Karvinský deník: Zoller rozhodl derby

Fotbalová I.A třída odstartovala pěkně zostra, neboť v Albrechticích bylo na pořadu dne sousedské derby.

Po hodně dlouhé době se z venkovního vítězství radovali fotbalisté Stonavy, ale k dorovnání vzájemné bilance by potřebovali tak pět výher v řadě. „My jsme hlavně rádi, že jsme zlomili prokletí albrechtického hřiště. Už v minulé sezoně jsme tady nebyli daleko od vítězství, tentokrát to konečně vyšlo,“ radoval se trenér Stonavy Karel Sochora.

O výhře jeho týmu rozhodl kanonýr Josef Zoller, který sice sezonu začal ve Frenštátě pod Radhoštěm, ale brzy se vrátil domů na Karvinsko.

„Branky, které padaly, byly pěkné (Chumchal i Zoller se jednou dokonce trefili téměř z nulového úhlu), dost nám pomohlo i odstoupení zkušeného Aleše Věčorka. Domácím to v obraně uškodilo,“ všiml si Sochora.

Baník Albrechtice – SK Stonava 2:3 (1:1)

Branky: 37. a 50. Chumchal – 42., 67. a 80. ZollerŽK: 0:2Rozhodčí: Havlík – Bednář, Sivera. Počet diváků: 380

Albrechtice: Mato – Čoček, Věčorek (20. Pasz), Hovůrka, Vagner – Kulhánek (80. Korzeniowski), Žyla D. (79. Kociolek Jakub), Wojtyna, Edr – Marcol (71. Čižmář), Chumchal. Trenér: Goj Jaroslav

SK Stonava: Gaszczyk – Kratka (65. Klus), Graňák, Mančař, Kloda – Kubiena, Kisel (84. Škuláň), Káňa, Němec (65. Kolek) – Malúš, Zoller (91. Mičík). Trenér: Sochora Karel

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník