Marcin Žyla před sobotním startem sezóny

V sobotu startuje nový soutěžní ročník 1. A třídy skupiny B, ve kterém se Baníkovci střetnou v prvním utkání v derby s domácí Horní Suchou. Před úvodním utkáním nové sezóny přinášíme rozhovor s odchovancem FK Baník Albrechtice záložníkem Marcinem Žylou. Více se dočtete z rozhovoru níže v článku.

Marcine, jaká byla příprava pod novým trenérem Milanem Procházkou před novou sezónou?

Příprava byla v pohodě. Něco málo jsme odběhali, ale povětšinou s míčem, což mi vyhovuje. Konečně se doplnil kádr, takže tréninky mají větší úroveň než minulý rok.

Stihli jste odehrát tři přípravná utkání a dva na turnaji v Dolních Datyních, který zápas se Vám nejvíce povedl?

Nejvíce se nám asi povedl poslední zápas se Starou Bělou a vyzdvihnul bych také Vratimov (i přes prohru).

V sobotu startuje nový ročník 1. A třídy. Jak se na něj osobně těšíš?

Těším se hodně, minulá sezóna se nám vůbec nepovedla, takže máme konečně zase možnost bavit se fotbalem.

Vás čeká v prvním utkání velmi zajímavý souboj, jedeme k derby do Horní Suché, takže na úvod velmi těžký zápas?

S Horní Suchou to je vždy těžké, poslední dva zápasy skončily remízou, což jenom potvrzuje moje slova.

Staré nepsané pravidlo říká, že podle toho, jak se do soutěže vstoupí, tak bude vypadat minimálně půlrok. Souhlasíš?

Já na takové věci nevěřím, ale rozhodně nám může výhra psychicky pomoct.

Koho vůbec považuješ za hlavní favority nadcházejícího ročníku 1. A třídy skupiny B?

Jako hlavní favority vidím určitě Bystřici a Raškovice, jinak bude podle mě soutěž hodně vyrovnaná.

Jaké si dáváte cíle jako tým pro letošní sezónu?

Chtěli bychom zase bavit naše fanoušky a hrát vrch tabulky.

Jaké si dáváš svoje cíle?

Nastřílet alespoň 10 branek za sezónu. Odešel Toncek (Antonín Chumchal), který dával poslední roky většinu našich gólů, takže to musí někdo vzít za něho (úsměv).

Tradičně na závěr. Nějaký vzkaz pro fanoušky před startem nového soutěžního ročníku?

Děkujeme za podporu a věřím, že letos to bude lepší než minulou sezónu.

Děkuji za rozhovor.

Také díky.