Poslední zápas sezóny nabídne duel proti Dobraticím

Šestá liga – 1. A třídy skupiny B finišuje. Albrechtičtí fotbalisté před sebou mají už jen jedno soutěžní utkání. Po výhře v minulém utkání výsledkem 0:3 v okresním derby v Horní Suché čeká svěřence trenéra Lukáše Hawlaska závěrečné utkání aktuální sezóny, kdy se Baník utká s týmem Dobratic. Tým Dobratic je na čtvrtém místě tabulky. V minulém utkání hráči Dobratic vyhráli doma s týmem Tiché výsledkem 3:0. Baník si díky výhře v Horní Suché upevnil druhou pozici. Podzimní vzájemné střetnutí skončilo bezbrankovou remízou. Šestadvacáté kolo se hraje neobvykle již v sobotu 14. června od 13 hodin.

Baník: zasloužené vítězství v okresním derby v Horní Suché

První zápas v jarní části si Baníkovci odbyli na hřišti v Jablunkově, kde vyhráli nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 díky jediné trefě Dominika Míčka z 67. minuty. Ve druhém jarním utkání a v prvním utkání na domácí půdě v jarní části díky dvěma gólům z 74. a 79. minuty zvítězil nad Tichou výsledkem 2:0. Za Baník se dvakrát prosadil střídající Honza Kociolek. Třetí utkání Baník odehrál na půdě nováčka z Palkovic, kde Baník po špatném výkonu prohrál výsledkem 3:1. A i ve čtvrtém utkání na jaře Baník prohrál, a to výsledkem 2:1 na hřišti Lískovce. Tyto venkovní nezdary v řadě za sebou chtěl Baník napravit v dalším utkání doma s Kopřivnici, a to se povedlo, když Baník zvítězil výsledkem 3:1. Další utkání odehrál Baník na půdě Smilovic. A z hřiště Smilovic Baník odjel s jedním bodem za remízu 2:2, kdy o vítězství přišel Baník v nastaveném čase. Následně v dalším utkání Baník přišel o domácí vítěznou sérii, kdy remizoval s lídrem tabulky z Bystřice výsledkem 1:1, čím Baník přišel o domácí vítěznou sérii, ale ne o neporazitelnost. V dalším odehraném utkání si Baník přivezl z hřiště Libhoště jeden bod za remízu výsledkem 1:1. Následně Baník doma porazil Petrovickou lokomotivu v přímém souboji o druhé místo výsledkem 2:1. Poté Baník vyhrál výsledkem 1:2 na hřišti posledních Kozlovic. Venkovní vítězství Baník doma potvrdil nad týmem Ostravice vysokou výhrou výsledkem 6:0 a v posledním dosavadním odehraném utkání Baník vyhrál v okresním derby v Horní Suché výsledkem 0:3. Baník tak v jarní části z dvanácti utkání získal za sedm výher, tři remízy a dvě prohry jednadvacet bodů se skóre 25:13.

Baník tak po pětadvaceti odehraných utkáních 6. ligy – 1. A třídy skupiny B je na 2. pozici se ziskem devětačtyřiceti bodů a skóre 60:33. Bilance Baníkovců je z pětadvaceti utkání – patnáct výher, čtyři remízy a šest porážek. Nejlepším střelcem Baníku je s dvanácti trefami dvojice Honza Kociolek a David Cileček.

Dobratice: na jaře zisk z dvanácti utkání jen deset bodů

Dobratice vstupovaly do jarní části z druhého místa z sedmadvaceti body. Tým trenéra Mariana Korabíka vstoupil do jarní části domácím vítězství nad Lískovcem výsledkem 1:0. Ve druhém utkání na jaře Dobratice remizovali výsledkem 1:1 v Kopřivnici. Následně přišla bezbranková remíza doma s týmem Smilovic. Čtvrté utkání Dobratice prohrály na hřiště Bystřice výsledkem 2:1. Poté Dobratice nestačily doma na tým Libhoště výsledkem 1:2. V dalším utkání přišla remíza výsledkem 1:1 na hřišti Petrovické lokomotivy. I v dalším utkání přišla remíza, a to výsledkem 2:2 doma s týmem Kozlovic. Následně Dobratice prohrály v Ostravicí výsledkem 2:1 a stejný výsledkem prohrály Dobratice i v dalším utkání doma proti Horní Suché. Série porážek pokračovala i v dalším utkání, kdy Dobratice prohrály 0:3 doma s týmem Palkovic. A série porážek neskončila ani v dalším utkání na hřišti v Jablunkově, kde Dobratice prohrály výsledkem 4:0 a v posledním dosavadním odehraném utkání konečně Dobratice vyhrály, a to výsledkem doma 3:0 nad Tichou. Dobratice tak v jarní části z dvanácti utkání získaly dvě výhry, čtyři remízy, šest porážek deset bodů se skóre 12:19.

