Další důležité tři body jsou doma! Baník Albrechtice – Slavia Orlová 3:2

Po vítězství ve Vratimově se Baníkovci opět představili albrechtickým divákům. V neděli přivítali v rámci 17. kola 1. A třídy skupiny B velmi silnou Orlovskou Slavii. V prvním poločase byl k vidění atraktivní fotbal, který přinesl po dvou brankách na obou stranách. Hosty nejdříve poslal do vedení ve 14. minutě Martin Kempný mladší. Baník poté srovnal z pokutového kopu ve 22. minutě Antonínem Chumchalem a ve 36. minutě poslal Baník do vedení Michal Kvapil, za hosty ještě dokázal v prvním poločase ve 42. minutě srovnat David Jatagandzidis. Ve druhém poločase přišla jediná branka. V 61. minutě skóroval Bruno Antonín, který rozhodl o tom, že Baník si připisuje další velmi důležité a cenné tři body!

FK Slavia Orlová Lutyně – FK Baník Albrechtice 3:2 (2:2)

Do dalšího těžkého utkání musel udělat oproti vítězné sestavě z Vratimova trenér Baníku vynucené změny. Do utkání nepustilo zranění Danka Žylu, kterého od začátků utkání na kraji obrany nahradil Marek Pařík. Kvůli zranění nemohl nastoupit ani zkušený David Dorozlo, kterého nahradil v sestavě mladík Michal Kvapil a zranění nepustilo do hry od začátků utkání ani Jana Hovůrku místo něho nastoupil v sestavě Bruno Antonín. Trenér Baníku měl aspoň na lavičce k dispozici střelce Jana Kociolka, ale ten do hry ještě nezasáhl.

Za velmi krásného počasí na velmi výborném trávníku začali lepé hosté z Orlové, kteří byli od začátků utkání aktivnější než domácí Baník a byli za to odměnění úvodní brankou ve 14. minutě, kdy se prosadil z volného přímého kopu Martin Kempný mladší, který poslal centrovaný míč na branku Baníku a jeho pokus skončil překvapivě až v brance za zády gólmana Baníku – 0:1. Vypadalo to, že Orlová brzy přidá druhou branku, ale nestalo se tak. Baníkovce jako by obdržený gól probudil a začal hosty z Orlové přehrávat hlavně svým nasazením a bojovnosti, a proto ve 22. minutě bylo srovnáno. Mladík Michal Kvapil se prodral přes bránící hráče hostů a těm nezbývalo nic jiného než hráče Baníku faulovat a sudí Pasterčák nezaváhal – pokutový kop. Tíhu okamžiku zvládl opět Antonín Chumchal, a poslal míč nechytatelnou střelou za záda brankáře Orlové – 1:1. Baníku tato vyrovnávací trefa hodně pomohla a byl aktivnější a než hosté z Orlové, kterým tato branka uškodila. Baník měl do konce prvního poločasu ještě několik příležitosti na vstřelení branky, ale ujala se jen jedna ve 36. minutě, kdy Tomáš Izaiáš vyslal tvrdou střelu na branku hostů a tento pokus do proti pohybu brankáře Silbera tečoval Michal Kvapil a poslal svůj tým do vedení – 2:1. Baník šel tak zaslouženě do vedení. Vypadalo to, že první poločas Baník vyhraje, ale to by nemohl být na hřišti orlovský David Jatagandzidis, který využil zaváhaní domácí obrany a technickou střelou kolem brankáře Baníku skore utkání vyrovnal – 2:2. Tímto taky skončil první poločas a na světelné tabuli tak svítilo poločasové skore 2:2.

Do druhého poločasu ani jeden tým neudělal změnu. Druhá půle jako ta první už tolik branek nepřinesla. Od úvodů druhého poločasu byl lepším a aktivnějším týmem domácí Baník, který měl o hodně více ze hry než hosté z Orlové. Bylo k vidění tedy hodně příležitosti na vstřelení branky, a to hlavně na straně Baníku, ale ujala se jen jedna, a to v 61. minutě, když se po přesném centru Petra Kubieny a ještě přesnějším zakončení prosadil Bruno Antonín a poslal Baník do zaslouženého vedení – 3:2. Další šance již branku nepřinesly a ani hosté se přes svůj závěrečný tlak nedokázali prosadit. Svěřenci Radka Nešpora tak další velmi těžký zápas zvládli a připsali si další velmi důležité a cenné tři body. Albrechtičtí se tak mohli konečně vychutnat tříbodovou radost i na domácí půdě, na kterou čekali od podzimního zápasu s Lučinou 7. října.

Branky: 22. Chumchal Antonín z pok. kopu, 36. Kvapil Michal, 61. Antonín Bruno – 14. Kempný Martin ml., 42. Jatagandzidis David, ŽK: 21. Derík Nikolas, 35. Kempný Martin ml., 46, Kadlíček Vojtěch, 56. Papuga Martin, Rozhodčí: Pasterčák Jozef – Jantoš Pavol, Ochodek Jiří, Počet diváků: 120

Baník Albrechtice: Mato – Pařík, Kociolek Jakub (60. Hovůrka), Vagner, Izaiáš – Kubiena, Klus, Žyla M., Kvapil, Chumchal (83. Šlampiak) – Antonín. Trenér: Nešpor Radek

FK Slavia Orlová Lutyně: Silber – Papuga (67. Klimsza), Hanusek, Kempný M. ml., Derík – Kondziolka (75. Koník), Hruška (86. Věčorek A.), Mleziva (80. Kotlár), Nowinski – Kadlíček (53. Věčorek T.), Jatagandzidis. Trenér: Kempný Martin st.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Radek Nešpor: „Před utkáním jsem měl obavy z kvality soupeře, jelikož disponuje kvalitním kádrem. Připravili jsme se na útočnou sílu soupeře, což se nám vyplatilo. Po chybě jsme dostali branku na 0:1, na kterou jsme brzy odpověděli gólem z penalty, a od té doby jsme byli lepším týmem. Po naší brance na 2:1 si necháme dát hloupý gól na 2:2 skoro s odchodem do kabin. Ve druhém poločase jsme si vytvořili několik šanci po hezkých akcích, až jsme po akci Petra Kubieny a zakončení Bruna dostali opět do vedení, které jsme i po závěrečném tlaku soupeře udrželi a získali plný počet bodů. Hráči na rozdíl od podzimu si uvědomují, že bez bojovnosti a nasazení jim nikdo body zadarmo nenechá. Potřebujeme od všech hráčů stalé stejný přístup. Utkání se hrálo před hezkou návštěvou, a to je náš cíl. Hrát pěkný fotbal aby se lidé na naše utkání vraceli.“

Hostující trenér Martin Kempný starší: „Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, ale bohužel hráli jsme z celého zápasu asi jenom patnáct – dvacet minut. Dali jsme gola vlastně z přímaku ze strany, možná chyba domácího gólmana, ale jinak potom jsme přestali úplně hrát, zbytečně jsme se balí. Prostě se nedalo z naší strany na to ani koukat. Zklamaní obrovské.“