeká v nedělním odpolední další velmi důležitý zápas. Přijďte tak od 17:00 povzbudit na albrechtický stadion, abyste pomohli našemu týmu získat důležité vítězství!

Čtyř zápasová neporazitelnost Baníku skončila v Brušperku

Čtyři zápasy. Tak dlouho trvala neporazitelnost Baníku. To se změnilo minulou sobotu, kdy se albrechtičtí představili na půdě druhého týmu tabulky, a to v Brušperku. Utkání rozhodli domácí ve druhém poločase, kdy se nejdříve v 70. minutě postaral o úvodní branku utkání Blahut a v 83. minutě pečetil vítězství domácích Staněk. Baník na nepříznivý stav nedokázal reagovat a tak si Baník odvezl z Brušperku druhou jarní porážku.

Pozitivem zápasu však může být fakt, že mezi tři tyče se v dresu Baníku opět postavil Jan Jaček, který se tak do hry vrátil po zranění. Baník si po bodové ztrátě v tabulce pohoršil o jednu pozici – po 21 odehraných utkáních (některé týmy mají odehráno 20 utkání) se tak Baník nachází na 4. místě, a to se ziskem 33 bodů při bilanci zápasů 9 – 6 – 6 a aktivním skóre 29:25. Nejlepším střelcem Baníku je čtyřgólový Tomáš Věčorek.

Bystřice drží sedmi zápasovou neporazitelnost, to znamená, že Bystřice v jarní části ještě nepoznala hořkost porážky

Baníkovce nečeká na domácí půdě nijak snadná práce, to dosvědčuje pohled na poslední výsledky Bystřice. Tým kolem trenéra Miloše Koloničného totiž na jaře zápas od zápasů získává body a na jaře nepoznal ještě hořkost porážky. V prvních dvou utkáních jara si Bystřice připsala dvě remízy, doma se Šenovem (1:1) a v Petřvaldě na Moravě (1:1). Pak mužstvo trenéra Koloničného vyhrálo na domácí půdě s poslední Starou Bělou výsledkem 2:1. V dohrávce 16. kola se Bystřice představil ve středu 1. Května na hřišti Vratimova, odkud Bystřice odjížděl s jedním bodem za remízu 2:2. Po remíze ve Vratimově čekal hráče Bystřice zápas na půdě Starého Města. Tento zápas hráči Bystřice zvládli a vyhráli 3:1. V posledních dvou utkání si Bystřice připsala dvě remízy. Nejdříve Bystřice doma remízovala s Brušperkem 2:2 a minulý týden tým Bystřice stejným výsledkem remízoval na hřišti týmů TJ Pražmo-Raškovice.

Dopřejme si ještě krátký pohled na tabulku. V té jsou Bystřičtí na 7. místě, které drží s 30 body na kontě. To vše při skóre 35:36 a bilanci utkání 8 – 6 – 6. Nejlepším střelcem Bystřice je čtrnácti gólový Jiří Lachowicz.

Pár zajímavosti před nedělním utkáním

Tým Bystřice má na rozdíl od Baníkovců jedno utkání k dobru tudíž se jedná v neděli o velmi důležité utkání pro oba týmy. Zajímavosti je i to, že Bystřice od posledního utkání podzimní části, kdy se střelo právě s Baníkem a prohrálo na domácí půdě výsledkem 2:1, tak od tohoto střetnutí drží sedmi zápasovou sérii bez porážky, to tedy znamená, že mužstvo Bystřice na jaře ještě nepoznalo hořkost prohry.

Předzápasové statistiky:

Vzájemné zápasy:

Sezona 07/08: BYSTŘICE – BANÍK 0:3, BANÍK – BYSTŘICE 7:0

Sezona 10/11: BYSTŘICE – BANÍK 3:1, BANÍK – BYSTŘICE 1:0

Sezona 11/12: BYSTŘICE – BANÍK 1:2, BANÍK – BYSTŘICE 2:2

Sezona 12/13: BYSTŘICE – BANÍK 1:2

Poslední zápasy obou soupeřů:

Brušperk – Baník 2:0 (24. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branky: 70. Blahut, 83. Staněk
Baník: 
Jaček – Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák – Pařík M., Dorozlo, Korzeniowski, Žyla D. (77. Hanzel) – Kaleta (73. Kociolek Jan), Smiga (46. Béreš)

Pražmo-Raškovice – Bystřice 2:2 (24. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branky: 32. Drozd z pen., 53. Kacíř – 21. Noga, 61. Lachowicz
Bystřice: 
Gaszczyk – Rusz J., Bauman M., Samek, Cienciala J. (60. Drong) – Sikora P. – Kluz A., Faruga, Sniegoň (80. Kuczera) – Lachowicz, Noga (46. Teofil)

Poslední vzájemný zápas:

Bystřice – Baník 1:2 (12. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branky: Noga – Závoda, Kroužek
Bystřice: Gaszczyk – Strokosz, Bauman, Blažek, Staniek – Szturc, Faruga, Lachowicz, Drong  – Kluz A., Noga
Baník: Jaček – Hovůrka, Věčorek A., Věčorek T., Novák – Závoda (70. Široký), Korzeniowski, Dorozlo, Pařík M. – Wojtyna (84. Kociolek Jan), Žyla D. (71. Kroužek)

Mistrovské utkání 25. kola I.A třídy sk. B má tedy výkop v neděli 26. května od 17:00.