Dobratice se tak po pětadvaceti odehraných kolech 6. ligy – 1. A třídy skupiny B nachází na 4. pozici se ziskem sedmatřiceti bodů a skóre 49:43. Bilance Dobratice je z pětadvaceti utkání – deset vítězství, sedm remíz a osm porážek. Nejlepším střelcem Dobratic s jedenácti trefami je Matěj Šimeček.

Vzájemná bilance: z devatenácti utkání o čtyři vítězství lepší pro Baník

Z devatenácti dosavadních vzájemných střetnutí má lepší bilanci Baník, když desetkrát zvítězil, třikrát utkání skončilo nerozhodně a šestkrát se radoval z vítězství tým Dobratic. Poslední vzájemné utkání v podzimní části v aktuální sezóně se zrodila v Dobraticích bezbranková remíza. Bude opět utkání nerozhodné? A nebo zvítězí Dobratice nebo Baník? Doufáme a věříme, že to bude Baník a vylepší svoji vzájemnou bilanci. Oba týmy budou chtít určitě bodovat za tři body a rozloučit se sezónou vítězně, a tak se dá očekávat velmi zajímavě a kvalitní utkání. Přijďte podpořit Baník v tomto posledním a domácím těžkém utkání aktuální sezóny. Hráči budou potřebovat vaši podporu!

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ Dobratice – FK Baník Albrechtice 0:0 (13. kolo, 6. liga – I.A třídy sk. B, sobota 26.10.2024)
TJ Dobratice: Klus – Somr, Kohut, Lýsek, Skotnica – Dobiáš (66. Chlebek), Causidis Marek – Mitrenga, Causidis Marián, Stříž (66. Michalik) – Šimeček (88. Pařenica)
FK Baník Albrechtice: Gradek – Masopust (73. Porembski), Kociolek Jakub, Uher, Žyla D. – Kaduch (60. Izaiáš), Cileček, Vagner, Žyla M., Míček (73. Cyž M.) – Kociolek Jan (60. Pecold)

Poslední zápasy obou soupeřů:

SK Horní Suchá – FK Baník Albrechtice 0:3 (25. kolo, 6. liga – I.A třídy sk. B, 7.6.2025)
Branky: 32. a 45. vlastní Pietrasz Jakub, 90. Cileček David
FK Baník Albrechtice: Gradek – Masopust (76. Kaduch), Kociolek Jakub, Uher, Vagner (62. Mik) – Míček (68. Šlampiak), Cileček, Žyla M., Stebel, Žyla D. – Kociolek Jan

TJ Dobratice – SK Tichá 3:0 (25. kolo, 6. liga – I.A třídy sk. B, 7.6.2025)
Branky: 7. a 12. Chlebek Michal, 31. Causidis Marián
TJ Dobratice: Klus – Béla, Dobiáš (34. Bado), Lýsek, Skotnica – Somr, Kohut, Pařenica, Causidis Marián, Březina (82. Gongol) – Chlebek (90. Musálek)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 14/15: BANÍK – DOBRATICE 4:1, DOBRATICE – BANÍK 1:2
Sezona 15/16: DOBRATICE – BANÍK 2:2, BANÍK – DOBRATICE 4:1
Sezona 16/17: BANÍK – DOBRATICE 4:0, DOBRATICE – BANÍK 4:5
Sezona 17/18: DOBRATICE – BANÍK 7:2, BANÍK – DOBRATICE 2:3
Sezona 18/19: BANÍK – DOBRATICE 1:2, DOBRATICE – BANÍK 2:5
Sezona 19/20: BANÍK – DOBRATICE 3:0
Sezona 20/21: BANÍK – DOBRATICE 2:1
Sezona 21/22: BANÍK – DOBRATICE 2:0, BANÍK – DOBRATICE 1:0
Sezona 22/23: DOBRATICE – BANÍK 3:3, BANÍK – DOBRATICE 2:6
Sezona 23/24: DOBRATICE – BANÍK 3:0, BANÍK – DOBRATICE 1:3
Sezona 24/25: DOBRATICE – BANÍK 0:0

Mistrovské utkání 26. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu netradičně v sobotu 14. června již ve 13:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v šestém jarním domácím posledním důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Jedná se o poslední domácí utkání aktuální sezóny, ve kterém náš tým bude chtít potvrdit domácí neporazitelnost, když z dvanácti domácích utkání jedenáct vyhrál a jednou remizoval, takže náš tým bude usilovat o dotažení domácí neporazitelnosti a půjde o hodně zajímavé utkání. Na zápas byla nominována trojice sudích Michal Karas – Robert Frýbort – Vojtěch Kubáček. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.

Opět se můžete těšit na parádní fotbal, studené pivo, výborné klobásky a tradiční poločasové losování o 2 hodnotné ceny. Tímto moc Děkujeme firmám Don Franko – pražírna kávy  a Konopný táta.

Vidíme se na hřišti!