Baník zakončil sezónu druhým místem na tradičním Štítu Albrechtic

V sobotu 22. června se v Albrechticích v Jizerských horách, konala velká událost, a to Štít Albrechtic, kdy se sešly opět všechny Albrechtice k 51. ročníku Štítu Albrechtic. V sobotu se setkali představitelé a sportovní přátelé osmi obcí z celé České republiky, které mají v názvu Albrechtice. Tradiční turnaj O štít Albrechtic, na který se vždy sjedou města a obce s názvem Albrechtice z celé republiky vyhráli domácí hráči, kteří si poradili ve finále s naším týmem výsledkem 4:0. Po této výhře mohli propuknout oslavy pořadatelského celku. Jednapadesátý ročník byl tak velmi vydařený, jak ze strany pořadatelů, tak ze strany všech hráčů.

51. ročník Štítu Albrechtic se zúčastnilo sedm týmu (Lesní Albrechtice se pro nedostatek hráčů nedostavily) a hrálo se tradičním způsobem ve dvou skupinách. Ve skupině A, která se hrála na domácím hřišti v Albrechticích v Jizerských horách se představila mužstva – domácí Albrechtice v Jizerských horách, Albrechtice u Lanškrouna a Město Albrechtice. Ve skupině B, která se odehrála ve velmi pěkném a útulném areálu na umělé trávě v městě Desná, se představilo naše mužstvo, Albrechtice nad Orlicí, Albrechtice nad Vltavou a Velké Albrechtice.

Než došlo na utkání ve skupinách. Čekalo všechny družstva zahájení na domácím hřišti. Po zahájení předsedy Štítu Vlastimila Hurníka mohli začít zápasy ve skupinách a další soutěže Štítu Albrechtice.

Skupinu A vyhrálo podle očekávání domácí mužstvo Albrechtice v Jizerských horách, druhé skončily Město Albrechtice, třetí Albrechtice u Lanškrouna.

Druhou skupinu vyhrálo naše mužstvo, druhé skončily Albrechtice nad Vltavou, třetí Albrechtice nad Orlicí a čtvrté Velké Albrechtice.

O třetí místo, které se hrálo od 16.00, se tedy utkaly Město Albrechtice a Albrechtice nad Vltavou. A ve finále, které bylo na programu od 17.00, se utkaly domácí Albrechtice v Jizerských horách a naše mužstvo. Třetí místo slavili hráči Albrechtic nad Vltavou po vítězství 2:1. Finále, které se hrálo před velmi krásnou kulisou, zvládli lepé domácí hráči posílení o hráče z vyšších soutěží, kteří porazily naše mužstvo výsledkem 4:0 a mohli propuknout oslavy. Jubilejní jednapadesátý ročník Štítu Albrechtic tak vyhrálo pořádající domácí mužstvo Albrechtice v Jizerských horách.

5049. ročník Štítu Albrechtic zakončilo vyhlášení vítězů na hřišti v areálu Kamenice v Albrechticích v Jizerských horách. Kde se poté se konala i zábava. Vydařený a výborně připravený 51. ročník Štítu Albrechtic je tedy za námi.

Ještě jednou děkujeme organizátorům a všem, kteří se podíleli na přípravě, pohodovém průběhu a zábavě. Za rok opět znova, tentokrát v Albrechticích nad Vltavou.

Závěrem přinášíme ještě pár vět k této vydařené akci.

