Se Stonavou to má vždy náboj, říká Jakub Kociolek před sobotním derby

Jarní neporazitelnost Baníku je minulostí. Baník poprvé prohrál v jarní části, a to až v desátém utkání doma se Starým Městem 1:4. V dalším zápase jedou Baníkovci již v sobotu k velkému derby do Stonavy. Baníkovci budou se chtít omluvit fanouškům za poslední nevydařené domácí představení již se zmiňovaným Starým Městem. Stonava bude favoritem utkání a tyto velmi prestižní střetnutí mají vždy náboj a nikdy nejsou jednoduchá. O nepodařeném posledním utkání i nadcházejícím velkém derby ve Stonavě jsme krátce pohovořili s odchovancem Baníku Jakubem Kociolkem. Jak nám albrechtický hráč A týmu odpovídal se dozvíte níže v článku.

Kubo, čeká nás velké derby ve Stonavě, jak se na něj těšíš?

Těším se moc. Derby se Stonavou má vždy náboj.

Na jaře se nám doposud dařilo, až tedy na poslední odehraný zápas, a to výbuch doma se Starým Městem (1:4), co na to říkáš?

Bohužel nepohlidali jsme si standartky, ze kterých jsme dostali tři góly. Ale na druhou stranu jsme nehráli dobře a začali jsme hrát až za stavu 1:3.

Zatím jsme na sedmém místě 1. A třidy, spokojenost? Jaký máš cíl v soutěži?

Po podzimu je to spokojenost, že jsme na klidném 7. místě. Ale určitě chceme ještě zabrat a skončit na co nejlepším místě.

Sobotnímu soupeři, tedy Stonavě se na jaře daří, bereš to tak, že soupeř i podle lepšího postavení v tabulce, a i kvůli domácímu prostředí bude plnit roli favorita?

To si nemyslím, u nás v soutěži nejde brát favority favoritem. Všechny týmy jsou vyrovnané.

Na podzim jsme vedli se Stonavou 2:0, ale přesto jsme prohráli 2:3, vzpomeneš si ještě na ten duel?

Vzpomínám. První poločas jsme na ně vyletěli a v druhém už nám asi scházely síly.

Co ty od sobotního derby očekáváš?

Z naší strany doufám ve výhru.

Čím bychom mohli uspět v sobotním derby?

Když budeme hrát stejně jako první zápasy na jaře.

Máš nějakou speciální motivaci před sobotním zápasem, nebo to bereš jako každý jiný zápas?

To asi nemám. Beru to jako každý jiný zápas a chci ho vyhrát.

Co by si vzkázal našim fanouškům?

Ať nás přijdou podpořit tak jak chodí stále.

Děkuji za rozhovor, ať se daří.

Také děkuji.