Víkendové výsledky našich týmů

Další víkendová utkání za sebou mají albrechtické fotbalové týmy. Přinášíme kompletní přehled výsledků. Dorost porazil jasně a zaslouženě Frenštát 8:2. Starší a mladší žáci si poradili s Petřvaldem u Karviné. Starší žáci vyhráli 5:1 a mladší 6:0. Starší přípravka prohrála doma s Karvinským béčkem 3:13. Více uvnitř článků.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm 8:2 (2:2)

Branky Baníku: Izaiáš Tomáš 3, Kociolek Jakub 2, Chmiel Marek, Jonszta David, Šlampiak Dominik

Trenér Jiří Lankočí: Souseda v tabulce Frenštát pod Radhoštěm jsme po nervózním prvním poločase porazili jednoznačným způsobem. V prvním poločase nám chyběl klid v koncovce, přesnější finální fáze. Ve druhém poločase to už byl koncert na hřišti a radost se na takový výkon dívat. Myslím, že výkonem ve druhém poločase jsme potěšili všechny diváky.

.

FK Baník Albrechtice (Starší žáci) – TJ Petřvald u Karviné 5:1 (3:1)

Branky Baníku: Kvapil Michal 3, Mička Jakub 2

.

FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) – TJ Petřvald u Karviné 6:0 (3:0)

Branky Baníku: Uhrin Daniel 2, Navrátil Jan 2, Adamec Lukáš, Gabrhel Jakub

.

FK Baník Albrechtice (Starší přípravka) – MFK OKD Karviná B 3:13

Branky Baníku: Kvapil Jiří 2, Gabrhel Vojtěch

Baník s Bystřicí remizoval 2:2

Ve 25. kole I.A třídy se utkal albrechtický Baník s týmem TJ Bystřice. Od úvodního hvizdu byla na baníkovcích vidět chuť po vítězství a byli lepším týmem. Svoji převahu dokázal tým Tomáše Vychopně zúročit už v 5. minutě, kdy se do černého trefil krásnou střelou Jiří Kroužek. Hosté z Bystřice, ale dokázali na vedoucí branku rychle odpovědět, když se prosadil v 7. minutě Aleš Kluz. Baník dokázal vstřelit v prvním poločase, ale ještě jednu branku, když zamířil přesně hlavou v 45. minutě David Dorozlo. Ve druhém poločase padla jen jedna branka, a to v 52. minutě z kopáčky Jiřího Lachowicze, který dorazil po střele míč do prázdně branky. Utkání tak skončilo 2:2.

FK Baník Albrechtice – TJ Bystřice 2:2 (2:1)

V základní sestavě Baníku se v zápase představil uzdravený kapitán Aleš Věčorek, naopak chyběli Miloš Široký, Marek Pařík a opět Ondra Čoček. Pouze na lavičce náhradníků zůstal od začátku utkání Tomáš Kaleta.