51. ročník Štítu zhodnotil dlouholetý hráč a momentálně člen vedení FK Jan Hovůrka. „Jako dlouholetý hráč Albrechtic u Českého Těšína a několikanásobný účastník turnaje ŠTÍT ALBRECHTIC, jsem měl letos tu čest, jet na akci jako hlavní trenér. Po bezproblémové cestě autobusem o kterou se postaral pan řidič Luděk Juřena, jsme v pátek 21. 6. večer dorazili do Albrechtic v Jizerských horách. Cesta to byla dlouhá, ale všichni hráči a členové realizačního týmu byli při večerní poradě maximálně natěšení na sobotní fotbalové boje. Cíl zněl jasně, tento turnaj jsme přijeli vyhrát! V sobotu ráno, po slavnostním zahájení, odcestoval náš tým na hřiště s umělou trávou, do obce Desná, kde měl odehrát celou základní skupinu. Soupeři byli Albrechtice nad Vltavou, Albrechtice nad Orlicí a Velké Albrechtice. Jako trenér jsem měl k dispozici celkem 13 hráčů a jednoho brankáře. Věkový průměr týmu byl krásných 23 let. Do úvodního zápasu proti Albrechticím nad Vltavou jsme nastoupili v rozestavení 4 – 4 – 2 s cílem konstruktivně rozehrávat balóny již od obrany. Zápas to byl náročný a po výsledku 1:1 musely rozhodnout pokutové kopy, které se kopaly 3 na každé straně. Naše opora v bráně, Břéťa Gradek, jednu penaltu chytil a střelci, kterými byli Marcin Žyla, David Cileček a Jan Pecold, spolehlivě proměnili.  Díky tomu jsme do tabulky o postup připsali 1b + 1 extra bod, který se ukázal jako rozhodující! Do dalších dvou zápasů jsme vletěli velmi ofenzivně a vyhráli 8:0 proti Albrechticím nad Orlicí a 6:1 nad Velkými Albrechticemi. Postupně se do hry dostali všichni hráči a díky možnosti hokejového střídání, měli všichni spoustu času a prostoru na to se ukázat a zasloužit si své místo. Základní skupinu jsme vyhráli při skóre 15:2. Následoval přesun na hlavní hřiště do Albrechtic v Jizerských horách, kde se utkali nakonec jen 3 soupeři, vzhledem k neúčasti Lesních Albrechtic. O 3. místo bojovali Albrechtice nad Vltavou a Město Albrechtice. Utkání vyhráli poměrem 2:1 hráči Albrechtic nad Vltavou. Finálový zápas byl na programu od 17:00 a na náš tým čekal nelehký úkol v podobě boje s domácími Albrechticemi v Jizerských horách. Domácí byli posílení o několik hráčů z vyšších soutěží, aby neponechali nic náhodě. Naši kluci do boje o titul šli s maximálním nasazením a touhou po vítězství.  Brzy však prohrávali 2:0. V zápětí se do samostatného úniku dostal Honza Porembski, ale tváří v tvář zkušenému brankáři domácích neuspěl. Domácím se následně povedlo dát ještě 2 góly do poločasu a bylo rozhodnuto. Druhý poločas proti nabitému soupeři uhráli kluci 0:0. Po skončení zápasu proběhlo slavnostní vyhlášení, kdy jsme převzali krásný pohár za druhé místo. Břéťa Gradek byl po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Chci tímto všem hráčům, realizačnímu týmu, fanouškům a fanynkám (kteří s námi jeli nebo za námi dojeli) a také panu řidiči, za skvělou spolupráci a výbornou reprezentaci Baníku Albrechtice poděkovat. Jsem na všechny moc hrdý za to, jak to zvládli.“

