Poslední zápas sezóny: Baníkovci jedou do Starého Města u Frýdku – Místku

Další sezóna Baníku v 1. A třídě skupiny B je u konce. Sobotní zápas ve Starém Městě u Frýdku – Místku bude pro albrechtické fotbalisty tím posledním v letošní sezóně. Baníkovci se nachází před tímto utkáním na deváté pozici a sobotní soupeře je na sedmém místě tabulky. Zápas začne v sobotu v 17.00 hodin.

Baník: s domácím publikem se rozloučil vysokým vítězstvím

Baníkovci sehráli ve středu dohrávku 26. kola, která znamenala pro Baníkovce poslední domácí mistrovské utkání této sezóny. V tomto utkání Baník svého soupeře z Libhoště vyprovodil vysokým výsledkem 8:0. Baníkovci jinak na jaře porazili Brušperk (0:3), Bystřici (3:1), Vendryni (6:0) a již zmíněnou Libhošť (8:0). Remizovali v Hrabové (3:3), se Sedlištěma (1:1) a ve Stonavě (2:2) a jinak prohráli s Dobraticema (2:3), v Dolních Datyni (2:1), v Jablunkově (2:0), v Dobré (3:1) a v Jistebníku (2:0).

Co se týče mistrovské bilance, tak z prozatímních pětadvaceti odehraných utkání mají Baníkovci deset vítězství, čtyři remízy, jedenáct proher a na kontě 34 bodů a celkové skóre 51:47, což pasuje Baník na 9. místo soutěžní tabulky.

Staré Město: již šest utkání bez porážky

Náš sobotní soupeř v posledním mistrovském utkání v této sezóně jsi v minulém střetnutí přijel pro tři body do Hrabové, kde zvítězil 4:0. Jinak Staré Město prohrálo v úvodním kole na jaře v Jablunkově (1:0), v Dobré (3:1), s Brušperkem (1:3), v Sedlištích (3:0) a se Stonavou (1:3). Staré Město remizovalo doma s Bystřici (0:0) a doma s Dolní Datyni (2:2). Pět výher si připsalo Staré Město s Dobraticema (4:0), v Jistebníku (1:2), v Libhošti (0:3), s Vendryní (4:2) a již ve zmiňovaném posledním odehraném utkání v Hrabové (0:4).

Co se týče mistrovské bilance, tak z prozatímních pětadvaceti odehraných utkání má tým Starého Města jedenáct vítězství, čtyři remízy, deset proher a na kontě 37 bodů a celkové skóre 49:43, což pasuje Staré Město na již zmiňované 7. místo soutěžní tabulky.

Vzájemná bilance: lepší pro Staré Město

Poslední vzájemný duel skončil lepé pro tým Albrechtic, kdy v podzimní části se Baníkovci radovali z vítězství 2:1, kdy se za Baník prosadil Tomáš Izaiáš a Antonín Chumchal a za hosty Jan Prudký. Jinak se oba soupeři střetli celkem jedenáctkrát a bilance je příznivější pro Staré Město. Ze tři vítězství se radoval Baník a z šesti Staré Město, dvakrát skončilo střetnutí těchto dvou týmu nerozhodně. Baník tak čeká v posledním utkání této sezóny velmi těžký soupeř.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – 1. SC Staré Město 2:1 (1. kolo I.A třídy sk. B, neděle 5.11.2017)
Branky: 41. Izaiáš Tomáš, 83. Chumchal Antonín – 79. Prudký Jan
FK Baník Albrechtice: Stach – Korzeniowski, Věčorek, Vagner, Čoček – Žyla D., Čižmář (46. Kulhánek), Wojtyna, Izaiáš – Lojek (76. Goj), Chumchal
1. SC Staré Město: Hill – Smilowski, Sušovský, Němec T., Kmošťák (79. Střalka A.) – Rudel, Němec Petr ml., Prudký, Glembek (60. Sládeček R.) – Slota (79. Birčák Ja.), Štěrba

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Sokol Hrabová – 1. SC Staré Město 0:4 (15. kolo I.A třídy sk. B, 9.6.2018)
Branky: 29. Hill Dominik, 53. Střalka Kamil, 63. Prudký Jan, 76. Smilowski Vojtěch
1. SC Staré Město: Střalka A. – Sušovský, Recman (17. Vašenda), Střalka K. (82. Koloničný), Kmošťák – Radko, Smilowski, Němec T., Glembek – Hopp (22. Hill), Prudký

FK Baník Albrechtice – FC Libhošť 8:0 (26. kolo I.A třídy sk. B, 13.6.2018)
Branky: 20., 21. a 54. Chumchal Antonín, 73., 77. a 82. Kociolek Jan, 38. Lojek Jakub, 60. Žyla Daniel
FK Baník Albrechtice: Stach – Pařík, Věčorek, Hovůrka (54. Goj), Wojtyna – Žyla D., Kociolek Jakub, Dorozlo (87. Chmiel), Edr (53. Izaiáš) – Chumchal, Lojek (71. Kociolek Jan)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: BANÍK – STARÉ MĚSTO 3:1, STARÉ MĚSTO – BANÍK 2:1
Sezona 11/12: BANÍK – STARÉ MĚSTO 1:3, STARÉ MĚSTO – BANÍK 1:1
Sezona 12/13: STARÉ MĚSTO – BANÍK 1:1, BANÍK – STARÉ MĚSTO 4:0
Sezona 15/16: STARÉ MĚSTO – BANÍK 3:1, BANÍK – STARÉ MĚSTO 0:3
Sezona 16/17: BANÍK – STARÉ MĚSTO 1:3, STARÉ MĚSTO – BANÍK 3:0
Sezona 17/18: BANÍK – STARÉ MĚSTO 2:1

Utkání 14. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu Starého Města u Frýdku – Místku v sobotu 16. června 17:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v posledním utkání o mistrovské body, uvidíte velmi zajímavý souboj! Náš tým potřebuje v tomto těžkém utkání a posledním mistrovském utkání této sezóny vaši velkou podporu! Přijeďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Tomáš Klimek – René Jurygáček – Martin Šimík. Jak toto poslední venkovní jarní mistrovské utkání v této sezóně dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.