Tomáš Izaiáš o nepovedeném podzimu: Dobře si to všichni uvědomujeme a víme, že nás nečeká lehké jaro

Baníkovci za sebou mají první polovinu sezóny 2018/2019. Do nového roku jdou až z předposledního 13. místa, ačkoliv konec nebyl až tak špatný, tak start tohoto ročníku se jim vůbec nepovedl. Nepovedený podzim hodnotí Albrechtický odchovanec Tomáš Izaiáš. Tomáše se krátce zpovídalo na několik otázek ohledně soutěže, zimní přípravy, ale také jak trávil vánoční svátky. Jak Tomáš odpovídal, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Po podzimní části máme 11 bodů a přezimujeme na předposledním místě. Spokojenost tedy určitě nemůže být s podzimní části?

To určitě ne… K tomu moc není ani co dodat. Dobře si to všichni uvědomujeme a víme, že nás nečeká lehké jaro. Budeme se na to snažit poctivě připravit.

Máš některý moment z průběhu letošního podzimu, který se ti vryl do paměti nejvíce?

Asi každý z těch zápasů, které jsme si prohráli sami. Většinou bohužel individuálními chybami nebo naivností, že už se to dohraje samo.

Na podzim jsi na hřišti chyběl v některých zápasech. Uvidíme Tě v jarní části ve více zápasech než v podzimní části?

To je pravda, hlavně z důvodu pracovních povinností. Teď už to však bude lepší co se týče zápasů i tréninků, tak snad týmu pomůžu více.

Po první polovině sezony, jak již bylo zmíněno výše, jsme předposlední, je to asi jeden z nejhorších podzimů, které jsi na Baníku zažil?

To asi určitě, ale hlavy nevěšíme. Máme dost času, zdravý kolektiv a dobré fotbalisty. Přistoupíme k tomu zodpovědně a půjdeme nahoru.

Zimní příprava startuje pár dní po novém roce – jak se na těžkou část sezony „těšíš“?

Těším. Bude to určitě náročnější, ale my to v této situaci potřebujeme.

Po půlroce v tréninku a cyklu soutěžních zápasů si zasloužené volno určitě užíváš…

To ano. Ale jsem na pohyb zvyklý, takže týden volna a stačí.

Jak trávíš volno, které máte k dispozici v mezidobí?

Sálovka, posilovna a jiné sporty, na které přes rok moc času není. A samozřejmě s nejbližšími.

Vánoce máme za sebou, a tak se nabízí otázka, co si dostal pod stromeček?

Bylo toho dost, nejdůležitější je, že se vždycky dokážeme všichni ve zdraví sejít.

Dáváš si do nového roku nějaké předsevzetí?

Určitě ne.

Co bys popřál fanouškům do následujících dvanácti měsíců?

Trpělivost a skvělou podívanou. Budeme se snažit, abychom je potěšili mnohem více, než na podzim. Jsou skvělí.

A na závěr tradičně. Jak se ti líbí zázemí v Albrechticích a jak jsi tady spokojený?

Zázemí na I.A třídu nadstandardní. Zmínit bych určitě měl vymalovanou kabinu a nově zrekonstruované sprchy, děkujeme.

Tomáši, já děkuji za příjemný rozhovor a hodně štěstí v životě i v dresu Baníku.

Také děkuji.