V neděli duel o první výhru proti Brušperku

Po nevydařeném utkání na půdě Dobratic, kde Baník před týdnem prohrál o pět branek, čeká svěřence trenéra Jaroslava Goje další domácí představení. V sobotu bude na domácím stadionu k vidění duel dvou celků, které do nového ročníku vstoupily špatným způsobem. Baník vykročil do sezóny dvěma porážkami. Ze dvou zápasů má na kontě tedy nula bodů a patří mu 14. místo. Na hřiště do Albrechtic míří Brušperk, který má na kontě taky nula bodů a v tabulce se drží na 13. místě. Získá Baník konečně kýžené vítězství? Nedělní duel má výkop v 17 hodin.

Baník: dvě prohry na úvod

Po dvou odehraných kolech je ještě brzo na hodnocení, albrechtičtí fotbalisté vstoupili do nové sezóny ve špatné formě. Po domácí prohře v derby se Stonavou 2:3 svěřenci trenéra Goje prohráli i v prvním utkání na půdě soupeře, a to v Dobraticích vysoko 2:7. Baníkovci tak nasbírali 0 bodů a díky pasivnímu skóre 4:10 jim patří poslední 14. místo. O čtyři branky se postarala dvojice fotbalistů- třikrát se trefil Antonín Chumchal a jednou Jan Hovůrka.

Brušperk: na úvod také dvě porážky

Přípravu měli Brušperští docela povedenou, ale v úvodních dvou mistrovských utkáních se jim dobře nevedlo. V premiéře prohráli na hřišti nováčka – TJ Jistebník výsledkem 2:1, o týden později doma nestačili na Libhošť a prohráli nejtěsnějším možným výsledkem 0:1. Zatím tak Brušperku patří 13. místo se skóre 1:3. Jediným střelcem Brušperku je zatím Daniel Laryš.

Vzájemná bilance: ve prospěch Brušperku

Dvanáctkrát se oba celky potkaly v rámci mistrovských utkání, a je to Brušperské mužstvo, které má ze vzájemných zápasů lepší bilanci. Brušperk zvítězil šestkrát, Baník třikrát. Dvě utkání vítěze nepoznala. Baníkovci dokázali porazit tým Brušperku jen v domácí prostředí, z hřiště Brušperku si ještě nikdy neodvezli ani bod. Poslední vzájemný duel, který se odehrál v jarní části minulé sezóny, zvládlo lepé na domácí půdě mužstvo Brušperku, které zvítězilo 3:0.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

SK Brušperk – FK Baník Albrechtice 3:0 (17. kolo I.A třídy sk. B, sobota 1.4.2017)
Branky: 27. Zajac Petr, 56. Kornak David, 63. Blahut Jan
SK Brušperk: Murín – Karlík, Folta, Kuba, Vančo – Šimon (46. Blahut), Zajac (68. Ševčík), Coufal (75. Chrašč), Hančín (42. Kornak) – Bogdan, Laryš (84. Vojtek)
FK Baník Albrechtice: Směták – Žyla D., Věčorek, Hovůrka, Vagner – Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš (66. Pasz) – Chumchal, Kociolek Jan

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Dobratice – FK Baník Albrechtice 7:2 (3. kolo I.A třídy sk. B, 19.8.2017)
Branky: 45., 50. a 72. Zábelka Vojtěch, 7. Dobiáš Dominik, 61. Šigut Adam, 81. Hlaváč Michal, 84. Causidis Marián – 71. Hovůrka Jan, 87. Chumchal Antonín
FK Baník Albrechtice: Mato – Korzeniowski (64. Kociolek Jakub), Čoček, Hovůrka, Pasz (46. Izaiáš) – Kulhánek, Žyla D., Wojtyna, Edr – Marcol, Chumchal

SK Brušperk – FC Libhošť 0:1 (3. kolo I.A třídy sk. B, 19.8.2017)
Branky: 78. Fendrich Tomáš
SK Brušperk: Murín – Zajac, Szkuta, Hančín, Folta (65. Ševčík) – Vojtek, Bogdan, Coufal (46. Gorovič), Havlíček – Boráň, Neumann (58. Šimon)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: BANÍK – BRUŠPERK 2:0, BRUŠPERK – BANÍK 2:1
Sezona 11/12: BANÍK – BRUŠPERK 3:1, BRUŠPERK – BANÍK 2:0
Sezona 12/13: BANÍK – BRUŠPERK 0:0, BRUŠPERK – BANÍK 2:0
Sezona 14/15: BRUŠPERK – BANÍK 2:0, BANÍK – BRUŠPERK 1:1
Sezona 15/16: BANÍK – BRUŠPERK 0:1, BRUŠPERK – BANÍK 3:2
Sezona 16/17: BANÍK – BRUŠPERK 1:0, BRUŠPERK – BANÍK 3:0

Utkání 4. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 27. srpna 17:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém utkání vaši podporu! Přijďte Baníkovcům vytvořit vítěznou domácí kulisu! Na zápas byla nominována trojice sudích Jiří Adamec – Pavel Podracký – Martin Chýlek. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.