Třetí vítězství a tři góly, Baník Albrechtice – TJ Dobratice 3:0

Orlová zapomenuta! Baník ve čtvrtém utkání 1. A třídy skupiny B hostil na své půdě tým silných Dobratic. V prvním poločase byli k vidění šance na obou stranách, ale branka padla jen jedna, když už v 7. minutě poslal domácí do vedení Michal Kvapil. Ve druhém poločase přidal Baník další dvě branky. Nejdříve střídající Bruno Antonín a poté Tomáš Izaiáš. O tom, kde zůstanou tři body, bylo tedy rozhodnuto. Baník tak ve čtvrtém mistrovském utkání nové sezony a ve druhém domácím utkání si připsal zasloužené tři body za vítězství 3:0!

FK Baník Albrechtice – TJ Dobratice 3:0 (1:0)

Do druhého domácího mistrovského utkání mohl kouč Baníku Radek Nešpor oproti utkání v Orlové již počítat s čtveřici hráčů, a to s Tomášem Izaiášem, který na levé straně obrany nastoupil místo Matěje Schindlera a dále s trojici Rostislav Hogh, Jan Hovůrka a Seweryn Wojciechowski, ale tato trojice byla připravena jen na lavičce náhradníku. Pozitivní zprávou bylo zařazení do základní sestavy dvojici Michal Kvapil a Jindřich Klus, kteří v Orlové nemohli nastoupit od začátku respektive vůbec kvůli zranění. Naopak k dispozici neměl kouč Baníku nejlepšího střelce Antonína Chumchala a ani novou posilu Filipa Kondziolku. Do branky opět nastoupil Gabin Laurenčík a premiéru na domácím hřišti v základní sestavě si zapsal Daniel Vondrus.

Hned od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Martina Tomaie bylo patrné, že v nedělním odpolední nečeká Baníkovce žádná jednoduchá práce. Hosté z Dobratic totiž dobře zahušťovali střed hřiště a Baník se přes organizovanou obranu těžko prosazoval. V 7. minutě ale vybojoval na půlce balon Marcin Žyla, který následně vysunul  do samostatného úniku Michala Kvapila, a ten si poradil a střelou kolem brankáře Bocka poslal Baník do vedení – 1:0. Baník měl po vstřelené brance několik dobrých možnosti. Hlavně střelec úvodní branky Michal Kvapil, který se dvakrát svoji aktivitou dostal za obranu hostí, ale nejdříve přes vyběhnutého brankáře poslal míč až nad bránu a ve druhém případě v tváři – tvář brankářovi Dobratic, Albrechtickému mladíkovi míč při zakončení skončil opět mimo branku. Dobrou příležitost měli i Izaiáš, když ho vybídl ke střele Kubiena, ale domácí obránce poslal střelu svoji slabší nohou těsně mimo tři tyče hostující branky. I hosté měli dvě velké příležitost, a to dvakrát kapitán Marián Causidis, který po centru z pravé strany mířil hlavou jen do dobře postaveného brankáře Laurenčíka a poté již překonal svoji střelou domácího brankáře, ale toho před brankou zastoupil Izaiáš a míč následně poslal do bezpečí. Velkou šanci na navýšení vedení Baníku měl i Petr Kubiena, který utekl hostující obraně, ale jeho zakončení ke smůle Baníku skončilo jen na břevně domácí branky a míč se následně odrazil před brankovou čáru, kde již ho nikdo z domácích hráčů nedokázal dostat do sítě. Hosté měli dobrou příležitost po jednom z centru, ale dobratický hráč v dobré pozici poslal míč do rukou Albrechtického brankáře. Skóre se tak v prvním poločase měnilo jen jednou, jelikož ani jedna příležitost na obou stranách již nikdo neproměnil. Do kabin tak šel spokojenější Baník s výsledkem 1:0.

Do druhého poločasu nastoupil Baník se stejnou sestavou. Hosté střídali jednou, když Patrika Bélu na kraji levé obrany nahradil Jakub Lisník. Dobratický tým šel do druhého poločasu s cílem vyrovnat skóre, ale Baník svého soupeře po většinu druhého poločasu nepouštěl skoro do žádné výraznější šance. Po patnácti minutách druhého poločasu měl odpracováno Michal Kvapil, kterého na hrací ploše nahradil Bruno Antonín. Baník ve druhém poločase byl aktivnějším týmem a diktoval tempo hry. Ovšem diváci se změny skóre dočkali až v 78. minutě, když se prosadil právě střídající Bruno Antonín. Ten na hranici velkého vápna dorážel po střele Kubieny přesně k tyčce a Baník tak vedl – 2:0! Po druhém vstřeleném gólů Baníku si již Dobratice do žádně velké příležitosti nedostaly a Baník ve zbývajících minutách utkání přidal ještě jednu trefu. Kdy v 85. minutě střídající Rostislav Hogh na pravé straně hřiště obešel obránce Dobratic a poté hráči a ani brankář hostí nezachytili právě přízemní centr Hogha, na který si před prázdnou branku naběhl Tomáš Izaiáš a pohodlně zvýšil na – 3:0. Do konce základní hrací doby zbývalo necelých pět minut, za kterých se již nic vážného nestalo a Baník tak získal do tabulky 1. A třídy skupiny B další tři body v novém ročníku a napravil z minulého kola prohru v Orlové!

Branky: 7. Kvapil Michal, 78. Antonín Bruno, 85. Izaiáš Tomáš, ŽK: 4.. Klus Jindřich – 12. Lýsek Patrik, 55. Mitrenga Jan, 60. Somr Lukáš, 73. Kohut Alexandr, Rozhodčí: Tomai Martin – Kubáček Vojtěch, Vidlička Daniel, Počet diváků: 150

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D., Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš – Žyla M. (73. Hogh), Vondrus (73. Hovůrka), Klus, Dorozlo (80. Pařík), Kubiena – Kvapil (60. Antonín). Trenér: Nešpor Radek

TJ Dobratice: Bocek – Skotnica, Škapa, Lýsek, Béla (46. Lisník) – Mitrenga (87. Bezecný), Kohut, Pařenica, Causidis, Somr – Šimeček. Trenér: Korabík Marián