V Orlové se pálilo ostrými, Slavia Orlová – Baník Albrechtice 5:3

Po dvou vítězstvích v úvodních dvou utkáních v nové sezoně v 1.A třídě skupiny B se Baník představil podruhé na hřišti soupeře. Baník tentokrát zajížděl na hřiště velmi silné Orlové. Domácí naopak od Baníku dvakrát v úvodních kolech prohráli, a tak cíl měli jasný, a to zvítězit. To se v sobotním utkání domácím povedlo, když ve velmi bohatém utkání na góly zvítězil domácí tým nad Baníkem výsledkem 5:3. Baník si tak ve třetím mistrovském utkání nové sezony připsal první prohru!

FK Slavia Orlová Lutyně – FK Baník Albrechtice 5:3 (3:2)

Trenér Baníku Radek Nešpor k třetímu utkání neměl k dispozici z různých důvodu hráče – Seweryn Wojciechowski, Filip Kondziolka, Rostislav Hogh, Jan Hovůrka a Tomáš Izaiáš. Zranění do hry nepustilo Jindřicha Kluse a na lavičce náhradníku byl pod antibiotiky připraven Michal Kvapil. Baník tak šel do třetího utkání v oslabené sestavě. Nic to však neubralo na odhodlání porvat se o dobrý výsledek. Od začátku utkání dostal přiležítost v záložní řadě mladík Daniel Vondrus, pro kterého to byl premiérovi start v mistrovském utkání v Albrechtické sestavě. Do branky opět nastoupil Gabin Laurenčík.

Jak už bylo řečeno výše. Domácí Slavie Orlová v úvodních dvou utkáních prohrála, a tak v tomto utkání již chtěla bodovat naplno. Baník zase chtěl potvrdit dvě úvodní vítězství. Utkání začalo lepé pro domácí, když z první velké šance a po chybě obráncu Baníku otevřel skóre utkání po centrovaném míči Petr Klimsza1:0. Poté měl Baník několik střeleckých pokusů, ale ani jeden neskončil v bráně domácích. Ovšem v 18. minutě již jeden skončil v bráně domácích. K míči se dostal na levé straně hřiště Antonín Chumchal a na bližší tyč domácí branky vyslal nechytatelnou střelou přímo do horního rohu domácí branky – 1:1. Po této vyrovnávací brance byl Baník více na míči a byl lepším týmem v utkání. Do vedení mohl poslat Baník střelec první branky Antonín Chumchal, ale tentokrát jeho střelecký pokus ke smůle Baníku kolem brankáře skončil jen na tyčce domácí branky a poté dostal míč do bezpečí orlovský obránce, takže se skóre neměnilo. Změna skóre utkání přišla ve 34. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil na přední tyčce střelec domácích David Jatagandzidis a poslal svůj tým do vedení – 2:1. Hned o čtyři minuty se David Jatagandzidis prosadil podruhé, když poslal do sítě za bezmocného brankáře Baníku tečovaný centr Klimszy – 3:1. Baník však ještě do prvního poločasu, ve kterém se dá říci měl více ze hry snížil o jeden gól, když se po výborně zahraném rohovém kopu prosadil na zadní tyčce hlavou Antonín Chumchal3:2. Tímto také skončil bohatý na góly první poločas, ve kterém padlo celkem pět branek a výsledek byl lepší pro Orlovu, tedy 3:2.

Do druhého poločasu Baník nastoupil s jedinou změnou. Obránce Matěje Schindlera nahradil Bruno Antonín. Domácí zahájili druhý poločas se stejnou sestavou. Baník šel do druhého poločasu s cílem vyrovnat co nejrychleji skóre utkání, a málem se to povedlo hned ze startu druhého poločasu, když tvrdá střela Marcina Žyly z poza šestnáctky orazítkovala ke smůle Baníku jen tyčku domácí brány. Baník měl i ve druhém poločase více míč na kopačkách, ale domácí hráči agresivní hrou a bojovným výkonem Baníku hru velmi znepříjemňovali. Skóre utkání se měnilo v 73. minutě a byli to domácí, kteří se radovali ze vstřelené branky, a to konkretně opět David Jatagandzidis, který využil opět dobrého centru a hlavou na zadní tyčce poslal míč opět za bezmocného brankáře Laurenčíka a završil hattrick v utkání – 4:2. Baník však nesložil zbraně a hnal se za snížením skóre. To přišlo za pět minut po obdržené brance. V pokutovém území domácích byl v souboji evidentně stažen střídající Bruno Antonín a hlavnímu rozhodčímu nezbylo nic jiného než odpískat pokutový kop ve prospěch Baníku. K exekuci pokutového kopu si vzal míč Lukáš Vagner a nemýlil se – 4:3. Do konce utkání zbývalo ještě dost času na to, aby Baník vyrovnal skóre utkání, ovšem všechny naděje na bodový zisk Baníku vzal v 84. minutě domácí Dominik Renta, který se prokličkoval přes oba stopery Baníku a střelou na vzdálenější tyč navýšil skóre utkání a zajistil domácí třibodový zisk – 5:3. Do konce utkání již žádná branka nepadla a Baník tak ve třetím mistrovském utkání v nové sezoně i přes tři vstřelené branky na hřišti soupeře vyšel bodově naprázdno a připsal si první prohru v nové sezoně!

Branky: 34., 38. a 73. Jatagandzidis David, 7. Klimsza Petr, 84. Renta Dominik – 18. a 42. Chumchal Antonín, 78. Vagner Lukáš z pok. kopu, ŽK: 18. Mleziva Tomáš, 59. Nowinski Jan, 65. Koník Lukáš, 90. Renta Dominik, Rozhodčí: Brabec Roman – Žáček Marek, Pobořil Radek, Počet diváků: 120

FK Slavia Orlová Lutyně: Thanh Luu – Mleziva (82. Hruška), Kempný, Hanusek, Botur – Klimsza, Kremzer, Macháček (35. Koník), Nowinski – Jatagandzidis, Renta. Trenér: Divina Roman

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D., Kociolek Jakub, Vagner, Schindler (46. Antonín) – Vondrus, Pařík, Dorozlo, Žyla M. (76. Kvapil), Kubiena – Chumchal. Trenér: Nešpor Radek