Na závěr výhra ve Starém Městě a konečné sedmé místo

Baníkovci v sobotu 16. června zajížděli k poslednímu letošnímu mistrovskému utkání v letošní sezóně. Soupeřem v posledním utkání sezóny Baníku bylo domácí mužstvo 1. SC Staré Město. Baník v tomto utkání zvítězil výsledkem 0:1, když o vítězství Baníku rozhodl jedinou brankou v 67. minutě Jakub Kociolek. Baník se tak rozloučil s letošní sezónou vítězstvím a v konečné tabulce albrechtickým fotbalistům naleží 7. místo s 37 body.

1. SC Staré Město – Baník Albrechtice 0:1 (0:0)

Poslední kolo 1. A třídy skupiny B zavedlo Baníkovce do Starého Města u Frýdku – Místku, kde Baník již několik let nebodoval. Oproti minulému zápasu doznala sestava Baníku několik změn. Do utkání nemohli zasáhnout z různých důvodů Jan Hovůrka, David Dorozlo, Jan Kociolek, Piotr Pasz, Ondřej Mato, Marek Korzeniowski a dlouhodobě mimo hru Martin Kulhánek, Filip Čižmář a Ondřej Čoček, K utkání nebyl k dispozici ani trenér Baníku Jaroslav Goj kvůli pracovním povinnostem. Takže na lavičce Baníku byl připraven do hry jen hráč – masér – kustod v jedné osobě Marek Chmiel, Baník tak do posledního utkání nastoupil hodně oslaben, ale na hřišti to proti domácímu týmů nebylo vůbec znát. Baník hrál kombinační a běhavý fotbal. Po prvním poločase když ani jeden z obou týmů neproměnil své šance, se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas přinesl jen jedinou branku utkání ze všech šanci na obou stranách, kterých bylo k vidění několik. Jedinou branku utkání po pěkné kombinaci a přesném zakončení vstřelil náš tým, když se prosadil Jakub Kociolek a v 67. minutě uzavřel skóre utkání a zajistil tak svému týmů v závěrečném utkání letošní sezóny tři body. Baník tak na závěr této sezóny zvítězil výsledkem 0:1 a v konečné tabulce skončí na celkovém 7. místě se ziskem 37 bodů.

Branky: 67. Kociolek Jakub, ŽK: 31. Smilowski Vojtěch, 83. Glembek Přemysl, 86. Střalka Adam, Rozhodčí: Klimek Tomáš – Jurygáček René, Šimík Martin, Počet diváků: 115

1. SC Staré Město: Střalka A. – Radko, Hopp (15. Vašenda), Kovalík, Kmošťák – Smilowski (75. Birčák), Prudký (87. Hill), Koloničný (50. Slota), Sušovský – Střalka K., Glembek. Trenér: Valas Ivo

Baník Albrechtice: Stach – Edr, Věčorek, Wojtyna, Pařík – Žyla D., Kociolek Jakub (90. Chmiel), Vagner, Izaiáš – Chumchal, Lojek. Trenér: Věčorek Aleš