Úvod utkání přinesl aktivní hru Baníku. Hned z první šance totiž padla první branka utkání. V 5. minutě střílel po centru před brankou Korzeniowski, ale trefil jen gólmana Gaszczyka, ovšem odražený míč se dostal na kopačky Jiřího Kroužka, který z póza šestnáctky poslal krásnou střelu na vzdálenější tyčku a otevřel skóre utkání – 1:0. Baníkovci ale dlouho nevedli, protože v 7. minutě po dlouhém autu se dostal k míči se štěstím Aleš Kluz a nečekanou střelou vyrovnal na – 1:1. Další šance na vstřelení branky přišla v 11. minutě když střílel nebezpečně Danek Žyla, jeho pokus ale brankář Bystřice zneškodnil. Bystřici se naskytla ve 14. minutě velká šance na vstřelení druhého gólu, kdy po faulu na Lachowicze kopal trestný kop z hranice vápna Faruga. Jeho pokus, který mířil přesně do branky brankář Hekera skvělým zákrokem vyrazil do tyčky a Hekera si poradil i s následnou dorážkou. Ve 36. minutě se dostal za hranici šestnáctky k míči Tomáš Věčorek a vyslal velmi nebezpečnou střelu se kterou si, ale skvělé poradil hostující brankář Gaszczyk. V 45. minutě přišel druhý gól Baníku. Na pravé straně se dostal k míči Radim Smiga a počkal si, až si jeho spoluhráči naběhnou před bránu. David Dorozlo si na centr naběhl nejlíp a hlavou zakončil přesně – 2:1. První půle už nic nepřinesla a Baník tak zaslouženě vedl 2:1.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s cílem vyrovnat a to se jim nakonec povedlo, když v 52. minutě vyslal na branku Baníku střelu hostující Samek. Jeho dobrý pokus brankář Hekera jen vyrazil před bystřického Jiřího Lachowicze, který již neměl problém dostat míč do sítě – 2:2. Baník po inkasovaném gólu byl na hřišti lepším týmem. V 62. minutě měli Baníkovci blízko k třetímu gólu. David Dorozlo se objevil po centru sám před brankářem. Jeho střele ale v brance neskončila, skvělým zákrokem se vyznamenal gólman Gaszczyk. V 65. minutě měli domácí hráči další šanci na vstřelení branky, a to z kopačky Libora Nováka jeho pokus ale skončil v náruči brankáře. V 71. minutě přišla největší šance Baníku na třetí gól. Marek Borka poslal přesnou přihrávku na Tomáše Věčorka, který však tváři – tvař brankaři neskóroval. O sedm minut později přišla další šance Baníku, kdy po centru z přímého kopu střílel těsně vedle hlavou Tomáš Věčorek. To byla zajímavá příležitost. Po neproměněných šancích Baníku zahrozili i hosté, a to v 89. minutě, když střídající Drong šel sám na brankáře Hekeru. Bystřický hráč Drong, ale branku nezaznamenal, proti totiž byl brankář Hekera, který se blýskl skvělým zákrokem a poslední šanci hostu v utkání zneškodnil. Samotný závěr už žádnou šanci nepřinesl a utkání tak skončilo 2:2.

Branky: 5. Kroužek Jiří, 45. Dorozlo David – 7. Kluz Aleš, 52. Lachowicz Jiří, ŽK: 21. Kroužek Jiří, 35. Věčorek Tomáš – 71. Samek Miroslav, Rozhodčí: Broskevič Michal – Tabášek Kamil, Bednář Marcel, Počet diváků: cca 150

FK Baník Albrechtice: Hekera – Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Novák – Korzeniowski (84. Kociolek Jan), Dorozlo, Věčorek T., Žyla D. (69. Kaleta) – Beréš, Smiga (60. Borka). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Bystřice: Gaszczyk – Rusz J., Bauman M., Samek, Cienciala J. – Sikora P. – Kluz A., Faruga, Sniegoň (78. Drong) – Lachowicz, Teofil (90. Blažek). Trenér: Koloničný Miloš

Karvinský deník: Albrechtice: remíza a zklamání

Fotbalisté Albrechtic doma jen remizovali s nevýraznou Bystřicí. Problémy jim dělala koncovka, jelikož soupeře přehráli.

„Je to zklamání. Vlastně jsme zažili něco podobného jako v Brušperku. Herně jsme na tom byli lépe, ale brankově to bylo špatné. Své šance neproměníme, takže zatímco soupeři stačily na dva góly dvě střely, my na dva góly vypotřebovali deset šancí,“ nevěřícně kroutil hlavou albrechtický trenér Tomáš Vychopeň.

Hosté rychle odpověděli na domácí brzký gól Kroužka, nesrazil je ani Dorozlův klasický gól do šatny. „O přestávce jsme si hlavně říkali, že nesmíme brzy inkasovat. Soupeř je nebezpečný, mohl by využít nějakou příležitost,“ vykládal Vychopeň.

Brzy neinkasovat se však jeho svěřencům nepovedlo. Pokud tedy brzy není do šesti minut. Už v 51. minutě se prosadil Lachowicz a začínalo se odznova. Baníkovci se opět oklepali a snažili se dobýt bystřickou svatyni. Marně. „Zbývalo ještě moře času, ale z našeho tlaku jsme už nic nevytěžili. Zkrátka neproměňujeme brankové situace,“ pokrčil rameny Tomáš Vychopeň.

Baník Albrechtice – TJ Bystřice 2:2 (1:1)

Branky: 5. Kroužek, 45. Dorozlo – 7. Kluz, 51. Lachowicz. Rozhodčí: Broskevič. ŽK: 1:0. Diváci: 70

Albrechtice: Hekera – Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Novák – Korzeniowski (80. Kociolek Jan), Dorozlo, Věčorek T., Žyla D. (65. Kaleta) – Béreš, Smiga (60. Borka). Trenér: Tomáš Vychopeň

Další zápas hrají Albrechtice v neděli v Raškovicích.

Tento článek najdete i ZDE

Více v tištěném deníku. Článek z tištěného deníku přineseme později.

Zdroj: Karvinský deník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *