Skvělé! Baník je stále bez porážky, Sokol Hrabová – Baník Albrechtice 1:4

Albrechtičtí fotbalisté jsou neporaženi stále i po sobotním utkání v Hrabové. Baníkovci dokázali v prvním poločase prodat svou formu lépe než domácíy i když od 8. minuty prohrávali 1:0. Ve 22. minutě však udeřil po Chumchalové nahrávce Petr Kubiena. O sedm minut později Baníkovci již vedli, přesný zásah si připsal z přímého kopu Lákaš Vagner. Baník byl lepším mužstvem a hned na začátku druhé půli zvýšil vedení Baníku Petr Kubiena. Konečné a zasloužené skóre určil v nastaveném čase Jan Hovůrka. Svěřenci Radka Nešpora jsi připsali další velmi důležité tři body. Baník tak slaví další zisk tří bodů a pokračuje v sérii neporazitelnosti!

TJ Sokol Hrabová – FK Baník Albrechtice 1:4 (1:2)

Do utkání v Hrabové poslal trenér Baníku Radek Nešpor stejnou sestavu, která přivezla tři body z Jistebníku za vítězství 0:3.

V úvodu utkání byl lepší Baník a vypracoval jsi dvě možnosti, ale ani jeden pokus Chumchala neskončil v brance domácích. To domácí měli první příležitost v 8. minutě a hned z toho byla úvodní branka utkání. Domácí Václav Kroker dostal na pravé straně míč do samostatného uniku ze strany a střelou na vzdálenější tyč albrechtické branky poslal svůj tým do vedení – 1:0. Nutno dodat, že to byla poslední velká příležitost domácích v prvním poločase. Baníku obdržená branka spíše pomohla než uškodila, jelikož i hned po obdržené brance se Baník hnal za vyrovnáním. Povedlo se, ale až ve 22. minutě, kdy na polovině hřiště vybojoval míč Antonín Chumchal a přesnou přihrávkou mezi obránce poslal do samostatného uniku na branku domácích Petra Kubienu, který svůj únik zužitkoval přesnou střelou kolem brankáře a vyrovnal skóre utkání – 1:1. Baník vyrovnávací branka nakopla a byl jasně lepším týmem a ještě v prvním poločase se dostal do vedení, a to ve 29. minutě. Po faulu na Antonína Chumchala těsně před pokutovým územím domácích si postavil k zahrání volného přímého kopu míč Lukáš Vagner a přesnou střelou podél zdi k tyčce domácí branky poslal svůj tým do vedení – 1:2. Poté měl Baník do konce prvního poločasu několik možnosti navýšit skóre, ale už se tak nestalo a Baník po prvním poločase zaslouženě vedl 1:2.

Do druhého poločasu šli domácí s cílem vyrovnat a otočit skóre ve svůj prospěch, ale Baník byl proti, a to konkrétně výborně hrající Petr Kubiena, který zužitkoval vybojovaný míč Michala Kvapila. Albrechtický hráč se dostal k míči a byl zády domácímu brankáři, ale i tak si poradil, když zakončil „patičkou“, čímž překvapil všechny, a to hlavně domácího brankáře a poslal Baník ve 47. minutě do dvoubrankového vedení – 1:3. Baníkovců bylo plné hřiště a domácí vůbec k ničemu nepouštěli. Přítomní diváci měli možnost vidět několik šanci Baníku, ale do konce utkání skončila už jen jedna v brance domácích, když se po centru od rohového praporku prosadil nechytatelnou hlavičkou střídající Jan Hovůrka1:4. Poté hlavní rozhodčí Pavol Jantoš odpískal konec utkání. Albrechtičtí fotbalisté si tak domů odvezli z Hrabové další zasloužené a velmi důležité tři body do tabulky.

Branky: 8. Kroker Václav – 22. a 47. Kubiena Petr, 29. Vagner Lukáš, 92. Hovůrka Jan, ŽK: 27. Kroker Václav, 43. Brablec Michal – 34. Žyla Marcin, 81. Vagner Lukáš, 88. Pařík Marek, Rozhodčí: Jantoš Pavol – Matějek Vojtěch, Dytko Gustav, Počet diváků: 85

TJ Sokol Hrabová: Lukša – Ciesarik, Kroker J., Havlíček, Brablec – Kroker V. (68. Raška M.), Nováček, Šimon, Kulveit – Forman (81. Mrva), Vrona (59. Ročňák). Trenér: Baculiak Milan

Baník Albrechtice: Mato (28. Laurenčík) – Pařík, Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš (68. Hovůrka) – Kubiena, Klus, Žyla M., Kvapil (75. Svirać), Chumchal – Antonín (46. Dorozlo). Trenér: Nešpor Radek