Své hodnocení 51. ročníku Štítu Albrechtic v Albrechticích v Jizerských horách se vyjádřil i dlouholetý srdcař člen vedení FK a správce Marián Chmiel. „Štít Albrechtic hodnotím velmi kladně. Příjemná cesta s autobusem společnosti Dakol, co se týče ubytování, tak to jsme byli ubytování ve starším penzionu s velmi příjemnou obsluhou. Naši kluci odehráli skupinu ve velmi útulném areálu v Desné na umělé trávě, kde domácí hrají 1.B třídu, kde byla velmi ochotná dámská a příjemná obsluha, děkujeme. Náš tým byl hodně mladý, dá se říci, že jednoznačně nejmladší tým turnaje. Mladé pušky dorostenci ukázali kvalitu a pokud jim vše vydrží, tak do budoucna pro A tým je to jen dobře. Tým byl doplněn o nestárnoucího a zkušeného brankáře Břeťu Gradka, dále v obraně o Vojtu Masopusta, Davida Cilečka, Honzy Kociolka a kapitána Marcina Žylu. Všichni tahali za jeden provaz. Naši kluci skončili až ve finále, kde narazili na velmi zkušený posílený tým pana senátora Jardy Zemana posílen o borce z vyšší (ligové) soutěže. Naše mladé mužstvo se nemáme za co stydět. Krásné druhé místo a nejlepší brankář turnaje Břeťa Gradek udělalo z turnaje velmi úspěšný víkend. Večerní zábava byla super dle očekávání. Naši myslivci, vedení obce a hráči se semkli na jedno místo a společně s ostatními účastníky Štítu oslavili setkání všech zúčastněných. Musím říci, že se utvořila skvělá parta, která si to užila naplno. Ještě musím dodat, že samozřejmě to nikdo nečekal, že některé pochutiny zmizelí z pultů velmi rychle, ale vše ostatní bylo na jedničku z hvězdičkou. Ohledně občerstvení podotknu, že z minulého Štítu v e Velkých Albrechticích byla trefa do černého, a to pozvání catering společnosti, která je díky zkušenostem dobře připravená až do brzkých ranních hodin. Jinak opravdu není turnaji v Jizerkách co vytknout. Zpáteční cestu beru za velmi příznivou, příjemný řidič a kvalitní zpěvácké obsazeni autobusu, kde jsem nečekal, že vydrží až do Albrechtic. Děkuji vedení obce za podporu této velké události. Na shledanou v příštím setkání v Albrechticích nad Vltavou.“

Skupina A:

Výsledky – Skupina A

Město Albrechtice – Albrechtice u Lanškrouna 3:1

Albrechtice v Jizerských horách – Albrechtice u Lanškrouna 10:0

Albrechtice v Jizerských horách – Město Albrechtice 7:2

Tabulka – Skupina A:

1. Albrechtice v Jizerských horách 17:2 6 b

2. Město Albrechtice 5:8 3 b

3. Albrechtice u Lanškrouna 1:13 0 b

.

Skupina B:

Výsledky – Skupina B

Albrechtice nad Vltavou – Albrechtice u Českého Těšína 1:1, na pok. kopy 2:3, Branka: Míček Dominik

Albrechtice nad Orlicí – Velké Albrechtice 1:1, na pok. kopy 2:1

Velké Albrechtice – Albrechtice nad Vltavou 0:2

Albrechtice u Českého Těšína – Albrechtice nad Orlicí 8:0, Branky: Míček Dominik, Miczka Václav, Gruszkowski Jakub, Cileček David, Žyla Marcin, Kociolek Jan, Bolec Jakub 2

Albrechtice u Českého Těšína – Velké Albrechtice 6:1, Branky: Míček Dominik, Miczka Václav, Pecold Jan, Kociolek Jan, Cileček David 2

Albrechtice nad Vltavou – Albrechtice nad Orlicí 10:0

Tabulka – Skupina B

1. Albrechtice u Českého Těšína 15:2 8 b

2. Albrechtice nad Vltavou 13:2 7 b

3. Albrechtice nad Orlicí 2:19 2 b

4. Velké Albrechtice 2:9 1 b

.

O 3. místo: Město Albrechtice – Albrechtice nad Vltavou 1:2

Finále: Albrechtice v Jizerských horách – Albrechtice u Českého Těšína 4:0

 .

Celkové pořadí 51. ročníků Štítu Albrechtic:

1. Albrechtice v Jizerských horách

2. Albrechtice u Českého Těšína

3. Albrechtice nad Vltavou

4. Město Albrechtice

5. Albrechtice nad Orlicí

6. Velké Albrechtice

7. Albrechtice u Lanškrouna

Nejlepší brankář: Gradek Břetislav (Albrechtice u Českého Těšína)

Nejlepší hráč: Štumpfal Lukáš (Albrechtice nad Vltavou)

Nejlepší střelec: Zeman Michal a Dočekal Tomáš (Albrechtice v Jizerských horách)

.

Fotky z 51. ročníku Štítu Albrechtic – ZDE a ZDE